Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

yokmu ezgiden bi haber ya..
acaba ne durumda.. heycan yaptim ciddi ciddi.. ne güzel.. onlarda kavusuyorlar hayirlisiyla..:asigim:

bizde kiymetli kizimla gezmeye ciktik.. :eek: hava ne güzel bugün böyle.. bindirdim bebek arabasina 1 bucuk saat kadar dolandik..
hos, arabada sIkIldi pek dalgin uyumadi ama..
hic sikintiya gelemiyor, kollarini illa hareket ettircek, kafasinda kesinlikle sapka olmicak, giydirdimmi sapkayi cigrindan cikiyor cocuk.. kafamçokkarıştı
napcam ben bununla ya..
:uhm:

selam gençlik

böcekim yeni oyuncağın çiftli memiş pompişin hayırlı olsun ehuehuehueh çok komük de mi?? ben de sağıyom sağarken gülüyom kendi kendime vitaminsiz dalga geçiyo ben sağarken ben de manuel bi pompa alcam gece olur olmaz saatlerde sağabilmek için :))) biz banyo yaptııkkkk kayınvalidem eltim ben kızımı yıkadık misler gibi koktu miniğim yıkandıktan sonra aç kurtlar gibi bir emdi bir emdi sonra memede uyudu anesi kaçarak evden çıktı kaş bıyık ve boya operasyonuna girdi değişik bir renk denedim marjinal bir anneyim artık ehuehuheuehueh

buarada sık sık ezgimden haber almaya çalıştım sıkılmış hatun hastanede :)))sabaha gelir benim minik Asyam :)) Betülcüm sana da hayırlı doğumlar bakalım anestezi uzmanıyla anlaşabilcek misiniz ? :)

Denizim hayırlısı neyse o olsun Defneye iyi bak herşey düzelir gider !!!!!

unutmadan sağlıkocağına kontrole gittik 230 gr almış kızım :)))aşkım benim minik çirkin kuzum :)))

günaydın.. ezgide doğuruyor demek.. allah kolaylık versin.

kızlar ya bebişin gözleri sürekli çapak oluyor gözünü açıp bakamıyo yavrum. ne yapmam lazım bilgisi olan varsa yardım bekliyorum

Gülşahçım, topuk kanı meselesinin hallolduğuna çok sevindim.
Nisan 15 gibi Sapanca'ya gidip mevlüt yapıcaz. Böylelikle de ganimetlerimizi toplıcaz... O paralarla da nakilyecilerle anlaşıp, tam tarihi netleştiricez. Sanırım Nisan 20 den sonra o civarda taşınırız. Allah hayırlısını versin hakkımızda... Kardeşime de sordum, onlar da kışları anneannemde kaldığı için interneti kapattılar sandımdı... Meğer açıkmış. Taşındıktan sonra sizlerden kopmayacam sanırım. Valla birden inertnet de gitse elimden, sudan çıkmış balığa dönerdim... Allah kimsenin elindekileri almasın, attan indirip eşeğe bindirmesin. Allah kimseye bu günlerini aratmasın...
amin bitanem amin..hiç sıkma canını nolur.bak defne için.sütün olması gerek.
selam biz geldik kızmla dolaştık bugun yeni arabasını denedik çok memnun kaldık bıe ist hava okadar güzelki süper inş hep boyle guzel olur havalar içim acıldı valla yaa
ohh maşallah.en güzeli.bugün burda hava biraz serince ama çıkmak istiyorum
canım ıyı almıssın madela almakla..ben cok memnunum..
Kırkınızda hayırlı ugurlu olsun..
Bu arada son soruya beeeenn.. normal dogum yapmama ragmen ben.. zaten hamılelıktede 2-3 ay erken dogum rıskımden dolayı olmamıstı..5 aydır yanı :)
Bıraz acı hıssettım bılemıyorum neden..-tatlicadiarzu-
yok yok zaten bize tık yok.bir süre de olmayacak artık.cesaret edemiyorum.
siftahı yaptınız yani..hayırlı işler gülümdelikafadulden

ezgi de doğuruyormuş yaşasın.darısı diğerlerine.bu arada bende sabah doğuruyorum inşallah dualarınızı bekliyorum.spinal sezeryan olcak.yarın.(tabi anestezist beni beğenirse).çok heyecanlanıyorum.offfff....
inşallah kolay olur herşey.
yokmu ezgiden bi haber ya..
acaba ne durumda.. heycan yaptim ciddi ciddi.. ne güzel.. onlarda kavusuyorlar hayirlisiyla..:asigim:

bizde kiymetli kizimla gezmeye ciktik.. :eek: hava ne güzel bugün böyle.. bindirdim bebek arabasina 1 bucuk saat kadar dolandik..
hos, arabada sIkIldi pek dalgin uyumadi ama..
hic sikintiya gelemiyor, kollarini illa hareket ettircek, kafasinda kesinlikle sapka olmicak, giydirdimmi sapkayi cigrindan cikiyor cocuk.. kafamçokkarıştı
napcam ben bununla ya..
:uhm:
şu bebek arabasıyla çıkıp gezme işine henüz cesaret edemiyorum ya..
valla helal olsun size.
nasıl giydiriyosunuz bebeyi.battaniyeyle filan mı yani.

