LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

Şöyle bunu yargılamak olarak düşünmeyin kendi çerçevesinden bakıyor herkes ona göre yorum yapıyor.
Öncelikle 21 yaş evlilik için çok erken.
Ben kendi hayatımı kurmaya çalışırdım ancak evlenmek için acele etmezdim.
Çalışır çabalar okur meslek sahibi olur kendi evimi açardım.
Kardeş meselesine gelince çok üzgünüm ama evlenecekseniz o çocuğu sevgi evlerine vermeniz daha doğru olur.
( Uzun vadede evliliğinizde sıkıntı yaratır )
Sevgi evlerinde kurum müdürüyle görüşüp kardesinizi sık sık ziyarete geleceğinizi mutlaka söyleyip hafta sonları ziyaret edip sahipsiz olmadığını gösterebilirsiniz.
İstismar vakaları genelde sahipsiz görülen çocuklarda oluyor çok üzgünüm bu satırları yazarken.
Ve annenizden de kardeşinizi koruyun istismar illa cinsel istismar olmuyor aslında annenizde o çocuğu şu an istismar ediyor böyle davranarak onun eline bırakmayın kardeşinizi.
bende hep derdim erken evlenmem bu erken evlenenler salakmı diye cok kınardım insan yasıyor kınadıgını cıdden. eğer evlenmezsem ben bu hayattan kurtulamam. kardeşime devamlı baktıgım icin okumam imkansız sigortalı bi işre devamlı calısmamda imkansız bakacak kımse yok

şöyleki daha genciz evleniceğim kişide öyle annem ölmüş olsa hasta olsa yatalak olsa tabikşde bakar vicdansız değil ama ben yine evlendiğimde yanıma alsam annem içerek keyif yapıcak sevgilimde annen keyif yaparken ben cocugamo bakıcam evliliğimizin tadını cıkaramayız diyor konu tad cıkarmakta değil o konularda ben sevgilime hak veriyorum evlenince yanıma alma konusu ciddi derin anlatsam uzar gider ama imkansız bunu biliyorum
Annen hasta evet

Sen evliliği çıkış yoku görmüşsün ama işte öyle olmuyor. 23 yapımda evlendim. İşim de vardı eli yüzü de düzgünüm. Kapımda yatardı evlen benimle diye. Herkes hayrandı onun bana olan aşkına. 10 yıl sonra kucağımda 2 çocukla aldatıldım dolandırıldım. Sen de bu adamı çıkış yolu görme. Kardeşin büyümüş. Tüm gün kreşe verilebilecek bir yaşta.hatta devlet anaokuluna da gider. Sabah bırakıp işe geçersin. Akşamda alırsın gelirsin. Sonra da daha iyi bir insan çıkarsa karşına evlenirsin. Korkarak soruyorum kardeşin kız mı?
Bir de babası nerede?
erkek. babalarımız farklı maalesef onunda babası arayıp sormuyor cocuk konusamasıgı icin özel eğitime gidecek böyle işler bilirsiniz velisiz olmuyor ordan oraya hastanedeyiz rapor cıkartmada anne lazım benle olmuyor annem onla bile ilgilenmiyor zorla götürüyoruz

cünkğ annesinden fazla ben ilgileniyorum kendi cocugum olsa bu kadar ilgilenmem ve ben yanıma alsam annem keyifle uyuşturucu içmeye devam edicek benim cocuga bakmam işime gelicek sevgilimde haliyle annen keyif yaparken bi cocukmu bakıcaz evlendiğimiz gibi diyor daha bu konu karısık ve haklıda
Anne çocuk olsa da olmada da içiyor ki yani sen çocuk bakıp anne keyif çatacaksa çocuk kalsa çocukla mı ilgilenecek yada bu saçma şeyleri yapmayacak mı?
Kendi çocugun da olabilirdi? Bunu kabul etmeyen bir adamla evliliği düşün derim. Ayıca kendi yaşınsa çok küçük evlilik için evden kurtulmak istiyorsan çalışıp kendine hayat kurabilirsin.

Çocuk daha bebek yazık nerde nasıl kalsın.
Baba vefat mı etti?

