Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Meraktan soruyorum sadece. Türkçeyi türklerden ayırt edilemeyecek kadar düzgün konuşabiliyorlar mı gerçekten? Suriyeli olduğu aklınıza gelmemiştir belki ama hiç mi fark göremediniz?
Emin olun hiç farketmedim.Çok çok az bir farklılık vardı mesela p harfini çok telaffuz edemiyor gibiydi ama ben Hatay şivesi falan sanmıştım pek takılmadım yani

Irkçı değilim demişsiniz ama sevgiliniz sen Suriyeliler hakkında öyle konuşuyordun ki söyleyemedim demiş.Bu da aslında sizin biraz da olsa ayrımcı olduğunuzu gösterir.
Ama asıl önemli olan kalbinizde hissettiğiniz.
Eğer ilerisi içinde kültür çatışması yaşamayız diyebiliyorsanız ailenizi bir şekikde ikna edersiniz.Ama içinizde şüpheler varsa evlilikler ne yazık ki sadece aşkla yürümüyor.

Konudan bağımsız olarak hayatınızla ilgili alacağınız önemli kararlarda isteğinizi değil de çevrenizi düşündüğünüz sürece hep mutluluğa aç olacaksınız. Hadi aileyi bir noktaya kadar anlarım da mutluluğum için laf edecek arkadaşa da kapı orada.

BENİ TERKETMENDEN KORKTUM SEN SURİYELİLER HAKKINDA ÖYLE KONUŞUYORDUN Kİ HİÇBİRŞEY DİYEMEDİM
Yanlış anlaşılmasın lütfen ben ırkçı birisi değilim.
Bu ne çelişki?

Ayrıca çocuk İtalyan olsa vaaaov ooov diyecektin ama suriyeli olunca bi sürü ağlayan emojiler vs vs
Bu kadar dramatize etmeye gerek yok
Gerçekten sevsen şu konuyu bile açmazdın
Konun da aşırı yaz dizisi tadında zaten
Doğruysa sal çocuğu
Kurguysa biraz daha geliştir senaryonu

Meraktan soruyorum sadece. Türkçeyi türklerden ayırt edilemeyecek kadar düzgün konuşabiliyorlar mı gerçekten? Suriyeli olduğu aklınıza gelmemiştir belki ama hiç mi fark göremediniz? Bana anlamamış olmanız mantıklı gelmedi
Var. Üç tane tanıyorum. Asla anlaşılmıyor. Sadece gırtlaktan konuşuyorlar, ona da doğulu der geçersin. Hatta 6 yıldır burada yaşayan Mısır'lı bir abi var. Şakır şakır konuşuyor.

Hanımlar merhaba
Şuan o kadar karışık hisler içerisindeyim ki, nasıl bir düşünce içerisinde olmam gerekiyor kestiremiyorum. Biraz uzun olacak ama lütfen sonuna kadar okuyun. İçimdekileri döküp biraz olsun rahatlamak istiyorum.

Bundan önce uzak akrabalarımdan bir sevgilim oldu, değer verdim ama görmedim. Aldatma, hakaret, psikolojik şiddet hepsi vardı. Nefret ettim ve ayrıldım peşimden koştu ama asla kabul etmedim.

Uzun bir aradan sonra hayatımda ilk defa aşkı tattım. Üniversitede aynı kampüste farklı bölümlerdeydik. Bahçede bazen çimlerin üstünde bazen banklarda kitap okuduğu zaman farkettim onu. “Çok yakışıklı çocuk bana asla bakmaz zaten sevgilisi de vardır..” dedim. Sürekli uzaktan gizlice seyrederdim onu. Hep tek başına oturur kitap okurdu

Sonunda bir gün cesaretimi toplayıp yanından geçerken “ aaa bu kitabı mı okuyorsunuz beğendiğiniz mi ? ben de almayı düşünüyordum da..” diye söze girdim. Konuşmaya başladık. Dünyalar benim olmuştu. O kadar kibar o kadar beyefendiydi ki. Ona kaptırıp kendimi derse geç kalmıştım o gün. Ertesi gün ben otururken o geldi yanıma kitabı bana hediye etti. Derken biz arkadaş olmaya başladık. Ders aralarında buluşuyor saatlerce çeşitli konular hakkında konuşuyor yemekhaneye birlikte gidiyorduk. Birbirimize anlatacaklarımız hiç bitmiyordu. Her konuda bilgili kültürlü aynı zamanda yakışıklı hayallerimdeki erkekti.

