Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne zamandır beraberdiniz? Konuşması nasıldı, hiç mi anlamadınız yani?
Ben olsam ayrılırdım. Suriyeli olduğu için değil, yalan söylediği için.
Kendince haklı sebepleri olabilir ama bu kadar kolay yalan söyleyip gizleyebildiğini gördükten sonra güvenim sarsılırdı. Adam istese her konuda ayakta uyutabilir karşıdakini.
Hatayda Kiliste göçmen kampından gelenler çok güzel Türkçe konuşuyor benim bir arkadaşım var baştan hiç anlamadım Suriyeliyim deyince şok oldum hadi canım sen de dedim bulunduğum şehirde tercümanlık yapıyordu konu sahibinin anlamaması normal

Yaa evet anket sizi veri olarak kullanacağım kadınlar kulübü anket görevi bana verildi zaten !
Valla alinma anket gibi geldi bana , Suriyeli biri tamamen Türk gibi davranamaz muhakkak hissetmissindir bu kadar ilgi sevgi gostermesinin nedeni vazgecme diyedir bir de gordugum suriyeliler iki uc esli yarin bi gun suriyeli ikinci bir esle cikabilir karsina demedi deme konu gercektir ins

Hanımlar ben soruma cevap arıyorum lütfen.. İnandırıcı gelmediyse yazmayın. Ama emin olun ayrıntı verdiğim için size böyle geldi. Sadece şunu deseydim : Sevgilim benden suriyeli olduğunı gizlemiş dün bana söyledi bunu. Ailem suriyelilere karşı ne yapmam gerek? Bu size inandırıcı gelecekti. Duygusal bir modda içimi dökmek için yazdım.. Ne deseydim direkt karşısına çıkıp senden hoşlanıyorum mu deseydim. O an aklıma bu geldi bunu yaptım sonra konuşmaya başladık zaten. Mesele de bu değil bınkarı geçin. Benim derdim aileme akrabalarıma nasıl açıklayacağım . Diğer şeylere takılmayın. Böyle dendikçe keşke ayrıntı yazmasaydım diyorum

Boşverin konu sahibi sizi alaya alanları.
At mevzusuna takılan olmuş, çocuğun imkanı buna el vermiş yani neden bu kadar gırgıra alınıyor anlamıyorum.

Sorunuzun cevabına gelince, ailenizin bilmesi şart değil bence. Yani çocuğun ailesi de çocuk gibi ise mesele yok sanırım. Sonuçta Hatay'da da Araplar var yerli. Aileniz de onları Hatay'lı bilsin ne olacak:)
Bence ailenize hiç yansıtmayın bu meseleyi.

Aileniz karşı çıkacaksa bu iş kesinlikle olmaz diyorsanız ayrılın. Ne olursa olsun size en başında Aşkını itiraf ederken memleketi hakkındaki gerçeği de söylemeliydi. Siz de o zaman o gerçeğe göre başlardınız yahut başlamazdınız
Yurtta bir arkadasım vardı , sevgilisi Giresunluydu. Babası da, halasına Giresunlu eniştesi çok çektirdiği için kesinlikle bir daha oralılara kız vermem diyormuş hep. Ama kız bunu bile bile oğlana Ümit vermeye, işi ilerletmeye devam etti... Madem baban vermeyecek , o zaman bu işi kesip at. Daha fazla ikinizin de canı yanmasın
Hakkınızda hayırlısı olsun
Kürt Suriyeli derken bi de Karadeniz yöresini de katın şimdi başlar kavgalar bu konu kapanır arkadaş kişiler renk cinsiyet ırk milliyet varsıl yoksul farketmez her insanın iyisi ve kötüsü vardır sadece yetişme tarzları kültürleri denk düşmediği için anlaşmazlıklar çıkabiliyor ve bunları baştan idrak eden büyükler de karşı çıkmaktalar

Hanımlar merhaba
Şuan o kadar karışık hisler içerisindeyim ki, nasıl bir düşünce içerisinde olmam gerekiyor kestiremiyorum. Biraz uzun olacak ama lütfen sonuna kadar okuyun. İçimdekileri döküp biraz olsun rahatlamak istiyorum.

Bundan önce uzak akrabalarımdan bir sevgilim oldu, değer verdim ama görmedim. Aldatma, hakaret, psikolojik şiddet hepsi vardı. Nefret ettim ve ayrıldım peşimden koştu ama asla kabul etmedim.

