Lütfen akıl verin.

asabikaramel

Oğlum nefesim herşeyim...
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2016
144
43
Bu benim 2.uyeligim aslinda ilkinde cok tepki goren konular acmistim ve o zaman cok sıkıntı icindeydim.Mune veya baska biri lutfen hesabimi kapatma nerden nasil yazilir bilmiyorum diger hesabimin ne oldugunu niye kapattigimi sorarsan sana nerden istersen yazarim ama lutfen kapatma konumu.Konusmaya ihtiyacim var hemen yeni bir eposta alip buraya yazmaya karar verdim çünkü konusacak kimsem yok.

Velhasil konuya geleyim.3 senedir evliyim 1 evladim var esimle aramiz cok kotu ayni evin icinde 2 gundur sadece birkac kelimeden baska konustugumuz bisey yok.Eger konusursak isin sonu kavgaya variyor.Benim ak dedigime kara kara dedigime ak diyor.

Eksik yönlerini siralamam gerekirse
Pasakli
Daginik
Sinirli
BENCİL
Küfürbaz
Nerde ne konusmasi gerektigini bilmez
Cıvık
Kotu bir baba modeli
Daha bir suru sey bana hic yardimi yok tek basimayim cok yanlizim bıktım artik konusacak bile kimsem yik cevremizdeki herkesi bizden uzaklastirdi.O kadar bencilki bu bencillik onu her hecen gun daha da cekilmez birine ceviriyor.

Cok anlayissiz evlendigimden beri bu evlilik benim icin cekilmez bir dert oldu.Her Allahin gunu kavga gürültü.Bisey desem hemen kavga cikariyor.

Evladim cok zor bir bebek dogdu dogali sıkıntısı hic bitmedi ki benim saglik sorunlarimda ayni sekilde.Sıkıntı stres vucudumda surekli hastalik cikartiyor.

Bu evlilige niye devam ediyorsun bosan va diyeceksiniz biliyorum ama demeyin lutfen bosanmak bende istiyorum ama cesaretim yok gucum yok.Nasil yaparim nasil ederim bosansam soyle olur boyle olur diye her gun dusunuyorum ama cikis yolu bulamadım.

Buraya moral bulmaya geldim nolur kalp kirmayin yazdiginiz kotu sozler beni daha da uzer ben sadece dertlesmek istedim.Allaha hergun yalvariyorum ama aylar gecti esimde hic bir duzelme yok dahada kotuye gidiyor.Maddi sıkıntılar vs derken hayat cekilmez bir hal aldi.

Cok uzun oldu hepinizden ozur dilerim.Okuyanlarada simdiden tesekkur ederim.

Cok caresiz geldin bana uslup olarak kiyamam,uzuldum
Ama bosanmak bir caredir biliyor musun? Meslegin var mi? Calisabilir durumda misin? Saglik engelin yoksa hemen bir ise gir derim. Cocuguna bakici tutarsin veya annene rica edersin bir sure sen kendini toparlayana kadar. Calismak insana guc verir. Belki sonrasinda bosanacak gucu kendinde bulursun. Soyledigin seyler ufak ufak dezavantajlar degil cunku,evlilikte olmamasi gereken her seyi yazmissin

Zor durumdasın canım anlayabiliyorum ama mutlaka bir yol vardır ,ailen yokmu gidebileceğim?ALLAH büyüktür sabret ,ama öyle boş boşta bekleme ücretsiz kurslara git kendini eğit para kazan ....

Pasakli
Daginik
Sinirli
BENCİL
Küfürbaz
Nerde ne konusmasi gerektigini bilmez
Cıvık
Kotu bir baba modeli

Nerde ne konuştuğunu bilmeyen / cıvık bir adam üstüne bir de bencil ise ... durum zordur . Biraz eleştiri karşısında sinirlenir/küfür eder ...o da tuzu biberi olur .

Dağınıklık/pasaklılıkta seni ondan iyice soğutur .

