Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim büyük askim da suriyeliydi. Ustelik has be has Afrin doğumlu. Gayet de dunyalar tatlisi bir insandi. "papatya gibisin" sarkisini soyleyip dans eder, her vapura bindiğimizde
" İstanbul' da bir şehir hatları vapuruna verildi adım
iki kıyı arasında usanmadan dolaşır her iskelede seni ararım " diye siir okurdu. Öğrettiğim turgut uyar dizelerini ezberler uygun anlarda söylerdi....
Bir gün bile utanmadim onun memleketinden.
Suriyeli diye kötü olacak degil.
Irkci degilim demişsiniz ama gayet de irkci bir yaklasim sizinkisi.
Ayrica madem o kadar büyük problem soylemeyin gitsin. Sanki arap pasaportu mu car. Ailen nereden bilsin?

İyi biriyse mücadele edin.
Siyasi konuya girmek için çıldırıyorum ama yapamam.

Ben türküm en yakın arkadaşım alevi Kocam arap Suriyeli değil:)iranlı kardeşimin eşi ermeni diğer kardeşimin eşi kürt her sabah bana sadece günaydın diyen Komşum rus yakın arkadaşlarımdan birinin kocası amerikalı ben bakınca bu insanlara insan görüyorum ve ayrıt noktam kötü-iyi insan fazlasını ya da kendini üstün göreni türk ırkına göre türk müslüman dinime göre de müslüman görmüyorum ayrımcılık yapanı insan görmüyorum.

Gecen hafta gorumcem suriyeli sevdigiyle evlendi cocuk iyi suan gordugumuz kadariyla ama aileni karsina alma bence sevgi gelip geciyo ama pismanliklar kaliyo

Anneannemin dedesinin dedesi Şam'dan göç etmişler vakti zamanında. Onların torunu olarak 8de 1 falan Suriyeliyim. Kim bilir atalarımız kimlere kimlere dayaniyor. Kim ne zaman nereden göçmüş... demem o ki çoğumuz bir yerlerden buralara göçmüş insanların torunlarıyız. Böyle şeyleri dert etmemek lazım. Karısını, çocuklarını öldüren adam Türk olsa ne olur Japon olsa ne olur...

Insan insan olduktan sonra nereli oldugunun ne onemi var ki evet basta insan turk olmasina ragmen farkli yoreyi garipsiyor lakin kendin diyorsun annem begendi diye nereli olacagimizi nasil yasayacagimizi malesef biz belirleyemiyoruz. Eger kotu biri degilse bence sirf suriyeli diye ayrilma derim. Benim teyzeoglumda kimseyi istemedi suriyeli biriyle evlendi baslarda bizde garipsedik ki kiz turkce konusuyor aksani guzel ama ailesiyle dil olarak anlasamiyoruz farkli konusuyorlar ama benim esimin ailesinden bin kat iyiler cenaze olur ilk gelenlerden olurlar bayram seyran atlamazlar o yuzden onceligin karakteri olsun sana ailene davranisi olsun nereli oldugunu bosver

Önemli olan insanlık bence bu konu için uygun bir ifade değil. Önemli olan aile önemli olan ortak geçmiş ve ortak kültür. Aşk bir yere kadar ben olsam ayrılırdım net.

Benim de esim misirli.. Ne var yani bunda? Drama baglamissiniz resmen.

Benim turk erkek arkadaslarim da oldu Insanliktan nasibini almamisti hic birisi. Yalan, aldatma her halt vardi. Hep aci cektim.. Esim ise tarifi imkansiz bir insan. Dunyada cenneti yasatiyor bana. Ben hic kimseden boyle deger gormedim bugune kadar..

Oyuzden once insanligina bakin irkina degil.

Seviyorsan ve güveniyorsan gerisi çokta önemli değil ailenide bir şekilde ikna edebileceğini düşünüyorum bu kadar sevipte sırf suriyeli diye bırakmak saçma olur.

Öncelikle itiraf dediğiniz şey suç işlenmesi durumunda gerçekleşir. Suriyeli olması suç değil ki itiraf etsin. Sizin bakış açınız da problem var. Eğer adam duGunse , kafanızı uyusuyorsa, evine bakacağım dan karakterinden eminseniz sevginizin arkasında durun. Millet aşkı için neler yapıyor. Hırsız değil arsız değil. Hem okumuş insansınız bakis açınız farklı olmalı dik durabilmwlisiniz. Ama önce siz bakış açınız değiştirin. Eğitim diploma ile olmuyor

Kurtleri niye karistirdin dunki suriyelileri kurtler o cografyalarda turklerden bile once varlardi bin yildir varlar iki toplum kaynasti bu vatan icin savasan nice asiretler vardi kurtulus savasinda o unvanlari bosuna almadi o iller ayrica lazlar gocmenler cerkezler cingeneler her kökenden insan var ustelik birlikte bir Turkiyeyiz.
Bu arada suriyeliler icin hala da sicak bakmiyorum cunku fazlalar yalnizca misafirler gozumuzde ama gitcek gibi degiller.

Açık konuşmak gerekirse benimde ailem kabul etmezdi. Ama ben o kişiyi gerçekten çok seviyorsam ırkına bakmaz evlenirdim. Sen ırkçı değilim diyorsun ama böyle bir konu açmışsın gerçek aşkın o olduğunu düşünseydin zaten ondan vazgeçme fikri bile seni üzerdi.

En başında söylenen bi yalan var bilmiyorum yani büyük hata

Bunca zaman Türkçe bir soyadla beni kandıran adamla evlenmezdim.
Suriyeli olmasından ziyade yalancı olması büyük sorun.
Suriyeli olmasını da şöyle sorun ederdim.
Irkçılıktan değil ama yakın kültürlerden evlilik yapılmasını daha uygun buluyorum sonra sorunlar çıkabiliyor.
Ha insan bazen akrabası ile evleniyor sorun olacaksa yine oluyor o ayrı da...
Yine de yapamazdım yabancı biri ile.
Ama başta dediğim gibi ortada yalan var.
Güvenim zedelenirdi,kim bilir daha neleri yalandır diye düşünürdüm. Araştırıp soruşturacak olsanız soy sop Türkiye de değilse bunu da bilemezsiniz.

Ama siz önce yalanına odaklanın neden yalan söylemiş. Ülkedeki baskılardan ötürü mü, çekinmiş mi neden?
Bence büyük bir yalan, gereksiz bir yalan ama sizi nasıl ikna edecek bakalım, edebilecek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…