lütfen yardım

okyanus2701

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2018
159
101
36
selam arkadaşlar benim 9 aylık bir oğlum var 5 aydır haftada 3 gün çalışıyorum.çalıştığım günlerde babaannesi bakıyor oğluma ancak ben bakımını yeterli bulmuyorum.nasıl desem biraz üşengeç çok yerinden kalkası gelmez.bizde kalıyor .oğluma ne çorba yapar ne yoğurt yapar hepsini bekler ki ben yapayım o versin eğer yapmamışsam uyuyup kalmışsam ertesi gün oğlum çorba yoğurt yerine mama verir.iş yerinde sağıp getirdiğim sütleri vermiyor sürekli unuttuğunu söylüyor. Çocukla ilgili herşeye müdahale eder . Örneğin ağlasın hemen odaya dalar ver ben sustururm vs .. şimdide haftanın 5 günü çalışmaya başladığımda yani oğlum 1 yaşında olduğunda kendi evinde bakmak istediğini oğlumuzu pazar akşam bırakıp cuma akşam almamızı istediğini ancak öyle bakabileceğini söyledi.yani oğlumu 5 gün görmicem yada işte onun evine uğrayıp görüp sevip evime gelicem.bu durumu da kabul etmek istemiyorum .eşim sağlık memuru hastanede kurum kreşi var 1 yaşında oraya versem babasıyla gidip gelse çok mu küçük olur sizce?yani aslında 2 yaşına kadar idare edicektim ama sinirlerim çok toptancı aklım hep evde kalıyor daha 3 gün çalışıyorken böyle bide tam hafta çalışınca dayanamayacağıma karar verdim .fikriniz nedir?

Bu arada bakıcı bulun diyenler olacaktır.Bir taraftan bakıcıda arıyorum ama olurda bulamazsam diye fikir danışmak istedim. Teşekkürler

Babaanne bakmak istemiyor.
Haksız sayılmaz ama insan canından can olana nasıl bir çorba bile yapmaz anlayamıyorum.

Bakıcı bulamazsanız kreşi deneyin, hem babaanneyi zorlamayın hem de çocuğu pazar bırakıp cuma almak olacak iş değil.

Çıkın işten ve çocuğunuza kendiniz bakın. Ne kadar çirkin ithamlar. Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil. Kadıncağıza birde üşengeç demişsiniz . Hizmetçiniz değil o sizin

Babaanne, annesi olmaya karar vermiş. Şu şartın üstüne haftada 2 saat bile göstermemek lazım.

Ben her çocuk konusunda annenin kendisi bakmasından yanayım. Çünkü 2 gün sonra gelip anneye “Sende susmaz ver ben sustururum” diyebiliyorlar. Bu zaten çok şey anlatıyor.

hiç şaşırmadım sizde şaşırmayın

benımkıde ben çorba yapmayı bilmiyorum sen yap getır çocugun çorbasını derdi ,

sırf masraf olmasın diye yapmazdı , aman ben rahatladım darısı size inşallahh

Bakmak zorunda değil.Ona mecbur olan sizsiniz.

Dolayısıyla siz ona uyacaksınız ya da kendi çarenizi üreteceksiniz.

O yaşta kadin tabiki bebeğe tam verimli bakamayabilir. Kendi colugunu cocugunu buyutmus belli yaşa gelmiş insanlardan çok şey bekliyorsunuz. Cocugun corba ve yogurdu cok onemliyse uyuyakalmayacaksiniz yapacaksiniz kendiniz.

Ben kedimi anneme emanet ederken bile mamalarini gün gün ne yiyecekse ayiriyorum, miktarini ayarliyorum oyle birakiyorum. Bedava bakiciniz degil kadin sizin. Tum gun sizin evinizde oturup cocugun her isini gormek istemeyebilir. Kendi evine gitmek istemesi de doğal. Başka çareniz yoksa ona uymalisiniz. Sanki kadin size mecbur gibi davraniyorsunuz.

selam arkadaşlar benim 9 aylık bir oğlum var 5 aydır haftada 3 gün çalışıyorum.çalıştığım günlerde babaannesi bakıyor oğluma ancak ben bakımını yeterli bulmuyorum.nasıl desem biraz üşengeç çok yerinden kalkası gelmez.bizde kalıyor .oğluma ne çorba yapar ne yoğurt yapar hepsini bekler ki ben yapayım o versin eğer yapmamışsam uyuyup kalmışsam ertesi gün oğlum çorba yoğurt yerine mama verir.iş yerinde sağıp getirdiğim sütleri vermiyor sürekli unuttuğunu söylüyor. Çocukla ilgili herşeye müdahale eder . Örneğin ağlasın hemen odaya dalar ver ben sustururm vs .. şimdide haftanın 5 günü çalışmaya başladığımda yani oğlum 1 yaşında olduğunda kendi evinde bakmak istediğini oğlumuzu pazar akşam bırakıp cuma akşam almamızı istediğini ancak öyle bakabileceğini söyledi.yani oğlumu 5 gün görmicem yada işte onun evine uğrayıp görüp sevip evime gelicem.bu durumu da kabul etmek istemiyorum .eşim sağlık memuru hastanede kurum kreşi var 1 yaşında oraya versem babasıyla gidip gelse çok mu küçük olur sizce?yani aslında 2 yaşına kadar idare edicektim ama sinirlerim çok toptancı aklım hep evde kalıyor daha 3 gün çalışıyorken böyle bide tam hafta çalışınca dayanamayacağıma karar verdim .fikriniz nedir?

