LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

Ben bazı üyelerin konuyu gerçekten anlamadığını düşünüyorum. 21 yaşında tek derdi okulu olması gerekirken bağımlı bir anne küçük kardeşle uğraşıyor. Kendince bir çıkış yolu bulmuş evlenmek istiyor başka yol çiz elbet bir çözümü bulunur diyorlar. Ne şartlarda yaşıyor belli değil çocuk, eve giren sayısız erkek, babası farklı doğar doğmaz evlatlık verilen başka bir kardeş. Bu şartlarda bu çocuk gayet de sahip çıkmış kardeşine diye düşünüyorum. Teyze ve yenge dahi burunlarindan getirirken geleceğini dusujuyor kardeşinin.
Herkes gibi evlenmek, güzel bir hayata başlamak istemesi de çok normal. İnsanlar ekonomik olarak her şeye sahipken bile çocuk sahibi olmak için senelerce düşünüyor tartiyor bazen çocuk istemedigine karar veriyor, nişanlısının bu sorumluluğu almak istememesi çok normal geldi bana. Keşke alsalar keşke çocuk ortada kalmasa ama yaşlar çok genç, anladığım kadarıyla şartlar da çok parlak değil. Bu durumda ben suç bulamıyorum maalesef . Hakkınızda hayırlısı olsun isterim konu sahibi.

Küçücük çocuğa böyle bir durumdayken merhamet etmeyen adamla evliliği düşünün tekrar derim. Sakın ola annenizden ve size yasattiklarindan dolayı evliliği kaçış görüp yanlış evlilik yapmayın

benimde fikrim bu yönde ama ben bi kaç yerde okudum kurumları dayak şiddet falan yazıyordu bazı yerlerdede sizin dediğiniz gibi cok iyi bakıyoşar falan diyodu. teyzemdede kalsa kurumdada kalsa başka yerdede elimi ayağımı üstünden asla cekmem zaten cekemem. sevgili konusuna gelirsek “suan güveniyprum ama ya güvenilmezse” diye düşünülmeli ama bu düşünceyle hiç bir ilişki kurulmaz aile arkadaşta iş hayatıda dahil. allah şaşırtmasın yolumuzdan inancımdan inşallah beni cidden yarı yolda bırakmaz tabiki ama benim suan güvenim son derece tam. teşekkür ederim yorumunuz için :)

sizede cok ama cok teşekkür ederim. konuyu başka sitede daha açmıstım ordakş yorumlar daha felaketti vicdansızlar dedi herkes. burdada korkarak actım konuyu ama cogu insan cidden empati yaparak yazmıs allah hepinizden bin kere razı olsun. kimse yaşadıgımı yaşamadan bilemez ama bir nebze anlamaya calısmanız bile derdime ortak olmanız bile beni o kadar duygulandırdıki bazı mesajları ağlayarak okudum. hepimizin hakkında hayırlısı olsun tekrardan cok teşekkür ederim

Merhaba
Çocuğu kuruma vermeniz doğru olur ama belki velayet sizde olmadığı için bazı derneklerden hukuki destek alabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden bu derneklerle iletişime geçin size yol göstersinler.

bişi danısmak isterim fikrinizi almak isterim. benim yerimde olsanız yanınızada alamayacak durumdaysanız kuruma güvenip verirmşydiniz ?

Yok yok benim bizzat şahit olduklarım gayet güzel bakılıyorlar. Eskisi gibi değil zaten yurtlardan çok sevgi evleri var. 5 6 aynı cinsiyette aynı yaş gurubunda çocuk Bi arada. Bi gruba denk gelmiştim çiçek gibi kızlardı çok saf çok akıllı. Tabi ki her yerde kötü birine denk gelme olasılığı var. Bunu da sık ziyaret edip bağını koparmazsan takip edersin iyi mi halinden tavrından konuştuğu zaman anlatır zaten. Orda tedavi de etttiriler rapor çıkarıp. Zaten kuruma bırakmayacaksın da ne yapacaksın. Sevgilin istemiyor annen yemeğini bile sen olmasan yedirmiyor. Annen kabul etmezse Şikayet Et anneni sosyal hizmetlere asla vermezler çocuğu ona. Acı ama en mantıklı yol bu çocuk için.

bişi danısmak isterim fikrinizi almak isterim. benim yerimde olsanız yanınızada alamayacak durumdaysanız kuruma güvenip verirmşydiniz ?
Üzülerek söylüyorum ki başka çareniz yok gibi görünüyor şu durumda. Akrabaların yanında sığıntı gibi yaşamasından daha iyidir orada olması. En azından yediği içtiği belli olur daha güvenli bir ortamda olur yaşıtlarıyla büyür.

