Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

merhaba
bende de aynı sorunlar var.kaşıntı.sarı akıntı,tuvalette yanma hissi,ağrı v.s.
4.5 aylık da bi kızım var.hastanede çalışıyorum.gebelikten önce de vardı bu sorun.9 aydır rahattım şimdi tekrar başladı.yarın doktora gidicem bakalım sonuç ne olucak?iyi olursa mutlaka paylaşırım sizinle,herkese Allah sabır versin.çünkü gerçekten kaşıntı çok zor hele de ortamdaysanız sabırdan başka bişey çare olmuyor.:çok üzgünüm:

kan testlerımde kansızlık cıkmıstı ferro sanol a başladım ama tekrar nuksettı hemde fena halde akıntım var bu defa da maltepe univ. hastanesıne 8 aydır bana yapıstıgını soyledım kullanmadıgım ılaç kalmadıgını da degısık ılaçlar verdı umarı gecer benım gıbı olan arkadaslara soylerım yaptıklarımı ve kullandıkları... onerılerı asla ph derecesı ayarlı olan sebamed numısmed gıbı genital bolge yıkayıcılarını da kullanmamı sadece su ile yıkamamı çok gerekırsede haftada bır o yıkayıcıları kullanmamı, pamuklu iç çamasırı kullanmamı, pamuksu dokuya sahip ped kullanmamı ve asla gunluk ped kullanmamı, denıze gıdeceksem ıslak kalmamı kuru mayo ile değişmemi önerdi...

dediğim gibi bugün doktora gittim.bana beklazon ve pimafucin verdi.cumartesi tekrar kontrole gel dedi.inşallah etkili olur bu ilaçlar.sonuçları yazmaya devam edicem.belki bi faydası dokunur...

Doktorum floragyn silver diye bır ilaç verdı tüm fitillerim bittikten sonra içindeki gümüş tüm vajinal enfeksiyonlara karsı ve operasyon sonrakı girişimlerden sonra oradaki dokunun iyileşmesini ve kuvvetlenmesını sağıyormus su anda regly im bittikten sonra bir kaç fitilim daha kaldı ondan sonra bu ilacı kullanacağım bu ilacı cok zor buldum fırmayı arayarak hangı eczanelerde bulundugunu oğrendım alacagım ve başlayacagım sonuçlarını sizede yazarım... Ondan once gyno-flour dan bır kac kutu kullandım ama sonuç yıne değişmedi ben yine candıdaydım doktora soyledıgımde o zaman ınatcı oldugu ıcın bunu dedı cok da ucuz bır ilaç değiş 45 lira ama onemlı olan ıyileşmem sonuçlarını size yazarım kullanmaya başladıktan sonra benım gıbı olan arkadaslara umarım yardımcı olur... En onemlısı alışkanlıklarımı da degıstırdım asla hergun hatta ben gunde 2 kere dus alıp orayı sebamed, procare veya numismed turu ph ı ayarlı intimlerle yıkıyordum dokunmaz dıye ama asla ve asla yıkamayacaksın bu kadar cok dedı doktor sadece haftada 1 kere kullan geri kalan zamanlarda normal su ıle yıka dedı bunu da uygulamaya başladım umarım iyileşirim...

En önemlisini unuttum yazmayı eşinizin veya partnerınızınde bir urolaga gozukmesı en son olarak doktorum bunu önerdi erkeğin penısınde veya seminal sıvısında bulunan mantar da sureklı olarak mantar olmamazı ve bu hastalığın ıyıleşmesını ımkansız hale getırıyor bu konuda da partnerımle konuştum ürülog a gidecek ...

En önemlisini unuttum yazmayı eşinizin veya partnerınızınde bir urolaga gozukmesı en son olarak doktorum bunu önerdi erkeğin penısınde veya seminal sıvısında bulunan mantar da sureklı olarak mantar olmamazı ve bu hastalığın ıyıleşmesını ımkansız hale getırıyor bu konuda da partnerımle konuştum ürülog a gidecek ...

bak bu akla çok yatkın. gerçi ben şuan hamile olduğum için bi ilaçta kullanamıyorum ama:1no2: eşlerinde taşıyıcı olması aklımın bi köşesinde kalmalı. teşekkürler canım bilgilendirdiğin için.

