Lütfen akıl verin.

Yengeç burcu insani bıktıran cinsten.Doğru disardan söyleyecek soz kalmiyor ama ne bileyim yazdim iste anlatmak istiyorum birilerine cunku anlatacak kimsem yok.Derdimi söylemek içimi dokmek beni rahatlatir belki diyorum.Gozumdeki yas bir gun kurumuyor suan bile gozlerim dolu yaziyorum.

Artik onun hareketleride bana batar oldu.Oturmasi kalkmasi vs vs...

Cok rahatsiz ediyor beni surekli laf soyle.esi rahatligi batiyor bana.O kadar rahat ki beni delirtiyor.

Gam yok keder yok bende gamda var keder de.

Sacimi boyatmak istiyorum ben istemiyorum dedigi icin 3 senedir el surdurmedim kestirmek dışında.

Kendimden cok ödün veriyorum ona karsi ve hakeden biri degil biliyorum.

Hani boyle disari cikiyorlar ya kari koca bebekleri mutlu mutlu geziyorlar alisverise falan gidiyorlar hep ozenmisimdir biz d3 gideriz ama yolda markette kavga eder oyle geliriz onun maasiyla geciniyoruz ve cogu zaman yetmiyor.
Markette bisey alacagim zaman kafami kaldirip gozunun icine baktigimda onun o alma der gibi olan bakisi varya icimi kemiriyor ve hic bisey almak istemiyorum.

Ona kalsa oda eve hic bisey almaz en cok onun eline bakmak beni yoruyor.

Ben bunlari yasayacak biri degildim ama yasiyorum iste.Cok gucluydum ben daglari sirtlayip goturecek kadar ve cok seviyordum onu dunyadaki herkesi unutacak kadar ama o tum bunlarin hepsini bitirdi.
Kiyamazdim opmeye bebek gibi dusunun hani iciniz gider opmek icin ama opemezsiniz ya hani oyle bi sevgiydi iste onu bile bitirdi suan eski gunler geliyor aklima ve ben bu duruma nasil geldim ona şaşıyorum.

Aslinda annem babam iyi insanlardir okumuş görgülü insanlardir sadece geri kafalidirlar sevgili olaylari falan ondan dolayi.Bizi hicbiseyden mahrum birakmadilar sevgi disinda.

Iste bu sevgi yuzunden kactim bende esime.Ama yagmurdan kacarken doluya tutulmak boyle bisey demekki.

Bazen diyorum sabret kimse kusursuz degil herkesin esinin bir kusuru var ama 3 sene o kadar sabrettim ki artik sabredecek takatim kalmadi.

Beni biraksalar bir omur bir kosede buzusup otururum ve kalkmam o kadar caresizim ve isteksizim.Sizlerinde kanatlarinizi kirdimi esleriniz bu kadar caresizken toparlanabildiniz mi evladim icin yeniden kendime gelmem lazim.

Nasil olur acaba yeniden baslasam.

Yemin ederim oturdum bir sigara yaktım yazdıklarınızı okuyunca. Kendinize güveniniz kalmamış. Sürekli hor görülmekten, ezilmekten hiçbir şeyi başaramam diye düşünmeye başlamışsınız. Yaparsınız, ayaklarınız üstünde durabilirsiniz. Belki çok zor olur ama bu hayatı çekmekten, bu kadar mutsuz olmaktan iyidir.

Bu benim 2.uyeligim aslinda ilkinde cok tepki goren konular acmistim ve o zaman cok sıkıntı icindeydim.Mune veya baska biri lutfen hesabimi kapatma nerden nasil yazilir bilmiyorum diger hesabimin ne oldugunu niye kapattigimi sorarsan sana nerden istersen yazarim ama lutfen kapatma konumu.Konusmaya ihtiyacim var hemen yeni bir eposta alip buraya yazmaya karar verdim çünkü konusacak kimsem yok.

Velhasil konuya geleyim.3 senedir evliyim 1 evladim var esimle aramiz cok kotu ayni evin icinde 2 gundur sadece birkac kelimeden baska konustugumuz bisey yok.Eger konusursak isin sonu kavgaya variyor.Benim ak dedigime kara kara dedigime ak diyor.

