Maddi sıkıntılar kaygılar...

Şikayet eden eskisinden fazla ama siyasilere cevap verileceğine hiç inanmıyorum. Aynı kişilerle yola devam edeceğiz, onların kararlarının sonuçlarını yine sırtımıza yükleyip altında ezilerek yaşayacağız.

Çok sağolun....bu önerilerden faydalanan arkadaşlar da mutlaka olacaktır ama ben şimdiye kadar hiçbir duamın kabul olduğunu görmedigim için, o makamdan da beklentimi keseli çok oldu...yine de teşekkürler

Çok sağolun....bu önerilerden faydalanan arkadaşlar da mutlaka olacaktır ama ben şimdiye kadar hiçbir duamın kabul olduğunu görmedigim için, o makamdan da beklentimi keseli çok oldu...yine de teşekkürler
Bizim 5 duyumuzla algılayamayacağımız olaylar var. Bir şeyin ardındakini görecek idrake sahip değiliz. Düşüncelerinizde bu kalıp olursa, olacağı varsa da geri döner çünkü olumsuz enerjinizle reddetmiş olursunuz farkında bile olmadan.

O yüzden frekansımızı yükseltmediğimiz sürece mucize olayları da hayatımıza çekemeyiz. Formül bu kadar basit.

Benim tek korkum yine katakulli oyun çevirmeleri. Geçen bir video gördüm. Vatandaşlık verilen Suriyelilere nasıl iktidara oy atacaklarını anlatıyordu. “Şuraya basacaksınız” diyordu.

Değil mi ama neler gördük biz, hayatımın baharında bir iki ay ara ile iki develuasyon gördüm, evi de yeni almıştım aldığım dolar borçlar birden dörde katladı intihar eden insanlar oldu, neler gördük neler hepsi geçiyor, enseyi karartmıyoruz

Evimize giren miktar 20 bin bizimde . Önceki yıllara göre şartlarımiz degisti herkes gibi birikim asla yapamiyoruz ama mutfaktan kisacak duruma gelmedik henüz.Sadece dışarıdan yeme aliskanligimizi azalttık. Bu arada cocuk özel okulda ve 7 bin civarı eşya taksitimiz var. Gerisi ile karin tokluğuna yasiyoruz işte

Yok valla erkenden alınmış bir bilet değil. Aniden karar verilip gidilen seyahatler bunlar. Yurtdışı tatili de öyle gerçekleşti. Bu yil gidemeyiz diye konuşuyorduk ikimiz de. Gidebildi.
Siz komşunuzun asgari ücretle, yurtdışı seyahatine gidebildiğine inanıyor musunuz gerçekten? Diğer her şeyi geçtim (kredi, market, benzin cart curt).. yurtdışına öyle bir anda doğaçlama çıkabiliyorlar yani.. Asgari ücretle.. uçak biletlerini geçtim, paralarının ederi ne ki dolar euro karşısında..

Tamam herkesin umuda ihtiyacı var ama bu resmen insanları salak yerine koymak. Durum kötü değil, biz asgari ücretle bak bunları yapabiliyoruz diyen bu ve benzer kesimin tam olarak kimlere hizmet ettiğini çok iyi biliyoruz. İnsanları salak yerine koyarken hiç mi utanmazlar. Utanmıyorlar.

Ben de bu sekildeyim .bizim bir arkadaş var, yaptıkların yapacaklarinı genel de fiyatlarıyla soyluyor
Buyudugun de her şey normal olacak( olumlu soyleyelim) .
Gercekten bu bir dönem ve geçecek inş. Ama biz gençliğimizde ,mecbur tasarruf yapıp, pasif gelir oluşturmaliyiz ki , bir daha ki dönemi daha kolay atlatalım.
Babamın durumu iyi. Ama öyle zamanlardan geçmiş ki malesef harcayamiyor. Yani yer içer, bi de bize birikim yaptı işte.

O komşular bir anda Siirt’ten İstanbul’a bile gidemezler bilet 1500 TL mi ne olmuş

Yasamak sadece karin doyurmak degil. Insanin ruhunun da doymasi gerekiyor. Kendimizi nasil mutlu edecegimizi, tatilleri ya da ne biliyim kultur sanat etkinliklerini gectik, karın doyurmayi konusuyoruz surada. Cok acı.
Ben yaşama hakkımı çocuğa devrettim onun için hayatımdaki çoğu şeyi çıkardım harcama kalemlerimden. Vaktiyle bizler iyi yaşadık bu aralar kıssak da olur ama çocuktan kısılmaz. En suçsuz en masum onlar . Bu durumumuzun sorumlusu değiller.