Doktorum floragyn silver diye bır ilaç verdı tüm fitillerim bittikten sonra içindeki gümüş tüm vajinal enfeksiyonlara karsı ve operasyon sonrakı girişimlerden sonra oradaki dokunun iyileşmesini ve kuvvetlenmesını sağıyormus su anda regly im bittikten sonra bir kaç fitilim daha kaldı ondan sonra bu ilacı kullanacağım bu ilacı cok zor buldum fırmayı arayarak hangı eczanelerde bulundugunu oğrendım alacagım ve başlayacagım sonuçlarını sizede yazarım... Ondan once gyno-flour dan bır kac kutu kullandım ama sonuç yıne değişmedi ben yine candıdaydım doktora soyledıgımde o zaman ınatcı oldugu ıcın bunu dedı cok da ucuz bır ilaç değiş 45 lira ama onemlı olan ıyileşmem sonuçlarını size yazarım kullanmaya başladıktan sonra benım gıbı olan arkadaslara umarım yardımcı olur... En onemlısı alışkanlıklarımı da degıstırdım asla hergun hatta ben gunde 2 kere dus alıp orayı sebamed, procare veya numismed turu ph ı ayarlı intimlerle yıkıyordum dokunmaz dıye ama asla ve asla yıkamayacaksın bu kadar cok dedı doktor sadece haftada 1 kere kullan geri kalan zamanlarda normal su ıle yıka dedı bunu da uygulamaya başladım umarım iyileşirim...

Benim doktorumda sebamedi her gün mutlaka kullan dedi. Günde 1 kez dış genital bölgeni onunla yıka dedi. Ama normal günlük sabunlar, sampuanlar veya sadece suyu uygulama cok dedi.

çok ilginç bu doktorlar kımı kullan der kımı kullanma der ama sanırım ben cok yıkadıgım ıcın o bolgeyı banyodan cıktıktan sonra kasınmaya başlıyorum bır muddetde bu cılgınca temızlık anlayışımdan vazgeçeyım bakayım bır yararı olacakmı????

Doktorlar ne kadar ıntım ve ph ı da ayarlı olsa temızlıyıcılerı ozellıkle mantar problemı olanlara onermıyorlar bunu bır kac doktor daha soyledı hatta ben labioplasti amelıyatı gecırdım ilk 10 gun kesınlıkle yuzeysel dustan akan su ıle yıkanmamı yanı vucuduma yumusak bır sabun kullanmamı onerdı onunla yıkan o bölge ıcınde eczanelerde satılan sterıl serumla yıkamamı ve sılmemı ıstemısti..

[FONT="Comic Sans MS"]sebamed im vucut temizleme jeli var yada zeytınyağlı veya papatya ozlu sabun kullanıyorum bunlar diğer kozmotik urunlerıne gore daha az zararlı... [/FONT]

bende ev yapımı saf zeytınyaglı sabun kullanıyorum vucuduma tum vucudumu sabunlarken akan sabun yeterlı gelıyormus temızlık ıcın sonrasında da bol bol duruluyorum malum bolgemı bır muddet sureklı ıntımlerle yıkamayı kesıp boyle deneyecem

arkadaşlar hani adetin son günlerinde kahverengi koyu akıntı var ya işte o geldiğinde bende yanma yapıyor bu sistitmi mantarmı acaba yani jinekolığamı ürolojiyemi gitmem gerekiyor bıktım şu yanmalardan artık.

Arkadaşlar merhaba, uzun zamandan beri bu konuyu takip ediyorum verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben de belki yardımcı olursa diye sizle kendi sorunumu da paylaşmak istedim

Mart ayında sinüzit tedavisi için 2 kutu antibiyotik kullandım. Nisan ayının başında akıntı nedeniyle doktora gittim ve antibiyotiğe bağlı mantar teşhisi koydu. 3 adet ketoral fitil ve 1 tane de Zolax kullandım fakat akıntım hala devam etti bunun üzerine başka bir doktora gittim bana mantarın geçtiğini fakat vajinit olduğumu söyledi ve başka bir ilaç ve yine fitil verdi.

İlaçların bitiminde her şey düzeldi ama bu sefer de çocukluğumdan beri ilk kez idrar yolu enfeksiyonu oldum :) Bunun için doktorum antibiyotik verdi. Fakat antibiyotik bende yeniden mantar oluşumuna sebep oldu ve bu seferki daha beterdi sabahları kaşıntıdan yerimde oturamıyordum. Yine doktora gittim Zolax 7 ve şu an adını hatırlayamadığım bir fitil ve krem verdi bunlar mantarı geçirmezse başka bir ilaç vereceğini söyledi, 7 günün sonunda akıntım baya hafifledi ama tam olarak geçmediği için Neo penotran fitil verdi ben 7 tanesini kullandıktan sonra regl oldum ve ara vermek zorunda kaldım ama halimi tahmin edemezsiniz! tedavi yarıda kaldı yine geçmeyecek diye deli gibi üzülüyorum.

