Makyajsız doğal güzellik yaratıyorum :)

bende beyaz cilde bayılırım. Ama yaz kış güneş kremi kullanma taraftarı değilim. Çünkü içerisindeki kimyasal maddeler hem faktörü arttıkça artıyor hemde daha zararlı hale geliyor malesef. Ben şu anda yaşadığım yerde kışın neredeyse hiç direk güneş ışığı görmüyorum zaten. Ama yazın mutlaka 50 faktörlü güneş kremi hatta 50 plus yazanlardan öteki türlü zaten güneş lekeleri başlıyor yüzümde yine Hatta geçen yaz evden çıktığım toplasan 10 u geçmemiştir. Sadece bir arkadaşım geldiğinde onu hergün gezdirdik işte kalan kısmında sadece evdeydim zorunlu br iki markete felan gittim.

Göz makyajını çıkarmak için bioderma sensibio H2O yu öneririm.
Dudaklarının kuruluğu içinde blistex med plus ı kesinlikle denemelisin. Kokusu biraz vikis gibi ama onun üzerine nemlendirici tanımıyorum ben. Seninde önceliğin dudak çatlaklarına son vermek ise bunu kesinlikle dene.
Ama evde olduğun sürece doğal bi bakım istersende bal sür.
Birde dışarı çıkarken kirpiklere badem yağı sürmek yerine renksiz rimel sürsen daha iyi olur kirpiklere ıslak bi görünüm veriyor ben onun duruşunuda çok severim.

johnson's baby pişik kremi cnm

....

benimse sevmediğim tarafı bi süreliğine insanın suratını bembeyaz yapması ben sevmiyorum bu durumu ama güzel nemlendiriyor.

Son düzenleme:
fondoten kullanmıyorum sadece gece özel davetlerde vs.
ama goz cevreme kapatıcı suruyorum malesef buda zararlıdır herhalde
göz cevresını aydınlatmak ıcın ne yapılabılır kı? bitkisel pudralar felan mı almak lazım acaba

güzel bir topic
benim sivilce izlerim var maalesef ve hiçbir zaman da geçmeyecek.... cildim lekeli gibi duruyor bazen bebek gibi oluyor ama ... geçen gün gülsuyu da aldım fakat hangi ürünü nerde ne zaman kullanacağımı bilmiyorum.garnier 3 ü birarada kullanmıştım birkaç yıl önce acayip sivilce siyah nokta yapmıştı bıraktım.cildim karma cilt.
bana ne önerirsiniz kızlar?

Transparan pudralar güzel aydınlatıyor

Vichy için eczaneye gittiğinde cildine uygun olan neyse verirler zaten. :)
Benim cildim çok kuru olduğu için ona uygun krem alıyorum.
Cilt tipin zor bir cilt tipi aslında. Hem sivilce yapan, hem de kuruyan cildi bilirim.
Benim de regl dönemlerimde sivilcem olur, o kısım yağlı gibi görünür ama bir yandan da aşırı kuruluk vardır. :s
Neyse ki yoğun yaşamıyorum bu ikili durumu. :/

Sivilce için dün elimdeki çay ağacı yağını kullandım. Ama hiçbir fikrim yoktu sivilcelere iyi geldiğinden. Yanık izim için önerildiğinden dolayı elimde vardı. Azıcık yüzüme süreyim dedim, bakalım nasıl bir etki yaratacak diye.
Hafiften yanma yapınca dedim ki demek bu yağ sivilceye iyi gelir, kurutur. Sabahına sivilcem söndü. :))
Sana da tavsiye ederim. Denemediysen , denemelisin.

Gül suyu sivilce yapmıştı bende de. Acıbadem sütü ve nivea ise yağ bezesi yaptı. Kullanmayı bırakınca geçtiler.

Benim de göz altı morluğum var ama çok değil. Uykusuz olduğumda daha belirgin oluyor.
Mecburen kapatmak zorunda kalıyorum. Pastelin kapatıcısını tavsiye ederim 2 numara iyi geldi bana.
Tenim beyaz. Mükemmel kapatmıyor ama iyi kapatıyor. Goldenlady markası da kapatmada iyidir.
Pastelin üstüne onu sürüyorum ben.
Yağ bezesi yapmıyor bunlar bende. Extreme diye bir marka yapmıştı.
Ama o kadar iyi kapatıyor ki yine alacağım onun concealerını.
Göz altının aydınlık olması taze bir görünüm katıyor, bu yüzden çok önemli kapatmak.

