makyaj konusunda profosyonel yardım için bana yazın!

merhaba resmimi ekledim:) öncelikle şimdiden teşekkür ederim bir kaç sorum olacak.
cildimde bi problem olmadığından fondoten kullanmıyorum ama arada bi soğuktan kızarıklıklar olusabılıyo arada bı kullanmam gerekiyor. bana tenime uygun ve cildime nefes aldırabilecek bir fondoten önerebilirmisin. birde kirpikleri uzun göztermenin bir hilesi varmı çok kısalar:KK43:
makyajde genelde hep bakır bronz tonları kullanıyorum sence tenıme gore doğru bır seçımmı?

canım cok guzel bır yuzun var maşallah..problemlı gbı durmuyor yuzun zaten..senın nem bazlı hafıf urunler kullanman lazım..nıvea nın guzel bır fondotenı var yada maybellıne kullanabılırsın..kırpıklerıne pudra sur sonra rımel sur ıkı kat..lorealın guzel bır rımelı var double olan cıft taraflı..ıstersen ekleme kırpık alabılırsın..ama ekleme kıprıkte everlash marka yapıştırıcı şart dıerlerı yapısmıyor. bronz ve toprak tonları tabıkı sana uygun ..dpgru secım arada gozune yesıl tonlarda far uygula oda yakısır

ya 3-4 yıl önce başıma bir şey geldi.
farı kullanıyorum bir saate topaklanıyor.
dedim ucuz marka ondan mı
dior aldım 109 tl verim aha gene aynısı oluyor . fark fiksleyici al dediler oda 40 tl idi.
arkadaşım dedi ki fondeten sür onun üstüne farı uygula kalıcı olur
dediğini yaptım.
şimdi en pahalı farım max factorden.
ufak bi hile cebimden çok para çıkmasını engelledi.
yani ufak tefek bilgilerin kimseye zararı olmaz.
arkadaşın bana önerdiği marka lorealdi. bana mantıklı geldi.
dandik bi marka önerseydi almazdım neticede sadece öneri.

farın kalıtesızlıgın neden olmasıda senın cıldınınde onun ıcınde bulunan bır pıgmente reaksıyon vermesıde ıhtımaldır..senın cıldın hassassa rıske gırmezsın sonucda banada lancome rımel alerjı yapıyor kı dunyanın en ıyı markaları arasındadır..konu konulukdan cıkdı bana ders verılır oldu :) cok komık ya burası bunun tartısma platformu deıl bırınız acsın madem bu konuyla ılgılı yenı mesaj bende katılayım bayıldınız sız bu konuya

benimki tamamen tarafsız bir yorumdu fakat siz olayın karmaşasından olacak saldırdığımı sandınız benimki başıma gelenin paylaşımıydı sadece bende o denilen çok pahalı ürünlerden kullanabilen biri değilim sonuçta

benimki tamamen tarafsız bir yorumdu fakat siz olayın karmaşasından olacak saldırdığımı sandınız benimki başıma gelenin paylaşımıydı sadece bende o denilen çok pahalı ürünlerden kullanabilen biri değilim sonuçta

son cumleler sana deıldı canım aman yanlıs anlama neyse konu kapandı ..

mrb geçen gün fondöten yerine pudra kullanmamın daha ii olucağını söylediniz MAX FACTOR - Creme Puff Pudra sizce nasıll??

mrb geçen gün fondöten yerine pudra kullanmamın daha ii olucağını söylediniz MAX FACTOR - Creme Puff Pudra sizce nasıll??

canım kokusu dokusu kapatıcılıgı tartısılamaz..fıyatı 33 ytl cıvarı ama dedıgım gbı sorunsuzsa yuzun kı yasında kucuk maybellıne pure powder al 17 yada 20 ytl fıyatı..buyuk kozmetık magazalarında ındrımlı bulabılırsın oda cok guzel senın mukemmel bır kapatıcıya ıhtıyacın varsa tabıkı maxşutarafagitti

lorealden almadım
dün parfüm için tekin acar'a gidince Clinique'den aldım
ama bu sefer sıvı olarak fırçalı aldım.
umarım bu sefer morluklar azalır

Uzun yüz şeklinde uzunluk genişliğin bir buçuk katından fazladır ve amaç uzunluğu azaltmaktır. Tam çene altından yukarı doğru ve çene çizgisi etrafında kalın çizgiler yapın. Alnın kenarlarından şakaklara doğru gölge yapın. Dış kısmına daha koyu olmak üzere yanak kemiğine allık sürün. Allığı kulağa yakın bölgeye kadar uzatın.

yanı uzun yerlere yukarı dogru cıldınden 1 ton koyu pudrayla golge yapacaksın..elmacık kemıgının olması gereken yere yanı hande yenerı baz al mesela allıgı daha kırmızımsı yukarı dogru sur normalde şakaga surulur ama sen tam o kısma sur gozaltının 3 parmak altına...koyu renk ruj surersen dıkkatı dudaga verebılırsın..:nazar:

