Aile Planlaması Lütfen yardım edin günlerdir uyku uyuyamıyorum!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bu kadar telaşlanma önce idrar testini yap sonra diüşünürsün kan tahlilini....

Ya arkadaşım ne idrar testi ne kan testi? çok düşük bir ihtimal bu şekilde hamile kalmak bu bir ikincisi ve en önemlisi adetten 4 gün önce girilen ilişkiyle hamile kalınmaz.senin hissettiğin her şey psikolojik!
adetinin farklı olması da hissetiklerinle alakalı,hamile kalmak keşke bu kadar kolay olsa,yapmayın bir de strese girmişsin iyice nerde ,nasıl doktora ne diycem diye?
Boşver bunları sen bundan sonraki yaşamına bak.

Adet görmek demek çatlamış olan yumurtadan sonra rahim iç duvarının,kendini kanama yoluyla yenilemesi demektir,o ortamda döllenme nasıl olsun?Biraz mantıklı düşünmek gerek.sen düzenli vajinal ilişki yaşayıp da korunmayan biri misin ki hamileleik ihtimalini düşünelim,acaba spermler girmiş olabilir mi hamile olabilir miyim diorsun.ihtimal o kadar düşük kiiiiiiiiii!

işte o düşükte olsan olan ihtimal beni yiyip bitiriyor ztn:KK43:
bir de nette okuduğum ve bu şekilde hamile kalmış insanları görünce:KK43:
psikolojimi size anlatamam:KK43:

nette okumuş oldugun ve bu şekilde hamile kalmıs olan insanlar yumurtlama döneminde olan insanlardır. birincisi vaginanın yanına dökülen meninin okadar yol katetmesi olanaksız. ikincisi yumurtlama döneminde deilsin yani % 1500 hamile dğeilsin. illa kan testi yaptırmak istiyorsanda ünv okuyan bir insanmıssın hastaneye gidip gebelik testi yaptırmak istiyorum diyecek kadarda akıllısındır herhalde :sm_confused:

hıc takma kafana yoktur bısı ama bırdaha yapma .

eskısehırde saglıkocagında bıle yaparlar.oraya gıt kan testı ıste ve kafan rahat olsun.aılene kım soylıycek eskısehırden arayıp dr.lar hıc soylermı.kendı memleketınde olsa bıle nıye soylesınler.kayıtlara gecen seyı kım goruyor.abartma bence.bız 6 aydr denıyoruz olmadı da sana menı degecek hemen hamıle kalacaksın.olmaz merak etme.zaten adet olmussun gecmıs bıtmıs.ama eskısehıre gıdene kadar dayanamam dersen evıne uzak bır eczaneden ıdrar testı al yap kendın.

tşk ederim yardımınız için.
ya bu olayı kimsenin öğrenmesini istemiyorum:KK43:
hastanede kayıt falan açacaklar diyorsunuz,ailemin falan öğrenmesini istemiyorum:KK43:
özel bir doktora gitsem? ne kadara muayene eder acaba..
eskişehirli biri yok mu ya:KK43:

kardeşim neden ısrarlı eskişehirde birini arıyon anlamadım tüm türkiyede aynı prosedür idrar testi yaptır kesin silik çıkar ama kesin sonuç verir kan testine bile gerek yok:kahve:

arkadaşım o zaman bunca insan boşa uğraşıyor hamile kalmak için yumurtlama döneminde içine menilerin akmasıyla ,doktor takibiyle ,ek ilaçlarla ,üstüne bir de dua ve bitkisel ilaçlarla hamilelik için çabalayanlar boşa uğraşıyorlar galiba,bu işin azcık kitabını okuyup dersini gördüysem sen hamile değilsin diyorum ,daha ne testi,ne üzülmesi,senin üzüntün olaya bence,boşver gerisini ..

Ayrıca kimse gittiğiniz hastanede size hoop noluyo sen kimsin de test yaptırıyorsun demez,heleki küçük bir kliniğe git seve seve test yaparlar .Ama bu sözlerim kesinlikle senin test yaptırman için değil,ilerde bu günlerine gülersin ne kadar telaşlanmıştım diye.

üniversite okuyan akli basinda bir kizsin canim yok nerde yapilir falan filan sorulari biraz sacma geldi bana git hastaneye sor bu kadar...

ayrica emin ol hamile degilsinn oyle hamile kaldim diyenler %90 yalan söyler bazi seylerden kendilerini aklamak icin..(kimse üstüne almasi ama)

imkansiz hamile olman rahat ol bu bir hata kendini yemeyi birak rahatla
zaten pismansinn eger hamile bile olsan böyle ölecegim geberecegim desende dönüsü olmaz di
olmus la ölmüse care yok arkadasimm
rahat ol

git eczaneden bir test al sabah kalkinca yap tek cizgiyi görünce kendini bosuna üzdügünü anlayim rahatlacaksin...

doktora gidi phamilem miyim diye kan testi yaptırmak istiyorum diyeceksin evlimisn diye sormaz bile
o seni kana yönlendirir

çok teşekkür ederim yardımlarınız için..ama inanın gece yatarken düşünüyorum çift çizgi çıktığını falan kafayı yiyecek gibi oluyorum:KK43: öyle bir şey olursa naparım diye:KK43:
bu idrar testi en uygun ne zaman yapılıyor?

bugün bile yapsan olur adetten bir hafta geçince belli oluyoki sen 1 kere adet oldun 2. yi bekliyosun yanivarsa çift çizgi anında belirir.....

çok teşekkür ederim yardımlarınız için..ama inanın gece yatarken düşünüyorum çift çizgi çıktığını falan kafayı yiyecek gibi oluyorum:KK43: öyle bir şey olursa naparım diye:KK43:
bu idrar testi en uygun ne zaman yapılıyor?

ne kadar stres olmuşsun,hiç gerek yok.idrar testinden kesin sonuç alırsın,sabah ilk tuvalete gittiğinde yap,kesinlikle çıkar.

gebelik testi yaptım ama akşam üstü yaptım ve tek çizgi çıktı..ama 20sinde adet olmam gerekirken hala olmadım..idrarım da turuncu kahve gibi koyu bi renk:KK43:neden olmuyorum regl ya:KK43:

kafana taktıgın ıcın regl olmuyrsun
tek cızgı cıkmıs zaten daha endısen nıye?
hamıle olsaydın su anda apacık net bı sekılde cıft cızgı cıkardı zaten

Arkadaşım sen hala testte misin ?

Hamilelik ihtimalin yok dedik,madem bu kadar korkuyorsun sabah kalk ilk idrarınla yap testini gör tek çizgiyi rahatla.Yani birilerinin illa nasıl hamile kalnır diye anlatması mı lazım?
Zaten eğer hamileysen bize anlattıklarında eksiklikler var diycem. bu şekilde hamile kalınmaz.Yazık burda o kadar uğraşaan insanlara.

Günü 7 gün geçmiş birinin idrar testinde çizgiler kopkoyu bir şekilde çıkar.yani artık rahatla da adetin gelsin.

X