Dün makyaj yapacağım diye yazmıştım ama bugün yüzüme hiçbir şey sürmedim.
Makyajsızlığa alışınca makyaj yapmak cildime zarar verdiğimi düşündürüyor bana.
Halbuki hiç alakası yok, souçta iyi bir temizlik yaparım sonrasında ama elim gitmedi hiç pudraya. ::))
Sen de makyajsız dolaşmaya alışınca yapasın gelmeyecek herhalde.

Geçiş süreçleri zorlu oluyor.

ben de bu yaz dışarı çıkarken güneş kremi kullanmaya başladım ama kışın kullanmıyorum.
50 faktör çok olabilir bence 30 faktör yeterli diye düşünüyorum bir de yüz için olanlarından kullanırsan daha iyi olur.
bende güneş lekeleri olmuyor allahtan ki küçüklüğümden beri hep kabak gibi yatmışımdır güneşte lekem yok yani.
ama kendi rengim biraz koyulaştı bembeyazken artık biraz buğday tenli duruyorum.

çay ağacı yağını duymamıştım. iyi gibi geldi kulağa. imexin kremini kullanmayı düşündüm ama antibiyotikli imiş sürekli kullanırsam bu sefer de direnç kazanır diye düşündüm olduğu gibi bıraktım ben de.
benim sürüyle sivilcem çıkmıyor ama bi tane çıkıyorsa geçmesi uzun sürüyor, aslında beslenmede problemim var sanırım meyve hiç sevmiyorum ne yazık ki o yüzden sanırım a vitamini fln eksğim var galiba
çünkü multivitamin kullanınca cildim çok güzelleşiyor.
önerilerin için teşekkürler canım pastel ve goldenlady aklımda. ben de maybeline in 1 numarasını kullanıyorum arada gerektiği zamanlarda ya da çok uykusuzsam. sanırım bu yağ bezesi yapmıyor.

evet cilt tipim aşırı zor, yani diyelim hafif kurutucu ürünler kullanırsam hoop cildim gerilmeye başlıyor, hafif kırışmaya meyleniyor güldüğümde bile cildim geriliyor, yok fazla nemlendirirsem hooop bu sefer de ertesi gün bi bakıyorum sivilcelenmeye meylenmiş.
bu arada yanlış anlaşıldım sanırım benim makyaj yapmak istememe sebebim iyi temizlenmemesi değil, bütün gün yüzümde o malzemelerle durup cildimi yıpratmak istemiyorum, yaşlanıp kırışınca kapatırım elbet ama ne kadar geç olursa o kadar iyi diye düşünüyorum. bir de etrafımda doğal güzel imajı çizmek istiyorum, hani bilirsiniz kimileri hep güzeldir sonra bir denize gidersiniz tanıyamazsınız bile ne sorunlu cildi varmış dersiniz tanıyamazsınız hatta denize bile makyajlı gelir fln işte öyle olmak istemiyorum. gerçekten böyle bebek tenliler vardır ya onlardan olmak istiyorum

aslında bi arkadaşım çok akneliydi roacutanne kullandı, hatta şuan azıcık bi sivilce problemi olan arkadaşlarım bile roacutane kullanıyor, hepsinin de cildi bebek gibi oldu, ben de çok düşündüm, ama sonra vazgeçtim, belki fazla şüpheci yaklaşıyorum ama bikaç sivilce uğruna tüm vücudumu riske atacak birşeye girişmekten korktum. bu tip şeylerde aslında cesaretliyimdir ama buna cesaret edemedim işte.

canım cilt il ilgili konun ama benim de bir sorum var, saçların hızlı uzamasına ve güçlü olmasına yarayan bir yağ varmış.ARGAN YAĞI ( tabi saf, orjinal yağ)denilen.fiyatı 80 lira.çok önerdiler kuaförümde bana.bunu deneyip tecrübesi olan kızlar varsa paylaşabilirler mi?