Eksik yönlerini siralamam gerekirse
Pasakli
Daginik
Sinirli
BENCİL
Küfürbaz
Nerde ne konusmasi gerektigini bilmez
Cıvık
Kotu bir baba modeli
Daha bir suru sey bana hic yardimi yok tek basimayim cok yanlizim bıktım artik konusacak bile kimsem yik cevremizdeki herkesi bizden uzaklastirdi.O kadar bencilki bu bencillik onu her hecen gun daha da cekilmez birine ceviriyor.

Cok anlayissiz evlendigimden beri bu evlilik benim icin cekilmez bir dert oldu.Her Allahin gunu kavga gürültü.Bisey desem hemen kavga cikariyor.

Evladim cok zor bir bebek dogdu dogali sıkıntısı hic bitmedi ki benim saglik sorunlarimda ayni sekilde.Sıkıntı stres vucudumda surekli hastalik cikartiyor.

Bu evlilige niye devam ediyorsun bosan va diyeceksiniz biliyorum ama demeyin lutfen bosanmak bende istiyorum ama cesaretim yok gucum yok.Nasil yaparim nasil ederim bosansam soyle olur boyle olur diye her gun dusunuyorum ama cikis yolu bulamadım.

Buraya moral bulmaya geldim nolur kalp kirmayin yazdiginiz kotu sozler beni daha da uzer ben sadece dertlesmek istedim.Allaha hergun yalvariyorum ama aylar gecti esimde hic bir duzelme yok dahada kotuye gidiyor.Maddi sıkıntılar vs derken hayat cekilmez bir hal aldi.

Cok uzun oldu hepinizden ozur dilerim.Okuyanlarada simdiden tesekkur ederim.
boşanınca kuş gbi hafiflersin
bu belirsizlik ve sürekli stres hali seni daha cok yorar

Boşanmak icin cok adim attim ama hep geri döndüm kendime hep bir neden buldum.İste bak tamam su eksileri var ama bana bunlarida yapiyor diye surekli icimde bi catisma hali var icimde onu yererken bir yandanda onu savunmaya geciyorum ona karsi bazen icim sevgi dolu olurken bazende oyle bi nefret ediyorumki anlatamam.Yani su evden cikinca eve giresim gelmiyor.Psikiyatri ilac yazmiyor bebegim oldugu icin.Psikologda bir ay sonraya randevu veriyor ve o gun ya benim oraya gidecek param olmuyor yada baska bisey cikiyor.Hic bi konuda memnun degilim maddi manevi ve evlilikle ilgili olanlarda dahil.Kendimi kadin olarak hissetmiyorum kendimi bana cok kötü hissettiriyor.Iltifat bi guzel soz bisey ama yok.

Niye iltifat etmiyorsun dedigimde bir yerlerin kalkar sonra diyor.Benimde hakkim degil mi kendimi degerli hissetmek guzel hissetmek.Bilmiyorum cok sey mi istiyorum.Aksam eve gelince bir misir patlatayim bir cay koyayim yada bi kahve yapayimda keyifle icelim diyorum ama olmuyor.Ama gece olunca bana yanasiyor ve bu ondan sogumama neden oluyor.

Nerde ne konuştuğunu bilmeyen / cıvık bir adam üstüne bir de bencil ise ... durum zordur . Biraz eleştiri karşısında sinirlenir/küfür eder ...o da tuzu biberi olur .

Dağınıklık/pasaklılıkta seni ondan iyice soğutur .

Ve bunların hepsi voltranı oluşturunca kötü bir eş / kötü bir baba modeli çıkar .

Konuşursun , kavgasız konuşursun . Bak çok bencilsin , kendinden başka bir şey düşünmüyorsun dersin ... Kabul eder mi ?

Öfke kontrolü yap biraz , küfür etme ...bak bu tarz kişiler saygı görmez . Evladımıza da kötü bir örneksin dersin . Anlar mı ?

Şakaların , yerli yersiz konuşmaların seni hoş göstermiyor . Cıvık bir adam olmak beni senden soğutuyor dersin ... Düzeltir mi ?

Tazmanya canavarı gibisisin . Arkanı toplamaktan öyle yoruluyorum ki , biraz dinlenip sana ve çocuğuma doğru ve dingin vakit ayıramıyorum . Yorulduğum için yüzümde düşüyor , biraz yardımcı olamaz mısın dersin ... Olur mu ?