selam gençlik

böcekim yeni oyuncağın çiftli memiş pompişin hayırlı olsun ehuehuehueh çok komük de mi?? ben de sağıyom sağarken gülüyom kendi kendime vitaminsiz dalga geçiyo ben sağarken ben de manuel bi pompa alcam gece olur olmaz saatlerde sağabilmek için :))) biz banyo yaptııkkkk kayınvalidem eltim ben kızımı yıkadık misler gibi koktu miniğim yıkandıktan sonra aç kurtlar gibi bir emdi bir emdi sonra memede uyudu anesi kaçarak evden çıktı kaş bıyık ve boya operasyonuna girdi değişik bir renk denedim marjinal bir anneyim artık ehuehuheuehueh

buarada sık sık ezgimden haber almaya çalıştım sıkılmış hatun hastanede :)))sabaha gelir benim minik Asyam :)) Betülcüm sana da hayırlı doğumlar bakalım anestezi uzmanıyla anlaşabilcek misiniz ? :)

unutmadan sağlıkocağına kontrole gittik 230 gr almış kızım :)))aşkım benim minik çirkin kuzum :)))
önceeee alaz adaya maşallah diyelimm..
bende röflemi yaptırdığımda kendimi süper hissetmiştim Allahım ne büyük değişiklik:)
diyorum ya tam sosyetik inek modundayım.

kızlar ya bebişin gözleri sürekli çapak oluyor gözünü açıp bakamıyo yavrum. ne yapmam lazım bilgisi olan varsa yardım bekliyorum

canım ben fizyolojik serum damlatıyorum her gün bir kere gözüne.iyi geldi.babam demişti bana ben yapıyorum diye.iyi geldi yani.

herkese günaydın yavrularrr

günaydın kızlarr a.s. ist hava çok şahane yaaa gülşahım ben bebegı dısarıcıkarmadan once kilotlu çorap gıydiriyorum ustune bı tulum onun ustunede uyku tulumunu zaten o sıcak tutuyor bıde battanıye ozaman usumuyor benımkı :) ama eger uyku tulumun yoksa şiddetle almanı tavsıye ederım dısarı cıkaren çok işine yarar canım

var canım var.bende kucağımda çıkarduysam eğer uyku tulumunu bide süslü sadece başının gözüktüğü var onuda giydiriyorum başını kapayıp çıkarıyorum
ama genede cesaret edemiyorum ya valla

selam gençlik

Maşallah Alaz Ada'ya, Aslıcım...
Saçlarını da güle güle kullan. Ben hala kestirecem ama gidemedim bi yere... Artık saçlarımın ucu 7 ye falan ayrılıyor. En son geçen sene 4 Nisan'da kestirmiştim saçlarımı... :1no2:

Ben ılık suyla ıslatılmış pamukla siliyorum, işe yaramazsa demli çay dökülmüş pamukla siliyorum, o da işe yaramazsa, uyurken kendi sütümden sıkıyorum gözüne, silme işini biraz ağırdan alıyorum, bekletmeye çalışıyorum sütü. Sonra siliyorum ve geçiyor. Antibiyotikli damla işine sıcak bakmıyorum. Tıkanan buruna ve çapaklanan göze en iyi ilaç anne sütü..

Eeee, Ezgi'den haber yok mu hala? Öğlen oldu yaw!!! Hani sabaha doğuruyodu...
Haydi Ezgi haydi Ezgi, haydiii!!!
Tam zamanı tam zamanı şimdiii!!!!

emzirme döneminde saç boyatmanın sakıncası varmı,netten arastırdım ama içime sinen bi cevap bulamadım.bu konuda kesin bi bilgisi olan varmı?

emzirme döneminde saç boyatmanın sakıncası varmı,netten arastırdım ama içime sinen bi cevap bulamadım.bu konuda kesin bi bilgisi olan varmı?

Ben saç boyasındaki kimyasalların, boyama işleminden 20 dakika sonra idrar tahlilinde çıktığını duymuştum. O kadar hızlı kana karışıyor yani... Aslında bu bilgiya, kaç dakikada vücuttan atıldığı bilgisi de eşlik etmeli bana göre.... Kiii bu bilgi ışığında o kadar saat emzirmekten sakınmak gerekir... Eğer diplere de boya sürülüyorsa, deri yoluyla emileceği ve kana karışacağı aşikar diye düşünüyorum. Ayrıca dipler boyanmasa bile, boyanan saç yıkanırken boyalar mutlaka deriye değecektir. Bence boyatmayın ya da boyattıktan sonra birkaç saat emzirmeyin...

gençlik ezgim daha doğurmadı hala sancısı yokmuş lütfen dua edelim herşey kolay olsun onun için!!!

