Aile Planlaması Lütfen yardım edin günlerdir uyku uyuyamıyorum!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Canım adet olamadğın içinde rahim duvarı kalınlaşır illah gebelik olması gerekmiyor adet olduğunda rahim duvarı dökülür akan kan odur adet olamadğın içinde kalınlaşmışdır rahim duvarı ayrıca pco lularda düzensiz adet adet olamama belirtilerdir pco bence beta hcg yani kanda gebelik baktırdıysan ve çıkmadıysa kesinlikle hamile değilsindir

ben 20sinde adet olmam gerekiyordu,29unda gebelik testi yaptırdım,sonuç var ztn elimde dedim olsun bida bakalım hcg ye dedi..niye dedi anlamadım..

Rahim duvarı kalınlaşdığı için gebelik olasılığını ekarde etmek istemişdir çünkü olası birşeyde sorumlu olmak istemez bence takma kafana birşey çıkmaz artı bu kadar stres yapacağına bütün labarutuvarlar kanda gebeliğe bakıyor direk gidip biryerde hcg ölçtürsene

birkaç gün bakamadım foruma. gittin demek doktora...peki sormadın mı gebelikten mi şüpheleniyorsunuz, neden istediniz hcg diye?

Rahim duvarı kalınlaşdığı için gebelik olasılığını ekarde etmek istemişdir çünkü olası birşeyde sorumlu olmak istemez bence takma kafana birşey çıkmaz artı bu kadar stres yapacağına bütün labarutuvarlar kanda gebeliğe bakıyor direk gidip biryerde hcg ölçtürsene

bu kaçıncı testi...hala şüpheleniyor kendinden...konunun başlarına bakarsan ev kitleri, kanda hcg hepsiyle test yaptı ama...içi rahat etmeyince doktora gitti

iyi yapmamisin ama neden agliyorsunki hemen bir kadin doktoruna görün muayene ol zaten hemen sonucun ne oldugu anlasilir

17 yaşındayım ve bakireyim.2 aydır adet görmüyorum. erkek arkadaşım 2 gün önce istemeden genital bölgeme bir miktar boşaldı.Vajina girişine geldi mi emin değiliz ikimiz de.Tedirgin olduk ve Diane 35 adlı doğum kontrol hapını kullandım 1 tane.Spermin Yumurtaya kadar gitmiş olması ve döllenmiş olması mümkün mü ve ihtimali ne kadar ? Böyle bişi olduysa ne yapılabilir ? hamile kalır mıyım? bilgisi olan yardım edebilir miii lütfenn?

17 yaşındayım ve bakireyim.2 aydır adet görmüyorum. erkek arkadaşım 2 gün önce istemeden genital bölgeme bir miktar boşaldı.Vajina girişine geldi mi emin değiliz ikimiz de.Tedirgin olduk ve Diane 35 adlı doğum kontrol hapını kullandım 1 tane.Spermin Yumurtaya kadar gitmiş olması ve döllenmiş olması mümkün mü ve ihtimali ne kadar ? Böyle bişi olduysa ne yapılabilir ? hamile kalır mıyım? bilgisi olan yardım edebilir miii lütfenn?

Öncelikle seni kutluyorum bu yasta yaptiklarin icin cok cesaretlisin sen bile emin degilsin girisine mi geldi diye düsünüyosun her ihtimali düsünmek gerek tabi
test yapabilirsin bide anlamadigim 2 aydir adet görmüyosun yasadigin olay yeni kafam karisti

Öncelikle seni kutluyorum bu yasta yaptiklarin icin cok cesaretlisin sen bile emin degilsin girisine mi geldi diye düsünüyosun her ihtimali düsünmek gerek tabi
test yapabilirsin bide anlamadigim 2 aydir adet görmüyosun yasadigin olay yeni kafam karisti

sınava hazırlanıyodum sanırım stresten falan 2aydır olmadım bir de normalde de adetimde sık sık düzensizlik yaşıyorum bu konu için doktor gittim hormon bozukluğu olma ihtimaline karşı doktor bir şey demedi ve yaptığımın çok yanlış olduğunu farkındayım ve bu yüzden de çok endişeliyim:KK43:

bu konunun başına yazmıştım ben ,burdaki insanlar günlerce ilişkiye girerek hamile kalmaya çalışıorlar sen genital bölgene gelen meniden şüphe ediorsun
yumurtayla dışarda mı buluşacak bu spermler :)
ihtimal bile yok tabi içine boşalmadıysa o ayrı

hamilelik için yumurtanın olgunlaştığı dönemde uygun spermin tüplerde yumurtayı döllemesi gerekir,bu içerde yani rahimde olur :) dışardan gelen meniyle olacak şey değildir ,o şekilde hamile kaldım diyen yalan söyler.