Bana aşık olduğunu söylediğinde mutluluktan kalbim duracak sandım. Sonra o mezun oldu ben hala üniversitedeydim. Mezun olduğu bölümde iş aramaya başladı, bulamadı, bulana kadar düşük ücretli bir işe girmek istediğini söyledi. Küçük bir manavda çalışmaya başladı.

Bugüne kadar hep bana aşkını hissettirdi tartışsak hep alttan alan o olmasına rağmen bana sesini bile yükseltse sarılır özür dilerdi.Onun yanında dünyanın en mutlu kızıydım. Morelim ufacık bozulsa her işini bırakır kılıktan kılığa girerdi beni mutlu etmek için. 😢 Beni mutlu etmek için elinden geleni yapardı. Birlilkte sevdiğimiz kitaplardan müziklerden filmlerden gün içerisinde yaşadıklarımızdan bahseder güler eğlenirdik gezerdik. Bana parası az olduğundan hep küçük hediyeler alırdı. Bir gün ben atları çok seviyorum diye kendi eliyle tahtadan oyuncak at yapmıştı hala başucumda duruyor😢😢

Annemle tanıştı annem onun karakterini beyefendiliğini her şeyini çok sevmişti .Artık ciddi düşünmeye başlamıştık. Tek sorunumuz maddi durumuydu hiç birikimi olmadığını söylemişti. Biraz para biriktirip öyle ailemin karşısına evlilik için çıkıp ikna etmeye çalışacaktık. Ben de atanırım atanamazsam da küçük bir iş bulurum ikimiz de çalışırız zamanla hallederiz diye düşünüyordum.

Bana Hataylı olduğunu söylemişti. Bir Türk soyisimi söyledi. Ailesinin de Kilis’te yaşadığını söyledi. Konuşması, hareketleri, kıyafet tarzı görünüşü tam bir Türk. Hiçbir şekilde Suriyeli olduğunu fark etmedim. Aklımın ucundan dahi geçmedi. Sosyal medya kullanmıyordu. Telefonu hep kilitsizdi istediğim zaman bakıyordum ama zaten Türkçe kullanıyordu. Arkadaşları da Türk’tü.

DÜN BULUŞTUK. CANINI SIKKIN GÖRDÜM SORDUM NEYİN VAR NE OLDU. BANA DEDİ Kİ SENİ ÇOK SEVİYORUM HERŞEYDEN ÇOK SEVİYORUM.DAHA FAZLA SAKLAYAMAYACAĞIM ARTIK KENDİMİ ÇOK KÖTÜ HİSSEDİYORUM. 😢😢😢SONRA GÖZLERİNDEN YAŞLAR AKMAYA BAŞLADI😢 İLK DEFA AĞLARKEN GÖRDÜM ONU😢😢😢 ÇOK KÖTÜ OLDUM DEDİ Kİ BEN ASLINDA SURİYELİYİM SURİYEDEN GELDİM. ÜNİVERSİTEDE BENİM HAKKIMDA KÖTÜ DÜŞÜNÜLEBİLİR DİYE HATAYLIYIM DİYORDUM. SANA AŞIK OLUNCA BENİ TERKETMENDEN KORKTUM SEN SURİYELİLER HAKKINDA ÖYLE KONUŞUYORDUN Kİ HİÇBİRŞEY DİYEMEDİM BAŞINI KUCAĞIMA KOYDU ELİMDEN TUTTU SANA YALAN SÖYLEDİĞİM İÇİN AFFET BENİ BENİ BIRAKMA LÜTFEN DİYE AĞLAMAYA DEVAM ETTİ. 😢😢

Ben çok üzgünüm çok içimdekileri anlatamıyorum. 😢Eve gelip hastayım bahanesiyle yatağıma girip saatlere ağladım. Onu çok seviyorum. Ama aileme ne diyeceğim? Arkadaşlarıma me diyeceğim?
Yanlış anlaşılmasın lütfen ben ırkçı birisi değilim. (Lütfen siyasi tartışmalara girmeyelim siyaseti hiç sevmem sadece içinde bulunduğum durumu anlamanız için yazıyorum bunu) Ailem Mhpli ve milliyetçi bir ortamdan geliyorum. Ailem onun Suriyeli olduğunu duyarsa direkt üstünü çizecek.

