Lütfen yardım edin..

meyra8

Guru
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
7.831
118
:1no2:Bu bi sorun değil sadece soru nereye acıcagımıda bilmedigim için buraya yazıyorum ben calısıyorum 4,5 senedir ve ii kötü bi para biriktirdim suan da hayatımda biri var ve kısmet olursa 2010 haziran gibi evliliği düşünüyoz kısmet tabi hersey suan bi söz bile yok aramızda ama ben en azından bulasık camasır makinemi almak istiyorum bayi ile anlastım belli bi taksit ödicem evlenmeye yakın yeni bi modelini alıcam elimde tabi belgede olucak yaza dogruda nevresim tencere falan diğer esyalrı almayı planlyıom ama bazı tanıdıklar alma evlencegin zman al hersey netlessin biriktirdiin para var orda harca bazı tanıdıklarımda yavas yavas baslaki yatırımın olsun evlendiğinde cok zor olucak hersey basit değil neden paranı bitiresin diyolar ben cok kararsızım ne yapayım YARDIM EDİN LÜTFN senağlama erkek arkadsımda benm gibi orta halli

Daha önünüzde iki sene var o zamana kadar farklı modeller çıkar hem iki sene içinde ne olacağı belli değil bence biraz daha bekle evi tutacağınız zaman alırsınız o zamana kadarda daha çok birikim yapmış olursun yerimseniben şimdiden alıpta mağazada bekletmek benim içime sinmez....

Eşyaları almak için bu kadar ecele etmenize gerek yok ki...Dünyanın binbir türlü hali var.Onu bırakın bugün aldığınızı yarın beğenmeyebilirsiniz.Ben olsam para biriktirmeye devam ederdim.Evlilik hazırlıklarına başladığımızda çıkarır verirdim.O zamanda kadar da bankada değerlendirirdim.:içelim:

bence ufak tefek şeyleri şimdiden alıp koymak en mantıklısı
annelerimiz daha ortada koca adayı yokken başlıyor böyle şeylere kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
sen netleşsin diyenlere bakma şimdiden tava tencere başla bence a.sa.s

ben belli miktar bi para ödeyip evlenceğim zman biraz daha para katıp yenisini alıcam

ben belli miktar bi para ödeyip evlenceğim zman biraz daha para katıp yenisini alıcam

o zamanda aynı parayı vermiş olcaksın nasılsa ben olsam paramı kenara koyar evleneceğim zaman alırdım yinede sen bilirsin ufak tefek şeyleri şimdiden alıp eve koyabilirsin ama çamaşır mak. bulaşık mak. gibi şeyleri en son almak daha iyi mağazada bekletmek pek benim mantığıma uymadı ama sen nasıl içine sinecekse öyle yap... :1hug:

:asigim:
tesekkür ederim yerimseniben

bencede şimdiden öle büyük eşyaları almanın bi anlamı yok....paranı biriktirmeye devam et bence yarının ne olacağı hiç belli olmaz

katılıyorum arkadaşımaaa
zamanı geldiğinde bu ufak tefek şeylerin öyle çok pahalıymış gibi görünen beyaz eşyalardan daha fazla tuttuğunu görürsün.ufak tefek şeyleri şimdiden almaya başla ki ileride zorlanmayasın:1rolleyes:

şimdiden elinizdeki parayı eşyaya bağlamayın...
bankaya atın,her ayda üstüne koyarak biriktirin,ya da farklı
yöntemlerle yatırım yapın..şimdiden ödeyerek kar yapacağınızı sanmayın,
sonuçta o günün fiyat farkını isteyecek sizden..
bence de ufak tefek mutfak eşyalarınızı,küçük ev aletlerinizi alabilirsiniz...
herşey gönlünüzce olsun...
sevgiler...

para para paraaaa...
varlığı bir dertttt...
yokluğu yaraaaaa

elinde para var ama ortada söz nişan yok...şimdiden al koy diyenlere az katılıyor az katılmıyorummmmm:bbo:

beyaz eşyanı sakın ha şimdiden almaa, gün geliyor nasıl olsa sen aldın diye erkek evi hiç bir şeye karışmıyor...Büyük eşyaları en sona bırak, zamanı gelince erkek tarafıyla aranızda anlaşır ona göre alırsınız...

Ha tava tencere çatal bıçak püsür bunları al dicem de inan her sene bi başkası çıkıyor, ben çok pişmanım önceden aldığıma bazı şeyleri...

Elektrikli eşyaları evleneceğiniz zaman alın, ama tava tencere, nevresim almanızda yarar var diye düşünüyorum, çünki evlilik arifesinde çok masraf çıkıyor.

diyelimki beyaz eşyayı aldınız ödediniz aldığınız eşyalarda mağazada duruyo
adam battı kaçtı gitti sonra
bence hiç böyle sonu belli olmayan işlere girmeyin
paranızı biriktirin nakitiniz olsun
evleniceğiniz zaman peşin alırsınız herşeyinizi ve çok daha ucuza alırsınız

Şimdiden elektronik eşya almak hiç mantıklı değil, paranızla yatırım yapın, altın,fon v.s Düğün zamanı da taksite faiz ödemektense pazarlıkla peşin alırsınız, yetmeyen kısmını da taksitle ödersiniz. Bence aceleye gerek yok, yeter ki kenarda para olsun.

sen paradan haber ver yeter ki..
hepsi zamanı gelince alınır koy paranı bir yere
tabi benim gibi har vurup harman savuran biriysen zorrr
ama tutumluysan paranı koyabileceksen bankaya
hiç uğraşma gider peşin alırsın taksitden dolayı vade kazığını da yemezsin
hem sürekli insanın beğenileri değişiyor duruma şartlara göre takılırsın zamanı gelince..

Son düzenleme:
hıhı tamam arkadaslar fikirleriniz için cok tesekkür ederim saolun iiki varsnız

bence alma şimdiden paran dursun,üstüne ekle, evleneceğin zaman alıverirsin
ama şimdi mikser blendır tava tencere ütü vs... alabilirsin tabi

bencede biriktirseniz daha iyi hani mesela kucuk ev aletleri vs alinirda digerlerini sonraya birakin
mesela ben ornegin kucuk esyalari alirim ozelikle indirimlerde vs :))
ama digerleri zamani gelince olsa daha iyi olur :)
mutluluklar:)

canım paranı koy bankaya faize, üstüne de katarsın evlenene kadar.
o zaman ne istersen git al...çünkü ortada fol yok yumurta yok, sen evlenene kadar ne olur belli olmaz.
hem nakit paran olması her zaman daha iyidir..ayrıca ilona2nın dediği gibi o zaman peşin alır daha ucuza alırsın.
küçük eşyalar konusunda sen bilirsin ama her sene başka birşey moda oluyor, yeni modeller çıkıyor..
bir de bir herşeyini karşılayabilecek birikimin olduğunu söyleme orda burda, sonra bir bakarsın herşey senin üstüne kalmış...neler okuduk ve okuyoruz burada..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…