Makarna bağımlılığı

Aynı ben malesef
Ne kadar kilo aldırmıyor deselerde makarna mantı ve ekmek (buğday çavdar her türlüsü) kilo aldırıyor hayatımdan çıkarsam rahatlayacağım ama malesef olamıyor

Ben de makarna bagimlisiyim. baska alternatiflere geçtim...nohut unundan, kirmizi meci ek unundan hatta bezelyeden yapilmis makarnalar var. ya da tam tahil veya greçka yani karabugday unundan yapilmisi var. Ama hicbiri normal makarnanin tadini vermiyor sanki degisik...ve gaz skntisi yapiyor çünki baklagillerden olusuyor. yine de bir alternatif

Selam
Ben ortaokulda yemeğimi kendim yaptığım için en kolay olan makarna tost patates kızartması yerdim hergun. Bu tam anlamıyla dediğiniz gibi bağımlılık ve tehlikeli çünkü 2 sene sonunda tek tip beslenmeden ve vitamin eksikliğinden alerji oldum - ürtiker - iyileşmek uzun sürdü. Beraberinde gelen kilo sorunu ve onun hormonlara/ psikolojiye etkisi apayrı zaten.

Siz bir yetişkinsiniz bu bağımlılıktan kurtulmak elinizde. Bu tur gidalar yedikce yemek istegi doguruyor, yemezseniz de zamanla yeme istegi azaliyor. Biz evde neredeuse hic pişirmeyiz, gecen esim yoğurtlu yapmış, 1-2 kaşık tadımlık aldım. Hâlâ tadı güzel geliyor ama bağımlı olmadigim için kolayca hayır diyip yemeyi bırakabiliyorum.

Oğlunuza da bence en fazla haftada 1 belki daha seyrek vermelisiniz çünkü sağlıklı beslenme çocuklukta başlıyor .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…