Mahvolmuş Haldeyim Ne Olur Cevap Verin

NaZo_GeLiN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
117
0
35
Arkadaşlar ben 8 gün önce doğum yaptım hastanede topuk kanı almışlardı ve biraz önce telefon geldi sorunlu çıkmış yıkıldım resmen 3 gün öncede sağlık ocağında vermiştim şimdi onun sonucunu bekliyorum bu şekilde olupta 2. kanda sorun çıkmayan var mı?Lütfen cevap verin morale çok ihtiyacım var

ahh canım umarım birşey çıkmaz inan birbilgim yok ama bilen arkadaslar vardır muhakkak

öncelikle sütünüz için moralini yüksek tutun.. bol bol dua edin..

yanlışlık olabilir tabi..

zaten ikincisini emin olup daha net sonuç almak için alıyolar..

allah dermansız dert vermesin..şimdi belli oluyo çok şükür erkenden.. önleminizi alırsınız allahın izniyle srun çıkmaz..

gülegüle büyütün bebeğinizi..

araştırmışsınızdır belki ama insan bilmediği şeyden daha çok tedirgin oluyo..

googleden bi araştırın sorun çıkması halinde neler yapılabilir diye rahatlarsınız inş.

ben çok duydum ilki sorunlu çıkıp ikincisi normal çıkan..hatta bi arkadaşımın iki testide kötü çıktı,üçüncü kez kan aldılar bebekten o normal çıktı,şimdi zehir gibi bi kızı var..allah korusun eğer bi sıkıntı varsa bile tıp çok ilerledi,hiiiiiiiç korkma derim ben...

canım benim ben sağlık ocağında çalışıyorum bazı bebeklerin yüksek çıktı diye tekrardan kan aldıklarımız oluyor ama alllaha şükür ikincide problem çıkan şimdiye kadar hiç olmadı ama tekrar aldığımız çok oldu bide hangisi yüksek çıkmış ona göre üzülme ben sana diyeyim birşey çıkmaz

Canım ben bebek için uğraşıyoruz yardımcı olamayacağım ama üzüldüm dualarım meleğin için bizi de gelişmelerden haberdaR et ......

Allah yardımcın olsun arkadaşım ama korkam derim bende benimde kuzenim doğduğunda hastaneden arayıp ailede zeka geriliği olan varn-mı diye sorup tekrar kan alınması gerektğini söylemişlerdi. yıkılmıştık hepimiz. sakın korkma şimdi zehir gibi maşallah 2. test temiz çıkmıştı. ortaokula başladı bile hadi canım bol bol du aet bizimde dualarımız seninle sonucu buraya yaz olurmu. beebğinide güle güle büyüt inşallah.allaha emanet olun.

geçmiş olsun cnm
endişe etme
bazen alınan kan yeterli olmuyor
o yüzden tekrarını istiyorlar
bence hiç birşey yok
halkaları tam doldurmadıkları için öyle oluyor
bende hastanede çalışıyordum
stres yapma
eminim sonuç iyi çıkacaktır.

bir moralini yüksek tut,,,2 ncı olarakda kendini şanslı hisset erken tanı konulcak..ikinci topuk kanında alınsın..ona göre doktorlarla yol izlersin..
Fenilketonüri, aileden katılım yoluyla geçebilen bir hastalıktır. Bu hastalıkla doğan çocuklar proteinli gıdalarda bulunan fenilalanin isimli bir maddeyi metobolize edemezler. Buna bağlı olarak kanda ve diğer vücut sıvılarında artmış olan bu madde ve onun atıkları çocuğun gelişmekte olan beynini harap eder. Dolayısıyla çocuğun ileri derecede zeka özürlü olmasına ve sinir sistemini ilgilendiren daha bir çok belirtinin ortaya çıkmasına neden olur.

Erken tanı konduğunda fenilketonüri tedavi edilebilen bir hastalıktır. Tedavide genel ilke, gıda ile alınan fenilalanin miktarını azaltarak kan fenilalanin düzeyini normal sınırlar içinde tutmaktır. Diyet tedavisi için fenilalanini çok azaltılmış özel ve ilaç niteliğindeki mamaların kullanılması gerekmektedir. Beyin dokusunun en hızlı geliştiği ilk 8-10 yıl boyunca tedavi devam etmelidir

X