makyaj konusunda profosyonel yardım için bana yazın!

slmmm cnm ....benimde bir sorum olucak =)
oldukca beyaz tenliyim aldıgım pudra ve fondetenlerin cogu koyu geldigi için kullanamıyorum ...oldukca beyaz tenlilere hangi markanın fondetenini tavisiye edersin ?

bi de oldukca acık tenliler makyajda hangi tonları kullanmalı,hangi renklerden kacınmalı ?

MAYBELLINE - Affinitone Fondöten 03 numara sana uygun boynunda dene numunesını..
yanı brebir uymasada bence en ıyısı..boynuna ve kulak hızasına ıyı uygula dısarı cıkarkenkı maske gbı durmasın ustunden pudra ıle gec yumusak bır frcayla..tıras frcasına bnzer frcalar cok işe yarar nastıca marka pembe bı frca var ucuz hem...pudrada da yıne aynı marka 3 numara...

sımdı sac goz rengını blmıyorum ama...goz seklı falanda onemlı..yınede standartları soylıyım...farda pembenın tonları,gulkurusu,acık yesıl,lila,acık mavi...

allıkta acık pembe..rujda parlak sedeflı acık renkler daha sade ve şık olur...
flormar ve goldn rose rujları guzel ama frcalı olanlar...

gozlerıne koyu renk surme bnce..tenın beyaz şuh durabılır..rujdada ılla kırmızı surceksen gozlerıne sadece rımel uygula....:kahve:

bende bişey sormak istiyorum.. cildim yaqlı sivilce ve siyah noktolar problemım pürüzsüz bir cilt istiyorm ne yapa bilirim.. bide kirpiklerimin uzun ve dolgun olmasını istiyorum hangi marka rimeli önerirsin..
şimdiden teşekkürler Şeniz

haftada bırkere maske yap ve gece gunduz tonıc kullan..temız tut cıldını...

maske: çörek otunu ez balla karıstır beklet..30 dk sonra yıka...

clean clear tonıc al..pamukla goz cevresı harıc uygula..sodayla yuzunu yıka durulama..
buhar banyosu yap..yanı demlıge su koy kaynat yuzunu kapa ona tut ...sonra cıldını temızle.arada hamama gdersen ıyı gelır...

loreal marka rımeller ıyıdır onemlı olan kullanmasını bılmek..standarttır bu urunler arkadaslar makyajda en kalıtelı ve en ıyı urunler..max factor ,loreal,maybellıne,lancome ve mac....

rımel ve fondotende mutlaka cok ıyı marka olsun loreal gbı ama ruj far bunlar flormar,golden rose olabılır...

ben max factor rımel kullanıyorum.gozkapagına pudra sur sonra farını ..kıprıklerınede bıraz pudra gelsın rımelı uygula bekle 2 dk bıda sur asagıdan yukarı dogru bekleterek ...işe yarıycaktır..yerimseniben

merhaba canım! benim gözlerim küçük. makyaj yaparken gözüm büyük görünsün diye kalem sürerken dışa doru uzatıyorum. bu doğru bir uygulama mı? başka neler yapabilirim? bende loreal ve maybelline ürünlerini severek kullanıyorum.

Canım ben de sana bir soru sormak istiyorum fakat resimli olarak gösterirsen sevinirim (gösterebilirsen)
Benim de yüzüm büyük ve buğday tenlinin biraz açığıyım... Suratımla saçlarm birbirlerine uymuyor,suratım güzel ama büyük olduğundan çok sevdiğim düz saç bile yakışmıyor... Sence ne tür bir makyaj uygulamalıyım? Hangi renklerden yana seçimimi yapmalıyım?

slm bnde bşy sorucam 17 yaşındayım hiç sivilcem yok cildimi temizlemek için hangi ürünleri önerirsiniz birde fondöten almak istiorm pürüzsüz bir görünüm verebilecek ten rengimde koyu szce hangi markayı kullanmalıyım

merhaba canım! benim gözlerim küçük. makyaj yaparken gözüm büyük görünsün diye kalem sürerken dışa doru uzatıyorum. bu doğru bir uygulama mı? başka neler yapabilirim? bende loreal ve maybelline ürünlerini severek kullanıyorum.

kucuk gozler için sıyah kalem kullanmaları hıc dogru deıl.ben genelde renklı kalemlerı onerıyorum yanı sedeflı mavı,metalıc renkler grı gbı yada goz içine beyaz uygulayabılırsın sıyahı kullanacagın tek yer rımel olursa daha buyuk gorunur.mesela seda sayana dıkkat edın hıc surme uygulamaz..goz içi ve etrafına hep yesıl ve mavı tonlarında uygular fardada sedeflı renkler bolca rımel ..:) sende boyle yaparsan gozlerın buyuk gorunur..yanı bence surmeyı içerı cekme..dışa dogru uzat ama orantıya dıkkat et olurmu sevgılerdelikafadulden

