Aile Planlaması Lütfen yardım edin günlerdir uyku uyuyamıyorum!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
üstüne değil içine bile boşalsa ilk ilişkide hami,lelik te küçük 1ihtimal ama sana başta abla tavsiyesi hene olursa olsun 1ini deli gibi sevsen bile veya sırf zevk ve meraktan kendini kullandırtma heleki arkadan bunun dinimizce ve dinimizce olan herşeyin 1sebebi vardır sağlığımızca sakıncası çok büyük
karşındakinin 1anlık zevki için hayatın karartma eğer çok istiyorsa ya evlenin yada evlenmeden doğal yöntemle ilişkiye gir ama bu şekilde kendini risklere atma ve anal seksin erkek ve bayan için zararlarını da bi oku ve tüm bu süreç te senin erkek arkadaşın nerde onun bi korkusu yok mu vede 1sorumluluğu

Bence ilerde çocuk sahibi olmak istediğinde bu durumlara güleceksin inan.

Ayrıca dün çıkmam lazımdı yazamadım ama senin bu işi yapan erkek arkadaşın bu testin sorumluluğunu neden almıyor,parasını ne düşnüorsun sen ,söyle ödesin sanki sen tek başınasın gibi konuşuyorsun.
Spermlerin vajinanın içine girip o yolu katedip yumurtayı döllemesi için o kadar çok yol aşması lazım ki.Ayrıca sen adet görmüşsün yani sen ilişkiye girdiğinde yumurta yoktu demek bu,olmayan yumurta nasıl döllensin.Ben sana duygusal taraftan değil mantık tarafını anlatıyorum,bu sabah test yaptıysan kana gerek kalmadığını da göreceksin,adet,n gelir merak etme ama stresi bırakman lazım bu şekilde 10 güne kadar olmazsın sırf sıkıntıdan olur ama.

Hamile olduğunu sanmıyorum rahatlıcaksan kan testi yaptır özel bir polikilinik veya hastanede

ya erkek arkadaşım tam vajinamın üstüne boşaldı ne bileyim of..

Hamile olman imkansız, bu şekilde hamile kalınması mümkün değil.. Konuyu baştan itibaren okudum, bir kere regl olmuşsun zaten, anlattıklarına bakılırsa zaten hiç üstüne görme durumu gibi de değil. İlişkinin üstünden de zaten 1,5 ay geçmiş hamile olsan, eczaneden aldığın kitlerde çoktaaaannnn çıkardı. Ama illa içinin rahat etmesini istiyorsan git bir sağlık ocağına, kanda gebelik testi yaptır.%100 doğru sonucu verir üstünden geçen zamana göre. Ben şu an İstanbul'da ikamet ediyorum ama Eskişehirliyim, sana tavsiye edeyim. Doktorlar caddesinin başında yada Şair Fuzuli caddesinde, sağlık ocakları var. Git danışmaya kanda gebelik testi yaptırıcam de, seni yönlendirirler zaten. Kimse sana evli misin, bekar mısın, necisin demez. Kayıt tutulsa da içeriğinden kimse haberdar olamaz. Bu kanuna aykırı herşeyden önce. Hasta mahremiyetidir nihayetinde. Ama yine de gönlün rahat etmeyecekse, özel bir hastaneye git. Anadolu hastanesi, ümit sağlık filan olabilir. SSK lı isen 20 tl yi geçmez. Danışmaya kanda gebelik testi yaptırıcam de, direkt labaratuvara yönlendirirler.
Randevu filan almana da gerek yok.
Ama yine de, bir kez daha söylüyorum, stres olduğun için regl olmuyorsundur. Bu kadar tahlile filan lüzum yok.İdrarının rengi de muhtemelen su içmediğin için koyudur...
Yardımcı olmamı istediğin bir konu varsa -Eskişehirli aradığın için söylüyorum- olayım.İstersen hastaneleri filan arayıp bilgi alabilirim, yada sağlık ocaklarını. Böyle bir isteğin varsa yaz bana.Kendini de boş yere üzme.

