Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

sumru selam bende vajinada mantar var mesela affedersin idrar yaparken ağrı yanma e kaşıntı sık oluyor dr bana fitil ve krem verdi ne için olur mantar birde ne vitamini dedin sen teşekkürler sebebi ne mantarın

sumru selam bende vajinada mantar var mesela affedersin idrar yaparken ağrı yanma e kaşıntı sık oluyor dr bana fitil ve krem verdi ne için olur mantar birde ne vitamini dedin sen teşekkürler sebebi ne mantarın

Mantarın sebebi bir çok nedenden olabilir ama genel olarak bağışıklık sisteminin zayıflaması ile vajina florasının dengesinin değişmesi.
İdrarda ağrı ben hissetmedim hiç, doktor idrar tahlili yaptımı ? çünkü idrarda ağrı sistit de olabilir,
ama fitil ve krem vermesi üzerine muhtemelen mantar,ben mors arkadaşında tavsiyesi üzerine normal vitamin hapları almaya başladım şu eczanede satılan içinde B-C- demir filan olanlardan, aslında gayette mantıklı konu bağışıklık sistemiyse vitaminler bunu gayet iyi dengeler,
eğer mantar şikayetin devam ederse sık tekrarlarsa kanda şekerede baktırabilirsin, bende kansızlık çıktı mesela,
yani genel anlamda numis- med, seba-med gibi temizleme jelleride kullanabilirsin biraz faydası oluyor...
çok geçmiş olsun

ben ne vitamini alabilirim mesela hangisini tavsiye edersin

Yani ben direk eczaneden istedim, suda eriyen tabletlerden, bütün vitamin hapları aynı neticede, ama çok uzun kullanmamak gerekli aşırı vitamininde yan etkileri olabiliyor, eczaneye sorarsan verir canım :) hem cidden dinçde hissettiriyor sabahları.

kesinlikle buyuk kismi bagisiklik sistemiyle alakali bu haftasonu cok stresli gecirdim mide problemlerim basladi ve arkasindan bitti dedigim mantarr:)))saka gibiii gercekten:)))
fitili bi kez kullanin sonra her sabah ac karnina (bayer in) B vitamini komplesini icin,stresten uzak durun..mantar kalmiyor.
bu sure icinde kreme de devam edebilirsiniz.mesela her banyoda jelden sonra guzel bi etki yapacagini dusunuyorum.sumru mutlaka etkisini goreceksin 2 senedir,camasirim deger degmez baslardi.ilactan sonra fark edilir sekilde kesildi.birde beyazlarimi en yuksek isida ve sabun rendesiyle yikiyorum,renkli camasirlarida jel deterjanla..kalinti olmasin diye toz kullanmiyorum.buna da dikkat et.

Canım yeniden başlamasına üzüldüm :KK43: ama hemen önlemini almışsın sanırım umarım geri geçmiştir...
Bende beyazları kaynatıyorum, ütülüyorum filan ama sanırım işte pek bunlarla alakasız direk stresse bağlı ve bağışıklık sistemine, dolasıyla vitamine devam, fitil bayağı bir etkisini azalttı bakalım bekleyip görücez, tekrarlaması çok sinir bozucu tam bitti diyorsun yeniden neyse artık krem ve vitamin kullanıcam, haplar mahvediyor tamam geçiriyor ama neticede yine başlıyor, temizleme jeli ve krem sanki daha az yan etkili, evde üç çeşit mantar kremi var :) şuan kaşınmıyorum ama kaşındığım an direk onlara ve başlıycam ve jeli günde ikiye çıkarcam...
Umarım senin sorununda geçmiştir hemen...

Birde herkese tavsiyem ASLA uzun soluklu dietleri yapmayın, ve kilo verirken bir ki ay kilo verip sonra dinlenme payı bırakın, ben 10 ayda 17 kilo verdim dietisyen ve sporla yinede metabolizmam çöktü, sonuç 5 aylık yineleyen mantar ve demir eksikliği, yorgunluk halsizlik.
Stresse karşıda mors ben sarıkantaron hapı içmeye başladım, hep bu haplara karşı olmama rağmen antidepresandan daha az yan etkili olabileceğini düşünüyorum.

Birde herkese tavsiyem ASLA uzun soluklu dietleri yapmayın, ve kilo verirken bir ki ay kilo verip sonra dinlenme payı bırakın, ben 10 ayda 17 kilo verdim dietisyen ve sporla yinede metabolizmam çöktü, sonuç 5 aylık yineleyen mantar ve demir eksikliği, yorgunluk halsizlik.
Stresse karşıda mors ben sarıkantaron hapı içmeye başladım, hep bu haplara karşı olmama rağmen antidepresandan daha az yan etkili olabileceğini düşünüyorum.

annemde bu hapi soylemisti.
mide prob.falan bagisiklik sis.zaten bitmis:)vitamini kesinlikle birakma.ben bu cosmus sistemime ragmen:)))cok etkisini gordum hissedilir sekilde.kilo konusunda da haklisin kisa zamanda cok verip,aliyorum duzensiz.