Uzun bir aradan sonra hayatımda ilk defa aşkı tattım. Üniversitede aynı kampüste farklı bölümlerdeydik. o mezun oldu ben hala üniversitedeydim. Mezun olduğu bölümde iş aramaya başladı, bulamadı, bulana kadar düşük ücretli bir işe girmek istediğini söyledi. Küçük bir manavda çalışmaya başladı.

Annemle tanıştı annem onun karakterini beyefendiliğini her şeyini çok sevmişti .Artık ciddi düşünmeye başlamıştık. Tek sorunumuz maddi durumuydu hiç birikimi olmadığını söylemişti. Biraz para biriktirip öyle ailemin karşısına evlilik için çıkıp ikna etmeye çalışacaktık. Ben de atanırım atanamazsam da küçük bir iş bulurum ikimiz de çalışırız zamanla hallederiz diye düşünüyordum.

Bana Hataylı olduğunu söylemişti. Bir Türk soyisimi söyledi. Ailesinin de Kilis’te yaşadığını söyledi. Konuşması, hareketleri, kıyafet tarzı görünüşü tam bir Türk. Hiçbir şekilde Suriyeli olduğunu fark etmedim. Aklımın ucundan dahi geçmedi. Sosyal medya kullanmıyordu. Telefonu hep kilitsizdi istediğim zaman bakıyordum ama zaten Türkçe kullanıyordu. Arkadaşları da Türk’tü.

DÜN BULUŞTUK. BANA KENDİSİNİN SURİYELİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Ben çok üzgünüm çok içimdekileri anlatamıyorum. 😢Eve gelip hastayım bahanesiyle yatağıma girip saatlere ağladım. Onu çok seviyorum. Ama aileme ne diyeceğim? Arkadaşlarıma me diyeceğim?
Yanlış anlaşılmasın lütfen ben ırkçı birisi değilim. (Lütfen siyasi tartışmalara girmeyelim siyaseti hiç sevmem sadece içinde bulunduğum durumu anlamanız için yazıyorum bunu) Ailem Mhpli ve milliyetçi bir ortamdan geliyorum. Ailem onun Suriyeli olduğunu duyarsa direkt üstünü çizecek.

Dün bu olaydan sonra hiç mesajlaşmadık. Bugün beni bir kere çaldırmış ama henüz ne diyeceğimi bilmediğimden açmadım. Onu çok çok seviyorum. Lütfen bana birşeyler yazın...
Kafama sikmak istiyorum kacinci yuzyildayiz

Şu tahtadan at olayını okuyamadım silmişsiniz.
Siz devam etseniz bile bu kadar profesyonel bir şekilde yalan söyleyebilen birine güvenip evlenebilecek misiniz?

Kendisi bana yapıp hediye etmişti
Sen suriyeliler hakkında öyle şeyler söylüyordun ki beni terkerdersin diye korktum dedi
Tamam da bikaç gün değil bikaç hafta değil. Aylarca yalan söylemiş. Gayet rahat kandırabilmiş sizi.
Bence bunun bahanesi olmaz.

Suriyeli olmadığının anlaşılmaması tuhaf gelmedi bana, Arapların belirli bir tipi yok zaten. Kullandıkları isimleri Türkler de kullanıyor, ayrıca Türkçe'yi çok güzel bir şekilde öğrenmişse Türk zannetmesi son derece normal. Benim anadilim de Türkçe değil ama çok iyi konuşurum, ben söylemezsem kimse anlamıyor. Konudaki en büyük suçlu sevgili bence, bir insan nasıl içinden geldiği topluluk hakkında konuşulanlara sessiz kalabilir? Aklım almıyor. Laf anlatmaktan sıkıldığı için dışarıdaki insanları duymazdan gelir, onu anlarım da bunları söyleyen kişi sevgilisi.

Hanımlar merhaba
Şuan o kadar karışık hisler içerisindeyim ki, nasıl bir düşünce içerisinde olmam gerekiyor kestiremiyorum. Biraz uzun olacak ama lütfen sonuna kadar okuyun. İçimdekileri döküp biraz olsun rahatlamak istiyorum.

Bundan önce uzak akrabalarımdan bir sevgilim oldu, değer verdim ama görmedim. Aldatma, hakaret, psikolojik şiddet hepsi vardı. Nefret ettim ve ayrıldım peşimden koştu ama asla kabul etmedim.

