Makyajsız doğal güzellik yaratıyorum :)

ben de aynen senin gibi düşünerek 20-21 yaşımda kestim makyaj yapmayı. cildim fena degil ama hem beyaz tenli hem de yağlı ciltli olduğum için fondoten çok sürüyordum en çok cildimize zarar veren de o.
4 senedir cildime inanılmaz özen gösterdim gerçekten de o kadar farketti ki. birincisi temizlemeyi asla ihmal etmiyorum ama sabah akşam değil sadece sabahları temizleme jeliyle yıkıyorum. sonrasına buz kalıbı haline getirdiğim maden suyunu gezdiriyorum, gözeneklerime çok iyi geliyor. nemlendirici olarak da bepanthene kullanıyorum sadece.
ama beyaz tenli olmayı sevmediğim için bi senedir solaryuma giriyorum aralıklara rengimi baya buğdaya döndü sanırım o da biraz cildimi güzelleştirdi,kusurları kapatarak.
cilt güzelliği için en önemlisi aslında su içmek, o da beni çok zorladı çünkü normalde neredeyse hiç su içmem. ama kendimi zorlayarak şu son 1 senedir günde 5-6 bardak içmeye çalışıyorum.
gözlerim büyük ve kirpiklerim kalın ve uzun olduğu için zaten göz makyajı yapmazdım, nedense yaşlı gösteriyodu. sadece akşam bir yere çıkıyosam ya da özel bi durum varsa ruj ve allık sürüyorum. güzel bi cilt olduktan sonra zaten makyaja hiç gerek yok onu anladım. sen de en iyisini yapıyosun :)
yüzünüze temizleyici olarak ne kullanıyorsunuz? ayrıca bepantenin yüzde tüylenme yaptığını duymuştum sizde böyle bir sorun oldu mu

yüzünüze temizleyici olarak ne kullanıyorsunuz? ayrıca bepantenin yüzde tüylenme yaptığını duymuştum sizde böyle bir sorun oldu mu
Canim bepanteni nemlendirici olarak degilde maske gibi haftada bir kullanmak daha faydali.surekli kullandiginda cildi inceltir sivilceye meyilli cilt olusturur

merhaba kızlar...

bende bugün güzelliğimi gölge eden göz altı çukurluğum için doğacının kayısı kremini aldım.
dün kk da gezinirken onun iyi geldiğini okudum. umarım bana da yarar.
aman yaramasa da zarar vermesin yeter... aslında çok yoklar sizin için foto bile çekmiştim öncesi sonrası yapacaktım ama fotolarda belli olmuyorlar:KK1::KK1:

uyumadan önce kirpiklerime yazın yaptığım gibi DÜZENLİ tatlı badem yağı süreceğim.(sonuç alana kadar 1 gün bile atlatmamamız gerekiyor kızlar)
dip not 1: uyumadan önce sürüyoruz ki gözümüze herhangi bir zarar vermesin
ayrıca,uyurken az bir yağ sürmüş olsak bile kirpiklerin uçlarından köklere doğru kayıp gidecek ve biz uyuduğumuz için bu bizi rahatsız etmeyecektir.
uyanınca zaten yıkıyoruz
dip not 2:ben geçen yaz denediğim de 1 ay da gözle görülür bir farkla sonuç almıştım kopan kirpiklerim yerine gelmişti. aktar 2 ay demisine rağmen. ama yağı bırakınca tabi eski haline dönüyor kirpik. zaten uzayacağı bir sınır var.nasıl geri sektiler anlamadım:KK14::KK14:

yarında kırıklarımı aldıracağım kızlar. saç uzatmak için ısırganlı durulama suyunu şiddetle tavsiye ediyorum. ne yaptıysam uzamayan saçlarım ısırgana cevap verdi. sinemakiyle bile iflah olmadı saçlarım düşünün nasl yanmış yıpranmış...

vermem gereken 10 kilom içinde yavaş yavaş hazırlıklara başladım. sandoloz sakızı diyetimi deniyorum acele etmeden vereceğim veremediğimi sıkı bir diyetle verebilirim. şimdilik planım bu. her gün evde egzersizlerle ve yeşil çayla destekliyorum

