Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Sabah 5'e kadar ağladım resmen

Kist aspirasyonu sonrası antibiyotik ve primolut kullandım.Adet olunca 3. Gün gel dedi doktor.Primolut adet geciktirici olarak biliniyor ama ben tedavi amaçlı kullandım.Cumartesi bitti o,antibiyotiğide 5 gün kullanıp bırakmıştım.
Pazar günü bir kaşıntı başladı,pazartesi doktoru aradım,asistanı muayene olmadan bişey diyemez doktor dedi,sinirlendim kapattım...

Gece adet olacağım sandım,ağrım oldu,tuvalete gidiyorum,idrarım bitmiyor bi türlü,siliyorum kaşınıyor,yanıyor,yıkayıp travazol sürdüm daha beter oldu.

En sonunda mixovul denen fitilden koydum,bide ağrı kesici içtim...

Sabah adet oldum sandım ama onu da olmamışım,sinir oluyorum kendime artık,bitmiyo derdim

Geçmiş olsun

merhaba arkadaşlar ben de vajinal mantardan şüpheleniyorum belirtilerine baktım çoğu uyuyor. doktordan randevu aldım ama korkuyorum daha önce hiç muayeneye gitmedim mantar konusunda ya da muayene konusunda bilgilendirebilecek olursa çok sevinirim bide bunu gizli yapıyorum psikolojik olarak da çok zorlanıyorum.

merhaba arkadaşlar bende vajinal enfeksiyon şikayetinden fenalık geçirecek duruma gelip son 2 gündür kurtulanlardanım..
28 hafta gebeyim ve bekarlığımda bile akıntım oluyordu son 2 3 aydır kaşıntı ilişki sonrası yanma ve aşırı akıntım oluyordu önceden bi krem vermişti doktor kaşıntıma iyi geliyordu geçen fitil yazdılar kullandım hiç bir işe yaramadı sağlık ocağında idrar tahlilinde enfeksiyon olduğu söylendi ve TİT istendi bol bol su içmek gerekiyormuş. dün sağlık ocağından geldiğimden beri elimden bardak düşmüyor desem yeri durmadan su içiyorum ve ne akıntı ne koku ne kaşıntı hiçbiri yok inanın abartmıyorum bu kadar kolayken bir sürü ilaç fitil bilmem neler kullanıyoruz.. bir de bunu deneyin bence su ya bildiğimiz su hçbir şikayet bırakmıyor saat başı idrara çıkma isteği haricinde :) o da hiçççç problem değil zaten
yarın TİT için doktora da gideceğim enfeksiyon önemli çünkü sonucu yazarım sizlere..

İyi günler bende sekizinci hafta bitti dokuzuncu haftanın içindeyim ve ben de kaşıntı vardı doktorum sadece Sirkeli su ile yıkamamı söyledi dört aydan önce ilaç veremeyiz sesi ama benim sarı akıntım arttı ve dün ilk defa toplu iğne başı kadar yeşil akıntı geldi doktorumda bana gyno flor altı akşam kullanmamı önerdi ben tedirginim şu an ne yapacağımı bilemiyorum bol su içiyorum ben de sizinde ilk aylarda ilaç kullandınız mı hiç

ilk aylarda yoktu benim akıntım vardı bekarlığımda da olduğu gibiydi.
kaşıntı yanma yoktu çok gelmiyordu.
bana bi tek fitil verdiler o da 25. haftalardaydı. suyu çok içiyorum ama kendimi zorlayacak kadar çok içtiğimde düzeliyorum bu defadan tuvalete gitmekten bıkıyorum..
TİT istendi ilaca gerek yok dediler şimdi erken doğuma sebep olur falan diye kültür de aldılar hepsini araştırmak istedikleri için gebelikte akıntı olması normalmiş zaten ama kaşıntı yanma enfeksiyonu gösterir doktorunun verdiği fitilse kullan bence ilaçsa başka bi doktora daha sorrasın için rahat etmiş olur o da kullan derse..

