Makyajsız doğal güzellik yaratıyorum :)

Doğrular ve yanlışlar kişiden kişiye değişir ki..
Ne tek bi doğru vardır ne de tek bi yanlış...

.
.
Konuya dönecek olursak şu yağ bezeleri için önerisi olan var mı ?:26:

Ben yağ bezesi çıktığında temiz ve ucu sivri bir cımbızla sıkmıştım onu, sonra doğal olarak söndü.
Gözüme yakın bir yerde 2 tane vardı. Hiç hoş değildi.
Ne yapsam diye düşünürken babam dedi böyle yapmamı. Hiçbir şey olmaz dedi. :s
Ben de ona güvendim. Sonuç olarak bir daha çıkmadı, iz de kalmadı kesinlikle.
3 yıl kadar önce yapmıştım bunu.

Ben yağ bezesi çıktığında temiz ve ucu sivri bir cımbızla sıkmıştım onu, sonra doğal olarak söndü.
Gözüme yakın bir yerde 2 tane vardı. Hiç hoş değildi.
Ne yapsam diye düşünürken babam dedi böyle yapmamı. Hiçbir şey olmaz dedi. :s
Ben de ona güvendim. Sonuç olarak bir daha çıkmadı, iz de kalmadı kesinlikle.
3 yıl kadar önce yapmıştım bunu.

Ben bazen sıkmayı deniyorum ama olmuyor ..
Bi kaç kerede iğnenin ucuyla deldim o zaman geçti ama bi süre sonra yine çıkıyor :)
Birde korkuyorum iğneyi ne kadar temizlesemde mikrop falan kapar diye bir dahada yapmadım.
Gerçi bu yağ bezelerini doktorlarda iğneyle çıkarıyor ama ben bunları önleyecek bir şeyler istiyorum açıkçası :)

Göz çevresine yakın yerlerde biraz var :)
Sıkamıyorum sıkılmıyor :)

göze çok yakınsa dokunmanı tavsiye etmem. ama benmde göz ve yanak arasında bir yerdeydi. hiç bir şey geçirmemişti
bir iğnenin ucunu yak kolonyayla sil. sıcaklığı gittikten sonra yağ bezesini tahriş et o zaman çıkmasına zorla biraz baktın olmuyor biraz daha tahriş et. gerekirse yara olsun mnicik olur zaten.temizle yine yaranı sonra üzerine deri yenileyici ya da antibiyotik krem sür. örn: hametan, stafine gibi evde bulunan kremlerden. yara yapıcam diye her tarafını kızartma ha sadece o minik yeri kanat en fazla.
ben yaptım hç bir iz kalmadı. sıkınca çıkmıyor

Ben bazen sıkmayı deniyorum ama olmuyor ..
Bi kaç kerede iğnenin ucuyla deldim o zaman geçti ama bi süre sonra yine çıkıyor :)
Birde korkuyorum iğneyi ne kadar temizlesemde mikrop falan kapar diye bir dahada yapmadım.
Gerçi bu yağ bezelerini doktorlarda iğneyle çıkarıyor ama ben bunları önleyecek bir şeyler istiyorum açıkçası :)

Bende çıkmadı tekrardan. Acaba neden yeniliyor kendini bazılarında?! :44:
Ben de koruyordum. Sivilcem çıkınca da asla elimi sürmem.
Çekinirim öyle konularda. Ama babam söyleyince cesur davrandım. =D

Aynen drlar da aynı tarz şeylerle yok ediyor. Et benleri olsun, yağ bezeleri olsun ama yeniden çıkabiliyor.
Bir akrabam et benlerinden şikayetçi. Hep aldırırdı ama yeniden çıkıyordu, artık bıraktı o da.
Kökten çözümü olsa keşke. :/

Yağ bezesi kullandığın ürünlerle büyük ölçüde ilgili. Onları tespit edip bırakırsan çok iyi olur.

