Maddi sıkıntılar kaygılar...

Olsun azda olsa alın yapın derim.Ben pazara gittiğimde 1 kilo alıcaksam 2 kilo alıyorum,o bir kiloyu dolaba atıyorum ne yapalım hayat geçim derdi.

Cyecey aşırı üzgünüm ya

Bende aynı durumdayım özellikle bir geleceğim olmaması beni çok yaralıyor(Düşünün kızım lise 3 e başlıcak babası olucak insana 1 haftadır söylüyor okul ihtiyaçlarım var para gönder adam bugün yarın diye oyalıyor bende yetişemiyorumki(

selam ceycey
sen kızı özel okula verdin diye biliyorum ve geçen sene bu konuda kararın net değildi, o yüzden senin özelinde sormuyorum

ama normalde okula devam etmekte olan çocuklar genelde düz renk kanvas pantolon + polo yaka tişört, hırka ya da aynı tişörtün uzun kollusunu giyiyor, gibiler. etraftan gördüğüm. yani anneler bunları okul mevsimi haricinde ilgili renklerden alsa koysa kenara olmuyor mu?

bizim lise zamanımızda her okulun tuhaf tuhaf çizgili gömlekleri filan türemişti forma olarak (ortokul zamanımda ise formalar jile şeklindeydi neredeyse 50 senelik forma tipiydi, necla nazırın lise öğrencisi olduğu tarik akanlı filmleri düşünün hah işte ordaki lacivert jileleri giydim ben de). hadi bu formalar normal kıyafet değildi, okul zamanı hariç bulunmuyordu. ama şimdiki pantolanların tişörtlerin derdi ne de herkes okul açılırken alıyor bunları?

Bence en az üç dört yıl var düze çıkmak için. Çocuğum yok evim yok bir çirkin arabam var gider isteyen. Ben hala ülkenin son durumunu kabul etmeyenlerden biriyim. Bir hobim olmayacaksa istediğim en azından bir kursa gidemeyeceksem ayda bir dışarda yemek yiyip ayda bir kez sinemaya gidemeyeceksem ölelim. Uzun zamandır bir enstrüman peşinden koşuyorum. Sonunda ustasına gidip sipariş verdim. 12 bin lira yapımı tamamlanınca bir de buna kurs ücreti eklenecek. Ben kafamı kuma sokma aşamasındayım hala. Sanırım bu gevşekliği de çocuğumun olmamasına borçluyum. Fakat yakın zamanda düzeleceğimizi hiç ama hiç sanmıyorum. Çocuklu ailelere borç sahiplerine sabırlar diliyorum.

Ben çoğunu yaz başı aldım etiketli buldum uygulamalardan. Ama çoğu okul bulamaz mecbur alacak fahiş fiyatlara. Logo şartı koyuyorlar okullar. Yoksa alırdı herkes lcw outletten olur biterdi.

Ben çoğunu yaz başı aldım etiketli buldum uygulamalardan. Ama çoğu okul bulamaz mecbur alacak fahiş fiyatlara. Logo şartı koyuyorlar okullar. Yoksa alırdı herkes lcw outletten olur biterdi.
özel okullarda burslu okuma olayı çok oldu bizde, ben de kardeşim de.
o yüzden özel okulların logosunu armasını (ay adını unuttum boynumuza geçirdiğimiz bi zımbırtı vardı) filan OK, biliyorum.

ama devlet okulunda çocukların çoğu forma olarak belirlenmiş tişörtü bile giymiyor yani görüyorum.
devlette bana kim gelecek de kızınız/oğlunuz logosuz bilmem ne giymiş diyecek pöööf. önce ne eğitim vermiş ona baksın.

Ya dini yorum yapmak istemiyorum da,Allah be verdiyse dediniz ya Allah diğerlerini vermediği için işe yaramamış olabilir Sanırım birini gönülden yapmak lazım

Geçen hafta pazardan aldığım domatesleri 4te ucu hastalıklı bembeyaz ve sert çıktı çöp oldi Genelde de söylerim tavrına göre ya müşteri kazanır yada yaygara yapar tezgahını boşaltılırim
Bana diyorli niye attın sen israfı seviyorsan ben napayim hahha
He öylemi dedim aldığım poseti döktüm bu daha normal oldu hadi işine bak almayın bu tezgahtar bsy kazıklamayi is edinmisler dedim millet kacisti ztn.
Pazarcilar niye asla zengin olamaz bak bu yüzden dedim sen kar biliyorsun benim sadakam olsun hadi bekle dur şimdi dedim karısı daha çok carliyor
Birde bir yer ismi yazmışlar asla oranın domatesi olamaz dışı kıpkırmızı içi bıçakla bile kesilmiyor hastalık gelmiş yapısı değişmiş biz onu satmayı kar görmekten vazgeçtiğimiz gün inancım canlanacak
Zabıtaya söyledim tabi ki gezdi gezdi geldi bir kaç hafta sonra cimere yazacağım haftalardır ürünler kötü ama Zabıta uyarmiyor diye

Aynen öyle. Şekilcilikle uğraşacağımıza ne eğitim alıyor bu çocuklar ona odaklansak keşke. Beden dersi olmaz doğru dürüst ama çocuklardan eşofman takımı ve dışarda hiç giyilmeyen spor ayakkabı talep edilir. Alamayan aileler dolu.

Yok ya yani Şamanizm falan onları uygun görmediği için sizin ortaya karışık yaptığınızı kabul etmemiş olabilir
"O" nun neyi uygun görüp gormedigine siz mi karar veriyorsunuz? Neyi kabul edip etmeyeceği direkt size mi bildiriliyor? Amacınızı anlamadım hanımefendi....Ne yapmaya çalisiyorsunuz...

Kim ayol o görgüsüz

Benimkiler özel okulda ve forma adı altında soygunculuk var.
Bir üst 580 mi öyle bir şey, tüm dayatılanı almamız 3500 civarı.
Almıyorum, kimse de aldıramaz bana.
Logo mu istiyorlar, geçen sene aldım bir yelek, her şeyin üstüne onu giydiriyorum oluyor onlara forma.
Kimse kusura bakmasın hele de bit kadar çocukların alt üst tek kıyafetine 1000 lira verecek halim yok, ki bende iki çocuk
Okul renklerine uygun, desensiz şekilde gönderiyorum, bitti gitti.
Bir Allahın kulu ağzını açsın, ben de açarım

Ben de cevap vereyim. Oğlum bu sene devlet okulunda 1.sınıf başlayacak.

Giydikleri üst çizgili ve logolu. Pantolon standart indigo keten.

Okul forması satan yerden alınca 1 alt 1 kısa 1 uzun üst 500 lira tuttu.

Zaten normal mağazalarda waikiki vs daha ucuzu yok.

Bizim okulun eşofmanı yok hırkası da zorunlu değil. O yüzden üst mutlaka logolu olandan olmalı. Hem eşofman hem hırkayla birer yedekli 1600 verdi arkadaşım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…