Makyajsız doğal güzellik yaratıyorum :)

kızlar kesinlikle dudak kremi olarak bunu öneririm

yağ bezeleri icin fikri olan varsa bende bekliyorum

kızlar kesinlikle dudak kremi olarak bunu öneririm

yağ bezeleri icin fikri olan varsa bende bekliyorum

Ben bunun spf 20 korumalı olanını kullandım neutrogenanın kremini aldığımda yanında verdiler...
Benim dudaklarım çok kurur bu yüzden bu nemlendirici ben ihtiyacım olan nemi vermedi ve kuruyup çatlayan dudaklarımı onarmadı.
Sürdüğümde nemli tutuyor bi süre evet ama çok uzun süre durmuyor dudağımda birde ben çok fazla sürdüğüm için dudağım beyazımsı oluyordu.Yani ben memnun kalmamıştım zaten gece yatarken ve evde durduğum sürece sürdüm hep ve 3 hafta gibi bi sürede bitirdim.
Ama neutrogenanın kırmızı kapaklı el kremi süper bir şey. kesinlikle kış aylarında bi kurtarıcı:) Ve aynı zamanda lapitak el kremide süper:) Kışın bu iki kremden birini kullanmanızı tavsiye ederim :)

içinde salisilik asit ya da ona benzer birşey var

hmmm bizim dermokozmetolog hocamız da salisilik asit aşığıydı kadın herşeye salisilik asit öneriyordu
benim yağ bezelerim için de bana da %2lik salisilik asit karışımı vermişti
gerçekten o ara cildimi pürüzsüz yapmıştı.
ama çok çok yakıyor. bitince kullanmaya devam edemedim açıkçası, sürekli kullanılacak birşey değil peeling gibi bişey.
ama tekrar almayı düşünüyorum, sivilce izlerime de iyi gelir diye düşünüyorum açıkçası.

bikaç gündür bepanthene kullanıyorum dudaklarıma kurudukça oldukça iyi durumdalar
dışarıya çıkarken de ruj sürüyorum yeterli oluyor bence.
bu arada el kremi olarak arko inci özlü kesinlikleee öneriyorum. çok hafif hemen emilip elleri yumuşacık yapıyor.
bu konuda çok el kremi denedim, cildim çok hassas, el kremleri ellerimi yakıyor, bu en hafif ama en iyi nemlendiren kremlerden.
hatta dün 2.si %50 indirimliydi aldım kocaman zaten stoğumu yaptım:)

Sivilce lekeleri için ayda 1 kere 4-5 ay boyunca düşük oranlı tca;
Günlük temizlik için düşük oranlı laktik asitli gül suyu/lavanta suyu v.b...(tonik olarak);
Uygun bir nemlendirici;
Muhakkak güneş koruyucu...

Göz altı morlukları için yapılabilecek bir şey yok...Özellikle genetikse...

Cildime bir şey sürmeyeceğim diye de bu kadar kasmana gerek yok...Fondoten, yoğun pudra, allık v.s.. zaten günlük makyajda gereksiz ve ağır...
B.B krem kullanırsan, hem cildine gerekli korumayı sağlarsın, hem nemlendirirsin, hem istediğin pürüzsüzlüğü yakalarsın...

kanka ben de pembe ruj süremiyorum ya
çok pes gösteriyor beni.
sanırım benim cilt tonum soğuk tonlardan uçuk pembeler iğrenç duruyor.
azıcık esmer olmak lazım bi de pembenin yakışması için, ablamda enfes duruyor.
mesela beren saat aşkı memnuda behlülle arabada öpüştüğü sahnede pembe rujluydu
ona da güzel gitmiş ama onun da teni baya buğday-esmer arası zaten.
beyaz diş-azıcık esmerlik lazım
ama canlı neon pembe ve koyu pembe çok hoş duruyor.
kırmızı ruj modası bitiyormuş kızlar cırt pembe modası başlıyormuş bu arada.
bir de dişleri beyaz göstermek istiyorsan alt tonu turuncumsu olan kırmızı rujlar dişleri çok güzel beyaz gösteriyor

teşekkürler öneriler için
bu tcaları nereden temin edebiliyoruz?
laktik asitli gül suyu demişsiniz bu şekilde satılan gül suları var mı? benim aldıklarım hep alkolsüzdü ve daha çok sivilce yaptı, bikaç marka denemiştim de.
b.b. kremleri duydum, ama ciltten çıkarılmayan ve cildin emeceği cinste bir fondotenvari kremli şeyi yüzüme sürmek istemedim açıkçası. pratik ve güzel olduğuna eminim, ama ben rahat edemem onlarla

Öncelikle cildine bunca sayfa yazdığın kadar işlem yapmamanı da öneririm..Cildi düzgünleştireceğim derken yorarsın ve yaşlanmayı çabuklaştırırsın..