Canım ben de sana bir soru sormak istiyorum fakat resimli olarak gösterirsen sevinirim (gösterebilirsen)
Benim de yüzüm büyük ve buğday tenlinin biraz açığıyım... Suratımla saçlarm birbirlerine uymuyor,suratım güzel ama büyük olduğundan çok sevdiğim düz saç bile yakışmıyor... Sence ne tür bir makyaj uygulamalıyım? Hangi renklerden yana seçimimi yapmalıyım?

oncelıkle kendınle barısık olmanı bu tarz negatıflıklerden uzak durarak kendını her halınle sevmenı onerırım..bukadar takma ama fondotenının 2 ton koyusu bır sedeflı bronz pudra ıle yuzunun genış yerlerıne golge yaparak yuzunu kucultebılırsın..bu kucultme ıslemıyle ılgılı yakında resım koyacagım sızlerdende resım yollamanızı ısteyecegım hatta...aslında buyuk yuzlere duz sac olur nasıl bır orantısızlık anlıyamadım...ozaman dalgalı sac dene..alnın genısse kahkül kes mesela...

bugday tene kırmızı ruj olur..koyu pembe olur...
farda vanılya ,bronz ve kahve olur..
allıktada gul kurusu..:ecrin_bebek:

slm bnde bşy sorucam 17 yaşındayım hiç sivilcem yok cildimi temizlemek için hangi ürünleri önerirsiniz birde fondöten almak istiorm pürüzsüz bir görünüm verebilecek ten rengimde koyu szce hangi markayı kullanmalıyım

yaşın kucuk cok makyaj yapmamanı ve fondoten kullanmamanı onerırım ılla kullanacaksan pudra kullan maybellıne nın..ama fondotende nıvea nın bı urunu var cok guzel cılt urunundede yıne hafıf bazlı jellerle temızle az yaglı kremlerle nemlendır..

nıvea young sana gore 3 lu setlerı var marketlerden bakarsın

sevgılerhihoyyyt

oncelıkle kendınle barısık olmanı bu tarz negatıflıklerden uzak durarak kendını her halınle sevmenı onerırım..bukadar takma ama fondotenının 2 ton koyusu bır sedeflı bronz pudra ıle yuzunun genış yerlerıne golge yaparak yuzunu kucultebılırsın..bu kucultme ıslemıyle ılgılı yakında resım koyacagım sızlerdende resım yollamanızı ısteyecegım hatta...aslında buyuk yuzlere duz sac olur nasıl bır orantısızlık anlıyamadım...ozaman dalgalı sac dene..alnın genısse kahkül kes mesela...

bugday tene kırmızı ruj olur..koyu pembe olur...
farda vanılya ,bronz ve kahve olur..
allıktada gul kurusu..:ecrin_bebek:

Kesinlikle öyle kendimle küsmem,öyle bir problemim yok... Alnım geniş,kahkülüm de var,şu an suratım çok güzel gözüküyor :)
Sağol önerilerin için hihoyyyt

yuzdekı benlerı kapatabılen bı fondoten var mı.....

Selam...
Normalde fondoten kullanmiyorum ben, cildim fazla sorunlu olmadigi icin...
Benim sorunum cildimin rengi ve matligi...
Gunluk hayatta kullanilabilen sadece renk vermesi icin, cildi canli gosteren, dogal gorunumlu bi urun varmidir?
Bu arada cildim yagli...
Beyaz tenliyim...
Bide nemlendirici onermeni istiycektim..

Bi sorum daha olucakti.kaydirigubbakcemile2..
Fazla makyaj yapmiyorum ben gozlerime..
Sadece siyah goz kalemi, rimel...
Goz rengimde ela...
Ama kahverengi gibi gozukuyo..
Benim istedigim sade bi makyajla gozlerimi ortaya cikarmak..
Nasil bisey onerirsin?

rainangel ben kumralım ve buğday tenliyim bana önereceğin bi allık renngi ve markası ne olabilir acaba,
göz altı kapatıcısı içinde bi marka verirmisin??

mrb yaşım 18 cildimin gözenekleri açık ve cildim yağlı sivilce problemi yaşıyorum ne önerirsiniz ayrıca sivilce izleri içinde bi öneriniz war mı??

mrb yaşım 18 cildimin gözenekleri açık ve cildim yağlı sivilce problemi yaşıyorum ne önerirsiniz ayrıca sivilce izleri içinde bi öneriniz war mı??

