Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

canım mantarlıyken pek ilişki kurmamaya çalış sonuçta eşine de bulaştırırsın ve o da ilaç kullanmıyorsa tekrar sana geçer ve bu boyle surer gıder o yuzden bazı doktorlar eşlerle birlikte tedavi onerıyorlar benım doktorumda bunu onerdı erkek arkadasım urolog doktor arkadasını aradı durumu ızah ettı nidazol dıye bır ilaç varmıs 20 tane varmıs 4 unu aynı anda erkek gerı kalanlarını sabah aksam birer tane olmak uzere bıtırecekmışim ...
Bende kanama olmuyor sanırım sende tahrıs olayıda var vajenındekı kanama yapıyor... zaten yanıyor demıssın yanma ve kan gelmesı tahrısdendır oranın florasını duzeltecek fitiller kullanabılırsn doktor tavsıyesıyle cok geçmiş olsun umarım bu hastalıgı atlatırız...

Doktorumun verdiği Floragyn Silver ilacını buldum ve uygulamaya başladım sankı şimdiden iyi geldi gibi devamında aldığım neticeyi sizlerle paylaşırım ve umarım benim gibi aylardır iyileşemeyenlere yardımcı olurum...

bende daha önce eşimle tedavi olmuştum ama gecen hafta ağda yaptıktan sonra hafif kaşıntı başladı akşamları çok kaşınıyo ama dayanıp kaşımıyorum.kaşımadığım halde tahriş oldu el değemiyorum yarın doktora gideceğim yine. internetten bakarken cinsel organ temizleme şampuanı diye bişi gördüm.

sorulara cevap veren doktor bir hastaya tavsiye etmiş bulabilecekmiyim bilmiyorum ama araştıracağım yoksa netten sipariş vereceğim. şampuanın adı numis med intim liqui hergün 1 kez kullanıldığındada mantardan koruyormuş.

kullandığınız başka marka genital şampuanı varsa yazın lütfen bunu kolay bulabileceğimi sanmıyorum çünkü havuza falan girince mantar riski daha yüksek bu şampuanın faydası olur diye düşünüyorum umarım bulabilirim

Son düzenleme:
evet canım banada dr.um numusmed,i önerdi ve kullanıyorum,,bunu eczanede bulabilirsin,şu anda sende belirtiler olduğu için sabah akşam olmak üzere iki kere kullan,normale döndüğünde günde bir kere kullanmaya devam et,,faydasını göreceksin.....

saol canım ya yarın alışveriş için çarşıya gitcem alıyım hemen. bugun doktorada gittim gecen senede tedavi olmuştuk eşimle bu kez o iki tabletlik hapları 3 kutu kullanın dedi bukez daha uzun tedavi olacak hayırlısı bakalım geçseydi bi kaç gündür mahvetti beni mafoldumbenmafoldumben

acıgül merhaba ben de mantar illetiyle uğraşıyorum.2009 da bebeğimin kalbi atmadığı için kürtaj olmuştum.ondan sonra iyice yerleşti.ne kadar zamandır rahattım. geçen gün ağdadan sonra kaşıntı ve akıntı başladı.acaba ağda da mı etkiliyor? tam da yumurtlama zamanım korunmuyorum da ..dr. da fitil kullan ilişki yasak dediçok moralim bozuk... bi türlü geçmio....

hastane aletlerinden bakteri kapan bir arkadaşım var oda perişan ve o korunmadığı zaman eşinede çok etki ediyo kocasıda bayağı hastalanıyo.

galiba ağda ister istemez değiyo oralara ya bakteriye etki edip çoğaltıyo ne olduğunuda anlamadım. doktor dediki tek bir bakteri bile kalsa aylar sonra çoğalır çoğalır bir anda çıkar ortaya dedi. birde banyoda aşırı mantar olurmuş yani fıskiyeyi üzerinize bi tutarsınız sayısız bakteri banyonun heryerine dağılır kullandığınız eşyaları temiz ve tertipli kullanın dedi. eşinede geçmiştir ilişkiye girdiyseniz. girmesende daha önce yerleşip kalırmış. yazdı birsürü ilaç ama geçen sefer faydasını görmüştüm ilaçların bize tedaviyi tamamlayın demişti bizde nasılsa geçti diye gitmemiştik... boşvermenin cezası bu eşime 4 krem verdi idrar yolları için toz verdi ve o iki tabletlik haptan verdi...

banada 7 günlük fitil, idrar yolları için toz, iki tabletlik hap (fluzolmu ne ismini tam hatırlayamıyorum). birde agumentin yazdı. iki tabletlik olanı 3 kutu bitene kadar kullanacaz sonrada tedavinin 2. kısmı için gidecez. birde bu genital bölge temizleme şampuanı alıcam. hastalık esnasında günde 2 kez... hastalık yokkende korunmak için günde 1 kez yıkanmalıymış. bide ondan al ilaçlarla beraber kullan. merve arkadaşım isim vermiş onu alıcam bakalım numusmed ismi.

hele tedavini bitir öbür tedavinde hallolur inşallah. kısa zamanda yavrunu kucağına alırsın inşallah (aminnnn). sonuçta illet bi bakteri bu bebişi garantiye alırsın. doktorun ilaç yazmadımı da sadece fitil kullan dedi.