Tca genelde gg de var..Ama ne kadar saf bilemiyorum tabi..Tca'yı sadece lekeler ve pürüzsüzlük için değil, ileriye dönük yatırım olarak görüyorum ben..

Tca'yı temin ettiğin yerde %20 lik laktik asit temin edebilirsin..Sonra saf gül suyu(boşverin markayı falan) alıp, karıştırırsın..Tonik olarak bundan muazzamını tanımıyorum...

Bb kremler ciltten çıkmaz olur mu yahu
Elbette çıkıyor..Renkli güneş koruyucu gibi düşün...

İnan fazla bir şeye gerek yok..Bunları yapman yeterli...1 sene sonra farkı burada paylaşırsın...(Ciltte değişim 4-5 aydan önce başlamaz)..

"Yaratmak:"

1. -i, din b. (***) Allah, olmayan bir şeyi var etmek
"Allah, mutlaka dünyayı kullarına sevdirmek için baharı yaratmış olacaktı." - Ö. Seyfettin

2. nsz Zekâ, düşünce ve hayal gücünden yararlanarak o zamana kadar görülmeyen yeni bir şey ortaya koymak, yapmak
"Bir cazibe yaratmak için ne yapmalı diye düşünüyorduk." - F. R. Atay

3. nsz Olmasına, ortaya çıkmasına yol açmak, sebep olmak
"Bu haber sinirli bir hava yarattı. Yangın büyük tehlike yarattı."

Türk Dil Kurumu

Yaratmak ilahi bir kelime değildir.
O yüzden konu başlığında ve kategori başlığında bir hata yoktur.

Son düzenleme:
Ben de yaptığım bakımları ve kullandığım ürünleri paylaşayım.
Yüzü tamamen kaplayan makyaj ürünleri kullanma taraftarı değilim ben de,pudra,fondöten,kapatıcı gibi.
Bir ara fondöten kullandım ama gerek olmadığını düşünüp bıraktım,cildim yağlı olmamasına rağmen burun-alın bölgemde parlama olmasın diye pudra kullanıyorum.
Mecbur kalmadıkça kullanmamaya çalışıyorum.
Sivilce ya da leke sorunum olmadığı için kapatıcı kullanmadım şimdiye kadar.

Cilt bakım ürünleri konusunda hayvan deneylerine karşı olduğum için hassasım ve hayvan deneyi yapan markalar kullanmıyorum.
Ama çoğu ünlü marka malesef test yaptığı için ben de doğal ürünlere yöneldim.
Yüz temizleyici olarak keçi sütlü sabun kullanıyorum,sabun olduğu için tereddütte kalmıştım zaten aşırı kuru olan cildimi kurutur mu diye fakat kuruma yapmadı bende.
Burun çevremde hafif kızarıklıklarım oluyordu kızarıklıkları gideriyor cildi kurutmuyor beyazlık sağlıyor.
Ben memnunum keçi sütlü sabundan.
Bir de pirinç sabununu merak ediyorum,kullanan olduysa yorum alabilirim.

Cildim çok fazla kuru,nemlendiriciler etki etmedi çoğunu kullandım,kk'da bir tavsiye üzerine pişik kremi denedim ve çok iyi sonuç aldım.
Kurumaya bağlı kızarıklıkları,gerilmeleri ve pul pul dökülmeleri geçirdi.
Daha sonra asıl olayın pişik kreminin içindeki çinko oksit olduğunu öğrenince ezcaneden çinko oksit kremi aldım.
Uzun zamandır kullanıyorum çok memnunum.

Göz makyajı yapıyorum,hatta fazlaca yaparım koyu renk far,fazla rimel kullanırım,temizlemek için temizleme sütleri kullandım fakat hayvan deneyi yapmayan marka bulamadığım ve çoğundan da pek memnun kalmadığım için göz makyajımı hint yağı-badem yağı karışımıyla temizliyorum.
Hem kaşlarımı-kirpiklerimi besliyor hem de kimyasal olmayan olsa da düşük kimyasal içeren doğal ürünler olduğu için tercih ediyorum.