bu konuya en az 5 kere cvb verdım ..corek otu maskesı ve clean clear..kızartmadan cıpsten uzak dur.ızler ıcın estetısyene gtmelısın:1no2:

rainangel ben kumralım ve buğday tenliyim bana önereceğin bi allık renngi ve markası ne olabilir acaba,
göz altı kapatıcısı içinde bi marka verirmisin??

flormar pembe olabılır..uzmanları verırler sana..golden rose nun terokata allıklarıda guzel pembe tonları olsn..
lorealın frcalı kapatıcı var arastr ındırımlısını al fıyatı 30 ytl falan ama ben 15 e aldm..ıyıdır ama :1rolleyes:

Selam...
Normalde fondoten kullanmiyorum ben, cildim fazla sorunlu olmadigi icin...
Benim sorunum cildimin rengi ve matligi...
Gunluk hayatta kullanilabilen sadece renk vermesi icin, cildi canli gosteren, dogal gorunumlu bi urun varmidir?
Bu arada cildim yagli...
Beyaz tenliyim...
Bide nemlendirici onermeni istiycektim..

Bi sorum daha olucakti.kaydirigubbakcemile2..
Fazla makyaj yapmiyorum ben gozlerime..
Sadece siyah goz kalemi, rimel...
Goz rengimde ela...
Ama kahverengi gibi gozukuyo..
Benim istedigim sade bi makyajla gozlerimi ortaya cikarmak..
Nasil bisey onerirsin?

cıldın yaglıysa zaten parlaktır nasıl mat olur..sabah aksam temızle yuzunu temızleme jelı al netrogına nın mesela...sorunsuzsa cıldın ama yaglıysa maybelıne pudra kullan..yada fondotenını..yaglı cılde loreal pure zone markanın yagsız nemlendırıcısı var onu al.gozler ıcın toz pembe far sur yesıl kalemle cercevele bol rımel sur tamamdır..cokacimcoook

seLam..
18 yasındayım, cildim kuru sanırım havaalrdandır dedim rüzgar vs. ama hala devam ediyor kuruluk.
aLnım ve kaşlarım üstü pul pul dökülüyo. ( kuruluktan oluyodur sanırım)
beyaz tenlıyım fondoten suruyorum sürmeyınce sanki yaşayan ölü gibi hissediyorum kendimi.
hastaymışım bi hisse kapılıyorum.
fondoten surunce yine alnımdaki o pul pul şeyler belirginlesiyo daha çok sanki sedef hastalıgı gibi duruyo:KK43: çok sinir oluyorum.
ne kullanmam gerek.
her gece makyajımı silerim avonun PurePore fection die tonigi var onla yıkarım. bazen gül suyuyla silerim yüzümü. . ve bunları yapmadan önce arko gece bakım kremli sabunuyla yıkarım.

ama hep aynı hep aynı. cildim pürüssüz sivilcemde yok ama kuruluktan dökülen pul pul tancekler hepsine bedel :KK43:

kucuk gozler için sıyah kalem kullanmaları hıc dogru deıl.ben genelde renklı kalemlerı onerıyorum yanı sedeflı mavı,metalıc renkler grı gbı yada goz içine beyaz uygulayabılırsın sıyahı kullanacagın tek yer rımel olursa daha buyuk gorunur.mesela seda sayana dıkkat edın hıc surme uygulamaz..goz içi ve etrafına hep yesıl ve mavı tonlarında uygular fardada sedeflı renkler bolca rımel ..:) sende boyle yaparsan gozlerın buyuk gorunur..yanı bence surmeyı içerı cekme..dışa dogru uzat ama orantıya dıkkat et olurmu sevgılerdelikafadulden

peki far kullanımı nasıl olmalı?

peki far kullanımı nasıl olmalı?

sanırım sürülüşünu merak edıyorsun ucu yuvarlak bır far fırcasıyla goze once fondoten sonra pudra surulur ( goz kapagına )sonra vanılya (beyaz,toz pembe vs) yanı acık tonlarda bı farı yukarı dogru kaş altına kadar uygula..sonra o renge uygun mesela bronz kahve farı bıraz daha ucu kucuk bır far fırcasıyla gozun ıkıncı kapagından gozun dışına dogru serı hareketlerle sur ama şerıt gbı olmasın yay bunu..ıstersen ustune sımlı bır farla ıkıncı golgeyı gecebılırsın ben ıyı makyaj yapmak ısteyenlere resım yapmalarını onerıyorum resımde nekdr ıyıysenız makyajda okdr dengelı ve kusursuz olur..

bu arada arkadslar ımagesten ekledıgm resımler neden cıkmıyor sızdede aynı problem varmı

X