Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

selam arkadaşlar benimde aralıklarla yineleyen mantar sorunum vardı kullandığım fitiller yarı geçiriyordu ama kokuyu hiç yok etmemişti .değişik türleri var bu mantarın beyaz kokulu ve kesilmiş ayran görünümündeydi benimki 6 ay önce fitille birlikte oral tb li bir reçete yazdı kadındoğumcu bana ve çok iyi gelmişti hemde kokuyu bile atmıştı ama şimdi yineledi bu başbelası şimdi ilaçların ismini hatırlamıyorum bulunca tekrar kullanıcam 1.3.7. gün alınan bir ilaç tablette aynı günler alınıyor neden tekrarladı tahminim 3-5 ayda bir sol yumurtalığımda su kisti oluşuyor ilişki sırasında da ağrı yapıyor hatta o vajina florasını bozduğu için diyorum ama Allah kurtarsın hepimizi bu illetten eyvahedigeldismile

:))) burdan yazıyorum o zaman, inşallah sorun olmaz:) hapın adı Flucan, 1 adet var içinde sadece, eczaneden alır almaz kullan, 1-2 saat sonra hafiflediğini hissediceksin, fitilin adı Zalain, onun da içinde 1 adet var- ondan 2 kutu al, akşam yatarken 1 tanesini kullan, zaten sabah kalktıktan bir kaç saat sonra bişey kalmıyo, bir de sabah ve akşam Canesten kremi de vajina dudaklarına ve çevresine sür, geniş bi alana sür ama çünkü o mantar deriye de yayılıyo ve oralarda da kaşıntı yapıyo. ilk fitili kullandıktan 7 gün sonra yine gece yatarken ikinci fitili kullan. Bu kadar:))geçmiş olsun canım...

flucan kullanmıştım ben ...işe yaramamıştı...

flucan tek başına geçirmiyor zaten,sadece hafifletiyo kaşıntıyı, yanmayı o kadar, fitil daha etkili yöntem. ama hepsinin kombinasyonu en kökten çözümü sunar...

Amaaan ben ne combolar yaptım, ikisi bi arada, üçü bi arada, her şey dahil, şok tedavi, uzun tedavi.... bana mısın demiyo gardeşimm...

Amaaan ben ne combolar yaptım, ikisi bi arada, üçü bi arada, her şey dahil, şok tedavi, uzun tedavi.... bana mısın demiyo gardeşimm...

o zaman belki sizde mantara sebep olan, altta yatan başka bir metabolik rahatsızlık olabilir...kronik hale gelmiş de olabilir mantar rahatsızlığı, öyle durumlarda tedavisi yıllar alabiliyor, hemen pes etmeyin...

:))) burdan yazıyorum o zaman, inşallah sorun olmaz:) hapın adı Flucan, 1 adet var içinde sadece, eczaneden alır almaz kullan, 1-2 saat sonra hafiflediğini hissediceksin, fitilin adı Zalain, onun da içinde 1 adet var- ondan 2 kutu al, akşam yatarken 1 tanesini kullan, zaten sabah kalktıktan bir kaç saat sonra bişey kalmıyo, bir de sabah ve akşam Canesten kremi de vajina dudaklarına ve çevresine sür, geniş bi alana sür ama çünkü o mantar deriye de yayılıyo ve oralarda da kaşıntı yapıyo. ilk fitili kullandıktan 7 gün sonra yine gece yatarken ikinci fitili kullan. Bu kadar:))geçmiş olsun canım...

teşekkür ederim alayım belki işe yarar bu aralar gene tekrarladı zaten:2:

gökkuşağı ne olur şu ilaçlarını bir yaz, ben de de aynı dert var be tatlım. geçmiyor, yanma kaşınma hepsi var. lütfeeeeeennnn

ya arkadaşlar onun kullandığı ilaç bana da yarar diye bir şey yok...doktora görünmelisiniz mutlaka...sağdan soldan ilaç tavsiyesi ile olmaz ...temizleme jelleri tamam...şu daha iyi bu daha iyi diyebilirsiniz...ama ilaç bambaşka bir konu mutlaka doktora danışmalısınız...lütfen...

ya arkadaşlar onun kullandığı ilaç bana da yarar diye bir şey yok...doktora görünmelisiniz mutlaka...sağdan soldan ilaç tavsiyesi ile olmaz ...temizleme jelleri tamam...şu daha iyi bu daha iyi diyebilirsiniz...ama ilaç bambaşka bir konu mutlaka doktora danışmalısınız...lütfen...

