Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

kurtulamayan tek ben kaldım kaldım sanırım biraz rahatlıyorum derken tekrardan başlıyor.napacagımı şaşırdım artık
haftalık ilaç hangisi acaba?günlük ilaçları kullandık eşimle ama tekrarlıyo nedense

Bende artık bu geçmeyen illet için cildiyeye gıttım cunku yuzeysel kaşınma ile başlıyor ve sonra da candida oluşuyor... ve akşamları kuru kuru tum vucudumda kaşınma başlıyor artık yırtarcasına kasıyorum nerdeyse kanatacam kollarımı bacaklarımı... Eski tahlillerimi vardı ve orda kan eksıkliğim vardı onu gordu ve kan testlerı ve gaita istedi verdım sonuçlarımı salı gunu alıp cildiye doktoruna gosterecem bu vajınal mantarımla da cok ilgilendı... bende burda okuyarak probiyotık hapı ve folic asit e basladım sankı daha ıyıyım su sıralar en azında tekrar nuksetmedı bakalım cıkan sonuçlara gore cilt doktoru ne ilaç verecek cunku kadın doğum bu olayı çözemedi kullanmadığım ilaç ve fitil kalmadı artık karaciğerımı zorlayacak onun testlerını de istediler umarım bende şifa bulurum...

Nihayet kan tahlillerim cıktı iyiki dermatolog a gıtmısım pek cok kan tahlili istedi arasında hormon tetkıklerı ve kan testelerı vardı... Aşırı derecede anemi cıktım bu vajinal mantar enfeksıyonun tetikleyici unsurmus zaten anormal saç dokulmem, tırnaklarımda kırıklar ve cildimde kaşıntılar ve kurumalar olmaya başlamıstı artık demır haplarına başlayacam emilimini arttırmak ıcın yanında c vıtamını almamı onerdı haplardan bir kaç saat evvel ve sonra sut urunlerı tuketme dedı hapın etkı etmesını azaltıyormuş, çekirdekli kuru uzum, harnup pekmezi, kırmızı et ve mercimek yememı önerdi... hormonumla ılgılı bır test ıstemıstı bir tahlil 4 katı fazla cıktı az evvel netden arastırdıgımda haşimato hastalıgının habercısıymıs hemen randevu aldım endekronolojı de tum bunları bılmedıgımden boşu bosuna kadın doğum doktorlarına gıttım kullanmadıgım ilaç fitil ve pomad kalmamıstı artık umarım kan değerlerımın normale dönmesiyle birlikte bu geçmeyen candidan kurtulurum umarım sızlerde iyileşirsiniz...

kizlar merhaba,
Gecmisi okumadim ama size bir soru soracagim.Mantar kasintim varken ilskiye girdigimde yanma oluyor, özellikle sonrasinda...gecenlerde yine böye bir durum oldu,tuvalete gittigimde cok hafif pembe su gibi bir sey geldi.Böyle birsey yasayan var mi?Tahristen dolayi olmus olabilir mi?

canım selam darkblue bendede mantar varda folic asit demişsin bendemi kullanayım mantar için iyimi geliyor benim maddi durumum iyi değil sskm yok o yüzden sordum ilaç olarak demir düşük çıktı birde bana yardımcı ol sağol allah razı olsun

hangi vitamini kullanıyorsunuz?

Normal Subradyn multi vitamin kullanıyorum ben suda eritilenden ama bıraktım bir süre kullanmıştım,
Canını sıkma kan tahlilleri yaptır,

Bu arada darkblue demir eksikliği bencede mantara neden, bendede demir eksikliği çıktı demir hapları alıyorum şuan, yani mantar şikayeti olan bayanlar bence kan testleride yaptırıp bağışıklık sisteminin neden yavaşladığını araştırmalı kesinlikle...

herkese çok geçmiş olsun

kizlar merhaba,
Gecmisi okumadim ama size bir soru soracagim.Mantar kasintim varken ilskiye girdigimde yanma oluyor, özellikle sonrasinda...gecenlerde yine böye bir durum oldu,tuvalete gittigimde cok hafif pembe su gibi bir sey geldi.Böyle birsey yasayan var mi?Tahristen dolayi olmus olabilir mi?