göze çok yakınsa dokunmanı tavsiye etmem. ama benmde göz ve yanak arasında bir yerdeydi. hiç bir şey geçirmemişti
bir iğnenin ucunu yak kolonyayla sil. sıcaklığı gittikten sonra yağ bezesini tahriş et o zaman çıkmasına zorla biraz baktın olmuyor biraz daha tahriş et. gerekirse yara olsun mnicik olur zaten.temizle yine yaranı sonra üzerine deri yenileyici ya da antibiyotik krem sür. örn: hametan, stafine gibi evde bulunan kremlerden. yara yapıcam diye her tarafını kızartma ha sadece o minik yeri kanat en fazla.
ben yaptım hç bir iz kalmadı. sıkınca çıkmıyor
Denedim ama korkuyorum bir şey olur diye :) Birde bende tekrardan çıkıyor :26:
Bende çıkmadı tekrardan. Acaba neden yeniliyor kendini bazılarında?! :44:
Ben de koruyordum. Sivilcem çıkınca da asla elimi sürmem.
Çekinirim öyle konularda. Ama babam söyleyince cesur davrandım. =D

Aynen drlar da aynı tarz şeylerle yok ediyor. Et benleri olsun, yağ bezeleri olsun ama yeniden çıkabiliyor.
Bir akrabam et benlerinden şikayetçi. Hep aldırırdı ama yeniden çıkıyordu, artık bıraktı o da.
Kökten çözümü olsa keşke. :/

Yağ bezesi kullandığın ürünlerle büyük ölçüde ilgili. Onları tespit edip bırakırsan çok iyi olur.
Yüzüme hiç bir şey kullanmadığım zamanlardada vardı sanırım benim kullandığım ürünlerden değil yediklerimle alakalı bu yağ bezeleri :26:

Denedim ama korkuyorum bir şey olur diye :) Birde bende tekrardan çıkıyor :26:

Yüzüme hiç bir şey kullanmadığım zamanlardada vardı sanırım benim kullandığım ürünlerden değil yediklerimle alakalı bu yağ bezeleri :26:

Krem de mi kullanmıyorsun?
Nemlendirici de çok etkili.
Daha önce de yazmıştım, bende niveanın kremleri yağ bezesesi yapıyor.

Eğer kremle de alakası yoksa test vs. yaptırıp nedenini bulursun herhalde.

Doğrular ve yanlışlar kişiden kişiye değişir ki..
Ne tek bi doğru vardır ne de tek bi yanlış...

.
.
Konuya dönecek olursak şu yağ bezeleri için önerisi olan var mı ?:26:

la roche possay efleclar duo akşamları yatarken düzenli kullan.....benim yüzümdeki pütürlere işe yaramıştı....bir denemekte fayda olabilir

Krem de mi kullanmıyorsun?
Nemlendirici de çok etkili.
Daha önce de yazmıştım, bende niveanın kremleri yağ bezesesi yapıyor.

Eğer kremle de alakası yoksa test vs. yaptırıp nedenini bulursun herhalde.
Krem kullanıyorum canım :) Ama bu yağ bezeleri hiçbir ürün kullanmadığım zamanlarda yani 10 yaşlarında sivilcelerimin yüzüme dolduğu zamanlarda çıkmıştı :) sivilceler geçti onlar geçmedi :)
En iyisi test yaptırıp nedenini bulmak :)
la roche possay efleclar duo akşamları yatarken düzenli kullan.....benim yüzümdeki pütürlere işe yaramıştı....bir denemekte fayda olabilir

Bi süredir bu markanın ürünlerine bakıyorum artık kullandığım ürünler net olmalı yani bir şeyi kullandığımda sadece o ürünle devam etmek istiyorum bu da araştırdığım markalar içindeydi en yakın zamanda denemek istiyorum.

neyseeeeeee.... bişey demiyorum artık bir daha böyle saçma şeylerle konu sabote edilmez umarım!

