LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

Annemle kalmam diyor? Ayni zamanda konusamiyor demişsiniz
soruyorum annemle kalıcakmısın diye ı ı hayır diyor yani kardeşim ev fazla iki kelimelik cümle kuruyor anne gel anne git gibi tam cümle kursmıyor yasıtları gibi konusamıyordan kastım o. söylediği kelimelerde sınırlı zaten 30-40 anca öyle iletişim kurabiliyoruz yada işaretlerle onuda sadece ben anlıyorum

selamlar buralarda eskisi gibi sktiflik varmı bilmiyorum ama sormak istiyorum 21 yasındayım annem uyusturucu bağımlısı babam yok 4 yasında kardeşim var ben bakıyorum devamlı benle annesi gibi ilgilenşyorum diyim kısaca siz anlayın annem keyif alem uyusturucu peşinde. ciddi ilişkim var evlenicez üstelik kafasındaki işler hemen olursa evlenme işi hemen olucak. ve ben napıcam kardeşimi zaten soruyorum sen bakıcaksın diyor annemle kalmam diyor. ayrıca cocuk hasta konussamıypr gelişim geriliği var. annesi derdini anlamaz bile kızar eder döver eve giren cıkan belli değil allah korusun cocuga türlü işler gelşr evlenince anneme bırakmak istemiyorum. teyzem var arada bakan evinde kaldıgımız oda bir gün bakar 5 gün laf eder hemde öyle böyle değil. napabilirim evlenince yanımda götürmem imkansız. devlet kurumları ne kadar güvenlidir napabilirim siz olsanız napardınız llğtfen acil öneri istiyorum ama empati kurun rica ederim
Bu anlattıklarından en ağır yük senin omzuna yüklenmiş. Sana ayrı üzüldüm, kardeşine ayrı.
Normal bir hayatın olsa belki şuan okuyacaktın, belki işe girip çalışacaktın.
Hayatını yaşayamadan evlenme ve evden kurtulma niyetindesin.
Yaşın küçük diyen arkadaşlara katılıyorum evlilik için, ama hayat seni nasıl yonttu nasıl olgunlaştırdı asla bilemeyiz.
Ben kardeşi yanında götürebilmeni isterdim. Ama kendi öz teyzen bile bir gün bakıp laf ediyorsa, evleneceğin insan İçin düzen kurmadan eve gelen 3.kişi nasıl hissettirir.
Düzen kurup yaşayabilir misiniz orasını bilemedim.
Keşke bağımlı olduğunu ispat edip kardeşinizin vasisi olsanız.
Yuvaya verince anneniz geri almaya kalkmaz.
Ben annenizin geri almaya yelteneceğini sanmıyorum aslında ya. Neyse…
Rabbim bi aydınlık ferahlık versin. İnş hayırla sonuçlansın

bi teyzemde bi uengemde kalıyoeuz biz teyzem iyi hoşken ben bakarım buna diyor kötüykende benmi bakcam bu cocuga diyor işte bizdekise maalesef böyle bi teyze evde kalmıyoruz bi ords bi burda sürünüyoruz suanlık
Anneanneniz hayatta değil mi?
Offf eve giren çıkan belli değil diyorsunuz bakın söylemek istemiyorum ama en son tecavüze uğrayıp öldürülen bebek annesinin eve girip çıkan bir “arkadaşı” tarafından tecavüz edilip kafası duvarlara vurula vurula öldürüldü. Allahım korusun