şimdilik bu kadar kızlar umarım yazımda kendinize yarayacak bilgiler bulabilirsiniz
canim isirgan sac dokulmesini önlüyor mu nasil kullandin

canim isirgan sac dokulmesini önlüyor mu nasil kullandin
çok oldu canm iyidi biraz önledi.
banyodan çıkmadan en son durulama suyu olarak başımı öne eğip döküyordum.
havlun yeşil olabilir. eski bir havluyu baş havlusu yapmanı öneririm.
kaynama süresini şu an unuttum canım.ona topiclerden bi bak istersen.

ben konuyu uzatmak istemiyorum lutfen sizlerde uzatmayin,basligi okudum ve beni rahatsiz etti denk geldi soyledim baskasininda olsa yine soylerdim dahada cvp vermiyecegim kismeye dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlar zaten banlanmak istemiyorum !

selam kızlar, bikaç gündür kafamda bu var,
eskiden yüzüme fondotenler pudralar kalemler rujlar sürmeden dışarı çıkmazdım.
ancak 24 yaşımdayım hafiften yaşlanma belirtilerini görmeye başladım.
halbuki benden 6 yaş büyük ablam var bir kırışığı bile yok ama o çok az makyaj yapar.
ben de ondan özenerek, hem yaşlanmayı engellemek, hem de güzel görünmek adına bu topiği açtım.:KK31:

artık fondoten, pudra ve kapatıcıya son.:KK14:
onun yerine cildimin bunları kullanmaya gerek kalmayacak kadar pürüzsüz olmasını hedefliyorum:KK15:
burada bulduğum maskeleri yaptığım bakımları paylaşıcam.

ayrıca göz makyajı da yapmayı bırakmayı düşünüyorum (çok çok özel günler haricinde)
gözlerim baya baya büyüktür hafiften amelia gibi :KK34::nazar:
o yüzden çok da ihtiyacım yok diye düşünüyorum
ancak göz altlarım çok mor, o yüzden buna uygun bakımlar yapmayı düşünüyorum.
bir de gözlerim büyük olduğu için çocuk yaştan beri gözlerimin altında bazı kırışıklıklar var ve yağ bezeleri var,
bunlardan ne yapsam kurtulamadım bu tip sorunlar için de çare arayıp bulduklarımı paylaşıcam burada.

sivilce ve siyah noktalar büyük problem, bir de ne yazık ki okul zamanı fln ders çalışırken cildimi yırtardım ah aptal kafam, şimdi onların izleri kaldı bu izler için de çare arayacağım.

kirpiklerim kısa ve dik bu yüzden mutlaka rimel kullanmam gerekiyor. ancak rimelin çıkarması çok çok kötü bütün gözüm simsiyah oluyor ne kadar yıkasam da geçmiyor falan. ona kendimce şöyle bir çare buldum, kirpik kıvırıcıyla kıvırıyorum daha sonra da temizlediğim bir rimel kutusuna badem yağı koymuştum çok çok az ondan sürüyorum (az sürüyoruz ki akıp gözümüze kaçmasın)

bundan böyle cildime hiçbirşey sürmeyip, sadece ruj-allık (çok beyazım renk vermesi açısından) ve rimel niyetine badem yağı kullanmayı düşünüyorum. bunun için cildin muhteşem temizlenmiş ve nemlenmiş olması gerekiyor. ki pürüzsüzlük sağlansın. benim cildimde siyah nokta, sivilce ve izleri var ne yazık ki. ancak yaklaşık 1 haftadır düzenli temizlik ve nemlendirme ile, bir de yüzüme hiç dokunmayarak ellerimle, sivilcelerde oldukça gerileme yaşadım. devam edersem sonuç alıcağımı düşünüyorum, şimdilik krem olarak bepanthene kullanıyorum (çünkü cildime göre ne alıcağımı bilemiyorum) hem de sivilce izlerine iyi geliceği için. tüylenme yapmasın diye günde 1 kereden fazla sürmüyorum ve çok az sürüyorum..

makyajsız güzel görünmenin ilk şartlarından biri bembeyaz dişler, mutlaka dişlerimizi günde 2 kez fırçalıyoruz ki bembeyaz olsun:KK34:

bir de ben beyaz tenliyim, ancak esmerlikten hoşlanmıyorum yani bronzlaşmayı düşünmüyorum.