yağ bezelerine gelince.
bende çok çok minik göz altı-yanak sınırında var baya fazla.
önceleri kullandığım şeylerdendir diye düşündüm.
hatta bi süre hiçbirşey kullanmadım ama geçmedi.
şimdi nivea krem kullanıyorum ama krem sürdüğüm yerlerde değiller bunlar ben kazayağı olabilecek yerlere sürüyorum,
oysaki yağ bezeleri burnuma yakın yerdeler.
staj sırasında dermatoloji hocama sormuştum.
o da bana salisilik asit karışımı hazırlatmamı önerdi eczanede.
kullandım ama açıkçası geçirmedi, belki biraz azaltmıştır bilmiyorum.
ama çok yakıcı bir madde e göz altı da çok ince narin bir cilt baktım göz altlarım kurudu kırışmaya fln başladım ne kadar krem sürsem de
ben de bıraktım.
ama bunlar kolesterol yüksekliğinden de olabiliyor.
mesela sevgilim yüzüne hiçbirşey sürmez (erkek sonuçta ahaha) ama onda da var azda olsa.
bu konuda ben çare bulamadım açıkçası, çünkü kolesterolüm fln normaldi baktırdığımda.
ama göz altı peelingi yapılmadığı zaman oluyormuş bunlar. ben de duyunca oha dedim göz altı peelingi mi olur diye, ama televizyonda cilt bakımı izlemiştim kadının göz altlarına onlar için uygun bir peeling yaptılar mesela, sanırım böyle şeyler lazım :KK53:
of bu güzellik çok zor iş ya.
makyajını ayrı çıkar göz makyajını ayrı, yüzünü yıka ama göz çevrene değirme, ama göz çevren için ayrı temizleyiciyle temizle, sonra cildi tonikle sonra göz altı kremi ayrı sür, cilt kremi ayrı, sivilcelerin varsa onlara ayrı krem sür. imdaaaaaat:KK52:

Lullaby aynen imdaattt diyorum :)))
Benim en sinir olduğum şey ise erkeklerin ciltlerinin kadınlardan daha pürüzsüz olması...
Ciltlerinin daha canlı görünmesi:)
Yani bakım yapmıyorlar bir şey yapmıyorlar ama daha güzel bi cilde sahipler:)Yani en azından çevremde gördüğüm çoğu erkek için bu geçerli :) istisnalar vardır tabiki :)

kanka konun hayırlı olsun :))
diş demişken maalesef benim dişlerimin doğal rengi bembeyaz değil ve sinir oluyorum buna.
nasıl beyazlatabilirim denenmiş önerisi olan var mı?

diş merkezlerinde bununla ilgili beyazlatma işlemleri uygulanıyor.
yakın zamanda fiyat almıştım.
evde kendi kendimize uygulayabileceğimiz beyazlatma 300 euro
diş hekiminin klinikte uygulayacağı beyazlatma 500 euro fiyat verdiler (istanbulda, yurt dışı değil :) )

kimyasal bir işlemle doğal halinden daha beyaz yapıyorlarmış.
ben şimdilik erteledim..

bu temizleyici olan mı sivilcelere sürülen mi canım?

of inşallah dermatolog olursam bütün cilt problemlerine çözüm bulucam :))

Benim en sinir olduğum şey ise erkeklerin ciltlerinin kadınlardan daha pürüzsüz olması...
Yani bakım yapmıyorlar bir şey yapmıyorlar ama daha güzel bi cilde sahipler:)Yani en azından çevremde gördüğüm çoğu erkek için bu geçerli :) istisnalar vardır tabiki :)

Ben cilt mevzusunun genetik olduğuna çok inanıyorum.
Benim çevremde aksine çok bozuk ciltli erkekler var. :/
Yakınlarına baksan, onlar da aynı dertten muzdarip.
O yüzden genler çok etkili diye düşünüyorum. Cins ayrımı yapmıyorum.

Ama bunun dışında kullandığı ürünlerle ya da stresle cildini bozan vardır muhakkak.
Onlar ayrı konu.

evet erkekler bizden daha şanslı nedense anlamış değilim, tabi kimi erkeklerin baya kötü akneleri oluyor
ama sanırım traş oldukları için öyle oluyor sivilce varsa da kesiliyor fln yok oluyor o
bi sıra bi yerde dinlemiştim erkeklerin daha genç yaşlanmasının sebebi traş olmalarındanmış. peeling gibi görev görüyor sonuçta, üstüne de balsamı sürdük mü oh mis.
gerçi benim sevgilim ben gibi kokoş, göz altımda kırışıklıklar çıkmaya başladı diye oflayıp pufluyordu ben de göz altı kremlerimden süreyim diye dalga geçiyordum:))

diş merkezlerinde bununla ilgili beyazlatma işlemleri uygulanıyor.
yakın zamanda fiyat almıştım.
evde kendi kendimize uygulayabileceğimiz beyazlatma 300 euro
diş hekiminin klinikte uygulayacağı beyazlatma 500 euro fiyat verdiler (istanbulda, yurt dışı değil :) )

kimyasal bir işlemle doğal halinden daha beyaz yapıyorlarmış.
ben şimdilik erteledim..