Beni seviyor musun diye sorarsınız en önemlisi ... ben seviyorum seni der misin mesela ?

Yani dertleşelim dertleşelim de ... bu soruların cevapları sende . 3 ve üzeri Hayır varsa ... Ve en önemlisi son soru Hayır ise . Neyin mücadelesi olacak bu vereceğin ?

Konuşun . Tüm sıkıntılarını anlat tane tane . Olursa ne ala .

Yazdiginiz yazi icin tesekkur ederim o kadar aciklayici yazmissiniz ki cok sagolun.

Pasakli
Daginik
Sinirli
BENCİL
Küfürbaz
Cıvık
Kotu bir baba modeli
Daha bir suru sey bana hic yardimi yok tek basimayim cok yanlizim bıktım artik konusacak bile kimsem yik cevremizdeki herkesi bizden uzaklastirdi.O kadar bencilki bu bencillik onu her hecen gun daha da cekilmez birine ceviriyor.

Cok anlayissiz evlendigimden beri bu evlilik benim icin cekilmez bir dert oldu.Her Allahin gunu kavga gürültü.Bisey desem hemen kavga cikariyor.

Böyle davranan birinin nesini hala sevip, savunuyorum diyorsunuz? Bunları unutturabilecek hiçbir şey yok.
Eğer siz unutuyorsanız unutmak istediginiz içindir, kendinize anlamsız bahaneler bulmaktan vazgecin.

Çocugunuz küçük, tek başınıza eve cıkıp bir yandna çalışmak zor olur anlıyorum.
Ancak geçici bir süreyle ailenizin yanında kalabilirsiniz.

Orası cehennem yeri demişssiniz fakat eşiniz gibi saygısız sevgisiz yaşadıgınız ve dışarı adım bile atamadıgınız evden daha kötü ne olabilir?
Anlayışlı egitimli dediginiz insanlar mı?
Arada ayrılıp kalabildiginiz, size her daim kapılarını açan kişiler mi?

Bir vasfim yok calismiyorum.Kendi ayaklari uzerinde duran biri degilim ve bu beni daha da cok üzüyor.Evladim bir bucuk yasinda.Anne evine daha once cok gittim ama orasi ayri bir cehennem.
Ausencia aslinda haklısın bunlarin hepsini inanki hergun nerdeyse söylüyorum ve aldigim cevap cok söyleniyor olmam.Anlamiyor dogru yapacak bisey yok ama evliligim bitsin de istemiyorum devam etsinde oyle bir cikmazdayim ki aslinda ben cok cesaretli biriydim benim kanatlarimla dunyayi dolasirdim ama o benim kanatlarımi kırdı incitti kucuk düşürdü simdi kucuk bir kiz cocugundan farkim yok.Oyle yanliz ve caresiz.Ya insanin cani nefes almak istemezmi istemiyor iste Darkmore evet cok caresizim oyle bir bunalimdayim ki ya hani kendine ceki duzen verse ben herseye tamam derim ama ilerleme hic yok.

Gecen gun aramizda gecen diyalogu size anlatayim.

Ben her zaman makyaj yapmam vaktim de olmaz canim da istemez zaten.Ama yapasim tuttu kaslarimin icinide hafif kalemle doldurdum.Vay sen misin kaslarini boyayan.

Eşim:Ben senin boyali kaslarina mi bakacam.
Ben:Ne var bunda belli bile olmuyor.
Eşim:Kalk git şu kaslarini temizle.
Ben:Temizlemek istemiyorum ya ne var bunda herkes boyuyor.
Esim:Senin kasların zaten guzel boyamana ne gerek var.

Aslinda size soyle soyleyeyim kaslarim cok dokuluyor ve kuaforde cozum bulamadi bende iclerini dolduruyorum bazen her zaman degil diyorum ya kirk yilda bir ama senin kaslarin zaten guzel falan hikaye aslinda makyaj yapmami da istemez sil o ruju su dudaklarina bak beni sinirlendirme falan filan hep boyle gider konusmalar.

Evden disari cikmam cikarsam oglumu ya parka gotururum yada markete gideriz oda haftada bir veya degil.Evin icindeyim surekli tek basina evcilik oynuyormusum gibi geliyor bana.Ev temizle cocuga bak oldu u yap bunu yap.Normalde soylenmem ama bir gun soylendim biktim senin pasakliligindan diye ve bana dedigi sey niye soyleniyorsun bunlar de in gorevin.