Ve bunların hepsi voltranı oluşturunca kötü bir eş / kötü bir baba modeli çıkar .

Konuşursun , kavgasız konuşursun . Bak çok bencilsin , kendinden başka bir şey düşünmüyorsun dersin ... Kabul eder mi ?

Öfke kontrolü yap biraz , küfür etme ...bak bu tarz kişiler saygı görmez . Evladımıza da kötü bir örneksin dersin . Anlar mı ?

Şakaların , yerli yersiz konuşmaların seni hoş göstermiyor . Cıvık bir adam olmak beni senden soğutuyor dersin ... Düzeltir mi ?

Tazmanya canavarı gibisisin . Arkanı toplamaktan öyle yoruluyorum ki , biraz dinlenip sana ve çocuğuma doğru ve dingin vakit ayıramıyorum . Yorulduğum için yüzümde düşüyor , biraz yardımcı olamaz mısın dersin ... Olur mu ?

Beni seviyor musun diye sorarsınız en önemlisi ... ben seviyorum seni der misin mesela ?

Yani dertleşelim dertleşelim de ... bu soruların cevapları sende . 3 ve üzeri Hayır varsa ... Ve en önemlisi son soru Hayır ise . Neyin mücadelesi olacak bu vereceğin ?

Konuşun . Tüm sıkıntılarını anlat tane tane . Olursa ne ala .

Sizi mutsuz eden bir evliligi surdurmek zorunda degilsiniz.. cocugunuz kac yasinda ? Calismayi dusundunuz mu ? Belki esiniz belirttiginiz maddi sıkıntılar yuzunden bu haldedir, sizde calissaniz yardimci olsaniz ?

Size kendimden ornek vereyim, benim babamda sinirli hem piskolojik şiddet hem normal şiddet kullanmaya meyilli'dir.. ben kavgali bir ortamda buyudum annemin hali ortada. Gencecik yaşta bitmis durumda, biz ayni sekilde, duzelmeyecek diye dusunuyorsaniz lutfen hem kendiniz icin hem cocugunuz icin bu evliligi devam ettirmeyin, ailesini mutlu edemeyen bir adama hayatinizi adamayin ! Hem size hem yavrunuza yazik..

Valla böyle kocayı allah düşmanıma vermesin adamın bütün meziyeti eziyeti resmen bu kadar kötü huy bir bünyede nasıl toplanmış anlamadım gerçi birtek aldatma yok sanırım ama bu artı onca ek sinin hakkından gelemez üzgünüm ama bu adam iflah olmaz tek çare boşanmak sen yazmayın demişsin ama gel de yazma

mesleğin var mı?
çalışıyormusun?
ailen var mı?
boşansan destek olurlar mı?
bunlar önemli

Bir vasfim yok calismiyorum.Kendi ayaklari uzerinde duran biri degilim ve bu beni daha da cok üzüyor.Evladim bir bucuk yasinda.Anne evine daha once cok gittim ama orasi ayri bir cehennem.
Ausencia aslinda haklısın bunlarin hepsini inanki hergun nerdeyse söylüyorum ve aldigim cevap cok söyleniyor olmam.Anlamiyor dogru yapacak bisey yok ama evliligim bitsin de istemiyorum devam etsinde oyle bir cikmazdayim ki aslinda ben cok cesaretli biriydim benim kanatlarimla dunyayi dolasirdim ama o benim kanatlarımi kırdı incitti kucuk düşürdü simdi kucuk bir kiz cocugundan farkim yok.Oyle yanliz ve caresiz.Ya insanin cani nefes almak istemezmi istemiyor iste Darkmore evet cok caresizim oyle bir bunalimdayim ki ya hani kendine ceki duzen verse ben herseye tamam derim ama ilerleme hic yok.

Gecen gun aramizda gecen diyalogu size anlatayim.

