Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten mi ?
Acaba sen o çoxuğu hak ediyor musun ?
Millet mars a gidiyor biz ne ile uğraşıyoruz. Ya birde ünivwraiye mezunusunjz ne okuyırsunuz si z allah aşkına...
Şaka mı yaaaa

suriyeler bizim ülkemizde plajlarda kadınları taciz etsin bizim askerlerimiz suriyede şehit olsun gitsinler ülkelerinde savaşmaları gerekiyorsa savaşsınlar burda habire çoçuk yapıyorlar
Benim ailem de maalesef böyle düşünüyor bunu sürekli dillendiriyor Ama bu onu sevdiğim gerçeğini değiştirmiyor

İster Suriyeli olsun, ister Finlandiyali, isterse Çinli, insan neden milliyetini bu kadar zaman saklayip sonra soyler ki?
Yalancilik, iki yuzluluk bu, başka bisey degil.
Ailesiyle ilgili yalan soylerken ne geciyordu acaba o küçük aklindan?
Bir sure takilir, birakirim, nerden ogrenecek diyordu muhtemelen, baktı iş ciddiye binmeye basliyor, oyle anlatti.
Bu adamdan bir cacık olmaz.

Öyle bir yazmışsın ki sanki adam seri katil olduğunu falan itiraf etmiş gibi. Türklerin Suriyelilere olan önyargısı çok fazla, yalanını savunmuyorum ancak altında yatan bu olabilir. Böyle ırkçı konulardan hoşlanmıyorum, amacın ne bilmiyorum ama konu sayfa sayısına bakınca insanları birbirine düşürmeyi başarmışsın gibi görünüyor.

Bir stk’da tamamen Suriyelilerle ilgili bir projede çalışırken bize çevirmenlik yapan üniversiteli Suriyeli gençler, sokakta yürürken dahi Suriyeli oldukları anlaşılacak diye çok korkuyorlardı. Bu hiç garipsenecek bir şey değil. Etraf onlardan nefret eden insanlarla dolu. Biraz içlerine girerseniz birçoğunun milliyetleri konusunda ne kadar çekingen olduğunu görürsünüz. Herhangi bir sosyal medya hesabınızdan Suriyeli hashtagini incelerseniz de sebebini çok rahat anlayabilirsiniz.

Konu sahibi, gerçek misiniz bilmiyorum ama erkek arkadaşınız adına çok üzüldüm. Umarım onu bu sebepten bırakırsanız en kısa zamanda toparlanır ve Allah gönlüne göre verir.

Erkek arkadaşınız neden en başından gizledi? Sorun olacağını biliyordu muhtemelen. Bu durumda yatağınıza girip ağlamak hiç bir işe yaramayacak o yüzden beraber çözmeye çalışın. Sadece anneniz mi tanıştı oğlanla? Eğer güvenenilirseniz annenize danışmayı düşünün. Sanıyorum ki gizleyebileceğin birşey değil malum ailesinden anlaşılır Suriyeli olduğu. Umuyorum ki ırktan önce insanlığına beyefendiliğne bakarak karar verir aileniz.

suriyeler bizim ülkemizde plajlarda kadınları taciz etsin bizim askerlerimiz suriyede şehit olsun gitsinler ülkelerinde savaşmaları gerekiyorsa savaşsınlar burda habire çoçuk yapıyorlar

Avrupa’da da bizden nefret ediyorlar, onlara da hak veriyor musunuz? Devletin bu konudaki politikasını eleştirmekte sonuna kadar özgürsünüz ama kendilerine devletimiz tarafından sunulan bir hakkı değerlendirdiler diye, ölmek yerine yaşamayı seçtiler diye, kendileri için bir şans yaratmaya çalıştılar diye koca bir milleti bu şekilde aşağılamanıza saygı duyamıyorum. Suriyeli deyince herkesin aklına plaj, kadın, taciz geliyor. Yüzü tamamen yanmış bir çocukla, iki kolu da kopmuş bir diş hekimiyle ya da tüm evlatlarını savaşta kaybetmiş bir anneye hiç karşılaşmadığınız için olsa gerek. Ben karşılaştım ve inanın “ülkelerinde kalıp savaşmak” sizin sandığınız kadar neşeli bir durum değil.

Evet buraya geldiler yaptıkları şey taciz tecavüz hırsızlık plajlarda kadın dikizlemek dilencilik buraya sığınmacı olarak geldiler ama yaptıkları tek şey üremek başka bi hünerlerini görmedik

Suriyeli olunca ne oluyor ki problem ne ben anlayamadım.Bende siyasi görüşü sizin ailenizle aynı olan bir ailenin evladıyım her ne kadar ben farklı düşünsemde ailemin tercihi bu ama bir Suriyeliye asla karşı çıkmazlar.Sadece hırlı mı hırsız mı ailesi nasıldır evine yurduna sahip cıkar mı diye degerlendirirler.Bu degerlendirmeyi de Suriyeli olduğu icin degil olması gerektigi icin yaparlar.Sasirdim sizin ailenize ve bilhassada sizin tepkinize.Neyse insallah bu hikayeniz karsı tarafa travma yaratmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…