LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

Evlatlık verilen küçük kardeşiniz şu an kaç yaşında? O çocuğun babası, sizin veya 4 yaşındaki kardeşinizin de babası mı ?

Bence sürekli görme şansınız ve hakkınız da olmamalı. Devlet kurumu alıp baksın, büyütsün; aile bireyleri hayatını yaşasın ancak çocuğu da canları istedikçe görsünler.
a

seni anlıyorum gerçekten zor bir durum, aile büyüğü yok mu aklı başında biri ona danışsan tedavi için anneni zorlayacak biri.
Senin durumunda şuan çocuğu devlete vermekten başka seçenek kalmıyor sürekli ziyaretine gidersin. Annenin bakması daha tehlikeli görünüyor
teyzem var cocuga bakar arada ben dısar cıktıgımda yanında kalırız oda bi dellenir 1 gün bakar cocuga 5 gün lafını eder ve maalesef tedavi dediğimiz an annem saldırışa geciyor

Denize düşüp yılana sarılıyorsunuz. 21 yaş evlilik için çok erken. Şu an aşkınızdan ölen, evlenmek isteyen sevgilinizin, iki gün sonra nasıl olsa kimsesi yok deyip size her istediğini yaptırmayacağının bir garantisi yok. Evet anlıyorum sizi. Bir kurtuluş olarak görüyorsunuz ama dikkat edin daha beter olabilir hayatınız. Kardeşiniz de çok küçük. Evet sizin çocuğunuz değil, sizin sorumluluğunuz da değil ama yarın bir gün o çocuk istismara uğrasa, bir sinir anında başına daha kötü şeyler gelse nasıl dayanacaksınız? Evlilik işini biraz daha bekletin bence. Bu sırada bulunduğunuz yerde ki tüm yardım kuruluşlarına sesinizi duyurmaya çalışın. Kendinizi de bebeği de kurtarın oradan. Eminim ileride daha iyi, daha vicdanlı birileri çıkar karşınıza.

Evlenme ozaman ?
4yasinda ki kardesi kes bir anneye birakmana razi ise ne isin var Boyle biri ile. Yasinda kücük evlilik icin. Ne acelen var evlenmeye ?
Evden kacmak icin evleniyor ekonomik özgürlüğü olsa kardesimde benle gelecek der butin masrafi kresi vs bende der adamda ses etmezdi. Bu kziimiz ayda 20 30 bin maas alsa idi evleneceği adamin kardeşi icin ne diyecegini merak ederdim
Cokkk üzüldüm şuan kardeslerim bir yana elalemin adami bir yana diyorum.Allahim sen masum sabiyi koru diyorum

hayata bak bakalım az daha dursam duran insanıda kötü uola sokar bunlar eve giren cıkan erkek belli değil kendimş korumakta zorundayım
Sana o evde kal mi dedim ?
Evlenme.
Bir yolu bulunur . Zaten teyze ve yengede kaliyoruz demedin mi?
Rica edip bir sure idare etseler sende calissan bir yandan. Calismiyor isen..

Denize düşüp yılana sarılıyorsunuz. 21 yaş evlilik için çok erken. Şu an aşkınızdan ölen, evlenmek isteyen sevgilinizin, iki gün sonra nasıl olsa kimsesi yok deyip size her istediğini yaptırmayacağının bir garantisi yok. Evet anlıyorum sizi. Bir kurtuluş olarak görüyorsunuz ama dikkat edin daha beter olabilir hayatınız. Kardeşiniz de çok küçük. Evet sizin çocuğunuz değil, sizin sorumluluğunuz da değil ama yarın bir gün o çocuk istismara uğrasa, bir sinir anında başına daha kötü şeyler gelse nasıl dayanacaksınız? Evlilik işini biraz daha bekletin bence. Bu sırada bulunduğunuz yerde ki tüm yardım kuruluşlarına sesinizi duyurmaya çalışın. Kendinizi de bebeği de kurtarın
Sana o evde kal mi dedim ?
Evlenme.
Bir yolu bulunur . Zaten teyze ve yengede kaliyoruz demedin mi?
Rica edip bir sure idare etseler sende calissan bir yandan. Calismiyor isen..
hala anlamauan birilerii teyzem bir gün bakıypr 5 gün laf ediyor baktıgına hemde öyle böyle laflar değil. hayal dahi edemezsiniz kavgaları kavga konularını

hala anlamauan birilerii teyzem bir gün bakıypr 5 gün laf ediyor baktıgına hemde öyle böyle laflar değil. hayal dahi edemezsiniz kavgaları kavga konularını
Sizi anlamadığımı hangi mesajımdan çıkardınız? Gayet empati kurarak, mantıklı bir şekilde fikir vermeye çalıştım. O halde verin çocuğu sevgi evine en azından doğru düzgün bir yerde kalmış olur. Zaten kararınızı vermişsiniz, konu açmanızın manası ne?

• Beğen
Reactions: Cac
kardeşimin kücüğüde doğdugu an evlatlik verildi. cok sağolun anlayışlı yorumunuz icin peki kuruma verildi diyelim annesi almak istese verirlermi yada hep kurumda kaldo diyelim sürekli görme şansım varmı

O kısmı bilemiyorum. Tabiki görme şansınız olur ama annesi de almak isterse alabilir diye düşünüyorum aksi bir mahkeme kararı çıkmadıkça. Normal şartlarda yanınıza almanız güzel olan ama normal bir aile hayatınız yok ne yazık ki. Yaşınız da küçük diye tahmin ediyorum sevgilinizde öyledir muhtemelen. Bence çocuk için en güvenilir yer devlet korumasi şu durumda.