öncelikle yardımlarınız için tşk ederim..kimseden görmedeği(kimseye söyleyemediğim için) desteği buradan görüyorum..
erkek arkadaşımla o olaydan sonra ayrıldım, ve inanın erkek lafı duymak istemiyorum..psikolojim bozuldu..o yanımda olmak istedi, gebelik testi için yanıma geldi ztn..ben test yapmaya bile korkuyordum çünkü, çift çizgi çıkarsa kalpten gidebilirdim..
destek sorunum yok yani, erkek arkadaşım da bu konuda yeterince üzgün ve özür diledi..
ben akşam üzeri yapmıştım testi..bi tane de sabah yapıcam yarın..eğer çift çizgi çıkmazsa kan testi yapmama gerek yok diyorsunuz..biraz olsun rahatladım ztn tek çizgiden sonra..ama regl olmuyorum diye stresliyim şimdi..yumurtalığımda(sol) garip bir ağrı var..sürekli şişkin haldeyim..
açıkçası bi öncei reglim de çok tuhaftı..çok sulu ve açık renkti ztn 6-7 gün sren regl 3 gün sürmüştü..beni korkutan bunlar
gerçi düşünüyorum hamilelik olsa yavaş yavaş mide bulantıları vs başlamaz mıydı? ya da başka belirtiler?
bir de o regl değil de başka bir şey miydi acaba?

Sabah idrarıyla yapılması tavsiye edilen aslında sadece. Değişen birşey olmayacak. Gebelik testleri ß-HCG hormonunu ölçüyor. ß-HCG değerinin kanda belli bir eşik seviyesine ulaşmasından sonra, idrarda da tespit edilebilir hale geliyor.Yani kaba bir deyişle gebelik testlerinden, kan testi daha erken sonuç verir. İdrar testi daha sonra. Aynı zamanda kan testi daha güvenilir diyebiliriz. Ama bu erken tespitler için geçerli tabi. Belli bir zamandan sonra, her iki test de zaten pozitif sonucu verecektir, ki sen bu süreyi çoktan geçmişsin, haftalar olmuş.
Ama yine de bence böyle kendini yiyip bitireceğine git bir kanda gebelik testi yaptır, negatif sonucu gör ve kafandan at. Hemen adet göreceksin eminim ondan sonra. Burdan bakıldığında ben eminim hamile olmadığına ama sen bir türlü kanaat getiremiyorsun canım. Git yaptır testi bence, kendini yıpratma :)

nurten eskişehirde kadın doğum doktorunun özel muayenehanesine git usg ye gir ve olanları net bir şekilde anlat varsa zaten kesin usg de çıkar sen ayın 16 sından itibaren yazışıyorsun yani varsa bile zaman kaybediyorsun ben kadın doğumda çalışıyorum seni korkutmak için de söylemiyorum ama adetini düzenli görüpde gelen birsürü hastamız var küretaja gelen üstüne görülebiliyor adet sen bugün özel bir doktora git bencezaman kaybetme

kızlar iyi niyatinize hayran kaldım gercekten yardım etme cabanıza da tamam hata yapmıs ama eczaneden bir test alıp onu sabah ac karnına yapıcak hepsi bu arkadas bu kadarcık birşey için neden bu kadar insanı yoruyor anlamadım..

yardımlarınız için tşkler arkadaşlar..
bu hafta içinde mutlaka kan testi yaptırıcam..
ztn hamile değilsem bile regl olmamam bir sorun olduğunun göstergesi..
bir önceki reglim de bir garipti..
Allah kimseyi benim düştüğüm duruma düşürmesin..

Test yaptı, negatif çıktı, regl de oldu ilişkisinden sonra ama içi rahat etmiyor. İkinci regli de gecikti. O yüzden ilkinin üstüne görme olduğundan şüpheleniyor. Yaşı küçük, bu konuda bilgisi yok, paniklemiş halde....Gayet normal bi psikolojide bence...
Yaptığını savunmuyorum ama, içinde bulduğu travmayı okuduklarımdan anlayabiliyorum.