Bu arada bakıcı bulun diyenler olacaktır.Bir taraftan bakıcıda arıyorum ama olurda bulamazsam diye fikir danışmak istedim. Teşekkürler
Krese verin. Ancak hastane kreslerinde sıra çok olur. Şimdiden sıraya yazılin.

Çıkın işten ve çocuğunuza kendiniz bakın. Ne kadar çirkin ithamlar. Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil. Kadıncağıza birde üşengeç demişsiniz . Hizmetçiniz değil o sizin
zaten ben bakmak zorunda demedim ki size şunu da söyliyim doğumdan önce ben bakıcı bakarken kendisi yalvardı resmen ben bakayım oğluma diye :) yoksa şimdiye kadar ben zaten başımın çaresine bakmıştım. ben zorunda demiyorum yanlış anlaşılmasın kreşe verme fikrimi danışıyorum sadece

hiç şaşırmadım sizde şaşırmayın

benımkıde ben çorba yapmayı bilmiyorum sen yap getır çocugun çorbasını derdi ,

sırf masraf olmasın diye yapmazdı , aman ben rahatladım darısı size inşallahh
aynen benimkide ben bilmiyorum diyor mesela yoğurt yapmayı bilmiyormuş yani aslına bakarsanız benim kayınvalidem masraftan kaçmaz öyle bi kadın değildir sadece üşengeç işte biraz

aynen benimkide ben bilmiyorum diyor mesela yoğurt yapmayı bilmiyormuş yani aslına bakarsanız benim kayınvalidem masraftan kaçmaz öyle bi kadın değildir sadece üşengeç işte biraz

kaynanalar kızlarının çocuklarını her türlü ,

oğlunun çocuklarınıda gelini severlerse severmiş , benımkı benı hiç sevmemiş demek ,

çokta fifiii

Bakmak zorunda değil.Ona mecbur olan sizsiniz.

Dolayısıyla siz ona uyacaksınız ya da kendi çarenizi üreteceksiniz.
ben derdimi anlatamadım ya da siz anlayamadınız sanırım.BEN BAKMAK ZORUNDA YAPMAK ZORUNDA DE-Mİ-YO-RUM.KENDİSİ YALVARDI BEN BAKAYIM DİYE.SADECE KREŞE VERME FİKRİMİ DANIŞMAK İSTEDİM TECRÜBELİ ANNELERE.

O yaşta kadin tabiki bebeğe tam verimli bakamayabilir. Kendi colugunu cocugunu buyutmus belli yaşa gelmiş insanlardan çok şey bekliyorsunuz. Cocugun corba ve yogurdu cok onemliyse uyuyakalmayacaksiniz yapacaksiniz kendiniz.

Ben kedimi anneme emanet ederken bile mamalarini gün gün ne yiyecekse ayiriyorum, miktarini ayarliyorum oyle birakiyorum. Bedava bakiciniz degil kadin sizin. Tum gun sizin evinizde oturup cocugun her isini gormek istemeyebilir. Kendi evine gitmek istemesi de doğal. Başka çareniz yoksa ona uymalisiniz. Sanki kadin size mecbur gibi davraniyorsunuz.[/QUOTe
okumadan cevap verdiniz sanırım kendisi bakmak istiyor.

ben derdimi anlatamadım ya da siz anlayamadınız sanırım.BEN BAKMAK ZORUNDA YAPMAK ZORUNDA DE-Mİ-YO-RUM.KENDİSİ YALVARDI BEN BAKAYIM DİYE.SADECE KREŞE VERME FİKRİMİ DANIŞMAK İSTEDİM TECRÜBELİ ANNELERE.
kadınlar klubü platformunda büyük harfle yazı yazmak bağırmak anlamına gelir.Sanırım yeni üyesiniz durduk yere şikayet almayın

Kendi evinde bakmak istediği yaziyor. Ayrica bakmak istemese beğenmediginiz kadar bile bakmazdi. Bakiyor kadin ama siz herseyi ondan bekliyorsunuz. Begenmeyen bakici tutar, kreşe verir. Imkan yoksa olana kadar kadinin baktigi kadariyla yetinirsiniz.
O okyanus2701

="okyanus2701, post: 55328350, member: 882040"]ben derdimi anlatamadım ya da siz anlayamadınız sanırım.BEN BAKMAK ZORUNDA YAPMAK ZORUNDA DE-Mİ-YO-RUM.KENDİSİ YALVARDI BEN BAKAYIM DİYE.SADECE KREŞE VERME FİKRİMİ DANIŞMAK İSTEDİM TECRÜBELİ ANNELERE.
Evet böyle büyük harfle ve hecelerine ayırarak yazınca çok anlaşılır olmuş.

X