Bu anlattıklarından en ağır yük senin omzuna yüklenmiş. Sana ayrı üzüldüm, kardeşine ayrı.
Normal bir hayatın olsa belki şuan okuyacaktın, belki işe girip çalışacaktın.
Hayatını yaşayamadan evlenme ve evden kurtulma niyetindesin.
Yaşın küçük diyen arkadaşlara katılıyorum evlilik için, ama hayat seni nasıl yonttu nasıl olgunlaştırdı asla bilemeyiz.
Ben kardeşi yanında götürebilmeni isterdim. Ama kendi öz teyzen bile bir gün bakıp laf ediyorsa, evleneceğin insan İçin düzen kurmadan eve gelen 3.kişi nasıl hissettirir.
Düzen kurup yaşayabilir misiniz orasını bilemedim.
Keşke bağımlı olduğunu ispat edip kardeşinizin vasisi olsanız.
Yuvaya verince anneniz geri almaya kalkmaz.
Ben annenizin geri almaya yelteneceğini sanmıyorum aslında ya. Neyse…
Rabbim bi aydınlık ferahlık versin. İnş hayırla sonuçlansın
cok ama cok sağolun güzel yanıtınız icin uyuşturucudan cok girdi cıktı denetim sertnestliği var hatta suan ben şikayetçide oldum ama niye bişi yapılmıyor inanın bilmiyorum vasi konusu cpl uzun o kendini mükkemmel anne sandıgı icin asla vermez kavga cıkartır zaten kafasından olmayan şeyleri kurup sanki gerçekmiş gibi bize soruyo darlıyo bazen bunu dile getirdiğimizdede direk saldırır kavga cıkarır dediğim gibi yapmadıgı şey değil. inşallah kaderimiz güzeldir :) sağolun tekrardan

21 yaşında eğitimi, işi ve evi bile olmayan bir kıza özel gereksinimli kardeşinin sorumluluğunu mu almasını söylüyorsunuz gerçekten?

Bir kere çocuğun vasisi değil çocuğu okula vs yazdırma rapor çıkarma gibi işleri tek başına yapamaz. Velayeti bu kızda değil.
O sadece kan bağıyla mecburen bu çocuğa bağlı ve elinden geleni yapmış zaten. Çocuk mu baksın, çocuğu her gün özel eğitime mi götürüp getirsin, İşe mi girsin, girdiği işte kazanacağı asgari ücretle sıfırdan hayat mı kurmayı denesin? Hayatını çocuğun anne ve babasının sorumluluğunu üstlenerek kardeşine bakmaya mı adasın?

Bence en iyisi anneni ikna et koruyucu aileye verilecek şekilde evlat edinme yolunu açın bu çocuk daha da büyümeden. İlgi sevgi göreceği bir aile kol kanat gerer belki.
Çocuk açısından zaten çok zor, dünyaya getirirken iyi bakar mıyız diye düşünülmemiş bile. Annenle kalamaz, sen okumuş işi gücü yerinde biri olsan tutar bi bakıcı ya da özel kreşe verir bakarsın da elde yok avuçta yok nereye kadar bakabileceksin. Yemesi içmesi hastalığı vitamini giysisi okulu derken tonla para demek bu. Anneanne falan varsa onunla kalabilir sen ve teyzen destek olabilirsiniz ancak

Anneanneniz hayatta değil mi?
Offf eve giren çıkan belli değil diyorsunuz bakın söylemek istemiyorum ama en son tecavüze uğrayıp öldürülen bebek annesinin eve girip çıkan bir “arkadaşı” tarafından tecavüz edilip kafası duvarlara vurula vurula öldürüldü. Allahım korusun
zaten ben doğdugumdan bwri annennam dedemle kalıyprum bizede yengem baktı annem sadece para verdi bez mama masrafinı evin ihtiyaclarını karsıladı maddi olarak allah var o zamanlar benim icin dünyanın sn iyi annesiydi ama anneannem öldü dedem öldü annem başldı uyuşturucuya 3 senedir hayatım böyle. allah tüm cocukları korusun benimde kendim icinde kardeşim icinde korkum bu tecavüz şiddet kafası güzel olan bizim evde bitiyor kardeşime bişi olmasa bana olur tecavüz olmasada cana kast olur…

21 yaşında eğitimi, işi ve evi bile olmayan bir kıza özel gereksinimli kardeşinin sorumluluğunu mu almasını söylüyorsunuz gerçekten?

