Makyaj Yapmayan Varmi benim Gibi

makyajsız kendine güvenen kadın az gibi geliyo bana .bende kendime güvenmiyom makyajsız malesef

Canım bence güvenle hiç ilgisi yok.. zamanla alışkanlık yapıyo.yani saçını düzeltmeden,üstünü başını kontrol etmeden nasıl çıkamıyosan makyajsız da çıkmıyosun..eksik gibi hissediyo insan....17 yaşından beri makyaj yapıyorum 24 yaşındayım evliyim hamileyim ama dışarı çıkarken hiçbişey yapamasam bi rimel yada bi parlatıcı mutlaka sürüyorum işte..Alışkanlık yani

Hakkaten komik ama:roflol: Hem ne yani sadece makyaj yapıncamı bizim hedefimiz kendimizi başkalarına beğendirmek oluyo???? O zaman bu iddiada olan arkadaşlar alsın 10-15 metre patiskayı bi kumaşçıdan..kenarlarını birleştirip diksinler dışarı da onlarla çıksınlar..mağaza mağaza gezip aldıkları kıyafetleride bi zahmet evlerinde eşlerine giysinler...e kendinimi beğendircen dışardakilere,dimi yaniii :dance: sorarlar adamaşakkıdı

ben üniversitede bir arkadaşım yüzünden, pardon sayesinde başlamış ve hafif de olsa(hafif bir ruj ve göz kalemi) yapmıştım o yıllarda ve sonrasında o alışkanlıkla işe başladığım ilk yıllarda da allık da kullanmaya başlamıştım arada fakat sonradan yine eski hamam eski tas oldum. Son 4-5 yıldır, rimel, fondoten, allık, renk renk far, bir de göz kalemi alır sonra da bunları bir iki kere kullanmış olarak bayatladı diye atar,yenisini alırım.

benimki üşengeçlikten, farkındayım. ama şöyle bir durum var: çilekli dudak koruyucu sürdüğümde bile makyaj yaptığımı sanmıştı erkek arkadaşım geçen kış:roflol: bir de düğün, nişan, davet vb. katılmam gerektiğinde bir rimel, ruj işlem tamam. Herkes "aaa " şeklinde kalıyor, ben de içimden diyoru: "aman yorgun sen böyle devam et"

ancak bu kış :Saruboceq: içimde bir istek var, hafif de olsa biraz makyaj yapmak istiyorum. Fark ettiğim bir nokta normalde fotoğraf çektirmeyi sevmiyorum. Ama özel gün resimlerinde herkes çok fotojenik olduğumu söylüyor. Düşündüm ve buldum sanırım, beyaz tenli ve açık kumral olduğum için makyajsız silik,cansız kalıyorum resimlerde. Tatil resimleri hariç tabii, bronzlaşınca da iyi çıkıyor.

neyse uzattım ancak bu konuyu ben de açmayı düşünmüştüm, kafamda olduğu için şu günlerde bu konu fazla kaçırdım yazmayı .

:roflol::roflol::roflol::roflol:
ne denir ki yani
bize erkekler sadece makyajlıken mini eteklerimizi giyinmişken bakıyor güzelim, o yüzden makyaj yapıyoruz malesef, kendimizi beğendirmemiz lazım, yoksa erkeksizlikten ölebiliriz :roflol:
gerçi böyle şeyler de söylememek lazım, ciddiye alanlar çıkabiliyor sonra işin yoksa laf yetiştir :roflol:
isteyen yapar isteyen yapmaz, ben çok seviyorum makyajı, güzel giyinmeyi vs. kendimi daha zinde, daha mutlu hissediyorum. doğru ürünlerle yapılan ve temizlenen makyajın cilde 1 zararı olacağını hiç düşünmüyorum. yanlış ve abartılı yapılan makyaj insanı çirkinleştirebiliyor veya olduğundan daha yaşlı gösterebiliyor. ben günlük hayatta allık(açık pembe olduğundan doğal da görünüyor), hafif, ben burdayım diye bağırmayan ruj, gözaltı kapatıcısı ve her zaman olmamak üzere far kullanırım o kadar. günah işlediğimi düşünmediğimi de belirteyim :roflol: bakacak erkek 0 makyajlı olsan da bakar emin ol, tabi makyajsızken öcü gibi değilsek :roflol:

ben ısım geregı hergun yapıyorum abartmadan.bence dozunda yapınca ınsan kendını dah ıyı hıssedıyor.