Son düzenleme:
selam mors fitili koydum ya bugün çok kötüydüm bir başağrısı birde şu anda ateş var yaparmı mantar sağol mors çok halsizim bana yardımcı ol sendede oluyormuydu bayanların derdi maalesef

annemde bu hapi soylemisti.
mide prob.falan bagisiklik sis.zaten bitmis:)vitamini kesinlikle birakma.ben bu cosmus sismemime ragmen:)))cok etkisini gordum hissedilir sekilde.kilo konusunda da haklisin kisa zamanda cok verilip,aliyorum cok duzensiz.

Çok haklısın canım ben içeli 5 gün oldu en azından depresiv modum pek kalmadı, birde şu demir hapları şişirmese :) neyse bunada şükür, vitamini en az bir kutu tam yutmayı düşünüyorum, sonra bir iki hafta kesip yeni kutu alıcam yani ayda bir filan yapmaya çalışcam aşırı vitaminde siroz böbreklerde taş gibi şeyler yapabiliyor, birde şekerim soda-limon cidden diriltiyor.

selam mors fitili koydum ya bugün çok kötüydüm bir başağrısı birde şu anda ateş var yaparmı mantar sağol mors çok halsizim bana yardımcı ol sendede oluyormuydu bayanların derdi maalesef

bu sekilde yan etki yapabilir canim..ben hissetmedim aksamlari koyup yatardim.sadece koyarken ates basiyordu:))su kadinsal dertler beni deli ediyoo:KK43:(
o kirmizi tek kullanimlik hap ve kremde kullan yaninda birde dedigim gibi vitamin al.stresten de uzak kaldin mi gececektir.hemde vitamin halsizligine de iyi gelir..

nerde stresten uzak durmak ben işsizim çok kötü

Bende işsizim canım takma kafana, yani hayat çok kısa ona üzül buna üzül sonra bak daha kötü etkileri oluyor, hem stress yapmaya devam edersen kronikleşir ve cidden tüm hayatını etkiliyor mantar, dolasıyla relax olmaya çalış.

kızlar bendede 2 yıldır aynı durum var ve 1 yıldır yani uzun süreli bir tedavi göredüm, ilaç kullandım. ama sonuç hüsran. yine aynı durumla karşı karşıya kalıyorum. dr. kültür yaptı, simir yaptı ilaç yazarkende " BU İLAÇLARDA GEÇİRMEZSE İNTAHAR EDİCEM DEMİŞTİ" ve ertesi ay yine oldu bende hırsımdan dr bile gitmedi. Eşim de bıktı bende bıktım. Gittiğim bazı dr psikolojik diyor ama bence çok saçma. Şöyle ki bir gece yatıyorsunuz sabh kalktığınızda boğazınız ağrıyor bu ne kadar psikolojikse bu da aynı derecede psikilojik dedim dr kaldı... valla bir daha olursa ne yaparım bilmem ama sinirlerim bozuldu artık son zamanlarda cilt problemi olabileceğini düşünmeye başladım. Çünkü akıntım çok az oluyo vss. GÖKKUŞAĞI; ilaç funit mi?

ilacı önceki sayfalarda yazmışsın 1 ini bende kullanmıştım ama nafile:KK43:(( yine oldu... ve bütün tahlilleri yaptırdım, antibiyotik kullnmadanda oldu.

ilacı önceki sayfalarda yazmışsın 1 ini bende kullanmıştım ama nafile:KK43:(( yine oldu... ve bütün tahlilleri yaptırdım, antibiyotik kullnmadanda oldu.

Benimde akıntım yok yada çok çok az oluyor, ama dr ların açıklaması her mantarda akıntı olmuyor vajinanın içinde kalıyor,
numismed intim kullan günde ikikez sabah akşam bol suyla yıka, ve vitamin kullanbilirsin diğer yandan mantar bağışıklık sistemiyle alakalı, o yavaşlayınca mikrop üremesi kolay oluyor,
ağda yapıyorsan onu bırak, başka bir yöntemle temizle şeker yok yazsalarda her halukarda ağdada az oranda glikoz var,
birde probiotik yoğurt kefir kullan bol oranda (ben her akşam mutlaka yemeye çalışıyorum)
yani hemen hemen bütün ilaçları fittilleri bende kullandım ama nafile :S arada tekrarlıyor...

benim de nafile ne yapacam bilmiyorum sürekli tekrar ediyor bu hastalık şeker testlerı istedi doktorum onu yaptırdım normal cıktı... Probiyotık yoğurt ve probiyotik hap kullanmaya başladım... doktorum pro-care yıkama jeli verdi onunla yıkıyorum artık bende cildimle ilgili şüphelenmeye başladım cunku su bile degdırsem tahriş oluyor ve dıs bölgede hafif bir kaşınma başlıyor ve bir kaç gune kalmıyor çok fazla akıntı olmadan mantar belirtileri göstermeye başlıyor ...

yani kullanılan jeller dahada hassaslaştırabileceğini dr söledi bende bıraktım.belki banyodan banyo ya olabilir ama ben her şeyi kestim kullanmıyorum.bağışıklık önemliymiş bende dikkat ediyorum ve en son olduğunda daha az geirdim. valla hepimizin kurtulması dileğiyle...

X