Makarna bağımlılığı

Lonely single girl

🐈
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2016
4.650
18.638
Selam arkadaşlarrr. Neredeyse 2 senedir bu bağımlılıkla uğraşıyorum. Bu iki senede bir gün bile olsa makarna yememişliğim yok denecek kadar az... Çocukken de çok severdim ,çok yerdim ama adı üzerinde çocuktuk ve kilo olarak kalmıyordu. Şimdi sadece makarna yiyerek bile yaşayabilirim o derece seviyorum. Eve alma yapma derseniz, oğlum çok seviyor her çocuk gibi . e o yesin sen yeme derseniz de, zaten adı üzerinde bağımlılık. Bugüne kadar sadece üniversiteye giderken birkaç ay kola bağımlılığım olmuştu ama kolay bırakmıştım. Onun haricinde herhangi bir kötü alışkanlığım yoktur. Deyin hele bana aranızda var mı makarnadan kurtulan

bende çok severim özellikle salçalı hele 1 tabak yiyorum hiç yememişim gibi aynısından bidaha yerim banada garip geliyor ama neydem neydemmm
Yani aynen, sanki ikinci tabaktakinin tadı farklı. 1 kaşık da aynı tat, 1 tabak da........ Anlaşılan o ki kimsede yok bu bağımlılık ne güzel, kurtulan varsa nasıl kurtuldu bilmek isterim. Evet her şey beyinde bitiyor ama olmuyor

ama en iyi çözüm yapmamak ben öle yapıyorum

Once en sevmedigin sos hangisiyse makarnada onunla ye.sonra hic sevmedigin bir yemegin yaninda makarna ye.sonra makarnani en aevmwsifin yemekle beraber hic sevmesigin huzurlu olmadigin bir yerde ye.emin ol makarnadan soguyacaksin

Of ben de lahmacuna bayılırım, bir keresinde böyle kusma ateş ishal karışık bi hastalık olur ya ne yesen tiksinirsin boğazındaki iltihap yüzünden, öyle bir zamanda lahmacun yiyip tiksinmiştim ve üç yıl filan yiyemedim tabi en sonunda o batağa gene düştüm o ayrı

Ya az önce oğluma yaptım , inanın aç falan değilim ama o kaşık o ağıza gidiyor . artık alışkanlıktan ziyade ne bileyim sebepsiz yere yiyorum ya en üzüldüğüm zamanda da yedim ,mutlu oldupumda da , yani beni hiç etkilemiyor galiba bakalım azalttım gibi . en azından şu iki gündür, oturup 2 tabak değil de yarım tabak yemeye başladım günde bir veya iki kere, yavaş yabaş azalıyor galiba

Benim de makarna bağımlılığım var. Hem de çok uç noktada. 3 gün üst üste yemesem ortalığı kırıp dökerim. Gerginliğimin sebebinin makarna olduğunu da herkes anlar. Annem pek makarna pişirmezdi çocukluğumda. O yüzden gidip komşulara pişirtirdim. Beni gören makarna suyunu koyardı ocağa. 30 yaşımı geçtim, hala aynıyım. Allaha şükrediyorum böyle bir nimet verdiği için.

Hastalıktan dolayı obeziteyi ucundan tutturup, eğilemez hale gelince bütün karbonhidratları çıkardım devreden. 2 kaşık yulaf kepeği dışında protein ve sebze yedim sadece. Önceden ekmek bile yemezdim, makarna benim ekmeğimdi çünkü. Hiçbir şey koymadı ama makarnayı hayatımdan çıkarmak ölüm gibi geldi. Yine de iradeli biri olduğumdan sabrettim 8 ay. Kiloları verdim vermesine ama artık nasıl bir strese girdiysem saçlarım avuç avuç döküldü, her yerimi sulu kabarcıklar kapladı. Böyle olmayacak deyip diyetime makarnayı ekledim ve haftada 2 gün yemeye başladım. Cildim direkt düzeldi, tabii moralim de.

O olay bana bir ders oldu. Ondan sonra yaptığım hiçbir diyette makarnayı tamamen çıkarmadım listemden. Zaten en çok sevdiğin şeyi ömür boyu yememek, düşününce çok saçma. Hele de makarna gibi vitaminli ve çok kalorili olmayan bir yiyecekse. Baklavaya böreğe düşkünler ne yapsın? Onların işi daha zor. Hele bir arkadaşım var ki her gün hamburger yiyor. Bir gün yemese aç kalacak sanki. Bir de niye kilo veremiyorum diyor. Birlikte diyet yapmaya başladığımızda hep günün sonunda hamburger yiyor dayanamayıp.

Lafı çok uzattım farkındayım. Ama özetle demek istediğim, makarna konusunda kendinize işkence edip strese girerseniz daha fazla zarar görürsünüz. Madem bağımlısınız, o zaman benim uyguladığım taktikleri uygulayabilirsiniz. Mesela kıymalı makarna yemek gibi. Kıyma protein olduğu ve tok tuttuğu için, bol kıymalı makarna yerseniz daha çabuk doyarsınız. Eğer makarnayı çok kaçırırsanız bunu telafi etmek için evin içinde deli danalar gibi dolanıp kendinize iş icat edebilirsiniz. Veya fırsatınız varsa sporla telafi edebilirsiniz. Şahsen makarna yememektense spor yapmayı tercih ederim her zaman. Makarnanın yanında ayran içmek de güzel bir taktik. Ayran insanı tıkadığı için yarı yarıya daha az yemeni bile sağlayabiliyor.