Dogalligi cok seviyorum ben.
Ama aliskanlik oldugu icin makyajsiz cikamiyorum disari.
Fondöten ve sürme'den vazgecemiyorum. Rimel özel günlerde, ruj hic kullanmiyorum.
Ama makyajdan ziyade sacima daha fazla özen gösteriyorum.
Sacim güzel olsun, makyaj sifir olsun raziyim.

Canim zaten kimse sana cok makyajli disari cikamazsin, bikini giyemezsin dememis ki.CADIARZU
Islamiyeti bu ise karistirmak tabiki dogru degil.yasakkelime
Ama makyajin günah oldugunuda reddedemeyiz.yasakkelime
Herkesin kendi hayati, isteyen istedigi gibi giyinir, istedigi gibi süslenir.
Zaten kimse newlife bunu yapamazsin dememis sana.
Eger fikirlerimize saygi duyulmasini istiyorsak, baska insanlarin fikirlerinede saygi duymaliyizyerimseniben
Bu konudaki rahatsizligini elbette dile getirebilirsin, neden Islamiyeti karistiriyorsunuz diyebilirsin, ama bu mesajdaki üslubun pek hosuma gitmedi acikcasi.

Sevgilera.s.

okula giderken nıvea sürmüştüm değişiklik olsun die herkes horozlandıtabi(gıcık kızlar nolcak:dance:)bende onların inadına bütün bir sene dudağımda parlatıcıyla gezdim yazın ise sadece parlatıcı ve kalem

Genellikle rimel fondoten kullanırım sadece. Ha bide niveanın dudak koruyucusu.. =) Çok doğal duruyor

Her zaman doğal güzellikten yanayımdır. Ara sıra makyaj yaparım. Zaten bence öyle olmalı. Sürekli makyaj yapanlar makyaj yapmayınca kendilerini çok çirkin hissediyorlar çünkü. Ayrı eşiniz ya da sevgiliniz arada bir farklı görüyor en azından nadir makyajla. Genelde sadece ruj sürerim o da belli olmayanından nedeni de dudaklarımın çok kuruyor olması. Dudaklarım kurumasa ondan da yapmam. Kız arkadaşlar bir gün benim elimi kolumu bağlayıp zorla makyaj yapacaklarmış bana. Kedimi çirkin hissettiğim ya da özel günlerde makyaj yapıyorum. Gayet de iyi oluyor bence.

Kimsenin kimseye karışma hakkı yok. Herkesin günahı da kendine sevabı da. Makyaj yapmak günah mı? iyi yapan gider cehenneme yapmayan da gider cennete sanki o makyaj yapıyor diye diğeri mi gidecek cehenneme! Her koyun kendi bacağından asılır bu dünyada da ahirette de! Bu arada mesajından alıntı yaptığım arkadaş sözüm sana değil. Aldım senden sadece.

Son düzenleme:
ben de makyaj yapınca çok dikkat çekiyormuşum gibi geliyor en fazla rimel sürerim göz rengim çıksın diye o da fazla olmayacak, belki de çok ince kalem. bir de dudaklarımı çok yediğim için niveanın nemlendirici rujlarından kullanıyorum hafif bir renk veriyor ve biraz parlak duruyor ama yumuşatıyor en azından yemiyorum o zaman :bbo: onun dışında allık fondöten hayatta kullanmam heryere bulaşıyor dokunamam cildime öyle. Anca özel bir günde veya vesikalık çektirirken de pudra ve azıcık kapatıcı... Aslında kozmetik ürünlere çok meraklıyımdır ama makyaj yapınca kendimi iyi hissetmiyorum en güzeli doğal olmak :icecream: hergün hergün yüzüne fondöten sürenlere de şaşırıyorum hele de cildi sivilcesiz ise :1closedeyes:

hiç makyaj yapmıyanların demekki bebek gibi ciltleri var kendinden pembe dudakları var ne güzel vallahi
ben makyajı çok seviyorum bazı insanlara çok yakışıyor
kendim ise kalem ve parlatıcı kullanıyorum sadece
ama makyaj yapmak doğal olmamak demek değildir
insanlr nedense makyajı boyanmak olarak algılıyor
halbuki makyaj bir aksesuardır

Ben yapmıyorum yakısmadıgını düşünüyorum makyajın..Bir de yapmayı bilmiyorum allık eyeliner far hiç süremem beceremem :)

ya kizlar bende makyajsiz gezmek istiyorum ama olmuyor yapamiyorummm

makyaj yapmayinca kendimi cirkin zannediyorum durmaiyorum yapmadan tek cumartesi bide pazar yapmiyorumm ,,,ne yapmayliyimmm yardimm lütfenn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…