göz çapağı için sormuşsunuz en iyisi kaynamış ılımış suya pamuk göze bir kez silip başka bir pamuk ve başka başka pamuklar tek kullanımlık şekilde sürülüp temizlenebilir.!!!

allalh ezginin yardımcı olsun bi avazda kurtarsın inş tez zamanda kavusur asyasına :Saruboceq:

ya bu evin temizligi camasırı utusu yemegı bıtırıyorbenı yaaa offffff ne yaopcagımı saırdım dun gece 1 den berı ayaktayım sımdı uyuyup dınleneyımmı utumu,çamaşıryım yıkayım,yemekmi yapayım, yoksa evimi temizleyim yaa hangi birini yapıym kafayı yiycem offffffffffff bi yardımcı istiyorummmmmmmm

cnmbenim kzımdada çabak oluyo doktorumuz tobrex die bi damla verdi şimdi daha iyi günde 3 defa damlatılıo günde bi defa ılık çay pasumanı 2 defada ılık su yapıp sonra damlatıoruz

ezgicim allah bi avazda kurtarsın cnm hayırlı sağlıklı doğumlar diliorum bi asya daha gelio ne güzel
aslıcım denizcim nasılsınız ben daha yeni yeni kendime geldim bütün vücudum ağrıyo hala ya ve kansızlıkta var sanırım çok halsiz güçsüzüm doktora gitmeyi düşünüorum
asyacımıda yıkadık şimdi misler gibi oldu uyuyo cnm gecelri burnu tıkanıo serum fizyolojik sıkıorum ama gündüz bişey yok inşallah grip başlangıçı falan degildir
çok öptüm güzeller

teşekkür ederim arkadaşlar hemen her bebek te oluyo demekki endişelenmeme gerek yok bende çay süt ve su üçlemesini kullunıyorum zaten cuma günü kontrole gidince doktora sorarım tekrar..

allalh ezginin yardımcı olsun bi avazda kurtarsın inş tez zamanda kavusur asyasına :Saruboceq:

ya bu evin temizligi camasırı utusu yemegı bıtırıyorbenı yaaa offffff ne yaopcagımı saırdım dun gece 1 den berı ayaktayım sımdı uyuyup dınleneyımmı utumu,çamaşıryım yıkayım,yemekmi yapayım, yoksa evimi temizleyim yaa hangi birini yapıym kafayı yiycem offffffffffff bi yardımcı istiyorummmmmmmm

yaa bende onu düşünüyom şimdi herşeyi görümcelerim ve kayınvalidem yapıyor onlar gidince ben ne yapıcam. şu an sadece bebekten sorumluyum :)

Dilekcim, üzme kendini, boşver bunları... Nasılsa bebiş de sen de sağlıklısınız... Böyle deyince aklıma geldi, bacak ağrıların ne alemde? Daha iyisin inşallah?
SEn böyle söylensen de az biraz yapıyorsundur. Evi temizlemesen, yemek vardır, yemek yoksa 2 gömlek ütülemişsindir... Birinden biri vardır mutlaka... Yapamıyorsan da zamanla alışırsın bu tempoya yaparsın. Gittikçe bizim bebişlerin gece uykuları uzayacak, o zaman daha az uyanacaz, böylelikle uykumuzu daha iyi alıcaz. Ama kendini ev işlerine vurup da uykuyu ihmal etme. Senin bağışlık sistemin zayıflarsa, bebişe iyi bakamazsın, sütünün verimi düşer. Kendine dikkat et canım. Hem fazla yorma, hem de fazla üzme... Bunu da söyleyen ben olunca, komik oluyor ama napıcan işte... Hocanın dediğini yapçan, yaptığını yapmaycan... kaydirigubbakcemile3
cnmbenim kzımdada çabak oluyo doktorumuz tobrex die bi damla verdi şimdi daha iyi günde 3 defa damlatılıo günde bi defa ılık çay pasumanı 2 defada ılık su yapıp sonra damlatıoruz

ezgicim allah bi avazda kurtarsın cnm hayırlı sağlıklı doğumlar diliorum bi asya daha gelio ne güzel
aslıcım denizcim nasılsınız ben daha yeni yeni kendime geldim bütün vücudum ağrıyo hala ya ve kansızlıkta var sanırım çok halsiz güçsüzüm doktora gitmeyi düşünüorum
asyacımıda yıkadık şimdi misler gibi oldu uyuyo cnm gecelri burnu tıkanıo serum fizyolojik sıkıorum ama gündüz bişey yok inşallah grip başlangıçı falan degildir
çok öptüm güzeller
Burcucum sağol canım, iyi olmaya çalışıyom ben. Kansızlık için aman ihmal etme. Kolayca çözüme kavuşturacağın bir konu için boşyere sıkıntı çekme. 2 hap yutarsın, gücün kuvvetin yerine gelir inşallah. Mis kokulu kızını da kokla benim için...

Ezgi için dua ediyom ama haber hala gelmiyo. Valla çok heyecanlıyım. İnşallah tez zamanda gelir güzel haberleri...

X