Hmm mantarda pembe su gibi akıntı pek duymadım sadece peynirimsi beyaz krem renkli akıntı olur, ama kaşıntı ve ilişkide yanma evet mantar belirtisidir, ayrıca vajina ağzında yaranda olabilir pembe akıntı diyince, bence bir doktora görün.

slm kızlar bendede mantar var 1 kac gundur az az kanama nıtelıgınde akıntım oluyor normalmı acaba krem kullanıyorum bu sekılde olan varmı acaba yoksa kanama servısıt yuzundende olabılırmı

canım selam darkblue bendede mantar varda folic asit demişsin bendemi kullanayım mantar için iyimi geliyor benim maddi durumum iyi değil sskm yok o yüzden sordum ilaç olarak demir düşük çıktı birde bana yardımcı ol sağol allah razı olsun

canım benım demir rezervlerımde sıfırlanmış ıyıce cılt doktoru tabıkı de kaşıntı yapar vajinal mantara sebep olur, soluk yüz rengi, dokulen saçlar, kırılan tırnaklar dedi bende hepsi mevcut zaten su anda agır anemılerde demır ılacları 2 tane verılırmıs bana gunde iki tane verdı başladım kullanmaya bu illet rahatsızlık 9 ay oldu kullanmadıgım ilaç, fıtıl, pomad ve değilştirmediğim doktor kalmadı jinekoloji çözemedı cildiye tahliller isteyerek buldu kan şekerıme bakıldı bu da vajınal mantarı tetiklermiş... bende bu arada folik asit, b vitamini, c vitamini ve solgar ın probiyotik ilaçlarını kullanmaya başladım ve sanırım iyi gelecek gibi vucut dırencım kırılmış vıtamınsız kalmısım sende kullanabilirsin vitamin abartmadan ....

benim de kullanmadığım ilaç yok artık ve çok üzülüyorum,kafama takıyorum hiç kurtulamayacakmışım gibi geliyor.3 dr değiştirdim hiç biri kan tahlili istemedi.1 yıl olacak bu illete yakalanalı.Çok çaresiz hissediyorum kendimi

benim de kullanmadığım ilaç yok artık ve çok üzülüyorum,kafama takıyorum hiç kurtulamayacakmışım gibi geliyor.3 dr değiştirdim hiç biri kan tahlili istemedi.1 yıl olacak bu illete yakalanalı.Çok çaresiz hissediyorum kendimi

canım doktorlar dusunmuyorlar sanırım kan tahlili istemeyi geçmeyen mantar enfeksiyonlarında istemeleri gerekir aslında.. benımde 1 yıl olmak uzere aynı senın gıbı 3 den fazla doktor degıstırdım çeşit çeşit ilaçlar kullandım artık o ilaçlar karaciğerimi yorup bozarmış iyiki cilt doktoru tahlil yapalım demıs bence sende kan sayımı yaptırsaysan ıyı olur demir eksikliği ve annemi mantara yol acıyormuş hiç çaresiz değiliz moralini bozma biraz vitamin takviyesi de yap umarım en kısa sürede iyileşecez hepimiz...

kızlar bişey sorcam
doktor mantar teşhisini koyarken alttan mı muayene ediyor yoksa şikayetinizi dinleyip ilaç mı yazıyor ?

canım madem bir ilaç biliyosun söle işte bak bu kadar insan senin atlattığın hastalığın şifasını arıyo sen bilirsin yine de ama ...........:KK43:

bence hiç düşünmeyin gynofit kullanın bire bir iyi geliyor zaten ilk kullanımda farkı anlıycaksınız benim geçti tamamen :nazar: size de tavsiye ederim bi de hiç kafanıza takmayın geçmiycek bişey değil ben çok kafama takmıştım moralin bozuldukça daha beter oluyo benden size tavsiye

kafaya takılmayacak gibi degil ki resmen hayatım altüst oldu.çok zor bir durummuş.ama tavsiyene uydum ve gynofit jel aldım gerçekten farkı anlıyor insan ben de tavsiye ederim.
viole canım sadece gynofit kullanarak mı atlattın bu rahatsızlığı yoksa ek bişeyler de kullandın mı?

X