500 euro mu neeeeyyyyy!!!! hey maşşallah benim çalışmaya başlamam lazımmm ooooooof para para para ille de paraa. ah bir zengin olsam daralaralardalaralaraalara:KK52::KK33:

Ben cilt mevzusunun genetik olduğuna çok inanıyorum.
Benim çevremde aksine çok bozuk ciltli erkekler var. :/
Yakınlarına baksan, onlar da aynı dertten muzdarip.
O yüzden genler çok etkili diye düşünüyorum. Cins ayrımı yapmıyorum.

Ama bunun dışında kullandığı ürünlerle ya da stresle cildini bozan vardır muhakkak.
Onlar ayrı konu.

onlardan biri benim:KK37:
ablama baktıkça sinirim bozuluo pürüzsüz cilt sıfır kırışık ohh mis:KK12:

Lullaby;
göz altındaki yağ noktacıkları- yanlış kapatıcı kullanmaktan oluşuyor. ben pastelin kapatıcılarını çok beğenerek yıllarca kullandım. 2 tane minik yağ bezem oluştu. ne kadar uğraşsam da yok edemedim.
sonra farklı bir cilt temizleme losyonu kullanmaya başladım, o dönem peş peşe gittiler. o üründen dolayı mı gittiler bilmiyorum. cilt bakım uzmanına söylemiştim, pek ihtimal vermedi, ürünle kaybolmaz demişti...
pastel kapatıcıyı bırakınca, yenileri hiç oluşmadı. zorunlu her gün kullanırım stick kapatıcılardan.
yağlı olanları tercih etme sen de...

göz altı morluğu benim de derdim, düzensiz uyuduğum için iyice hortluyorlar :KK53: bir de kansızlık ve hipotiroidim var, onlar da destekliyor. bebekler gibi uzun süreli uyuyunca minimuma iniyor ama yine de oluyor.
uykuna dikkat ederek, ürünsüz atlatabilirsin belki...

ben de fondoten, pudra özel günler harici kullanmam. kapatıcı her gün... kalem far üşenmezsem kullanıyorum artık. cildim iyi sayılır yaşıma göre..
özellikle fondoteni alırken paraya kıyılmalı.

dudakların için ruj kullan mutlaka, dudağa bir zararı yok(ağır kimyasal içermeyenler= dudaktan kolayca çıkanlar). balmumu içerdiklerinden dudakları besler ruj...

500 euro mu neeeeyyyyy!!!! hey maşşallah benim çalışmaya başlamam lazımmm ooooooof para para para ille de paraa. ah bir zengin olsam daralaralardalaralaraalara:KK52::KK33:

normal tartar temizliğinde beyazlatma uyguluyorlar, ortalama fiyatı 100 tl. sigara kahve çay sarılığını alıyor bu işlem.
ama dişin kendi yapısı beyaz değilse, kimyasal beyazlatma uygulanıyor. diğeri pek beyazlatmıyor, dişi kendi rengine döndürüyor.

Lullaby sivilce için krem önerim olucak ben adet döneminde çıkan kırmızı uç vermeyen acılı sivilcelerime benzalinle çare buldum. Çabuk geçiriyor sivilceyi aklında bulunsun :)
Birde clindoxyl vardı oda çok iyi gelmişti ama ben eczaneye sorduğumda artık üretilmiyor sanırım çünkü artık gelmiyor demişlerdi ne kadar doğru bilmem :)

ahh düş ben de tam böyle bişey arıyordum.
imexin kremi de varmış tetrasiklinli onu alayım diyordum ama
sen bu benzalinden memnunsun madem bakayım yarın
ben de böyle 1-2 tane çıkıyor maksimum onların üstüne süreyim kurutsun tipi bişey arıyorum.

X