Ebeveynliğin bir vekaletnamesi falan oluyor mu bilmiyorum ama önce o işi halledin varsa. Sonra devletin rehabilitasyon merkezleri var. Kurumla beraber tedavi görmesi için araştırabilirsiniz. Ziyaretlerinizi sık sık yaparsınız.Bu şekilde gelişimine katkıda bulunamazsınız.
Erkek arkadaşınız ile evlenseniz bile mutlaka çalışın her daim. Hep birikiminiz olsun.Anneniz bir halt yemiş ama kardeş bu atsan atılmaz satsan satılmaz bir eliniz üzerinde olmalı özel bir çocuk olmasa da insan kıyamaz size sevginize daha da muhtaç.

erkek. babalarımız farklı maalesef onunda babası arayıp sormuyor cocuk konusamasıgı icin özel eğitime gidecek böyle işler bilirsiniz velisiz olmuyor ordan oraya hastanedeyiz rapor cıkartmada anne lazım benle olmuyor annem onla bile ilgilenmiyor zorla götürüyoruz
Velayetini sana verseler. Yok mu bir yolu?
Ben seni asla suçlamıyorum. Zaten keş bir anneyle imtihandasın. Bir de kardeşin için üzüntünü anlıyorum. Ama inan kardeşine her verdiğin sana fazlasıyla döner. Allah bol bol yardım etsin o masuma da sana da. Bak kardeşine bakmasan bile ayakların üzerinde dur başka birine asla güvenme. Sev Sevil evlen ama hep kendi ayakların üzerinde dur. Erkek olmasına resmen sevindim. Bu dünya kızlar için çok daha zor maalesef 🥲🥲

sonunda anlayan biri allah bin kere razı olsun cevap aramak isteyenlerde bu yorumu okusın lütfen herkes yargılıyor işte nasıl bırakıcaksın yanında götür eşin kabul etmezse vicdansızdır bizde biliyoruz yanımıza almayı ama imkansız işte ölmüş olsa sakat olsa başım üstüne ama ben kardeş bakıcam hemde cocugum gibi annesi uyuşturucu keyfi yapıcak oh be mis. son care kurumlar var ama ne kadar güvenlidir ona şüpheliyim
Siz çocuğa anne gibi falan bakmıyorsunuz. Başınızdan atmak istiyorsunuz ve size bu konuda destek verecek kişiler arıyorsunuz. Annem keyif yapacak derdindesiniz. O çocuk Allah korusun o evde tacize mi uğrayacak, dayak mı yiyecek, hapı şeker sanıp yiyecek mi umrunuzda değil.
Kocamla nasıl keyif yapabilirimi düşünmek yerine nasıl maddi olarak kendimi kurtarip kardeşimi kurtarabilirimi düşünürdüm

Evlenme ozaman ?
4yasinda ki kardesi kes bir anneye birakmana razi ise ne isin var Boyle biri ile. Yasinda kücük evlilik icin. Ne acelen var evlenmeye ?
hayata bak bakalım az daha dursam duran insanıda kötü uola sokar bunlar eve giren cıkan erkek belli değil kendimş korumakta zorundayım

Anne çocuk olsa da olmada da içiyor ki yani sen çocuk bakıp anne keyif çatacaksa çocuk kalsa çocukla mı ilgilenecek yada bu saçma şeyleri yapmayacak mı?
Kendi çocugun da olabilirdi? Bunu kabul etmeyen bir adamla evliliği düşün derim. Ayıca kendi yaşınsa çok küçük evlilik için evden kurtulmak istiyorsan çalışıp kendine hayat kurabilirsin.

Çocuk daha bebek yazık nerde nasıl kalsın.
Baba vefat mı etti?
cocuga bakmaktan calısamıypruö diyorum ya
Siz çocuğa anne gibi falan bakmıyorsunuz. Başınızdan atmak istiyorsunuz ve size bu konuda destek verecek kişiler arıyorsunuz. Annem keyif yapacak derdindesiniz. O çocuk Allah korusun o evde tacize mi uğrayacak, dayak mı yiyecek, hapı şeker sanıp yiyecek mi umrunuzda değil.
Kocamla nasıl keyif yapabilirimi düşünmek yerine nasıl maddi olarak kendimi kurtarip kardeşimi kurtarabilirimi düşünürdüm
arkadaşım cocuga bakmaktan calısamıyprum calısırken cocugu kime vereyim annesinemi. derdim sizin sandıgınız gibi olsa her gece uykum kaçmazdı orda burda care aramazdım. keske öyle düşüncede vurdumduymaz olsaydımda kafam rahat olsaydı. yargılamayın insanı anlattıgım kadarını biliyosunuz yada olayları kısa kestiğim kadarını

Allahım yarabbim bu anneyi bir an önce alıp tutuklasınlar hastaneye kapatsınlar bu nedir eve gelen gidenin haddi hesabı yok demiş konu sahibi ya çoktan istismar edildiyse bu çocuk of
bende tehlikedeyim oda koskoca operasyonda alındı geri salındı gece yarısı bana saldırdı sabaha karsı kardeşimi tuttugum gibi kolundam savcıya cıktık kaç ay oldu ses seda yok bu ülkede zaten uyuştucu içene cinayet işleyene tecavüz edene suc yok hiç kimse hiç birley yapmıyor

