Lütfen yardım edin..

bir de bir herşeyini karşılayabilecek birikimin olduğunu söyleme orda burda, sonra bir bakarsın herşey senin üstüne kalmış...neler okuduk ve okuyoruz burada çok haklısın senza bana evlilik cok zor dediler bende alam dedim ne biliyim ben kimsede yardım etmiyo bana :1no2:

herkes alıyo be nde alim dedim tee 10 sene önce aldım yemek takımı ve çatak kaşık takımı -tatlicadiarzu- ne oldu yemek odamı farklı renk aldım die gittim düğün zamanı bi yemek takımı daha aldım hemde öncekinin 10 da biri fiyatına ..-tatlicadiarzu- çamaşır makinemi sözlüyken aldım pişmanım..keşke başka bişi alsaydım..

tencere tava vs aldım bikaç yıl önceden onlara da pişmanım.kafama göre aldım ama son zamanda alsaydım hepsini birbirine uygun almaya çalışırdım -tatlicadiarzu-

aklın varsa topla paranı gidersin çarşıya hepsini bikaç saatte alır gidersin te te o ka

ayrıca son zamanda eksiklerini almak için girdin mağzalarda öyle şeyler görüyosun ah keşke önceden almasdım şimdi bunu alırdım diosun

Son düzenleme:
Canım, kampanya zamanlarını takip et ufak tefek şeylerini al. Çünkü para da biriktirsen düğün zamanı o kadar çok masraf oluyor ki bazı şekleri ertelemek zorunda kalabiliyorsun... Mesela teflon ve çelik tencere takımı alabilirsin. Bunlar fazla değişen şeyler değil. Misafirlik çatal bıçak takımı ve yemek (tabak çanak) takımı alabilirsin. Sonuçta klasiklerin modası geçmiyor. Blender rondo mikser gibi ufak tefeklerini alabilirsin. Sakın minifırın ekmek makinası tost makinası gibi yer kaplayan şeyler alma, olur ki mutfağın ufak olabilir kullanamayacağın şeyleri boşuna almış olursun....
Nevresim falan da alma zaten 50-100 ytl arası fiyatlar düğün zamanı geldiğinde daha güzel desenler görüp keşke almasaydım diye pişman olabilirsin.
Sakın ama sakın beyazeşya alma, madem karşı taraf da senin gibi orta halli tüm herşeyi kendin yüklenme. Beyaz eşyanı da sen alırsan onlar ne alacak, "bu kız beyaz eşyaları aldı biz de onun yapması gereken eşyalarda maddi destek olalım" diyeceklerini sanıyorsan yanılıyorsun... Nasılsa almış derler kıymet de bilmezler...
Paran olduğunu da çok dillendirme... Herkes üstüne düşeni yapsın....

pofff ya ne kadar zor bu işler hane benm evim olcak (tabi kira) güzel olsun istiyom ne yalan söyliyim herseyi marka almayı düşünüyorum(dum)

valla cnm secme zamanı geldiğinde ya bayiideki beyaz eşyaları beğenemzsen yan bayiide aklın kalırsa.ya da adam senin paranın cok değeri düştü üstünü cok fazla isterse düğün zamanı bu tarz kavgalarla mı uğraşcaksın.bence de biriktir cnm.tamam düğün arifesne bırak demiyoruz ama bence yakınlaşinca en azından tarih belli olunca 5-6 ay onceden girişir hem toplu para ile alişveriş daha zevkli olur kanımca

modası geçmeyen ya da küçük demirbaş şeyleri alabilirsin.

ama şu da var..kriz zamanı kampanya ucuzluk vs...nedeniyle ufak şeyler alabilir bence...bide bazı şeyleri evlendikten sonrada alabilirsin..

neden birazda almak istiyoruum cunku elimdeki parayı harcıyorum para biriktirdim ama oda ailemin zoruyla aldıgım maas elimde kalmıyo ne biliyim of ya

neden birazda almak istiyoruum cunku elimdeki parayı harcıyorum para biriktirdim ama oda ailemin zoruyla aldıgım maas elimde kalmıyo ne biliyim of ya

canım o zaman onları altın alıp değerlendirebilirsin para olunca bende harcıyorum hem altın gittikçe değerleniyo düğün zamanı bozdurup harcarsın yerimseniben gizli gizli altın yap kimseye de söyleme bence...

bence önünde uzun bir zaman var..
biliyorsun kriz ortamı ve esnafların ne olup biteceği belli değil..
paranı bayiye bağlama bence hayat ne olur ne olmaz bakarsın iflas eder kapanır bişiy olur toplar pılını pırtını yok olur ortadan senin paranda güme gider...
bence bankada değerlendir paranı ve düğün yaklaştığı zaman kullan..
elinde nakitin olduğu amanda pazarlık yapar daha uygun fiyata alırsın başka yerlerden...
yinede sen bilirsin ama beyaz eşyalara acele etme...
hem bak moda çabuk geçiyor..
ben bile an geliyor 1,5 yıl önce aldığım şeyleri beğenmiyorum neler çıkıyor neler...
yep yeni modeller...
sen bilirsin ama yinede bir düşün derim...

bencede şimdiden eşya alma canım.yarının ne getireceği hiç belli olur mu? o para belki bikaç ay belki bikaç sene içinde daha önemli bişeye lazım olcak.hastalığı kazası belası var allah korusun.bencede bankaya yatır yada altına cewir dursun bi köşede..hem bak ortada daha söz bile yok diyosun.diyelimki aldın..hep 2nizin üstüne o hayallerle kurulmuş eşyalar olcak bunlar.eğerki bu iş olmazsa? nasıl kullancaksın o eşyaları için sinerek? bekle bence

Bu zamanda gereksiz çeyiz işi..hem gelin ata binmiş ya nasip demiş..zamanında cok şey aldım ben de..
şimdiki aklım olsa almazdım parasını bi kenara atardım..2010 a bırakma derim bu arada seviyorsan eminsen ondan büyük engeller yoksa bu yaz yapın düğünü...bekledikçe yıpranıyor bazı şeyler..

Gelin ata binmis ya kismet demisler....

Allah korusun canim ama daha cok uzun bir süre var...yakinlarin dogru söylemis, bencede cok erken öyle seyler icin..evini kurdugun zaman herseyi yavas yavas alirsin...

canım benim mutfak çeyizim küçük ev aletlerim de dahil taa ben üniversitedeyken hazırdı yani aşağı yukarı 10 yıl öncesinde alınmaya başlandı kepçeme kadar tefalden almışlar ama ne oldu mesela clipso düdüklü seti alınmış o dönemde kapağı bulaşık makinesinde yıkanamıyormuş şimdi yıkanabilenleri kulpları katlanabilenleri felan çıktı ha tabi evlenirken almaya kalksak altından kalkamazdık sağolsunlar ama tencere tavanın bile yenisi çıkıyor o nedenle acele etme bi de tüm küçük ev aletlerini alma derim ben insanlar sonra düğün hediyesi için soruyor ne alalım küçük ev aleti eksiğini tamamlayalım diye hepsi var demen gerekiyor
paran olsun bir köşede ama miktarını senden başkası bilmesin elinde her zaman biraz bulunsun kimsenin bilmesine gerek yok

Bence para biriktir.
Düğüne karar verdiğiniz zamanda sende o da biriktirdiği parayı ortaya koysun ve eşyaları alın...
Ama sen bence şimdiden hiçbir şeyi alma beyaz eşya vs...
Ortak alın bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…