şimdi gelelim şimdilik yaptığım bakımlara;
garnier 3ü 1 arada kil maskesini kullanıyorum, genelde duşta kullanıyorum bunu bazen haftada 1 cildime sürüp bekletip yıkıyorum, siyah noktalara iyi geliyor.

bir de doğal bakım olarak: yoğurt limon suyu maskesi yapıyorum. buna bayılıyorum, limon suyu sivilcelere iyi geliyor, yoğurtsa cildi nemlendiriyor, ayrıca insanın rengi açılıyor.

günlük temizleyici olarak, sabunları kullanıyorum, bir adet dalin bebek sabunum var, bir de imex sabun kullanıyorum sivilcelerimin coşmaya başladığı günlerde ama kurutuyor, ayrıca dove ve bir de normal el sabunu var. bu el sabunu tüyosunu ablamdan aldım onda sıfır sivilce var ve arada normal el sabunuyla yıkadığını sivilcelenme başladığı zaman demişti, ben de cildimin neye ihtiyacı varsa onlardan biriyle yıkıyorum, ama neutrogenanın jel temizleyicisini almayı düşünüyorum.

tek eksiğim nemlendirici bu ara ona da karar veremediğim için alamıyorum.
yani kırışık önleyici ve yağlı olmayan karma ciltler için birşey arıyorum.
göz altı kremi olarak da niveanın aqua sensationı kullanıyorum, göz altı morluklarına ve torbalanmalara iyi geliyor ama yağ bezelerimin sebebi bu krem mi bilmiyorum yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum düzenli olmayarak ama artık düzenli kullanmaya başladım.

bir de dudak nemlendiricisi sıkıntım var, dudaklarım çok kuruyor, niveanın şu lipsticklerinden kullanıyordum rengi ve kokusu iyi diye, ama öğrendim ki içlerinde salisilik asit fln varmış sürdükçe daha çok kuruyor dudaklarım onu fark ettim bu yüzden renk veren ama kurumayı önleyen doğal birşeyler arıyorum. hiç olmazsa kendi dudak balsamımı yapmayı düşünüyorum vazelin-bephantene-ruj karışımı ile eğer yaparsam tarifi veririm.:KK34:

şimdilik bu kadar yaptığım bakımları, bulduğum yeni tarifleri, tüyoları burada paylaşmayı düşünüyorum. katkısı olmak isteyen ya da benim gibi düşünen varsa topiğime katılırsa çok sevinirim.:KK12::KK12::KK16::KK16:

Merhaba çok doğru bir karar vermisin tebrikler:)) fazla makyaj hiç doğru değil...erken bozuyo cildi...birde cildinin çökmesini istemiyorsan uyku düzenine dikkat etmelisin....küçük bir tavsiye sana:)) ben 34 yaşındayım çok özel günler haricinde asla yüzüme fondoten pudra surmem...hatta allık bile nadiren kullanırım...kalem yada eyeliner rimel ve ruj gayet yeterli oluyor..bunları yapmak zorundayım çünkü çalışıyorum ve bakımlı olmaliyim

Göz makyajını çıkarmak için bioderma sensibio H2O yu öneririm.
Dudaklarının kuruluğu içinde blistex med plus ı kesinlikle denemelisin. Kokusu biraz vikis gibi ama onun üzerine nemlendirici tanımıyorum ben. Seninde önceliğin dudak çatlaklarına son vermek ise bunu kesinlikle dene.
Ama evde olduğun sürece doğal bi bakım istersende bal sür.
Birde dışarı çıkarken kirpiklere badem yağı sürmek yerine renksiz rimel sürsen daha iyi olur kirpiklere ıslak bi görünüm veriyor ben onun duruşunuda çok severim.

bioderma cok pahalı .
onun yerine aynı etkiye sahip garnıer kusuursuz mkyaj temizleyici var 12 tl aynı özelliklere sahp

ya ben anlamıyorum sizi nasıl yapabiliyosunuz pudrasız :)
fondöten değilse de max factor creme puff kesin sürüyüorum çok hoş bi pudra ...
cildimin donuk görüntüsünü alıyor o olmazsa olmazım benim :)

X