Şansıma bu ayki reglim az sürdü ve 5. gününde hemen yeniden fitile başladım dün bitirdim ve kontrole gittim. Doktorum akıntımın kalmadığını ve iyileştiğimi söyleyince nasıl sevindim bilemezsiniz.

Sonuç olarak, 3 aydır jinekologdan çıkamaz oldum ve tabii ki moraliniz çok bozuluyor, bazen hiç iyileşemeyecekmişsiniz gibi geliyor ama bir şekilde tedavi oluyorsunuz. Doktorumun da dediği gibi o tarafı çok aklınıza getirmeyeceksiniz sürekli silip, yıkamıyacaksınız sadece tuvaletten çıktıktan sonra önden arkaya su ile. İçine doğru yıkamamam gerektiğini böylece ordaki iyi bakterilere de zarar verdiğimi belirtti ayrıca. Günlük ped kullanılmamlı, pamuklu iç çamaşırı giyilmesi gerekiyor.

Hepinize geçmiş olsun :)

arkadaslar merhaba,bende mantar var mi yok mu bilemiyorum.Reglime 1 hft önce mantarim basliyor, deli edecek gibi kasinmiyor, peynirimsi bir görüntisi oluyor ve bazen de koku yapiyor.Reglim gelince bicak gibi kesiliyor.Ta ki diger reglime 1 hft kalana kadar ...Hormonlar etkisiyle mi böyle oluyor, bende mantar var mi yok mu anlamadim.Dr en son zorax vermisti, kullanmadim, gebelik düsündügümden...!
Cok fazla da kullanilmamali mantar ilaci, karacigeri yoruyormus bu arada...
Benim gibi mantar yasayan arkadas var mi?

arkadaslar merhaba,bende mantar var mi yok mu bilemiyorum.Reglime 1 hft önce mantarim basliyor, deli edecek gibi kasinmiyor, peynirimsi bir görüntisi oluyor ve bazen de koku yapiyor.Reglim gelince bicak gibi kesiliyor.Ta ki diger reglime 1 hft kalana kadar ...Hormonlar etkisiyle mi böyle oluyor, bende mantar var mi yok mu anlamadim.Dr en son zorax vermisti, kullanmadim, gebelik düsündügümden...!
Cok fazla da kullanilmamali mantar ilaci, karacigeri yoruyormus bu arada...
Benim gibi mantar yasayan arkadas var mi?

arkadasım sendekı belırtılerde mantar oldugunu gosterıyor doktorun zaten sana mantar ilacı vermış regli yaklasırken vucut ısısı artıyor ve o yuzden de mantar bende de nuksedıyor mantar ılaclarının bır kac kullanımda zararı yok benım 9 aydır kullanmadıgım fitil, ilaç ve merhem kalmadı en sonunda karaciğer testı ıstediler cok sukur kı karaciğer testlerım sağlıklı cıktı su anda ben benım neden mantar oldugumu sanırım buldum sureklı vajınal yıkama yapıyordum sebamed veya dıger ıntım jellerle doktor kesınlıkle kaldıracaksın haftada 1 kere belkı o da dedı onun harıcı normal suyla yıkıyorsun sureklı sabunla yıkayarak ordakı yararlı bakterılerıde oldurerek mantarın uremesıne neden oluyorum zaten doktorumun verdıgı gece attıgım fıtıller o bolgeyı temızlıyor sadece suyla duruluyorum ve eczanelerde cok zor buldugum bir kopuk verdı ıcerıgınde silver (gumuş) varmıs ve oranın florasını guclendırıyormus bır kaç kutu gynoflour kullanmıstım ıyı gelmemıstı doktor bu cok daha etkılı bır ılactır dedı bakalım umarım hepımız ıyılesırız su mantar ılletınden kurtuluruz cok gecmıs olsun sızde bebek dusunuyormussunuz bu konuda doktorunuz sıze zararı olmayan ılac yada fıtıl verebılır.. geçmiş olsun...