ilk aylarda yoktu benim akıntım vardı bekarlığımda da olduğu gibiydi.
kaşıntı yanma yoktu çok gelmiyordu.
bana bi tek fitil verdiler o da 25. haftalardaydı. suyu çok içiyorum ama kendimi zorlayacak kadar çok içtiğimde düzeliyorum bu defadan tuvalete gitmekten bıkıyorum..
TİT istendi ilaca gerek yok dediler şimdi erken doğuma sebep olur falan diye kültür de aldılar hepsini araştırmak istedikleri için gebelikte akıntı olması normalmiş zaten ama kaşıntı yanma enfeksiyonu gösterir doktorunun verdiği fitilse kullan bence ilaçsa başka bi doktora daha sorrasın için rahat etmiş olur o da kullan derse..

bana hiç sirkeli su falan demediler onlarla da yıkama bence florası bozulursa daha zor olur gebeliğinin ilk dönemlerindesin daha sebamed in vagina şampuanını herkes kullanıyor onunla yıka ferahlatıyor bol sıvı aldığın zamanlar hiç akıntın bile olmaz.. bi de bana bekarken krem vermişlerdi trivacort diye o da kaşıntıya iyi geliyor şuan ben akıntım çoğalınca kullanıyordum mantar olmasın diye ilk zamanlar bile, sor öğren sıkı takipte ol ki gebeliğinin ilerleyen zamanlarında daha çok çekme..
geçmiş olsun mutlu sağlıklı gebelikler diliyorum.. :)

Çok teşekkür ederim ben de uzun zamandır beklediğim bir gebelik olunca biraz korkuyorum

merhaba bende aynı dertten muzdarıpım ustelık 23 haftalık hamıleyım aylardır cekıyorum hamıleyken olması normalmıs
doktorum nilbulen ve nerisona adında 2 adet krem vermıstı ama banamısın demedı etkısı sadece 1 gun suruyor lutfen ılac ısımlerını paylasırmısın doktorum eger kullanmamda sakınca gormezse bende kurtulmak ıstıyorum artık su lanet şeyden (

Kullanmadığım fitil,krem,hap kalmadı sanırım.Şu an en etkilisi zolax kullanıyorum,3 tanesini 3 günde bir al,kalanını da haftada bir devam et dedi.Ama oda etki etmiyor.Akıntıyla birlikte kaşıntı artıyor.Yani kremde etki etmiyor.Birde uzuuun zamandır ilişki konusundada sıkıntı yaşıyorum.Acıyor,yanıyor,ağlıyorum...
Dogum kontrol hapı kullanıyorum,o yüzden olur demişti doktor.Öncedende kullanıyordum,böyle olmamıştım hiç... Ben birde kist aspirasyonu yaptırdım,sonra antibiyotik kullandım,o zamandan beri var.Yani 2 ay olmuştur.Ne yapacağımı şaşırdım,kullandığım ilaçları fitilleri bi kağıda yazdım,3 doktora gittim,hepside şaşırıyor bunları kullandın ve geçmedi mi diye...

Kizlar bi sorum var 2 gundur vajinam kasiniyor ara ara bundan 1 yil once doktora gitmistim mantar oldugunu soyleyip vajinal ovul fitil vermisti 7 gunluk ama beyaz akintim yok mantar tekrar etmis olabilir sehir disindayim ne yapabilirim

Zolax geçen yıl bana iyi gelmişti,şuan tekrar bir atak yaşıyorum banamısın demiyor malesef benimde kullandığım bir torba ilacım var,bir çözümü olmalı bu hastalığın ...

Merhabalar,
benim göğüs altımda yaklaşık birkaç ay önce başlayan bir kararma var. Sanırım mantar. Kötü koku ve aşırı derecede olmamakla beraber kaşıntı var. Kararan bölgedeki deri sanki incelmiş, kayganlaşmış gibi. Şimdi bir sitede pamuklu iç çamaşırı, düşüh pH'lı sabun ve krem önerisi okudum. Önerebileceğiniz krem/sabun var mı?