yaşı küçükmü bilemiyorum ama ben yaptığını da kınamıyorum sadece öğrenmesi cok basit olduğu için söyledim

yasıda cocuk yası değil ayrıca 88 yazıyor 2 yas küçük sadece benden bu da 22-23 yasında demek oluyor 17-18 olsa haklısınız ama cocuk demekte yanlıs

ya bblau çok teşekkür ederim desteğin için..
öz ablam kadar ilgili davrandı burada herkes,herkese çok teşekkür ederim..
yüksek lisansa başladım,derslerimi etkiler halde geldi bu durum..
umarım çarşamba günü kan testinde de negatif sonuç çıkar..
sağlık ocağına gitmeye karar verdim..

amacım seni yargılamak değil ama okuyosun sanırım
ailen seni kimbilir nekadar güçlükle okutuyodur yaptığının etik olmadığının sende farkındasındır gerçekten umarım...
gebe kalabiliceğini sanmıyorum adet de olmuşsun zaten..daha ne canım...

okuyorum evet, çok şükür ailemin maddi sıkıntısı yok ama kendi maddi sıkıntılaırm var..
ya sorun maddiyat değil ztn, ailem bana güvenir her konuda ve ben inanın bu yaşadığım şeyden sonra(ki ilk defa oldu) yeterince vicdan azabı çektim..günlerce ağladım..intiharı bile düşündüm..
ailemin yüzüne bakamadım..
yaşadıklarımı bir ben biliyorum..
sizin yerinizde olsa bende aynını düşünürdüm hakkımda..
ama diyorum ya bir anlık heves için yaşadığım şeyleri anlatamam..
Allah kimseyi şaşırtmasın..İnsan o an anlamıyo 5 dklık bir şey ztn..sonrasında ki pişmanlık koyuyor insana..idrar testinden sonra biraz rahatladım açıkcası ama paranoyaklık derecesinde endişelerim dvm etmekte..evet stresten gecikiyor olabilir reglim ama bir önceki de garip olduğu için çok korkuyorum..
forumdaki msjım biraz uzadı evet kusura bakmayın inş çarşamba kesin bir sonuç alıcam..
umarım korktuğum başıma gelmez..

Ben korktuğunun başına geleceğini sanmıyorum. Ama rahat etmen için bu kan testini yaptır. Kafandan sil bu korkularını.
Ama bundan sonra çok daha dikkatli ve duyarlı olacağına da inanıyorum bu hususta.
Zaten ailenin senin için fedakarlıklarını, bağladığı umutları vs. anlatmaya, söz etmeye gerek yok. Her aile için bir umuttur evlatları...Asla zarar gelsin istemez.
Senin için fazlasıyla bir ders oldu bu.
Ahlaki açıdan sana konferans verecek değilim. Tercih meselesidir, bana uyar uymaz. Yargılamaya hakkım yok.
Ama psikolojinin geldiği hali düşün. Değer miydi? Bir aya yakın zamandır çektiklerini düşün...Gerek var mıydı....
Artı bunun çeşit türlü hastalık kısmı var...Bir daha bu tip bir şey yapmayacağını umuyorum kardeşim...Kendin için...Ne açıdan bakarsan bak, vicdani,ahlaki,dini,psikoljik,sağlığın açısından olsun, "kendin için" kimsenin sana zarar vermesine müsade etme böyle.
Sonucu bildirirsen sevinirim....
DErslerinde başarılar.

tşk ederim..
yarın sağlık ocağına gideceğim..
şu doktorlar caddesinin başında var demişsiniz..yerini bilmiyorum ama eczanelere sorsam söylerler ztn sanırım..
direk gidip kan testi yaptırmak istiyorum diyeceğim herhalde..
sonucu bildiririm..ztn kötü bir şey çıkarsa kendime gelemem orada bayılırım sanırım
ilginiz için tekrar tşkler..

Benim bildiğin kanatlı alışveriş merkezinin karşısında vardı bir sağlık ocağı. Eğer orası olmazsa, Şair Fuzuli Caddesinin sonunda var, Atatürk Caddesiyle kesiştiği yerde.Köşede. Hava Hastanesinin karşısına düşüyor. Orası merkez sağlık ocağı yanılmıyorsam, laboratuvarı var. Daha önce böbreklerimden kum dökmüştüm de bayramda rahatsızlanınca oraya gitmiştim tahlil yapmışlardı.
İnşallah sonuç istediğin gibi çıkacaktır.
Selamlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…