Lutfen okuyun hayatimin dönüm noktasi !!evlilik bumudur?

Yok bana iftira durumu yok ben ondan supheleniyorum

Teşekkür ederim evet ailem defalarca uyardı ama sevdiğim için durdum haklısınız...

Evet hayatında birisi var artık emin oldum haklısınız yaşım genç yaşadığım şey cok zor ayrıca psikolojik olarak da iyi değilim hamilelik korku bu olaylar

Siz zaten beraber yasamassiniz ki adam sana ısınsın soğumasın. Beraber yasasaniz adam bağlanır arar gözleri seni. Evliyken ayrı yasamışsiniz adam alışmış yalnızlığa. Kendini kurtarmaya bak. Ailesi ile mi evlendim onlarla yaşıyorum diye düşün. Kendi ailen ile yaşa daha iyi.

Bazı hataların bedeli ömür boyu çekilir. Maalesef sizde böyle bir evliliğe çocuk yaparak, o hatayı yapmışsınız.

Eşiniz şimdi bekar bir erkek gibi takılacak. Maaşından en minimum ücret neyse, onu nafaka olarak gönderecek. Evinde zaten annesi olduğu için , yemek temizlik derdi olmayacak. Kızlarla takılacak, hatta belki ilerde evlenecek. Keyfi istediğinde çocuğu görürse görecek..
Siz ise yıllarca çocuk bakarak ömür çürüteceksiniz. ( İfadem için kusura bakmasın kimse, çocuk bakımı tek başına gerçekten zor.) Aldığın nafaka asla asla yetmeyecek. Zaten bebeğin için hep iyilerini isteyeceksin, bebeğin de tahmin edemeyeceğin enteresan masrafları çıkacak. Yani maddi olarak eminim eşinden daha çok katkın olacak. Ama büyük ihtimalle bu katkı annen baban sayesinde olacak. Yani onlara da maddi manevi yük düşüyor.Hasta olduğunda sabahlara kadar sen bekleyeceksin, uykusuz sen kalacaksın.vs. Hayatına birini kolay kolay alamayacaksın, alsan kötü bilinecek , zaten kolay kolay bir daha evlenemezsin...

Hayatını tepe taklak eden şey, evlenmiş olman değil.Böyle bir evliliğe , bile bile çocuk yapmış olman.
Ve şuan ne diyebiliriz bilmiyorum, son aya gelmiş birine doğurma deme şansımız da yok. Olan olmuş yani. Üzüldüm düştüğün duruma.

Bakın babamın kiracisi vardi.
Hergun kavga dövüş bu arada iki çocuk tabiki olmazsa olmaz.
Kadın neyse boşandı sonra yine biri ile tanışmış iki çocuklu doğulu bir adamla.
Oradada huzur yok.
Eski eşine gel beni al diyormuş.
Yani bu kadar kaosun içine neden iki çocuk?.
Maaş yok adam yok arkada sahip çıkacak aile yok.
Neyine guvenebilirsin şu saatten sonra?
Birşeyler olmak zorunda.
Bakın herkes evlilikte sorun yaşıyor.
Annem hep şunu der iki kap yanyana geldi mi tikirdar diye.
Ama elde birşeyler olması lazim.
Ben okadar boşanma gordumki çevremde asla su aldatmaz kandirmaz diyemem.
Herkesin evliliği peri masalı dahi olsa bitebilir.
İnsan bu ya.Otesi yok.
Ama çocuk olunca elinde sermaye olmak zorunda aile para koca ...
Şuan iki çocukla ne diyelim sana?

Ön yargılarımı yıkmaya çalışıyorum ancak uzman çavuşlarla ilgili bu kaçıncı konu sayamadım. Nedense mesleği eşten uzakta olmasını gerektirdiğinde erkekler eş aramaktan çok kendine köle aramaya başlıyor. Eve bir kadın oturtuyor ve genelini anne babasına hizmetçi olarak bırakıyor. Canı istediğinde eşe iyi canı istediğinde kötü davranıyor nasıl olsa kadın gidemez cesaret edemez diyerek. Ardından da kendine mecbur kılmak için çocuk diye kendileri diretiyor ve kadın ayrılacağı zaman ilk küçücük kuzusunu düşünmeye başlıyor. Kadınlar olarak zaten çocuk istemeye ve sevmeye meyilliyiz kanımızda var ve bunu kullanıyorlar. Eve her türlü iş için bir kadın bırakıp, gittikleri her limanda bir çiçek koparıyorlar. Çok klasikleşti benim için artık bu konu. Her konu başında eşim uzman çavuş diyenin konu devamını böyle tahmin ediyorum. Genelde de eşlerini yaşları küçükken gözü açılmadan kandırmış evlenmiş oluyorlar. Sizin adınıza çok üzüldüm. Umuyorum ki çocuğunuzla güzel bir hayatınız olur.

Bundan sonrasında çocuğunuzla ilgileneceksiniz boşanma sonrası hayat. Önünüzde yakın zamanda bir doğum var ve doğumdan sonra kucağınıza alırsınız anne babanız ne güzel size destek olmuş. Eviniz var yurdunuz var. Çocuğunuzla kendinize bir gelecek inşa etmeye başlarsınız bu noktadan sonra. Ümitsizliğe kapılmayın, ilk defa hamileyken boşanan ya da yeni doğanla boşanan siz değilsiniz. İlla ki tecrübeli annelerimiz var kk da size yol gösterirler.

Son düzenleme:
Hayir en güzel yaşlarım hayallerim umutlarım insanim değil mi sonuçta goremiyor yanlislari sevince
Adamı da görememişsiniz? Evi almış anasını babasını yerleştirmiş hadi ben kaçtım demiş. Ailesine bakacak biri lazımmış, sizi bulmuş. Çevrenizdeki tanıdığınız tanımadığınız bütün kadınlara sorun bakalım, hangisi kabul eder bunu?
İlk çocukta anlamadınız, ikincide de anlamazdınız ama adam başkasını seviyor diye o ayrılıyor sizden. Eve gelmeyen sizinle yaşamayan adamdan yaptığınız çocuklara da mı acımıyorsunuz? Baba varken babaları yok, hakkınız var mı onlara da çektirmeye?

v

Teşekkür ederim yorumunuz için evet zorlu bir süreç ailem destek ve bu hayata ese iki çocuk çok zor durum acinasi durum bende içinden cikamiyorum

Doğru kimseye yanlış söylüyorsun diyemem ama artık yapacak birseyim yok işte tel çarem Allah rabbim bırakmasın ona

Şu saatten sonra kendine yapacağın tek iyilik en azından çocukların için evden hak istemek, nafaka almak.Bunları da onun kurallarına göre değil,çekişmeli açıp dik durarak halledeceksin ve zorlu sürece hazır olacaksın.
Düğün takıların var mı ?

Maşallah anasıyla yasatan, eline öğrenci gibi harçlık sayan, küsen bide üstüne trip atan, aldatan, kırmızı bayrakları asacak yer bulamadığımız böyle adamlar düşünmeden çocuk yapıyorken insanlar 2.yi yapsam yeterli olabilir miyim diye dusunuyor.
Çocugunuzu uzuldum çok böyle bir babası oldugu için, Allah kolaylık versin gercekten ailenize cevrenıze dostunuza sıkı sıkı sarılın, adam bilgdiğin zehir akıtıyor her yanından

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…