Bir kere çocuğun vasisi değil çocuğu okula vs yazdırma rapor çıkarma gibi işleri tek başına yapamaz. Velayeti bu kızda değil.
O sadece kan bağıyla mecburen bu çocuğa bağlı ve elinden geleni yapmış zaten. Çocuk mu baksın, çocuğu her gün özel eğitime mi götürüp getirsin, İşe mi girsin, girdiği işte kazanacağı asgari ücretle sıfırdan hayat mı kurmayı denesin? Hayatını çocuğun anne ve babasının sorumluluğunu üstlenerek kardeşine bakmaya mı adasın?

Bence en iyisi anneni ikna et koruyucu aileye verilecek şekilde evlat edinme yolunu açın bu çocuk daha da büyümeden. İlgi sevgi göreceği bir aile kol kanat gerer belki.
Çocuk açısından zaten çok zor, dünyaya getirirken iyi bakar mıyız diye düşünülmemiş bile. Annenle kalamaz, sen okumuş işi gücü yerinde biri olsan tutar bi bakıcı ya da özel kreşe verir bakarsın da elde yok avuçta yok nereye kadar bakabileceksin. Yemesi içmesi hastalığı vitamini giysisi okulu derken tonla para demek bu. Anneanne falan varsa onunla kalabilir sen ve teyzen destek olabilirsiniz ancak

Eşinize güzellikle söyleyin çocuğun size muhtaç olduğunu
Ama kabul etmezse ne olur evliliği kaçış olarak görmeyin bazen öyle hatalar yapıyoruz evliliği kaçış görüyoruz yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın daha yasınız çok genc

Çalışıyor musunuz?

öncelikle anlayışlı yorumum icin teşekkür ederim. bu yorumun beni bi kere daha gerçeklerle yüzleştirdi gözüm dolu şekilde bitirdim cümleyi… anneannem öldü maalesef teyzemde destek cıkacak bi insan değil evlatlık konusundada kardeşim 4 yasında ondan somrada cocuk yaptı o evlatlık verildi doğdugu an. ama 4 yasında pldugu icin suan kardeşim kimin neyi oldugunu biliyo maşşallah herseye aklıda eriyor özel gereksinimli oldugu icin her aile kabıl etmez cocuk annesini tanıyor ablasını tanıyor artık diyede kabul edilmez. bende cocuk esirgemeyi düşünüyorum en son çarem bu elim kolum bağlı icim bunada el vermiyo ama cıkıs yoluda bulamıyorum.

Eşinize güzellikle söyleyin çocuğun size muhtaç olduğunu
Ama kabul etmezse ne olur evliliği kaçış olarak görmeyin bazen öyle hatalar yapıyoruz evliliği kaçış görüyoruz yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın daha yasınız çok genc

Çalışıyor musunuz?
kardeşime baktıgım icin calısamıyorum bırakıcak kimse yok

zaten ben doğdugumdan bwri annennam dedemle kalıyprum bizede yengem baktı annem sadece para verdi bez mama masrafinı evin ihtiyaclarını karsıladı maddi olarak allah var o zamanlar benim icin dünyanın sn iyi annesiydi ama anneannem öldü dedem öldü annem başldı uyuşturucuya 3 senedir hayatım böyle. allah tüm cocukları korusun benimde kendim icinde kardeşim icinde korkum bu tecavüz şiddet kafası güzel olan bizim evde bitiyor kardeşime bişi olmasa bana olur tecavüz olmasada cana kast olur…
Yengeniz dayının eşi mi? Bu arada babanız nerede? Velayeti alma şansı yok mu?