Sizi anlamadığımı hangi mesajımdan çıkardınız? Gayet empati kurarak, mantıklı bir şekilde fikir vermeye çalıştım. O halde verin çocuğu sevgi evine en azından doğru düzgün bir yerde kalmış olur. Zaten kararınızı vermişsiniz, konu açmanızın manası ne?
size yazmamıstım anlamayan birileri var cümlesini başka bir kullanıya yazmıstım

O kısmı bilemiyorum. Tabiki görme şansınız olur ama annesi de almak isterse alabilir diye düşünüyorum aksi bir mahkeme kararı çıkmadıkça. Normal şartlarda yanınıza almanız güzel olan ama normal bir aile hayatınız yok ne yazık ki. Yaşınız da küçük diye tahmin ediyorum sevgilinizde öyledir muhtemelen. Bence çocuk için en güvenilir yer devlet korumasi şu durumda.
bende öyle düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri oldugu icin hani başkası olsa ne yapardı benden büyük insanlar ne düşünür en mantıklısı ne olur diye bu konuyu actım cünkü her gece düşünmekten sabahlıyprum uyku haram oldu hayatım ne ara bu hale geldi onuda bilmiyorum teşekkür ederim yorumunuz icin

bende öyle düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri oldugu icin hani başkası olsa ne yapardı benden büyük insanlar ne düşünür en mantıklısı ne olur diye bu konuyu actım cünkü her gece düşünmekten sabahlıyprum uyku haram oldu hayatım ne ara bu hale geldi onuda bilmiyorum teşekkür ederim yorumunuz icin

O evde ne siz ne kardeşiniz daha fazla kalmamalı. Ama yagmurdan kaçarken doluya da tutulmayın. Umarım erkek arkadaşınız sağlam biridir

O evde ne siz ne kardeşiniz daha fazla kalmamalı. Ama yagmurdan kaçarken doluya da tutulmayın. Umarım erkek arkadaşınız sağlam biridir
cok iyi tanıyorum yani kabul etmez falN dedim herkes vicdansız dedi ama halimi anlayanlardan allah bin kere razı olsun sizede önyargısız yorumunuzdan dolayı teşekkür ederimm :)

Erkek arkadaşınızı ne kadardır tanıyorsunuz? Hani o evden kurtulmak için aceleyle karar vermeyin diye soruyorum. Bu şekilde çok örnek var.
var evet hayat insana neler gösteriyor neler yasatıyor aile arkadaş aşk hiçbir ilişki bağımızdan emin olamayız ama arkadaş halimizide biliyorum sevgililiktede her daim yanımda oldu benim ailem yüzümden ne kavgalar ettik ne gibi durumlara girdi benim ve benim ailem yüzümden kendini zor durumlarada soktu hala yanımda ve yanımda olacagına güvenim tam ve tek istediği beni o evden kurtarmak o pisliklerin icinden cıkarmak ben bunusa biliyorum ve eminim

cünkğ annesinden fazla ben ilgileniyorum kendi cocugum olsa bu kadar ilgilenmem ve ben yanıma alsam annem keyifle uyuşturucu içmeye devam edicek benim cocuga bakmam işime gelicek sevgilimde haliyle annen keyif yaparken bi cocukmu bakıcaz evlendiğimiz gibi diyor daha bu konu karısık ve haklıda
Sanki şimdi utana sıkıla mı kullanıyor?
Kardeşinizin uyuşturucu bagımlısı annenin yanında yetişmesi çok sakıncalı. Evleneceğiniz kişi sizi gerçekten seviyorsa sizi her parçanızla sever ve kabul eder. Açıkçası beni bu halimle kabul etmeyene yol verir yolardım.

Sanki şimdi utana sıkıla mı kullanıyor?
Kardeşinizin uyuşturucu bagımlısı annenin yanında yetişmesi çok sakıncalı. Evleneceğiniz kişi sizi gerçekten seviyorsa sizi her parçanızla sever ve kabul eder. Açıkçası beni bu halimle kabul etmeyene yol verir yolardım.
daha nelerimle kabul etti bilemezsiniz. onu soktugum durumada benim yüzümden girdiği sıkıntılarıda bilemezsiniz yaptıgı fedakırlıklarıda o konuda icim emin olun cok rahat. ona hak veriyorum. zaten aksi durum olsa sizlerden önce ben derim bu insan doğru insan değil diye

arada görme yanına alma gibi bi durum oluyomu bşde korkuyorum kurumdan döverler ederler bşde hasta cocuk takıntılı konusamıyor banada vurur eder cıgırır ordakiler dayanırmı cocuk eziyet görürmü korkuyorum tek korkum bu okudum bazı uerlerde kurumda dayak taciz falan yazıyor dahada korktum
Yani vermeyin o zaman siz yaniniza alın. Ozel eğitim merkezine gidiyor mu bu cocuk orada buyuk oranda duzeliyor. Kesinlikle gitmiyorsa gonderin

Yani vermeyin o zaman siz yaniniza alın. Ozel eğitim merkezine gidiyor mu bu cocuk orada buyuk oranda duzeliyor. Kesinlikle gitmiyorsa gonderin
işte gidecek oldugumuz şehirden kütahya gel git yapıypruz kobustugum sürekli iletişimde oldugum eğitim merkezi var maalesef bu işte annem yüzünden cok aksadı zar zor yaptırıypruz ama olucak yani gidecek

X