Son düzenleme:
kızlar peçeteyle bazen o bölgeyi silerken hafif nokta kadar kan görüyorum vajinada değil oraya değdiriyorum normal beyaz akıtı fakat idrar deliğine yakın iç dudaklarda oluyor bu ne olduğunu anlayamadım ne yapmam lazım ?

Yanlış yapıyorsunuz arkadaşlar sebamed veya numısmed türü likit temizliyicileri hergün veya günde 2 kere kullanmakla orayı cok fazla yıkamakta mantara çevriyor örneği benım temiz olmak ugruna bu sıcaklarda günde 2 kere dus alınca aynı şekilde temızleyıcılerle yıkıyordum doktorum kesınlıkle haftada 1 kere kullanacaksın dıger zamanlarda suyla yıkacaksın dedı zaten vucudumuzu sabunlarken bacaklarımızın arasından akarken temızleniyor... cunku fazla yıkama o bölgenın normal bakterı dokusunu yok edıyor ve buda mantar olusumuna yol acıyor asla nemlı tutmamak o bolgeyı, ayrıca yaz geldı ıslak mayolarla kalmamak kuru mayo değişimi yapmak...

Arkadaşlar bende mantarla çok terbiye oldum malesef ki

Hatta baktım bu benim buraya yazdığım 4. mesajım oluyor.

Yaklaşık 3 ay önce tekrar yoğun mantar tedavisi geçirdim. Resmen İlaç ve fitil yüklemesi geçirdim

Artık müzminleşmiş dedi doktor. Sürekli tekrarladığı için..

En son odadan çıkarken doktor isim vermeden genital temizleyici şampuan kullanabilirsin dedi.

Eczaneden Sebamed aldım ilk zamanlar günde 1 kez kullandım

Şimdilerde 3-4 günde 1 kez banyodan çıkmadan önce uyguluyorum.

Artı Bağışıklık sistemini güçlendiren kapsül içtim ( İmüneks 40 kapsül )

Ve adet sonrası 3 gün gynoflor fitil atıyorum.

Şu an daha iyiyim İnşallah bir daha tekrarlamaz

Çünkü bende ateş basması ve sinirlilik haline, artı yorgunluğa sebep oluyordu.

Allah herkesin şifasını versin.

peki bu imüneks ilacını herkes içebilirmi bi araştırma veya tahlil olmadan içilebilirmi?

peki bu imüneks ilacını herkes içebilirmi bi araştırma veya tahlil olmadan içilebilirmi?

Bilinen bir yan etkisi yokmuş. beta glukan içeriyor.

ama kalp rahatsızlığı ya da kronik başka bir rahatsızlığı etkiler mi bilgim yok.

Benim böyle rahatsızlıklarım olmadığı için rahatça kullandım.

Vücut içinde ki bakterileri hedef alıyormuş yani buna benzer bişey yazıyordu

zaten mantara da bakteriler neden oluyor.

şu an elimde yok hapım bitti 1 kutu daha kullanıcam.

aynısı bndede war..bi kaçtane doktora gittm aynen bnada hiç bir faydası olmadı..4lü haptanda kullandm..brz kesti yine başladı..evli olmadığm içn övül yani fitilde kullanamıyrm bkalım krem kullanıorum şmdi ..zaten ecz.de çaLışyrm hepsini teker tker denedim nerdeyse..sn hangi ilaçları kullandın.cvp beklyorum..

arkadaşlar bende uzun zamandır mantar var daha önce paylasmıştım ve ablamdada cıkmış doktor ona mantar seker hastalıgı varsa cıkabilecegini soylemilş bu konuda bilgisi olan varmı

Bende de var mantar ama sanki üşütürsem oluyor
Tv de Dr Öz mantara kendimizin mayaladığı yoğurdu sürekli yerseniz geçer demişti
Bende denedim geçti ama bu ay yapmadım gene başladı mantar
yumurtlama zamanı başlıyor bende Adet zamanı yok oluyor
Şekerden de oluyormuş mantar,şekerimi ölçtürmem lazım :çok üzgünüm:

Dün mantar rahatsızlıgım için fitil verdi doktor.
gece yatmadan onu vajınama yerlestırdım aradan 5 dakıka gecmedı aman allahım o nasıl bir kaşıntıdır saatlerce kıvrandım kasıntıdan dayanılmaz birseydı yerımde duramadım sonra eridi ama hala kasıntı var acaba normalmi kızlar böle etki yapıyormu bu fitiller ? yan etkilerinde kasıntı yanma yazıyor ama bu dayanılmaz bır kasıntıydı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…