çok teşekkür ederim..sevgiler

selam expireuserkaydirigubbakcemile5. ne güzel bilgiler veriyorsun teşekkürler öncelikle....benimde sana sormak istediğim birkaç konu var..birincisi günlük makyajda sivilce izlerim olduğu için coverderm fondöten ve pudrasını kullanıyorum kapatıcılığı gayet iyi ama terlediğim ve dokunduğum zaman bozulmasından son derece rahatsızım,bide havalar ısınmaya başlıyorkii iyicee sinir olurum şimdi..bana fondötenin kapatıcılığından memnunsan makyaj sabitleyici sprey kullan dediler.. terlemeyle ve dokunmayla asla bozulmazmış bunu sıkınca, bunun içinde en iyisi mac fix+ imiş..sence bunu hergün yüzüme sıkmak sakıncalı mı yoksa tavsiye eder misin??yada tavsiye etmezsen böyle kapatıcılığı yüksek ve terlemeye falan dayanıklı bir marka fondöten önerebilir misin??çok oldu ama son olarak,ekimde düğünüm var porselen makyaj için yani şöyle harbi mermer gibi duracak bir fondöten tavsiye eder misin??çok sağol şimdiden canım..:içelim:

oncelıkle kesınlıkle doktora gtmenı onerırım dokulme normal deıl ama sabun ve tonıcde yanlıs secımler cıldın dokulmesıne kurumasına neden olur ben sabun kullanmam cunku kurutur..avonun cılt urunlerı guzel deıl bence..sureklı aynı seyı kullanmak matlastırır.arkoda ıyı bı secım deıl..

temızleyıcını deıstr madem sıvılcen yok neden tonık kullanıosun ?
dokulen yerlere vazelın sur..egzamada olabılır..dermatolog sart

arastrdım senın ıcın nedenlerı kopyalıorum
Kuru, pullu cildi tetikleyen faktörler nelerdir?

Kuru
cilt herhangi bir yaşta ve bir çok nedenden dolayı oluşur. Kuru cilde neden olan koşullar:

• Kuru hava, özellikle kış aylarındaki düşük nem

• Düşük nem bulunan yerler, özellikle merkezi ısıtmanın olduğu kapalı alanlar, ateşe veya ısıtıcı fanlara yakın oturma

• Rüzgara maruz kalma

• Sık yıkanma, duş alma ve yüzme, özellikle bol klorlu aşırı sıcak ve soğuk suda yüzme

• İdrar söktürücü ilaçlar

• Kalıtsal faktörler ve artan yaş ile sebum (yağ) gibi doğal nemlendiricilerin azalması

• Atopik egzama, sedef ve ihtiyosis gibi cilt hastalıkları

• Metabolik faktörler, tiroid bezinin yeterince çalışmaması veya aşırı kilo kaybı

• Sabun, deterjan ve çözücülere maruz kalma

maske :

Havuç maskesi: 2 havuç rendelenir, yumurta akı ile çırpılır, 1 tatlı kaşığı zeytin yağı veya süt ve az miktarda nişasta karıştırılır. Sonra yüz boyun ile birlikte yağlanır. 30 dakika sonra ılık su ile yıkanır.

fisfisfis

dikkatimi birşey çekti madem civilcen yok neden tonik kullanıyorsun yazmışsın:S

sivilce için değilki tonik :S aydınlatrsan sevinirim arkadaşım gamyoncuiremsu

günlükk olarakk yüzümün pürüzsüz görünebilmesi için ne kullanabilirimm cnmm
allık,pudra fondoten??? hangisi
hangi marka daha iyi

merhaba canım :)
böyle bir konu açtığın için teşekkür ederim :)

Ben kahverengi gözlüyüm ve arasıra ela lens takıyorum
sizce kahverengi göze yakışan far renkleri nelerdir ? ve ela lensime yakışacak far renkleri nelerdir ?
az çok tahminim var renklerle ilgili fakat bir uzmanın ağzından da duymak isterim doğrusunu :)

ya canım benim kaşlar pek belli değil sarışın olduğum için nasıl genelde kahve tonlu kalemle boyuyorum.kaş kontürü yaptırsam nasıl olur varmı bi bilginizz

ya bişey sorcam cevaplarsan sevinirim ama öncelikle resmine baktım çok hoşşun yhaaaa allah nazarlardan saklasın opuyorumnanaktanben 16 yaşındayım fondoten kullanıodum ama zararlıymış bu yaşta fudra alıcam birde tüm makyaj malzemeleri için far .... filan hangi marka önerirsin benim için flormar flan dedi ama kötü ürün kullanıp bu yaşta gözeneklerimi kapatmak istemiyorum ltf yardım et canım yaaah

eskı loreal uzmanıyım.suan hava yollarında calısıyorum.profosyonel makyaj yapıyorum.saç makyaj,cılt,kaş ne istersenız sorabılırsınız kendı resımlerımden orneklerle yardımcı olacagım...

esmer tenliyim ten rengime uygun allık ne olabilir cnm:)

Merhaba,güzel sanatlar moda tasarım ögrencisiyim ve ufak bir festivalimiz var,degişik makyajlar yapacagız yaptıgımız kostümlere uygun ve akmayan,çok çeşitli renk seçenegi olan bir marka arıyoruz..aslında yüz boyama malzemesi arıyordum ama hep çocuklar için üretilmiş şeyler buldum,daha önce almanyada bir festivalde iki yüz boyama sanatçısı benim yüzüme makyaj yapmışlardı,ilginç,krem kıvamında bir boyaları vardı,o tarz bir şeyler arıyorum..pek bulamadım.
KRYOLAN makyaj ürünlerini duydum,onlardan alman istiyorum şimdi ama nerede bulabilecegimi bilmiyorum istanbulda.
Onu da bulamazsam sahne dekor bölümündeki ögrencilere danışacagım sanırım,onların yüz boyama dersi vardı galiba..
Şimdiden teşekkürler :)

ya bişey sorcam cevaplarsan sevinirim ama öncelikle resmine baktım çok hoşşun yhaaaa allah nazarlardan saklasın opuyorumnanaktanben 16 yaşındayım fondoten kullanıodum ama zararlıymış bu yaşta fudra alıcam birde tüm makyaj malzemeleri için far .... filan hangi marka önerirsin benim için flormar flan dedi ama kötü ürün kullanıp bu yaşta gözeneklerimi kapatmak istemiyorum ltf yardım et canım yaaah

heyyyyyyyyy kimse yok muuu yhaaaa!!!!!??????

X