Dün bu olaydan sonra hiç mesajlaşmadık. Bugün beni bir kere çaldırmış ama henüz ne diyeceğimi bilmediğimden açmadım. Onu çok çok seviyorum. Lütfen bana birşeyler yazın...
BEn senin yerinde olsam bırakmam suriyeli die adam mı bırakılır bence ara çocuk senin önyargından çekinmiş söyleyememiş

Emin olun hiç farketmedim.Çok çok az bir farklılık vardı mesela p harfini çok telaffuz edemiyor gibiydi ama ben Hatay şivesi falan sanmıştım pek takılmadım yani
Suriye bizim eyalet ayol.

Mhpliler'in çoğu 82 Kerkük 83 Musul der.

Olur bu iş.

Konu ciddi ve edebiyat bölümünde okumamla konunun ne alakası var Allah aşkına yaa. Bakın gerçekten şuan kendi üzüntümü bir kenara bıraktım yorumlarda kendimi kanıtlamaya çalışıyorum. Allah aşkına istemiyorsanız inanmıyorsanız yorum yapmayın

Adın ne dediğinde çocuk ne dedi?
Hiç mi notlar açıklanırken adını soyadını görmediniz, bölümde her yere isim listeleri asılıyor...bu çocuğun soyadını nasıl hiç görmezsiniz? Konunuz feyk yani saçmalık.

Çok fazla dizi izliyorsun galiba. Yeterli derecede kitap okusan daha iyi bir kurgu yapar ve morel yazmazdın.
Dizi izlemiyorum hanımefendi sadece film izliyorum . Önceki mesajlarda da dediğim gibi inanmıyorsanız lütfen mesaj yazmayın.Çünkü konum GERÇEK. sadece bir kelimeye takılmışsınız, tamam gözümden kaçmış normalde de maalesef dilime yapışmış o şekilde telaffuz ediyorum. Ayrıca haftada en az bir tane klasik kitap okuyorum. Buraya da yeteneklerimi konuşturmak için değil durumun duygusallığıyla fikir edinmek için yazdım. Lütfen kırıcı olmayın

Sanmıyorum gülüm, hiç umutlu değilim zira senelerdir sitedeyim, sitede de sosyal hayatta da yıllardır aynı konular üzerinde dönüp duruyoruz ve bir arpa boyu yol almadık, konuda asıl mesele çocuğun yalan söylemesiyken başlık Suriyeli olması üzerine, yorumlarda Suriyeli olması üzerinden yapılıyor, melezlikten bahsediyoruz, arı ırk olan var mı diye sormak geliyor içimden, kaç kişinin anası babası aynı ırktan? Ben diyeyim anam doğulu babam batılı, kayınpederim kayıboyu, kayınvalidem göçmen, yengelerimden bazısı Karadeniz kadını, bazısı Macir, bazısı İç Anadolulu, hangi ırkız biz?

Türk olmak bu topraklar üstünde aynı bayrak altında yaşamaktır, lazı da çerkesi de, kürdü de, boşnak'ı da birdir.
Birbirimizle evlenmişiz, akraba olmuşuz, komşuluk yapmış, aynı masada yemek yemişiz, düğünlerde birlikte halay çekip cenazelerde acılarımızı paylaşmışız, hangi ırktan bahsediyoruz burada?

Çok doğru ve ek olarak aslında daha da geçmişe dönüldüğünde hepimiz ilk modern insanın ortak ata ırkı olan Homo Sapiens familyasından gelmiş bulunuyoruz. Orda da birşeyler yolunda diye canımız sıkılmış olacak ki şuanki gelişime kadar sürekli ayrıştırıp durmuşuz kendimizi.
Sevgiler Mune Mune 💐

bana pek inandırıcı gelmedi. hiç mi memleket muhabbet açılmadı? hadi onun ismi türk ismi diyelim hiç mi anne ismi baba ismi vs geçmedi...
Memleket muhabbeti tabi açıldı . Bana hataylıyım dedi zaten. Annesinin babasının ismini verirdim de buraya her ayrıntıyı vermrk istemiyorum. Ama Türklerde de kullanılan isimler zaten. 🙁 Siz de olsanız farkedemezdiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X