Lütfen yardım edin çok kararsızım çok mutsuzum

zikzak45

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2024
1
0
22
Merhaba. Okuduğum bölümden hiç memnun değilim ve bırakmak istiyorum. Bu bölümde okumak resmen bir işkence haline geldi dayanamıyorum nefret ediyorum. Yaşıtlarım bu sene mezun oldu. Aslında çocukluğumdan beri okumayı çok istediğim başka bir bölüm vardı ama olmadı. Okulu bırakıp hayalimdeki bölümü okumak için sizce çok mu geç kaldım? Lütfen yardım eder misiniz. Çevremdekiler ne der diye de çok düşünüyorum ama şu an okuduğum bölümden mezun olunca ne yapacağımı bilmiyorum hiç ilgili olduğum bir alan değil, çok mutsuzum

Merhaba. Okuduğum bölümden hiç memnun değilim ve bırakmak istiyorum. Bu bölümde okumak resmen bir işkence haline geldi dayanamıyorum nefret ediyorum. Yaşıtlarım bu sene mezun oldu. Aslında çocukluğumdan beri okumayı çok istediğim başka bir bölüm vardı ama olmadı. Okulu bırakıp hayalimdeki bölümü okumak için sizce çok mu geç kaldım? Lütfen yardım eder misiniz. Çevremdekiler ne der diye de çok düşünüyorum ama şu an okuduğum bölümden mezun olunca ne yapacağımı bilmiyorum hiç ilgili olduğum bir alan değil, çok mutsuzum
Yaşın daha çok genç hiçbir şey için geç değil. Kız kardeşime zamanında istemediği bölüm çıktı okula baktı ortama baktı bölüme baktı kafası sarmadı ve hiç düşünmeden kaydını sildirdi, tekrar hazırlandı şimdi istediği bölümü okuyor. Kimsenin hayatınıza karışma hakkı yok. Ailenizde arkanızda durup sizi desteklemeli. Bence çalışmaya başlayın şimdiden, seneye istediğiniz bölümü okumak için çabalayın. Sevmediğiniz bölümün mesleğini ileride de yapamazsınız ki. Her şey para değil insan işini de sevmeli yoksa işkence gibi gelir.

Kaç yaşındasın hangi bölüm desin ve hangi bölümü istiyorsun? Maddi durumun nasıl?

daha 22 yasindasin, yasinda ne var ki?
benim sevgilim de gercekten sevmedigi, okul yönlendirmesiyle gittigi isten ayrilip sifirdan cook alakasiz bir bolum okumaya baslamis. ustelik kac yil kendi parasini kazanip kendi evinde yaşarken okumak için tekrar ailesinin evine gitmek durumunda kalmis ve sadece kucuk bir burs butcesiyle geçinmek. ama sonuc olarak uzun zamandir coook sevdiği ve her gun mutlulukla gittiği, hatta raporluyken bile ozledigi bri isi var.
transkriptlerini bana getirmisti, bir islem yapmam icin. eski bölümünde dersleri hep orta orta, orta, iyi, kötü, orta seklindeyken yeni bölümünde cok iyi, iyi, cok iyi seklinde. eski isinde hatalar yapan vasat bir calisanken (hatta kovulmus, sonra okumaya karar vermis) yeni isinde oldukca basarili birisi.
yani koca omrun yaninda birkaç sene nedir ki?
elalem iki cumle kuracak diye kendi hayatini yakma. neyi seviyorsan onu sifirdan oku

Yaşıtlarınız bu sene mezun olduysa siz 2 veya 3 müsünüz? Hayalinizdeki bölüm ve şu anki bölüm önemli. Yani hayaliniz diş hekimliği ama şu anki bölümünüz su ürünleri mühendisliği ise biraz zor gibi

Bence azimli ol ve sende bitirmeye bak sonra evlilik felan araya giriyor tamamen bırakırsan yazık olur emeklerine yaşıtlarına takılma lütfen kıyas yapma herkes farklıdır. Umarım birakmazsın ve hayallerine ulaşırsın

kaçıncı sınıfsınız? eğer birinci sınıfsa hemen yapın istediğiniz bölüm değişikliğini. ama üçüncü sınıfsanız, iki yıl daha sabredip önce bu okulu bitirip çalışmaya başlayıp diğer bölüme geçmeyi düşünün. tabii ailenizin maddi durumu da önemli; insanlar sizi kıt kanaat okutuyorsa, şimdiye kadarki yatırımın yakıp yenisine başlamak onlara haksızlık olur. ayrıca ailenize dayanarak okuyorsanız onların fikri de sizinki kadar önemli; sonuçta sıfırdan başlayan sadece siz değil onlar da olacak maddi olarak.

Bölümler ne ?

X