arkadasım sendekı belırtılerde mantar oldugunu gosterıyor doktorun zaten sana mantar ilacı vermış regli yaklasırken vucut ısısı artıyor ve o yuzden de mantar bende de nuksedıyor mantar ılaclarının bır kac kullanımda zararı yok benım 9 aydır kullanmadıgım fitil, ilaç ve merhem kalmadı en sonunda karaciğer testı ıstediler cok sukur kı karaciğer testlerım sağlıklı cıktı su anda ben benım neden mantar oldugumu sanırım buldum sureklı vajınal yıkama yapıyordum sebamed veya dıger ıntım jellerle doktor kesınlıkle kaldıracaksın haftada 1 kere belkı o da dedı onun harıcı normal suyla yıkıyorsun sureklı sabunla yıkayarak ordakı yararlı bakterılerıde oldurerek mantarın uremesıne neden oluyorum zaten doktorumun verdıgı gece attıgım fıtıller o bolgeyı temızlıyor sadece suyla duruluyorum ve eczanelerde cok zor buldugum bir kopuk verdı ıcerıgınde silver (gumuş) varmıs ve oranın florasını guclendırıyormus bır kaç kutu gynoflour kullanmıstım ıyı gelmemıstı doktor bu cok daha etkılı bır ılactır dedı bakalım umarım hepımız ıyılesırız su mantar ılletınden kurtuluruz cok gecmıs olsun sızde bebek dusunuyormussunuz bu konuda doktorunuz sıze zararı olmayan ılac yada fıtıl verebılır.. geçmiş olsun...

Tesekkür ederim canim verdigin bilgiler icin..dogru diyorsun,adetten 1 hft önce, vücut isisi arttigi icin mantar oluyor olabiliriz, cok eziyet bisi bu mantar..
bana bir dr fitil vermisti, ben onu ancak 3 gün kullanabildim, gece yatarken atiyordum sabah kanamayla karsilasiyordum,dr birak dedi bende biraktim.Simdi ben ilacimi kullanayim, umarim biraz rahatlarim...

sana bisi soracagim canim, mantarliyken iliskiden sonra bazen sulu, hafif pembeyle-kirmizi arasi, 1-2 damla kan geliyor, sende de oluyor mu?Tabi birde deli gibi bir yanma...:bbo:

kızlar merhaba,
ben de bu mantar hastalığından çekenlerdenim ve yaklaşık 5-6 aydır bununla uğraşıyorum.Daha fazla ilaç kullanmamak için bir araştırma yaptım ve henüz kendim kullanmadım fakat uluslararası bir firmanın doğal sağlık ürünleri olduğunu gördüm.Belki duyanlarınız vardır , aloe vera içerikli ürünler bunlar ve amacı bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklarla mücadelede yardımcı olmak ...aloe vera zaten eski kültürler tarafından da uzun süredir kullanılan şifalı bir ot ve içinde vitaminler, mineraller, amino asitler ve enzimler içeren yapısıyla besleyici özelliği güçlü olan bir bitkidir, vücudumuzun kendisini enfeksiyonlara karşı korumasını sağlayan, anti-viral, anti-fungal ve anti-bakteriyel etmenler içerir.Ayrıca, içindeki acemannan adı verilen bağışıklık arttırıcı maddesinin aids gibi bir hastalıkta bile yararlı etkileri olduğu bilimsel testlerle kanıtlanmış.Mantar hastalığının da bağışıklık sistemiyle ilgili olduğunu düşünürsek ben bu bitkinin yararlı olabileceğini düşündüm.Ayrıca firmanın arı ürünleri de var.Arı ürünlerinden de özellikle propolis mantar konusunda etkiliymiş.Bu propolis ürünü de yine aynı şekilde bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir besin ama bu aloe vera ve propolisi herhangi bir yerden almak sakıncalı çünkü oranları değişik olabiliyormuş ve aldığınız ürünün size faydası olmayabiliyormuş.Özellikle de aloe vera bitkisi için Türkiye'de bulunan çeşitleri zehirliymiş ve tedavi amaçlı kullanılamıyormuş, yani yolda gördüğümüz aloe vera bitkisini alıp kullanmaya kalkmayalım:)Şimdilik bu kadar araştırmaya devam ediyorum ben kullanmayı düşünüyorum bu ürünleri.İsterseniz siz de araştırın.Sizinle de paylaşmak istedim:)Sağlıklı günler diliyorum hepinize:)

X