canım badem yağı da inanılmaz güzel yapıyor, tek tek ayrık ve kalın kirpikler oluyor, kesinlikle tavsiye ederim. ıslak da yapıyor hem, hatta ben normal rimelden daha çok beğendim duruşunu. hem de bi yandan besler uzatır fena mı :)
ben biraz işin organikliğindeyim ondan şeffaf da olsa rimel sürmeme alternatifim varsa onu yapmayı tercih ediyorum.

bu blistex med plus renksiz mi, sevgilimin de dudakları çok çatlar ona da öneriyim bari:)
bu arada kendime lip balm yapıcam kafaya koydum youtubedan fln da baktım çok zor görünmüyor
tarifini paylaşıcam en kısa zamanda
bende avonun beyaz göz makyaj çıkarısından var, onu kullanıyorum göz makyajını çıkarmak için, sonra da sabunla yıkıyorum mis gibi çıkıyor.

benim bi bilgim yok canım argan yağı hakkında.
ama benim saçlarım çok hızlı uzar ayda 2 cm kadar, tek yaptığım şey hergün yumurta fln yerim mutlaka.
bir de zamanında bemiks,bepanthene, evigen karıştırıp saç diplerime sürüyordum.
bazen bephantene kremi saç diplerime sürüp 1 gün sonra duş alıyorum hem saç diplerimde biraz yaralar var bazen kaşıyıp yırtıyorum iyi geliyor.
ben yağlı bakımları iyi bulmuyorum saç derimi tıkıyor gibi hissediyorum.

johnson's baby pişik kremi cnm

....

benimse sevmediğim tarafı bi süreliğine insanın suratını bembeyaz yapması ben sevmiyorum bu durumu ama güzel nemlendiriyor.

neden beyaz yapıyor acaba, kesin içinde pudra vardır, o da beyazlatıyordur, bir markete gittiğimde içeriğine bakıcam, hoşuma giderse alıcam canım sağol.
güzel nemlendiriyor diyorsun ya fazla yağlı değil değil mi? sivilce yapar bana çünkü.
bir de kozmetiklerin beyazlaştıran kremleri varmış artık.
nette gördüm hintli bir kız güneşten kaçarak ve beyazlaştıran kremlerle nerdeyse liv tyler beyazlığına erişmiş.

ben pudra kullandığım oldu az da olsa renk farklılığı yapıyor,
ama esas iyi gelen iyi bir uyku, güzel nemlendirici bir göz kremi ve ağlamamak
bir gün sevgilimle kavga etmiştik baya zırlamıştım da ertesi gün bir baktım göz altım zombi gibi hiç tavsiye etmiyorum aahahha

neden geçmesin canım? bence güneşten korursan ve abartmadan peeling yaparsan sivilce izlerine iyi geliyor. bir de iyileştirici özellikte bir krem kullanmalısın onlara bence bephantene gibi. ben bunları yapıyorum ve az da olsa bir farklılık var üstelik yaklaşık 1 haftadır yapıyorum 1 sene düzenli yapılsa birşey kalmaz bence.
annemin yüzü çok kötü sivilce izi varmış, ellemeyince geçtiğini söylüyor.

garnier neden kötü geldi anlamadım ki, bana iyi geliyor ama çok sık kullanmıyorum ve maske olarak kullanıyorum yani bekletip yıkıyorum, sonra da üstüne yoğurt limon yapınca burnumdaki bütün siyah noktalar gitmiş oluyor çok beğeniyorum:) üstüne doğal kabak lifi ile kese yapıp sonra da bephantene sürdün müüü ooooh mis gibi bebek poposu kıvamı oluyor.
bu arada madecassolü önerenler de olmuş bir de onu denicem ben canım sen de dene istersen. buradan paylaşalım.