Kuruma vermek yek çare gibi duruyor S selinka Burcua_ Burcua_ D Desran gibi üyeler vardı bu tür kurumları bilen. Acaba konuya bakıp sizin endişeniz hakkında (kurumlarda çocuklara iyi davranılıp davranılmasını vs) birşey diyebilirler mi?

kardeşime baktıgım icin calısamıyorum bırakıcak kimse yok
Ah ya çok üzüldüm yasınız çok genç bu yaşta böyle sorumluluk yüklenmemeli gençlere. Rabbim yardımcınız olsun insalah her zaman güzellikler sizinle olsun. Ben olsam empati yap dediğiniz için söylüyorum kardeşimi kesinlikle götürürdüm
Sonra çok pişman olursunuz bırakırsanız

Yengeniz dayının eşi mi? Bu arada babanız nerede? Velayeti alma şansı yok mu?

Kuruma vermek yek çare gibi duruyor S selinka Burcua_ Burcua_ D Desran gibi üyeler vardı bu tür kurumları bilen. Acaba konuya bakıp sizin endişeniz hakkında (kurumlarda çocuklara iyi davranılıp davranılmasını vs) birşey diyebilirler mi?
bizim babalarımız ayri babasıda sormaz etmez görmez hayırsızın teki. ay cidden bilen varsa lütfen tüm doğrusu yanlısıyla anlatabilirmi bende bileyim en azından nasıl biyer cocuga muamele nasıl? sağolun vallahi

cok ama cok sağolun güzel yanıtınız icin uyuşturucudan cok girdi cıktı denetim sertnestliği var hatta suan ben şikayetçide oldum ama niye bişi yapılmıyor inanın bilmiyorum vasi konusu cpl uzun o kendini mükkemmel anne sandıgı icin asla vermez kavga cıkartır zaten kafasından olmayan şeyleri kurup sanki gerçekmiş gibi bize soruyo darlıyo bazen bunu dile getirdiğimizdede direk saldırır kavga cıkarır dediğim gibi yapmadıgı şey değil. inşallah kaderimiz güzeldir :) sağolun tekrardan
Annenizle kalmasındansa yuvaya verilmesi, evlatlık verilmesi çok daha iyidir.
Bundan sonrası güzelliklerle olsun hayatınız🌺

Ah ya çok üzüldüm yasınız çok genç bu yaşta böyle sorumluluk yüklenmemeli gençlere. Rabbim yardımcınız olsun insalah her zaman güzellikler sizinle olsun. Ben olsam empati yap dediğiniz için söylüyorum kardeşimi kesinlikle götürürdüm
Sonra çok pişman olursunuz bırakırsanız
cok teşekkürler dualarınız icin herkesin kaderi güzel olsun heleki cocukların.. işte sizinde dediğiniz gibi bu yaşta bugun nereyi gezsem dısarımı cıksam yada hangi üniversiteyi okusam diye düşünmesi gereken kişilere annenin sorumlulugu verilince insan dımdızlak kalıyor eli ayağı bağlanıyor hangi düşünce mantıklı hangisine imkan sağlarım bende bilmiyorum

Ah yavrum ya 4 yaşında mıymış sadece.
Belli ki sen sorumluluğunu alamayacaksın. Devlete teslim edin çocuğu. Eskisi gibi değil kurumlar tatillerini kurslarını etkinliklerini özenle yaptırıyor devlet. mahremiyetlerini düşünüyorlar foto bile çekilmesine izin vermiyorlar . Sizin annesinin yanından daha güvende ve sağlıklı olur. Tabi ki Bi çocuk için en iyi yer ailesinin yanı ama böyle Bi aile değil. Madde bağımlısı olacağına okur ilerde memurluğu garanti. Sen de sık sık ziyarete git Bi sıkıntısı var mı kurumla çocuklarla ilgili öğren sahipsiz bırakma. Annenin de bi yerleri kurusun doğurup doğurup bakmıyor Allah onu bildiği gibi yapsın. Bu arada sevgiline çok güvenme. Bir gün seninle işi biterse ne demek istediğimi o zaman anlarsın.

X