adet görmesende yumurtlama olabilir bazen,sen adet düzenin için mutlaka tedavi gör

ayrıca bir kere doğum kontrol hapı içilerek hamileliği önleyemezsin ama düzenli içtiğinde bir gün içmezsen hamile kalabilirsin ,bunu da unutma !!

çok gençsiniz yaa,yazık yani şu yaşadığınız strese

merhaba nasıl anlatıcam blmyorum ama yazmak zrndym şmdi mdem korkcksnz nye ypyssn dceksnz inann bnde ck kzyrm kndme:KK43: nasıl oldu nasıl yaptım onuda bilmyorum ama erkek arkadaşımla birşey yaşadk öyle bahsttkleri gbi arkdn yda tam bir lişkde dgil aslnda üzrmde iç çmşrlrım ondada baksr vardı sürtnme denen şeyi yaşadık (çok utanıyorum ama burdaki hezrkes çok sıcak kanlı burda içimi dökebilcemi düşündüm)öyle birşey yaşadık onun baksrında küçük yuvarlak bi ıslaklık grdüm sordum zevk şuyu dedi asla boşlmdığnı syledi snrasındada o zevk suyu denen şey büyüdümü yoksa kurudumu oda bende hatrlamıyoruz eve gtmeden önce o iç cmşrımla durdum bi ıslaklık vrdı ama benden mi kaynaklanıor ondanmı bilmyrm eve gttm uzun bi süre snra iç camaşrımı cıkrdım vjnmı kıyayp peceteyle sildim tabki bnu bilincli yapmadım ozmn öyle zvk suyuyla sürtnmyle falan hmle kalınablıcenı blmıordum snrdan öğrendım o olaydan 5 gün snra normal gunumde adtmı oldum ama bn adtıme hc dkkt etmezdım normalmıydı deglmıydı hatrlamıyorum ama anormal bışeyde yoktu sanırım aradan 4 hafta falan gectı bn o skılde hamle kalına blgnı ögrndm eczneden test aldım 2 sıde negatf cıktı 2.adet dönemm geldı hc krsılsmadığm bişeyle karşılaştım kahverengi kanla karışık bişey geldi akşmına kesildi ertesi gün uyandgımda ağrıdan bayıldım reşmen 2 gün çeşme gibi aktı 2.gnn akşmına damla bile gelmedi kesildi dayanamadım doktora gttim yerleşme kanaması falan duydum cnki dktrada drek bhcg yaptrmk istyrm diyemedm adtimi anlttım adet düzenszligi var dedim ultrason ve kan tahlılı vrdi yaptrdm yumrtlıklrnda kist vr dedi ama üzrnde drmadı total hcg de 0,3 cıktı kn dgrlern nrml dedi hmle olsm kacmazdı herlde gznden ve ben duymuşsunuzdur zoretanin diye bi laç kullanıyorum onu syledm hemen o zaten yapıyor byle etkler korkmna grek yk dedi ama bu hapn yan etkleryle gebelk belrtleri aynı ve bn snrm hapın btn yan etklrnı gryrm korkyrum bide haptan deilde bşka bişeyse diye :KK43: hamlelk ilişkden nkdr snra bşlar araştryrm ama net bi snuca varamıyorum 4 hafta kan tsti için yterlmi acba :S bde sprmlr uygn ortmda 14 gn yşyablrlermiş ondan krktum ve benm vjnmn girişinde ağzını kapatn beyazmsı et gbi bişey vr dha öncde vrmydı blmyrm hç delk yok gbi bn kadınlrın ypsını cözemyorum nrml vjna bylemi olr çok uzun yazdım okurkn bna kzmayın cok psmnm bdha asla ypmm öle bşy zten dediim gbi bunu bile kendime babama nasıl yaptım blmyrm bbmn ftgrfına bile bkamıyorum :KK43:

X