Aile Planlaması Lütfen yardım edin günlerdir uyku uyuyamıyorum!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

benim bağlı olduğum sağlık ocağı olması mı gerekli?bide 20den fazla yapmazlar orada umarım..

valla bağlı olmadığın sağlık ocağında sorduklarına cevap bile vermiyorlar.oturduğun yere en yakın sağlık ocağı bağlı olduğun sağlık ocağıdır.birde sağlık ocaklarında kan testi yapmıyorlar sadece idrar ve ondan da para almıyorlar.

aylardır hamile kalmayı beklerken çektiklerim beni mahvetti.troidten sonra bide idrar yolu enfeksiyonu...ekstradan da 40 gün içinde 3 defa adet olmak...bu da bonusu olsa gerek...bu durumu benim yaşadıklarıma benzer sorunlar yaşayanlarla burda konuşmak istiyorum.yardımlarınıza ve yazdıklarınıza ihtiyacım var.özellikle adetlerim konusunda...

kusura bakmayın arkadaşlar yeni konu nasıl ve nerden açılır bilmediğim için derdimi buraya yazdım.konu nasıl başlatılır yardım ederseniz sevinirim:kedi:

selam nurtence...ilk defa böyle bir konu açan birine üzülüyorum biliyo musun...çünkü samimiyetine inandım okurken ve gerçekten pişman oldugunu düşünüyorum...hatanı anlayıp bu derece üzülmen güzel bişey...bazı degerlerini yitirmemiş oldugunu gösteriyor bence... korkma canım hamile olsan çıkardı idrar testinde emin ol ki çok geçmişti günün..rahat ol ve bi daha böyle bişey yapma..zaten yapmayacagını da söylüyorsun...hatayı anlamak ve tekrarlamamak çok önemli birşey...iyi haberlerini bekliyoruz..ayrıca hafiften eleştiriler de olmuş hepsini olgunlukla karşılaman ve abla olarak görüp güzel güzel cevaplar verdigin için kendi adıma teşekkür etmek istiyorum..çünkü genelde hem haltı yeyip(afedersin) hemde üste çıkmaya çalışan o kadar çok kişi var ki..terbiyesizlik diz boyu yani...
o yüzden ilk sana üzüldüm ve yazıyorum..normalde okudugum gibi çıkıyorum böyle konulardan çünkü çok sinirlerim bozuluyor.

he son sordugun soruya gelince..canım yaptırma kan testi falan..hamile degilsin işte..idrarda çıkardı yani olsaydı merak etme...rahat ol sen.

Son düzenleme:
Ben bağlı olduğum sağlık ocağına gitmedim, ama yaptılar kanda gebelik testi. Hatta hangi sağlık ocağına bağlıyım onu bile bilmiyorum doğrusu...Sağlık ocaklarında zaten ücret almıyorlar, ücretsiz yapıyorlar. Eğer özel hastanelere gidersen o zaman alıyorlar ücret, o da eğer ssk.lı isen, indirimi var. O zaman ödersin 20 tl kadar. Özelde yani...

bugün yaptırdım sonunda kan testini..Sonuç negatif dedi kız,kağıtta da Beta-HCG(total HCG) <0.1 mlU/ml 0-5 yazıo..
artık korkacak bir şey yok, bu kesindir dimi..ultrasona girmeme gerek var mı?
Allahım çok mutlyum

Tabi bu kesin sonuç merak etme artık korkacak birşey kamadı geçmiş olsun...

hadi büyük geçmiş olsun ama zaten bu şekilde hamile kalman çok zor nette yazılana bakma sen insanlar normal şekilde bile kalamıyo bu şekilde olması mümkün değil bence bi doktora bile soru yollasaydın sana vereceği cevap bu olurdu umarım bi daha yaşamazsın bu korkuyu

Hadi geçmiş olsun canım...Sevindim...Evet bu sonuç kesindir. Bu kadar gecikmede idrarda bile çıkardı kaldı ki kanda baktırdın...Ultrasona filan gerek yok.
Artık rahatla da reglin gelsin....
Hamile değilsin. Zaten olamazdın da, için rahat etti...

hepinize tekrar çok tşk ederim..
ama hala neden regl olamıyorum ve bir önceki reglimin neden gaerip olduğunu anlamış değilim..
haftaya doktora gidicem randevu aldım..
ben mikrop kapmış olabilir miyim o ilişkimde?