Ben her zaman makyaj yapmam vaktim de olmaz canim da istemez zaten.Ama yapasim tuttu kaslarimin icinide hafif kalemle doldurdum.Vay sen misin kaslarini boyayan.

Eşim:Ben senin boyali kaslarina mi bakacam.
Ben:Ne var bunda belli bile olmuyor.
Eşim:Kalk git şu kaslarini temizle.
Ben:Temizlemek istemiyorum ya ne var bunda herkes boyuyor.
Esim:Senin kasların zaten guzel boyamana ne gerek var.

Aslinda size soyle soyleyeyim kaslarim cok dokuluyor ve kuaforde cozum bulamadi bende iclerini dolduruyorum bazen her zaman degil diyorum ya kirk yilda bir ama senin kaslarin zaten guzel falan hikaye aslinda makyaj yapmami da istemez sil o ruju su dudaklarina bak beni sinirlendirme falan filan hep boyle gider konusmalar.

Evden disari cikmam cikarsam oglumu ya parka gotururum yada markete gideriz oda haftada bir veya degil.Evin icindeyim surekli tek basina evcilik oynuyormusum gibi geliyor bana.Ev temizle cocuga bak oldu u yap bunu yap.Normalde soylenmem ama bir gun soylendim biktim senin pasakliligindan diye ve bana dedigi sey niye soyleniyorsun bunlar de in gorevin.

Allah askina ordan aferdersiniz don burdan corap toplamak benim gorevim mi.Omrum gitti laf anlatmakla.

Evet cekilecek dert degil ama diyorum ya kendimde o cesareti tekrar bulmam lazim.

Birakin bir omuru aslinda onunla dakika bile gecmez.

Kocan da da ne göz varmış nasıl anlamış kaşlarını boyaďığını allık ruj değil ki hemen farkedilsin

Kendini cok yakisikli zanneder benim gozumde oyleydi onun havalanmasinin sebebi benim zaten kimse onu benim ta ima yakistirmaz ama ben Allah yakistirmis otesi var mi derim hep.Beni hep kucuk dusurecek seyler yapar sen ne bilirsin falan diye.Ben calismak istiyorum dediğimde sen calisamazsin sen soylesin sen boylesin der.Demotive olmam icin elinden geleni yapar.

Eve bisey alinacak olsa o ihtiyac oldugu icin almaz sirf ben soylenmeyeyim diye alir.

Aslinda oturup sohbet bile edemiyoruz konusmalarin sonu hep kavgayla bitiyor beni cogu zaman dinlemez zaten adam yerine koyupda alip karsina konusmaz.

Herseyde beni suclar aslinda bu zamana kadar bende kendimi suçluyordum onun yüzünden ve sonra baktimki bu psikolojik bir oyun gibi kendi sucunu ayna misali bana yansitiyor ve benim kendimi suclamama neden oluyor.

Her şeyi senin görevin gibi görüyorsa, benim görevim evi temiz tutmak ve yemek yapmak senin pasaklılığını toplamak değil desen. Anlar mi.
Öyle de. Sonrada toplama. Şiddet gösterir mi?

FrKafka onuda denedim emin olabilirsin coraplarini almadim yerden ve gunlerce o koydugu yerde durdu yine sonunda ben almak zorunda kaldim.En son bir daha senin çamaşırları ni ortada gorursem camdan atarim asagi dedim o gunden sonra bir tik daha duzenli ama bu seferde yatak odasina atiyor.(oncen oturma odasiydi).

kendi ayaklarının üzerinde duramıyorsan sana ne diyebiliriz ki?boşanamıyor ailenin yanına da gidemiyorsun.
eşler arasındaki bu tür anlaşmazlıkların da dışarıdan bir çözümü yok malesef.
çözsen zaten çözmüş olurdun şimdiye kadar.
konuş desek o da çözüm değil .
adamın cevapları hazır.
bu tür konularda insan ne tavsiye edeceğini de şaşıp kalıyor işte böyle

Burcu ne bu adamın akrep ya da başak diyecem eleştiri yönünde yukaryukarı da yazdıkların uymuyor

Yengeç burcu insani bıktıran cinsten.Doğru disardan söyleyecek soz kalmiyor ama ne bileyim yazdim iste anlatmak istiyorum birilerine cunku anlatacak kimsem yok.Derdimi söylemek içimi dokmek beni rahatlatir belki diyorum.Gozumdeki yas bir gun kurumuyor suan bile gozlerim dolu yaziyorum.

