Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Valla suanda beyaz dilim :)) galiba evet canim senin de mi oyle sikayetin var
evet canım malesef 4 aydır defalarca tedavi olmamam rağmen yeniden başlayan vajinal mantar problemim var. Daha önce var mıydı bimiyorum ama bu süre zarfında dilimde de pamukçuklar oluştu. ağzım çamur gibi sürekli, tat kaybı da var. ikisi arasında bi bağ var mı diye merak ettim.
senin durumun nasıl, vajinal mantara çare bulabildin mi? Varsa bi tavsiyen, çok sevinirim

1 kere 7 günlük fitil kullandım vajinam onceden ici peynir gibi bembeyaz oluyordu artik olmuyor o zamanda kasintim yoktu gectimi gecmedimi bilemiyorum da hep bi islak oluyor oram ama mantardan midir bilemiyorum sirkeli su duymustum ben

1 kere 7 günlük fitil kullandım vajinam onceden ici peynir gibi bembeyaz oluyordu artik olmuyor o zamanda kasintim yoktu gectimi gecmedimi bilemiyorum da hep bi islak oluyor oram ama mantardan midir bilemiyorum sirkeli su duymustum ben
anlıyorum canım. sirkeli karbonatlı su, yoğurt kefir biçok şey denedim ama fayda etmedi. Bakalım en son tekrar bi fitil tedavisi oldum. o nasıl bir sonuç verecek bekliyorum. inş faydasını görürüm. allah herkese acil şifalar versin.

Kasintim oluyormu peki senin

Yok canim benim vajinamda o beyazliklar fitilden sonra gecti belki sogan suyu icmistim o ise yaradi

Yok canim benim vajinamda o beyazliklar fitilden sonra gecti belki sogan suyu icmistim o ise yaradi
Seninki geçmiş demekki, akıntın rahatsız etmiyorsa bi sıkıntı yok. Denilene göre o akıntı normalmiş kadınlarda, tabii az miktarda olan. Soğan suyunu hiç denemedim. Herşeyi de denemek istemiyorum açıkcası, belki zarar veririm endişesi var. En olmadı onu da deneyeceğim . İnş gerek kalmaz tabii

Merhaba kızlar ben 5 aydır evlıyım ama bekarkende vardı bu problem bende mantar var malesef ne yapacagımı sasırdım artık eşimde bende çok temız tutuyoruz özel bölgelerimizi. ama ilişkide fln arada yanmam oluor ben kendımı veremıyorum artı kaşıntım oluyor artık bılmıorum ne yapıcam arada elma sırkesıyle sılıyorum mıkropları kırılsın dıye ara ara oluyor böyle ve korkuyorum ilerde çocuga falan engel olur mu ve çalışıyorum hastaneyede gidemedım ızın alamıyorum işyerinden biraz problemlii acaba fitil alsam eczaneden bişey olurmu bu konuda bilgisi olan varmı? birde yeni evliyken alttan muayneı olmak gerkeıyor dıyorlar dogrumu acaba ben daha baktırmadım hıc alttan muayneı olmadım yardım ederseniz bu konuda cok sevınırım

Tatlım kafana göre fitil alma sakın, git bi doktora. Ben de nefret ediyorum muayene olmaktan ama korkma öyle abartılacak kadar kötü değil. Evliliğin ilk dönemlerinde olur böyle ufak enfeksiyon durumları. Geçmiş olsun şimdiden.

evet canım dogru dıyosun ama vaktım de olmuyor artık son care ızın alıp gıtmem lazım ne yapıyım saol sımdıden ınanır mısın ılışkıye gırmek ıstemıyorum sırf bu yuzden canım yanıyor cunku

arkadaşlar 5 yıldır bu illeti çektim 6 kere doktora gittim burdan da hep baktım neler yapabilirim diye herşeyi denedim olmadı artık iççamaşırı giyemez olmuştum afedersiniz oram kıpır kıpır bişey vardı sanki son olarak arkadaş tavsiyesi bir doktora gittim Allah razı olsun hem doktordan hem arkadaşımdan bir krem bir hap verdi hapın 3 tanesini 3 gün arayla 4 tanesini de haftada bir aldım ve kurtuldum.nasıl illet bişey olduğunu bildiğim için burdan paylaşıyorum.daha öncede çok ilaç verdi başka doktorlar ama geçmedi ben de geçmeyince iyce korktum başka bişemi diye ama önemli olan iyi doktor bulmak galliba.

Kurtulmana çok sevindim canım, çok geçmiş olsun. Rica etsem bana doktorun ismini verir misin? İnş istanbuldadır

Tahmin edebiliyorum Canım, aynı sıkıntıları yaşıyorum ben de. Sana tavsiyem eğer mantarsa tabii bol bol yoğurt yemek iyi geliyo, özellikle probiyotik. Ve özellikle şekeri olabildiğince azaltacaksın. Kaşıntıya gelince sirkeli su ile yıkayıp iyice kurulama işe yarayacaktır. Ha bide o bölge için özel sabunlar var eczanede onları kullanabilirsin.

merhaba tatlım resmen kendimi gördüm 5aylık evliyim bekarkende bu sorunum vardı çalıştığım içinde doktora gidemiyorum alttan baktırmaktanda korkuyorum alışkın olmadığım için bir türlü kurtulamadım bu illeten gidip gidip tekrar geliyor kesin çözüm bulamadım bende sürekli iç çamaşırı değiştiriyorum çok pis koku oluyo nefret ediyorum artık ilerde çocuk olmasına engel bir durum mu onuda bilmiyorum bu durumdayım bende işte

Kizlar bende bugün gittim vajinal enfeksiyon varmış ilişki sırasında akıntı geliyodu ve mantar olmuşum bide türünü bilmiyorum ama kaşıntı koku olmuyodu bende her neyse bugün bana vagi hex ve vagi flora diye iki tane fitil verdi bide ornisid ( bunu esimle kullanicakmisim ) birde azitro verdi. Ben bu iki farklı fitili ayni anda mi kullanicam ya sormayı unuttum dr.a yoksa biri bitince diğerine mi basliycam bilgisi olan var mi ? :/

Arkadaşlar bende aynı çileyi çekiyorum emziriyorum malum verilen ilaçların etkisi az olmasından dolayı sık sık tekrarlıyor bu iğrenç hastalıktan doğal yolla kurtulan yok mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…