Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güvenilir birisini bulmak ve aşık olmak çok zor, bulmuşken her zorluğa katlanın üstesinden gelin ve ailenizi güzellikle ikna etmeye çalışın aşkınıza sahip çıkın derim.
Anlaşabildikten sonra ırkın hiçbir önemi yok, ne yani suriyeli diye neden ön yargı ile bakıyorsunuz ki, bi amerikalı yada alman olsa bu kadar önyargılı olunmazdı, hatta belki gurur bile duyabilirlerdi. Halbuki karakterin ırkı olmaz. Madem seviyor anlaşıyorsunuz aşkınıza sahib çıkın.

Yazı biraz roman gibi olmuş

Seviyorsanız bırakmak için bir sebep yok
Birde konuşmasından nasıl anlamadiniz ki
Genelde illaki anlaşılıyor
Tahtadan atın fotografını at ınanalım😂
Sevgilimin okuduğu bölümü de söyleyecektim sonra vazgeçtim bu kadar ifşa olmak istemiyorum zaten lütfen inanmıyorsanız yorum yapmayın ciddiyim ben çünkü

Bütün fikriniz bu mu gerçekten?

Sizin asıl düşünmeniz gereken şeyler; ailelerinizin uyumu, sizin o aileyle uyumuzun, sevgilinizin bundan sonra hayatını ne şekilde ve nerede planladığı. Bunlar şeffafca konuşulsa bile öngöremediğiniz sorunlar, fikir değişiklikleri mutlaka olacaktır. Keşke sevgilinizin bastan söyleseymiş doğruları. Size tek tavsiyem daima akılcı davranmanız.

Evet, bu. Beğenemediniz mi?

Hem size ne? Buram buram ırkçılık kokan bir konuya gelecek ırkçı yorumları öngörebiliyor olmam mı sizi rahatsız etti?

Suriyeliler ayni ulkede yasamaya basladigimizdan beri cok iyi bir izlenim birakmadilar acikcasi onyargi olusmasi cok dogal ama hepside bir degil aileniz dusuncelerinden kolay donecek gibi gelmiyor ama mecburen zamani gelince soylemeniz gerekiyor..zaten sizinde tanimaniz lazim baska bir ulkenin kulturuyle buyumus size uyarmi bunlar farkli dusuncelerde de olabilir ama ailenizden once sizin emin olmaniz lazim

Off
Off neden insanlar böyle düşünüyor nasıl ispat edebilirim yaşadıklarımı ama gerçek hepsi 😢 keşke sosyal deney olsaydım
Tatlım eğer gercek bir vakaysa da sırf milliyetinden adam terk edilir mi? Biraz batıda doğsa Yunan az yukarilara gitse Rus olacak. Kendimiz seçmiyoruz doğduğumuz yeri ama iyi insan olmak bizim elimizde. Ben insanları sadece ikiye ayırırım:IYI INSANLAR, KÖTÜ INSANLAR.

Kültür farkı, eğitim seviyesi, kafa yapısı, ten uyumu vb faktörler için de bir kuyumcu hassasiyetiyle objektif karşındaki insanı ölç, biç. Zamana yay. Çevrene şok, çevresiyle tanış.

On yargıları yıkamam diyorsan da en azından bir çaba göster...

Son düzenleme:
türkiyede çok fazla suriyeli var ve üçer beşer çocuk yapıyorlar hepsi. suriyeli-türk evlilikleri de bayağı fazla olmaya başladı. ben aynı yerde yaşayan ırkların karışmasını doğru bulmuyorum. zaten bir sürüler, 50 yıl sonra ülkenin yarısı suriye melezi olacak. ama bu kadar aşıksanız bir istisna olabilir. ailenizi ikna etmeniz zor görünüyor çünkü ben de çocuğum böyle bir istekle gelse onay vermezdim. allah yardımcınız olsun

Yazı biraz roman gibi olmuş

Seviyorsanız bırakmak için bir sebep yok
Birde konuşmasından nasıl anlamadiniz ki
Genelde illaki anlaşılıyor
uzun yazacağım insanları sıkmayayım istedim ve edebiyat okuyorum sürekli kitap okurum arkadaşlarımla da bir konu hakkında konuştuğumda aynı şeyi derler hep "roman gibi konuşma "..

Suriyeli olsun.Bence bırakma.Ben böyle birini bulsam suriyeli diye bırakmam.Kurtlerle de evlenmiyor muyuz.Bence suriyeliler kürtlerden iyi.Sonra çok pişman olursun.Benim bir arkadaşım ünide bir filistinliyle cıkmış aynı seninki gibiymiş.Ailesinin etkisiyle ayrılmış.Sonra ileri yaşlarda bir kazmayla evlendi boşandı.Hala o filistinliyi anar.
Kadına bak ya sanki karpuz seçiyor. Kürtlerle de evlenmiyormuymuşuz? Bence siz hiç evlenmeyin hanımefendi, böylece o iğrenç düşünce yapınız gelecek nesillere sirayet etmemiş olur.

Ben Suriyeli diye değil de böyle bir konuda yalan söylediği için ayrılırdım..
Yarın bir gün bu adam benim orada karım çocuğum vardı diyerek ağlarsa şaşırmam..
Başka yalanı var mı bilmiyorum. Ama rn bir tek bu konuda olduğunu düşünüyorum yani inşallah öyledir. Aslında kafam o kadar karışık ki birşey de sormadan döndüm ve henüz hiç konuşmadık 😟

Bu konunun ömrü kısa, birazdan başlar tartışmalar ve sevgili Mune Mune net kapatır hanımlar dağılalım 🤦🏻‍♀️
Başlık konunun gidişatı ve sonu hakkında bilgi veriyor zaten, hadi önyargılı olmayayım, üyelerin tatlı tatlı yazışacağını düşünüyorum diyerek pembe tablo çizeyim, gerçi dediğime kendim bile inanmıyorum ama neyse, hanımlar ırkçı söylem yasaktır biliyorsunuz.

uzun yazacağım insanları sıkmayayım istedim ve edebiyat okuyorum sürekli kitap okurum arkadaşlarımla da bir konu hakkında konuştuğumda aynı şeyi derler hep "roman gibi konuşma "..
Ya kusura bakmayın da olsa olsa ucuz dram olur bundan. Morel nedir, sene olmuş 2019 hala ırkçılık ve MOREL???

Evet, bu. Beğenemediniz mi?

Hem size ne? Buram buram ırkçılık kokan bir konuya gelecek ırkçı yorumları öngörebiliyor olmam mı sizi rahatsız etti?
Ben ırkçı bir konu olarak yaklaşmadım açıkçası. Konu açılır açılmaz bu tarz yorumlar yapan insanların pek fikir üretemediğine inanıyorum. Fikrim olmayan konulara yorum yazmak da pek tarzım değildir. Üstelik rahatsızlık duyduğum bir durum da yok. Sakin kalmanızı tavsiye ederim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X