aynen bende katılıyorum herkesin mantar türü farklı olabilir ilaçları da farklıdır herhalde

arkadaşlar mantar olayı biraz farklı.bunu doktorlar da söylüyorlar..kendini çok kolay belli eden bi rahatsızlık oldugundan doktor muaynesini beklemeden tedaviye başlanabilir diyorlar..zaten bütün mantar ilacları aynı etkiyi gosterir sadece markaları farklı, bu antibiyotik gib bişey degil cunku...çalışma mekanızması aynı, etki ettiği mantar türü aynı, değişen birşey yok...zaten doktorlar da mantar konusunda ilac yazarken kişiye özel ilaç yazmıyorlar... bakteri enfeksiyonu olsa durum farklı olur, çok çeşitli bakteri var çünkü vajinada enfeksiyona sebep olan ve hepsinin antibyotigi de farklı..bu durumda zaten şunu kullan bunu kullan demek yanlış olur, işte o zaman tedavi kişiye özeldir..yine de altında başka bir rahatsızlığın yatıyor olması ihtimaline karşı mantar rahatsızlığı geçirildiğinde doktora gidilmelidir tabi...bunun dışında doktorların da yapabiliceği çok şey olmuyor...yani siz her mantar olduğunuzda doktora da gitseniz o size en fazla aynı ilacın farklı isimde olanını vericektir...ama bendeki durum mantar mı emin değilim diyorsanız, en belirgin semptomları göstermiyorsanız,sadece şüphelendiyseniz o zaman doğrulamak için önce bir doktora gidin...

bu arada vajinada görülen mantar cinsi candida dır...vajinal mantar enfeksiyonlarının 4 te 3 ünden de candida albicans sorumludur..geri kalanından da başka candida türleri...o yüzden tedavi çok değişmez...

Son düzenleme:
inşallah geçer :KK1:ama zannet miyorum gene başlıyor

sürekli tekrar ediyorsa, mesela 1 yıl içinde 2 kereden fazla mantar enfeksiyonu geçiriyorsan o artık kronikleşmiş demektir. bu durumda tedavisi daha uzun zaman alır. çünkü mantar hifleri vajina iç dokusunun çok derinlerine kadar yerleşmiştir ve vajinanın iç dokusu kendini her yenilediğinde (biliyosun sürekli hücre dökerek kendini yeniler) yeni mantar hücreleri ortaya çıkar ve sen yeniden mantar enfeksiyonu geçirirsin... sebep bu olabilir... ya da metabolik başka bir rahatsızlık da buna sebep vermiş olabilir...mutlaka doktora gitmelisin canım. geçmiş olsun...

selam, geçmeyen akıntı, kronikleşen kandida mantarı tüplerde tıkanıklığa neden olurmu bilgisi olan var mı?

gaye cim, bildiğim ve okuduklarım kadarı ile mantar enfksiyonu tüplerde tıkanıklık yapmaz, onu yapan belirli bakteri enfeksiyonlarıdır. mantarlar sadece spermin yumurtaya taşınmasını güçleştirdiği için hamileliği zorlaştırır...

sürekli tekrar ediyorsa, mesela 1 yıl içinde 2 kereden fazla mantar enfeksiyonu geçiriyorsan o artık kronikleşmiş demektir. bu durumda tedavisi daha uzun zaman alır. çünkü mantar hifleri vajina iç dokusunun çok derinlerine kadar yerleşmiştir ve vajinanın iç dokusu kendini her yenilediğinde (biliyosun sürekli hücre dökerek kendini yeniler) yeni mantar hücreleri ortaya çıkar ve sen yeniden mantar enfeksiyonu geçirirsin... sebep bu olabilir... ya da metabolik başka bir rahatsızlık da buna sebep vermiş olabilir...mutlaka doktora gitmelisin canım. geçmiş olsun...

DOKTORA GİTTİM BU SEFER BANA 3 TANE İLAÇ VERDİ BİR TANESİ 24 SAATTE 1 ATILACAK DİĞERİ GÜNDE 2 TANE SABAH AKŞAM DİĞERİDE GÜNDE 2 TANE SABAH KULLANILACAK BAKALIM SON DURUM NE OLACAK BEN BU İLAÇLARI KULLANDIKTAN SNR BİR DAHA DOKTORA GİTMELİMİYİM ACABAeyvahedigeldismile

kızlar merhaba malesef 2 gün önce bende mantar oldum sanırım o bölgem nasıl kaşınıyoo koku yok ama beyaz peynirimsi ağıntı var dayanamıyom..
bebeğim var onunla dr gidemiyom eşim il dışında lütfen bana yardım edin emzirirken kullanabileceğim bi ilac var mı isni yazarmısınız lütfen .. eczaneyi arayıp getirtecegim

X