Uzun bir aradan sonra hayatımda ilk defa aşkı tattım. Üniversitede aynı kampüste farklı bölümlerdeydik. o mezun oldu ben hala üniversitedeydim. Mezun olduğu bölümde iş aramaya başladı, bulamadı, bulana kadar düşük ücretli bir işe girmek istediğini söyledi. Küçük bir manavda çalışmaya başladı.

Annemle tanıştı annem onun karakterini beyefendiliğini her şeyini çok sevmişti .Artık ciddi düşünmeye başlamıştık. Tek sorunumuz maddi durumuydu hiç birikimi olmadığını söylemişti. Biraz para biriktirip öyle ailemin karşısına evlilik için çıkıp ikna etmeye çalışacaktık. Ben de atanırım atanamazsam da küçük bir iş bulurum ikimiz de çalışırız zamanla hallederiz diye düşünüyordum.

Bana Hataylı olduğunu söylemişti. Bir Türk soyisimi söyledi. Ailesinin de Kilis’te yaşadığını söyledi. Konuşması, hareketleri, kıyafet tarzı görünüşü tam bir Türk. Hiçbir şekilde Suriyeli olduğunu fark etmedim. Aklımın ucundan dahi geçmedi. Sosyal medya kullanmıyordu. Telefonu hep kilitsizdi istediğim zaman bakıyordum ama zaten Türkçe kullanıyordu. Arkadaşları da Türk’tü.

Ben çok üzgünüm çok içimdekileri anlatamıyorum. 😢Eve gelip hastayım bahanesiyle yatağıma girip saatlere ağladım. Onu çok seviyorum. Ama aileme ne diyeceğim? Arkadaşlarıma me diyeceğim?
Yanlış anlaşılmasın lütfen ben ırkçı birisi değilim. (Lütfen siyasi tartışmalara girmeyelim siyaseti hiç sevmem sadece içinde bulunduğum durumu anlamanız için yazıyorum bunu) Ailem Mhpli ve milliyetçi bir ortamdan geliyorum. Ailem onun Suriyeli olduğunu duyarsa direkt üstünü çizecek.

Dün bu olaydan sonra hiç mesajlaşmadık. Bugün beni bir kere çaldırmış ama henüz ne diyeceğimi bilmediğimden açmadım. Onu çok çok seviyorum. Lütfen bana birşeyler yazın...
ailene söyleme suriyeli olduklarını...

Kürt Suriyeli derken bi de Karadeniz yöresini de katın şimdi başlar kavgalar bu konu kapanır arkadaş kişiler renk cinsiyet ırk milliyet varsıl yoksul farketmez her insanın iyisi ve kötüsü vardır sadece yetişme tarzları kültürleri denk düşmediği için anlaşmazlıklar çıkabiliyor ve bunları baştan idrak eden büyükler de karşı çıkmaktalar

hanımefendi ben de Karadenizliyim , sizce orada karadenizliye bir kötüleme var mı?
Mesajımı yeniden okursanız gayet olağan bir şekilde arkadaşımın yaşadığı olumsuz durumu anlattım.
Eğer benim verdiğim örnekteki arkadaş gibi , babam beni şuralıya vermez diyorsan; oğlana umut vermeyeceksin ayrılacaksın diyorum .
Çünkü aileler böyle takıntıları varsa, zor geri adım atıyor ; gençlerin burnundan getiriyor
Ki bence de gayet saçma, bir kişiden kötülük gördüm diye bütün yöreyi ya da ırkı suçlamak...

Nereli olduğunun önemi yok.
Ama yalan söylemesi büyük bir sorun.
Ayrılacaksanız sebep bu olsun.
Lütfen bir insanı ırk, memleket gibi sebeplerle terk etmesin kimse.
Bence bu çok ağır..

zaten ülkede bir kaç kişinin yaptığı bazı şeyler yüzünden suriyelilerin adı çıktı
eğer düzgün kişilikli,size değer veren biriyse neden olmasın ki
bence vazgeçmeyi sonuna kadar AŞK diyorum

Hanımlar merhaba

Yahu millet daha uç noktalarda olan insanlarla evleniyor mutlu oluyor kaldı ki Suriyeli kültürü Türklere yabancı değil bu kadar kasma akışa bırak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X