Haftada bir uyguladığım hem peeling etkisi olan hem cilde parlaklık kazandıran pirinç unu maskem var.
Pirinç ununu sütle karıştırıp az miktarda da elma sirkesi ekleyip macun kıvamındaki karışımı 15dk kadar bekletip katılaşında yıkıyorum.
Temizlerken ölü deriyi de attığını farkettim katı bir hale geliyor çünkü.

Bunlar haricinde bir şey yapmıyorum sanırım,şuan hatırlayamadım ama arada buradan görüp merak ettiğim doğal karışımları deniyorum. :)

Son düzenleme:
Bu yaptıkların cok agır olur bı ara bende boyle bı ıse gırısmıstım ama nekadar cok sey surersen okadar kotu oluyo malesef en ıyısı makyajı azaltmak ve cıldını temız tutmak sıvılce ızlerı cok cok zor gecıyor maalesef..

off yaa burun ameliyatı sonrasında cildimin tüm güzelliğini kaybettimmmmmmmmm burnumda siyah noktalar oluştu çil gibi cildim sürekli sivilceli ve kırışık gibi kahretsin ne halt ettimde bu ameliyatı oldum ben (((((((

canım bende 4 yıl önce oldum. 3 hafta sargıda kaldığım için siyah noktalarım duruyor hala

tca nedir?...................................

Merhabalar ;
Bende bu olaya taktım ve başardım.

İşte yaptıklarım
1) Diş beyazlatıcı ışıklı jellerden aldım ve dişlerimde haftada 2 kez 10 dk beklettim, signal ın white now diş macununu aldım onunlada dişlerimi destekledim. 1-2 ton açılma oldu(Zaten beyazdı ama çay kahveden dolayı hafif sarılıklar vardı gitti)
2)Cildimi korkmadan segiliyebilmem için önce sivilce lekelerinden kurtulmam lazımdı bende Tca 15 aldım soyuldu döküldü kurtuldum.
3) Ganier in BB cremini kullanıyorum spf 15 olduğu için hem koruyor hemde aydınlatıyor
4) Garnierin kafeinli limonlu metal bilyeli göz altı kremini kullanıyorum göz altı morluklarım oldukça hafifledi.
5) Aktardan kirpik bakımı aldım (iki kısımlı olanlardan kaş ve kirpik için sarı küçük şişeli) ve uyguladım.
6) Kaşlarımı kalınlaştırdım. Kuaförden kalınlaşıcak şekilde almasını istedim oda üstten alttan birer sıra bıraktı evde hiç kendim tırtıklamadım bir ara çıkmış kaşla dolaştım ama allahtan kaş kalemi var o çok işime yaradı.
7) kuaföre gidip saçlarımı doğal bir renge boyattırdım sadece uçlarında hafif sarılarım var saç rengime uyumlu oda.

bukadar kızlar, herkesin istediği görünüme kavuşması dileğiyle..

canım garnierin göz altı kremini ne kadar sürede kullanıp sonuç aldın ben bulamadım nerede bulabilirim ve kaç tl??

canım garnierin göz altı kremini ne kadar sürede kullanıp sonuç aldın ben bulamadım nerede bulabilirim ve kaç tl??

canım kusura bakma geç oldu yaklaşık 3 aydır kullanıyorum hala bitmedi 17 tl ye aldım. watsından almıştım ben ama gördüğüm kadarı ile kozmetikcilerde vardı. sadece şuna dikkat et 2 türü var biri kapatıcılı, kapatıcılı olan okadar etkili değil eski modeli kafeinli olan daha etkili

canım teşekkür ederim kafeinli limonlu demiştin sen

kullanım şekli nasıldır gece yatmadan önce mi sürüyorsun yani
günde kaç kez nasıl sürüyorsun falan

yani kesin işe yaradı öyle mi farkı anlayabiliyorsun?

kapatıcı gibi sabah sürüyosun benim göz altlarım çok mordu şişkinlik vardı baya farketti cnm hatta erkek arkadaşım rahatsızdı bu durumdan sonra hoşuna gitti bu meret güzel oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…