Velayetini sana verseler. Yok mu bir yolu?
Ben seni asla suçlamıyorum. Zaten keş bir anneyle imtihandasın. Bir de kardeşin için üzüntünü anlıyorum. Ama inan kardeşine her verdiğin sana fazlasıyla döner. Allah bol bol yardım etsin o masuma da sana da. Bak kardeşine bakmasan bile ayakların üzerinde dur başka birine asla güvenme. Sev Sevil evlen ama hep kendi ayakların üzerinde dur. Erkek olmasına resmen sevindim. Bu dünya kızlar için çok daha zor maalesef 🥲🥲
artık öyle bi dünyakı kız erkekte tehlikede. çok sağol anlayışın için. velayet konusundada anneme sorsak dünyanın en iyi annesi ve cocuguna bakabilir. sözde anne… vermez kimseye vekayet

kardeşimin kücüğüde doğdugu an evlatlik verildi. cok sağolun anlayışlı yorumunuz icin peki kuruma verildi diyelim annesi almak istese verirlermi yada hep kurumda kaldo diyelim sürekli görme şansım varmı

Evlatlık verilen küçük kardeşiniz şu an kaç yaşında? O çocuğun babası, sizin veya 4 yaşındaki kardeşinizin de babası mı ?

Bence sürekli görme şansınız ve hakkınız da olmamalı. Devlet kurumu alıp baksın, büyütsün; aile bireyleri hayatını yaşasın ancak çocuğu da canları istedikçe görsünler. Ne güzel iş.

Ebeveynliğin bir vekaletnamesi falan oluyor mu bilmiyorum ama önce o işi halledin varsa. Sonra devletin rehabilitasyon merkezleri var. Kurumla beraber tedavi görmesi için araştırabilirsiniz. Ziyaretlerinizi sık sık yaparsınız.Bu şekilde gelişimine katkıda bulunamazsınız.
Erkek arkadaşınız ile evlenseniz bile mutlaka çalışın her daim. Hep birikiminiz olsun.Anneniz bir halt yemiş ama kardeş bu atsan atılmaz satsan satılmaz bir eliniz üzerinde olmalı özel bir çocuk olmasa da insan kıyamaz size sevginize daha da muhtaç.
rehabilitasyon merkeziyle anlaştım eğitimini görecek gerçi cocuk benim olsa bin kere başlamıstık simdiden konusmaya dahi başlamıstık. ama sağolsun annesi içme derdinden cocugun eğitiminide zorla görüyor. annesiz yalvar yakar afyona götürdüğümü bilirim doktor veli isteyince başka sehirden geldik diye zorla tedavi ettirdiğimi…

Babam vefat ettikten sonra iki kardesimi biz ablalar büyüttük sayilir, cünkü annem de sagligini bir süre kaybetti. Sahsen herhangi bir kuruma vermezdim. Gerekseydi evlenmezdim, ama kardesimi uyusturucu icen birinin eline birakmam. Gecenlerde haberlerde cikmisti. Bir kadin biraz uyusturucu icin kiz cocugunu torbaciya satmisti. Adam kiza tecavüz edip öldürmüstü. Böyle durumlarda kardes eş adayin önünde gelir benim gözümde. Sinav büyük. Allah kolaylik versin

a
cocuga bakmaktan calısamıypruö diyorum ya

arkadaşım cocuga bakmaktan calısamıyprum calısırken cocugu kime vereyim annesinemi. derdim sizin sandıgınız gibi olsa her gece uykum kaçmazdı orda burda care aramazdım. keske öyle düşüncede vurdumduymaz olsaydımda kafam rahat olsaydı. yargılamayın insanı anlattıgım kadarını biliyosunuz yada olayları kısa kestiğim kadarını
seni anlıyorum gerçekten zor bir durum, aile büyüğü yok mu aklı başında biri ona danışsan tedavi için anneni zorlayacak biri.
Senin durumunda şuan çocuğu devlete vermekten başka seçenek kalmıyor sürekli ziyaretine gidersin. Annenin bakması daha tehlikeli görünüyor

cünkğ annesinden fazla ben ilgileniyorum kendi cocugum olsa bu kadar ilgilenmem ve ben yanıma alsam annem keyifle uyuşturucu içmeye devam edicek benim cocuga bakmam işime gelicek sevgilimde haliyle annen keyif yaparken bi cocukmu bakıcaz evlendiğimiz gibi diyor daha bu konu karısık ve haklıda
Şimdiden kocacı olmuşsunuz hayırlı olsun. Anneniz öyle de uyuşturucuyu içecek böyle de. Sizin derdiniz çocuğun hayatıysa alırdınız zaten yanınıza. Nişanlınız kendi kardeşi olsa bırakmazdı eminim.

X