Merhaba. Bende de yanma var sadece. İsyerinde ağlamamak için zor tutuyorum kendimi, acıdan yanmadan kıvranıyorum. Psikolojim bozuldu bir türlü geçmiyor yanma. Ölmek istiyorum artık o kadar çaresizim. Kaç doktora gittim antibiyotik, fitil, krem. Hiçbiri geçirmedi.
Sizin nasıl geçti ne kullandınız?

Arkadaşlar yaklaşık 8 9 ay bunu çok şiddetli biçimde yaşadım ve 5 ay once bitti cidden geçiyor sakın moralinizi bir bucuk ay sonra ozmayın ne kadar kötü ve psikoloji bozucu olgunu biliyorum çok kotu bir şekilde yaşadım tam bir travma idi kaç doktora gittim kaç kere gittim kim bilir genelde doktorlar bununla hep karsılastıgı için başından sağıyor ilaç verip gecer gecer diyip yolluyor resmen. En önemli şeylerden biri bağışıklık sistemi arkadaşlar cok okudum arastırdım ve bu çok fırsatcı bir mikrop bağısıklık sistemi çöktüğü anda direk ortaya cıkıyor bağışıklıgınızı yuksek tutun kefir ve yogut mumkunse ev yogurdunu gun içerisinde mutlaka tuketın ben oyle yaptım.En son özel bir muayaneye ıyı bir doktora gittim ve yerleşmiş se mikroplar oldurmek cok zor oluyor cok cekıyoruz biz bunu dedi ve bana altı aylık flucan tedavisi uyguladı her cuma içmek için yaklasık bir bucuk ay sonunda gecmeye basladı ve tamamen gecti bunun yanında yaptıklarım ise evde hiç iç çamasırı giymemek ve bu çok çok onemli bir adım kesinlikle giymeyin hava alması gerekıyor nemden uzak durmalı doktorumun tavsıyesıdır.o gunden beri evde hiç giymiyorum.ve en önemli cidden dikkate alınması gereken adımlardan biri ise sabah aç karna bir cay kasıgı corek otunu iyice ciyneyip ılık su ile yutmak.çiğnemeniz gerekiyor yoksa sındrılmıyor yagınınj cıkması lazım cok acı oluyor ama pure olana kadar cıgneyın bi sure sonra alısıcaksınız bu adımı sakın atlamayın internettenden araştırabılırsınız faydalarını tam bir süoper gıda ve antıfungal yanı mantara karsı etkili.onun dısında sirkeli su ile yaklasık iki ay her tuvaletten sonra orayı sıldım onunda cıdden işe yaradığına kefilim deneyimlerime dayanarak soyluroum herseyi. İki ay cinsel ilişkiye asla girmeyin iyileştiginizi hissedene kdar tekrarlıyor cunku kesin sonuc arıyorsanız sakın ama sakın girmeyin ve banyolardan sonra saç kurutma makınesıyle hemen orayı kurutun soguk ayarıyla ıslak kalmasın cidden bu adımları uygularsanız gecıcek her yolu denemıs biri olarak sonuc aldıgım kur budur arkadaşlar ama ilacı mutlaka doktorunuza once danısın umarım en kısa surede sonuc alırsınız sakın moralınızı bozmayın ben cidden bitmiş ve hiçbişey yapamaz hale gelmiştim suan çok sağlıklıyım cidden bunları dıkkate alın.Sabah aç karna bir çay kasıgı çörek otu çiğne su ile yut,sirekli su ile bir ay duzenli olarak taharetlen,iç çamaşırı giyme dışarı çıkarken giyeceklerın mutlaka pamuklu ve utulenmıs olsun,Kefir ve probiyotık yogurtu duzenli olarak tuket gunde bir bardak kefir mutlaka iç kefir bağışıklı sistemi için bire bir ve probiyotıkler açısından zengin

ve o yanmadan fazlasıyla kat ve kat cektim bende hergun aglıyordum cidden bu adımları uygulayın ve uzun vadeli flucan tedavısı için doktorunuza danısın soyledigim adımları atlamayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…