Hala inanki boşa stres yapıorsun,sana çok rahatlıkla söyleyebilirim ki sırf bu yüzden regl gecikti.Doktora gitmene gerek yok,sadece rahatla birkaç gün sonra gelecek emin ol.
Ayrıcason regl farklı olabilir ama anormal değilmiş.Sadece pıhtı atsaydın kopkoyu olsaydı kanama değil de sadece pıhtıdan oluşsaydı o zaman şüphe edebilirdin bir sorun mu var diye.Çok içten söylüorum artık rahatla,test bile sırf senin rahatlaman içindi,ona hiiiiççç gerek yoktu,her şey kafanda,sakin olman yetecek.

Canım bence de artık rahatla...Rahatlamak için test yaptırmanı önermiştim ama hala rahatlamadın. Hİç bir sorun yok. Rahatlasan gelecek reglin...

forumda biri kanda gebelik testi yaptırmış, 3 ay negatif çıkmış sonra pozitif çıkmış
ay neyse iyice paranoyak oldum..
peki bir şey sorucam, mikrop kapma gibi bi durumdan da regl gecikebilir dimi?

Birşey söyleyecem arkadaşım bak,sen günlerdir burda yardım istiyorsun ve elinden geldiğince herkes anlayışlı biçimde sana yardımcı olmaya çalışıyor,bu konuda deneyimsizsin ve sana günlerdir boşa kaygılandığını ve olanların neyden ibaret olduğunu yazıp duruyoruz,kaç kere inatla sana aynı şeyi yazdım,inanmak istemiorsan nette yazılan küçük ihtimallere inanmak istiyorsan kimseyi burda oyalama ya.

Yani en baştan beri belli olan bişey için sen üzülüorsun diye bir çok kişi yardım etmek istedi hala 3 ay sonra hamile çıkar mıyım diye düşünüorsun,mikrop mu kaptım diyorsun?
Ben sana biraz da doktor gözüyle yazıorum,eğer azcık bu işin histolojisini okuduysam sana ne olabilir söyledim,anal ilişkide mikrop kaparsın evet zaten yasak olmasının sebebi bu ama sen artık bunları düşünme de gelsin reglin cümle alem kurtulsun.Sen zaten bir kere regl olmuşsun hala üstüne ikinci için yorum istiyorsun. yani hepimiz hamilesin diyelim için rahatlasın.
İnanmayacaksan neden soruorsun hala anlamış değilim.

Korunmasız her ilişkide mikrop,virüs vs. bulaşma riski elbette var.Ama ben reglinin gecikmesine böyle bir durumun sebep olduğunu düşünmüyorum. Neden adet düzensizliği için bir doktora gitmiyorsun?Zaten ultrasonla bakacaktır.Eğer hala gebe olduğunu düşünüyorsan, zaten bu ultrason da son noktayı koyar. İlişkinin üstünden neredeyse 1,5 ay geçti, haydi hamilesin diyelim, o zaman demek ki yumurtlama tarihine denk gelmiştir. O da adet döngünün ortası diyelim o zaman nerden baksan 8-9 haftalık hamile olursun. Keseyi de, kalp atışını da duyarsınız o zaman.Bildiğim kadarıyla o zaman gebeliği sonlandırmak için de geç değil...Çaresine bakarsın.
Ama bir kez daha söylüyorum. Dışarı boşalöayla hamile kalınmaz. Duydukların da şehir efsanesi.

ya söylemeyin şöyle şeyler ,ciddiye alıyor ve gebeyim psikolojisinde yapmayın mantıklı olun lütfen,ihtimal sıfırken kendini yedi bitirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…