mesela hangi dernekler isim örnek verirmisimiz bilmiyorumda
Benim sosyal medyada takip ettiğim ucim var. Saadet öğretmen çocuk istismarı ile mücadele derneği. Web sayfasından cocuk istismarı ihbarı yapılabiliyor mesela link koymuslar. Annenizin yaptıgı da bir istismar. Bu derneklerin ve yöneticilerinin twitter hesapları da var. Yardım isteyin.

ben savcıua cıkmıstım sonuc olmadı kaç aydır. dayım bi ara sinirlenip benim adıma cimerden yazı yazmıs sosyal hizmetlere annemin durumumdan bahsetmiş güvende değiliz demiş benim adıma. beni aramıslardı eve gelicez böyle bi yazı yazdınızmı cocugun durumuna bakıcaz diye. ben eve gelirler kızınız yazı yazmıs derler diye bi şekilde benim adımdan şikayet edildiği anlaşılır da bana saldırır kavga ederiz diye korkumdan sosyal hizmetlere gidip imza atmıstım ben yazmadım yok öyle bi durum diye. işte korkuyorum benim yaptıgım belli olur diye cünkü cocugu alsalar bile annem bi şekilde cezaevinden hapisten kurtulup cıkıypr bu sefer beni öldürür bile

AH guzelim. Yagmurdan kacarken doluya tutulma. Kol kanat gersin diye gozunu kapatip evlenme lutfen. Gercekten senin askindan ölse seni bu zorlukta koymaz kardesin de bizimle yasasin derdi. Ah o kadar sarmak istiyorum ki seni. Kucucuksun. Boyle insanlar anne olmasin ya

Ya hu komşun bile şikayet etse gelir denetlerler. Ama senin de kabul etmen gerekiyor. Gerekirse sosyal hizmetleri arayıp durumu anlatıp korktuğunu şikayeti yapanın adının gizlenmesini iste. Kardeşine bakmadığını seni dövdüğünü onu da dövebileceğini vs. Hapse girmesine gerek yok hedef o değil çocuğu alsınlar yanından yeter. Annelik yapamıyor yemek yedirmiyor bakımsız bırakıyor vsvs. Sen ne zaman evlilik planlıyorsun?

Eklentiler

• Screenshot_20230619_225457.jpg
    112,2 KB · Görüntüleme: 21
Keşke bu çocuğu da diger kardeşi gibi doğar doğmaz kuruma verseydi.
"Yanına al ,koca adayın vicdansız" diyenlere şaşırdım. Bu forumda kendi isteğiyle sevip secip evlenen kadınlar kocalarının öz cocuklarini haftasonu evine sigdiramiyor, sizin es adayınızin vurup kıran, sorumlu ve devamlı ozel eğitim alması gereken bir çocuğu istememesi de gayet olağan.
"Ben bırakmam" diyen insanlar acaba eşleri "annesi bakamıyor" diye kendi kardesini getirse, yeğenini getirse 'ayy canımm, o da benim yavrum olsun' diyip bağrına mi basacak?
Gerçek Dünya böyle bir yer mi?
Herkes sadece onbeş saniye gorumcesini getirsin gözünün önüne,onu biraz ufaltsin. Nisanlilik zamanı nişanlısı 'onu da getirecegim tam zamanlı bizde kalsin' dese kim o adamla evlenmeyi kabul eder?
Ha bu arada biz de ailecek hiç sevmediğimiz birinin bebeğine tam 9 sene baktık. Üstelik tam zamanlı olarak. Bir kere de of demeden, en ufak dışlama olmadan sevgiyle büyüttük. Yani kesinlikle bunu yazan tuzukuru biri değilim, 'yanina al mutlaka' diyenlerden 9 sene daha deneyimliyim, sevmediğin birinin çocuğuna bakma konusunda. Yaşadığım için söylüyorum ki çok zor. Hazır olmayan insanın yapacağı bir şey degil.
Bence en mantıklısı devlete sığınmak. En azından dil terapisi ile vs onlar ilgilenirler . Sen de her fırsatta evine alırsın . Bazen de annen alır. Devletle ortak büyütürsünüz.
Belki onlar çocuğa bakman karşılığı sana maaş verir - devlette böyle şeyler var diye biliyorum. O zaman evliliğiniz biraz ilerlemiş olur, belki kendi çocuğun da olur. Maaş da gelince eşin de kabul eder belki aynı eve tam zamanlı girmeyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…