Artik onun hareketleride bana batar oldu.Oturmasi kalkmasi vs vs...

Cok rahatsiz ediyor beni surekli laf soyle.esi rahatligi batiyor bana.O kadar rahat ki beni delirtiyor.

Gam yok keder yok bende gamda var keder de.

Sacimi boyatmak istiyorum ben istemiyorum dedigi icin 3 senedir el surdurmedim kestirmek dışında.

Kendimden cok ödün veriyorum ona karsi ve hakeden biri degil biliyorum.

Hani boyle disari cikiyorlar ya kari koca bebekleri mutlu mutlu geziyorlar alisverise falan gidiyorlar hep ozenmisimdir biz d3 gideriz ama yolda markette kavga eder oyle geliriz onun maasiyla geciniyoruz ve cogu zaman yetmiyor.
Markette bisey alacagim zaman kafami kaldirip gozunun icine baktigimda onun o alma der gibi olan bakisi varya icimi kemiriyor ve hic bisey almak istemiyorum.

Ona kalsa oda eve hic bisey almaz en cok onun eline bakmak beni yoruyor.

Ben bunlari yasayacak biri degildim ama yasiyorum iste.Cok gucluydum ben daglari sirtlayip goturecek kadar ve cok seviyordum onu dunyadaki herkesi unutacak kadar ama o tum bunlarin hepsini bitirdi.
Kiyamazdim opmeye bebek gibi dusunun hani iciniz gider opmek icin ama opemezsiniz ya hani oyle bi sevgiydi iste onu bile bitirdi suan eski gunler geliyor aklima ve ben bu duruma nasil geldim ona şaşıyorum.

Aslinda annem babam iyi insanlardir okumuş görgülü insanlardir sadece geri kafalidirlar sevgili olaylari falan ondan dolayi.Bizi hicbiseyden mahrum birakmadilar sevgi disinda.

Iste bu sevgi yuzunden kactim bende esime.Ama yagmurdan kacarken doluya tutulmak boyle bisey demekki.

Bazen diyorum sabret kimse kusursuz degil herkesin esinin bir kusuru var ama 3 sene o kadar sabrettim ki artik sabredecek takatim kalmadi.

Beni biraksalar bir omur bir kosede buzusup otururum ve kalkmam o kadar caresizim ve isteksizim.Sizlerinde kanatlarinizi kirdimi esleriniz bu kadar caresizken toparlanabildiniz mi evladim icin yeniden kendime gelmem lazim.

Nasil olur acaba yeniden baslasam.

Boşanmak veya boşanmamak sizin tercihiniz.
Ve boşanmamaya daha yakınsınız.
O halde iletişime geçmeye çalışın. Çok yoğun duygularla evlenmişsiniz, o günleri, o zamanlarki iletişiminizi hatırlayın ve o şekilde konuşun.
Konuşamıyorsanız yazın.
Beklentilerinizi, şikayetlerinizi yazın.
"Ben mutlu olmak istiyorum, sen de var mısın " tarzında....
Siz onun için saç boyatmaktan vazgeçebiliyorsanız, o da sizin için donlarını odaya atmaktan vazgeçsin bir zahmet.
İmkanınız varsa terapi alın.
İmkanınız varsa çalışın, maddi anlamda rahatlarsınız, bu da mutluluk getirir..
Kocanıza olan sevginizden bir parça da olsa kaldıysa yapın bunu.. Ve sevildiğinize inanıyorsanız..

neden evlendin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…