Son düzenleme:

bebek pudrası mı acaba? normal makyaj pudrası değildir heralde? ben biraz allerjikim bir de eldivenlerin pudralarından fln ellerim çok kötü olur o yüzden bu pudraya pek cesaret edemiyorum ama bence o maskenin sırrı limondadır. annemin yaşı 53 ve ellerinde hiç güneş lekesi yok vede böyle buruşukluk yoktur sürekli hergün limon sürer ellerine ama.

tüm şişeye koydum işte canım. yalnız çok çok iyi temizlemeye dikkat et içini içinden siyah su akıyor sürekli ben su-makyaj temizleyici karıştırıp içinde bekletmiş 1 gün kadar öyle sonra baya iyi yıkamıştım, hatta ağız kısmı çıkıyordu orayı çıkarıp fln yıkadım. kullandığım yağ tatlı badem yağı, markasını hiç hatırlamıyorum ne yazık ki ama aktardan almıştım güzel bir markaydı. badem yağı hiç kirpik döker mi tam tersi kirpik-kaş bakımında kullanılıyor. yalnız böyle bolca değil sadece kirpiğe değerek sürmelisin yani damla şeklinde kalmamalı yoksa gözüne kaçar, gözler için iyi değil yağ. ama az ve dikkatli sürersen bence çok güzel oluyor. bir dahaki yaptığımda resmini koyayım bari kirpiklerimin

biodermanın ürünleri çok kaliteli. bana da dermatoloji hocam bir kremini yazmıştı 30 ml 50 tl gibi bişiydi ama o hiç yağlandırmadan nemlendiriyordu, hatırladım sayende ondan alayım ben en iyisi, en azından cildime uygun, nemlendirirsem kırışıklık oluşumunu engellemiş olurum heralde en azından. daha sonra girişirim bu yaşlılık engelleyici bakımlara artık.

evet ben de sana katılıyorum, maskeler çok faydalı özellikle doğal olanlar hem zararsız da.
yumurta akı ve tuzu karıştırıp cildini ovalayıp peeling yapılabiliyor mesela, benim cildim yumurtaya hassas ama tavsiye ederim.

Güzel bir konu açmışsın ben fondoten bazen kullanırım pudra kulanmıyorum, ama benimde göz latlarım mor bu yüzden kapatıcısız hiçbirytere gitmem. akşam çıakrtırım ama hergün sürereim yani buna çare bulursan banada söyle

yaşlanmak istemiyorsan cildinle çok oynama derim.........şekeri kesmen çok önemli......balık yağına başla..........ve düzenli uyku

mümkün olduğunca insulin hormonun pik yapmasın.......

yaşlanmak istemiyorsan cildinle çok oynama derim.........şekeri kesmen çok önemli......balık yağına başla..........ve düzenli uyku

mümkün olduğunca insulin hormonun pik yapmasın.......

ah ah doktorum ne güzel dedin
ne yazık ki günde en az 5 bardak çay içip içerise en az 4 küp şeker atan birisiyim.
düzenli uyku çok önemli doğru diyorsun ve balık yağına tekrar başlayacağm zaten.
büyüme hormonu ve melatonine yüklenmek gerek.
aslında melatonin hormonu var bende ilaç olarak ama kullanmaya korktum epifizi çökertirim kısır kalırım fln diye.
biliyorum aslında yapmam gerekenleri ama uygulamak çok zor

bana iyi gelenler:
-8 saatlik erken yatılmış bir gece uykusu
-temizlenmiş cilt
-ağlamamak:))
-nivea aqua sensation: morluklara iyi geliyor k vitamini fln var içinde ama biraz yağ bezesi yaptığından şüpheleniyorum.

patates dilimleri koyduğum fln da oldu ama hep geçici çözüm sağlıyor, ama özel bir gün-gece için hazırlanıyorsanız vaktiniz varsa yapılabilir.
bir de ben güneşlenirken gözlükle güneşlenirdim göz altlarım beyaz kalırdı, hiç sürmeme gerek kalmazdı:)
biraz saçma bir çözüm ama yine de bir çözüm ahah:)

gözlükle gnelemsem neolcak gende mor sadce kızarıyorum. yarın çekip koyarım gözlerimi analrsın. annemdede avrdı geçti ben bi ara hiç birşey süremdim öylede geçmdi sigarandan dediler onuda bıraktım alkol deidler senedir ağzıma sürmedim ama olmuyor.. deniycem dedikleirni. çok stresliyim belkde ondan arttı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…