Ohooo biz anlatmaya başlarsak neler yaşandı neler, öfff bu faniler ne devalüasyonlar gördü Her dönem kendi içinde zorluklar yaşattı, yaşatacak ama her zorluk sonrası baharı da yazı da gördük, yine göreceğiz.

Şimdilerde insanlar daha çok bunalıyor daha bir ümitsiz çünkü her şeye erişimleri bir tıklamaya bakıyor, eskiden çevrende gördüğün kadardı dünya.

Ama umudu bize eskiler aşıladı, ne zorluk yaşarlarsa yaşasınlar akşam sofrada bir araya gelip bir tas çorbayla bile karın doyursalar, oğlunu evlendireceği, kızını doktor yapacağı hayalini kurup umut ekerlerdi yüreklerine.

Babaların iş yapmaktan elleri nasır tutar, her yerleri sızım sızımlardı ama ocağı tütüyor, evine bir ekmek getiriyor ya mutlu olurdu.

Azla yetinelim, olana kanaat getirelim demiyorum, umudumuzu kaybetmeyelim, hayal kurmaktan vazgeçmeyelim.

Aynen öyle malesef, küçügu voleybola, büyüğü yüzmeye yazdirdik, küçük havuzun kenarında melul melul ablasına bakıp bende gitmek istiyorum dedi bugün, şimdi ben ne yapayım? Mecbur onu da yazdircaz. Başka bir şeyden kiscaz.

Offff bende aynen böyle düşünüyorum kendime zaruri olmayan hiç bir şey almıyorum sırf oğlumun eksiği kalmasın ilerde eğitimi iyi olsun diye ona eğitim için sürekli para atıyorum

Oyle yapiyoruz zaten hepimiz ama ne biliyim ya, evladini mutlu etmek icin annenin de mutlu olmasi gerekmez mi? Hepimiz elimizden geleni yapiyoruz biliyorum, orasina birsey demiyorum. Ama ozledim ya oglumla disarida yemek ne kadar tutar diye dusunmek istemiyorum. Kitap alirken fiyatina bakmak istemiyorum. Konserlere gitmek, oglumla tatile gidip şuralardan biraz uzaklasmak, onunla guzel anılar biriktirmek istiyorum. Bunlar da onemli. Bu tip seyler insanin evladiyla daha kaliteli vakit gecirmesini saglar. Hayat sadece karin doyurmak degil ki. Insaniz sosyallesmeye de ihtiyacimiz var. Neyse benimki sadece ic dokmeydi, yanlis anlasilmasin.

Tum sayfalari okuyamadim ama ben anlamadim simdi 20 bin gelir az degil,kredi 10 bin falan degilse rahat gecinilmesi lazim gida- giyim olaylarina fazla para gider genelde,cocuklar icin cok harcama olabilir arac falan varsa onun gideri oluyor ama yinede oturtamadim kafamda bir yerlerde asiya kaciyor ama farkina varamiyor olabilirsiniz .Ben sıkı yonetime alistigim icin (annem) boyle algiladim ... sonucta kendiniz bilirsiniz yasaminizi ama indirim kovalayin ,gereksiz elektrik su vs bunlara dikkat edin

Sahsen hic hoslanmiyorum cok gerekmedikce pahali seyleri (daha once cok harcadim cok pisman oldum cunku kendimi yonetemedim ve uzuldum) kisa sure once bir akrabama maasin artti x miktari kenara koyamaz misin dedim olmaz dedi ,donem donem bir kac alisverise maceramiz oldu bazi seyleri aldirmadim/ucuzunu aldirdim cocuk icin harcamalar dahil cok gerek yok falan diye gayette birikim yapabilirmis onu gordum

Benim konum vardı hani yurtdışı hayal oldu diye. Schengen redlerinden gözümüz korktu, o zaman Balkanlar için bilet aldık, euro bir ara düşer gibi olunca dövizimizi de aldık ve şu an yurtdışındayız. Esas konuya gelirsem, burada herşey çok ucuz deliricem. TL olarak düşünmüyorum ama hadi düşüneyim gene TR’den ucuz saçımı başımı yoluyorum. Alaçatı’da 200’den aşağı içemediğimiz kokteyller 6.90 € Kahveler 2, tatlılar 2-2,5 €. Az evel büfeden bira, çerez ve bisküvi aldık 7 € ödedik ağlıycam. TR esnafına olmayan parasını da kaptıran ne olsun bundan sonra

Şikayet ediyoruz ediyoruz çözüm var mı yok. En azından çocukların Gülen gözlerini görmek istiyorum bu dönemde.1. Sınıfa başlayacak bir çocuğun çantasını okşadığını gördüm sevinçle bu hafta. Onlar bile umut benim için .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…