Konu makarna olunca coştum, aman yarabbi.

Çok güzel örnekler oldu ,kendim gibi bir makarna bağımlısını görünce mutlu oldum dermişim şaka şaka dediğiniz gibi, yok, her şeyi kestim ben de ama makarna hala yiyorum,kabullendim artık. Ve de vücudunuzun verdiği tepkilere çok şaşırdım. Stresten resmen kasmış vücut kendini.ben de her gün yarım tabak da olsa yiyorum napim. Kırmızı et alerjim var yaş 32, o yüzden bu kadar yıldır ya et yemedim ,ya da yiyince iğne vurulmaya gittim. o nedenle boll salçalı yiyorum hehheeje. Neyse inanır mısın bilmem ama içim rahatladı biraz sanki ,kendime eziyet ediyorfum bırakmalıyım diye, ama miktarı azaltarak da fayda sağlayabileceğime karar verdim şimdi. Teşekkürler

Sigarası, alkolü ve şeker bağımlılığı olmayan birinin makarna bağımlılığı çok masum bence. Eşimin şeker bağımlılığı var maalesef. Sürekli tatlı bir şeyler yapmamı istiyor benden. Kendim yemediğim halde sırf ona yaptığım için tatlı uzmanı oldum resmen. Sadece olmuş mu diye tadına bakmak için 1-2 çatal alıyorum ve koca tepsiyi yiyor adam. Tatlıyı bıraktığı zaman 2 ayda 10 kilo vermişti, delirmiştim. Ben diyet yaptığım halde o kadar veremiyordum.

Saç dökülmesi ve deri hastalıklarının en büyük sebebi stres maalesef. O yüzden bir şeylere zorlamıyorum kendimi elimden geldiğince. Mesela gece uykum gelmiyor ama ertesi gün erken kalkıp bir yere mi gitmem gerekiyor, uyumaya zorlamıyorum kendimi hiç. Uykusuz gidiyorum. O şekilde kaç tane sınava girmişliğim var bir gram uyumadan. Uyumaya çalışmak daha fazla stres yaratıyor. Hayatımın her alanında uyguluyorum yani kendini kasmama olayını. Stres ortadan kalkınca insana bir rahatlama geliyor, vücudun yorgunsa bile kötü hissetmiyorsun.

Ne güzel benim eşim de günde bir öğün yiyerek,ama dürüm tatlı nescafe hepsini tükettiği halde bir ayda 6 kiloya yakın verdi ben 1 senedir aynı yerdeyim ,ben de gıcık olmuştum hadi şundan da ye bundan da ye diyordum beni geçmesin diye... Bir de oğlumun doğum gününe elbise bakıyordum ,üstüme olduramadım bir türlü .adam dedi ki bu hanımların kilo sıkıntısı da zor ya.ben bi gün yemesem göbeğim iniyo demişti manyak. Erkek bünyesi hemen veriyor niyeyse

Kesinlikle ben makarna ve patatessiz bir hayat düşünemiyorum ben. 1 tencere makarna yiyip kalkabilirim o derece. diyete basladim. Makarna yasak patates yasak pirinç yasak. 1 ay sabret 1 ay sonra haftada 1 gun istediğini yiceksin dedi. 2 hafta bitmek uzere ama dayanamıyorum

Makarnanın nesi faydalı vitaminli ya? ben şok un başlıbaşınaa ciddi zarar, içinde ne kadar katkı maddesi var biliyor musunuz? Evet kutusunda yazmaz, siz bir araştırın.

Konu sahibii, evinize sokmayın. Mis gibi çözüm. Kinoa ve karabuğdayı alternatif olarak gayette tükettebilirsiniz.

Kim demiş ki vitaminli diye, ben mi kaçırdım acaba?anlayamadım. Neyse evime sokuyorum çünkü çocuğum seviyor, çocuğumdan önce de alıyordum gerçi bahane etmeyeyim şimdi onu

Kim demiş ki vitaminli diye, ben mi kaçırdım acaba?anlayamadım. Neyse evime sokuyorum çünkü çocuğum seviyor, çocuğumdan önce de alıyordum gerçi bahane etmeyeyim şimdi onu
Okudum önceki yorumlarda sanki, bak ben de şüphe ettim şimdi

Bana sorsanız çocuğa da yaramıyor. Kilo tek sıkıntı değilki. Makarna undan yapılıyor, un GDO'lu buğdaydan. GDO'lu buğday hem aşırı tarım ilacına maruz kalıyor hem gluteni ciddi sıkıntı. Unun kendisi de bozulmasın diye bir sürü koruyucu ve rengi kıvamı için onlarca katkı maddesi içeriyor.

Mantarlı, biberli, kremalı yaparım..o enfes olur illa arada yiyecekseniz, boş yemeyin bari bişeye değsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…