Allah askina ordan aferdersiniz don burdan corap toplamak benim gorevim mi.Omrum gitti laf anlatmakla.

Evet cekilecek dert degil ama diyorum ya kendimde o cesareti tekrar bulmam lazim.

Birakin bir omuru aslinda onunla dakika bile gecmez.
Kimsiniz bilemedim ama çok içten ve çaresiz geldiniz bana,içim burkuldu okurken. Umarım çıkış yolu bulursunuz.
Bu adam sizi iyice köreltmiş,kendince ve buna güvenerek beni ne yaparsam yapayım bırakmaz kafasında evliliğinizde at koşturuyor. Üzülerek söylüyorum ki kendi kendine bir gün vicdana gelipte üzülüp değismez.
Böyle alışmış,böyle gider ama öte yandan siz yıpranıyorsunuz,sindikçe sineceksiniz mücadeleden yorulup.
Ufak ufak başlayın birşeylere bari pat diye koparamasanızda. Çocuğunuza bakacak biri varsa (anne/kayınvalide)çalışıp biraz para biriktirmeye bakın derim. Hem deneyiminiz olur. Zaman içerisinde imkanlarınızı düzeltirsiniz.

Böyle davranan birinin nesini hala sevip, savunuyorum diyorsunuz? Bunları unutturabilecek hiçbir şey yok.
Eğer siz unutuyorsanız unutmak istediginiz içindir, kendinize anlamsız bahaneler bulmaktan vazgecin.

Çocugunuz küçük, tek başınıza eve cıkıp bir yandna çalışmak zor olur anlıyorum.
Ancak geçici bir süreyle ailenizin yanında kalabilirsiniz.

Orası cehennem yeri demişssiniz fakat eşiniz gibi saygısız sevgisiz yaşadıgınız ve dışarı adım bile atamadıgınız evden daha kötü ne olabilir?
Anlayışlı egitimli dediginiz insanlar mı?
Arada ayrılıp kalabildiginiz, size her daim kapılarını açan kişiler mi?
Aslinds evet dogru tabiki baktiginizda gorunuste orasi iyi olabilir ama inanin degil olsa orda olurdum.

Kimsiniz bilemedim ama çok içten ve çaresiz geldiniz bana,içim burkuldu okurken. Umarım çıkış yolu bulursunuz.
Bu adam sizi iyice köreltmiş,kendince ve buna güvenerek beni ne yaparsam yapayım bırakmaz kafasında evliliğinizde at koşturuyor. Üzülerek söylüyorum ki kendi kendine bir gün vicdana gelipte üzülüp değismez.
Böyle alışmış,böyle gider ama öte yandan siz yıpranıyorsunuz,sindikçe sineceksiniz mücadeleden yorulup.
Ufak ufak başlayın birşeylere bari pat diye koparamasanızda. Çocuğunuza bakacak biri varsa (anne/kayınvalide)çalışıp biraz para biriktirmeye bakın derim. Hem deneyiminiz olur. Zaman içerisinde imkanlarınızı düzeltirsiniz.
Aslinda oyleyim icten ice beni kemiren ve yiyen biriyle evliyim ve bana yaptiklarinin hic farkinds bile degil.

Siz hanimlar bir sorum olacak sizlere.

Sizlerinde esleriniz istemediğiniz halde sizi koseye sıkıştırıp zorla opuyor mu zorla size dokunuyor mu az once mutfagi topluyordum ve yanima geldi dokunmaya basladi birak ya napiyosun sen yaptiklarinin farkinda degilsin kendi isteklerin olsun diye yanima yaklasma dedim daha arttirdi bende bagirdim birak git artik yeter istemedigim halde beni zorlama dedim ve gitti simdi yanimda koltukta uzaniyor.Sirf kendi ihtiyaclari icin bana yanasip isi bitince beni umursamayn biri.

Neden sordun derseniz eger hani yapan varsa inanin ki artik onunla bu konuda kavga etmek istemiyorum.Bıktım ya ne laf anliyor ne bisey yapar eder hic bisey olamamış gibi geri gelir oper eder ne yapacagimi sasirdim.

Bu benim 2.uyeligim aslinda ilkinde cok tepki goren konular acmistim ve o zaman cok sıkıntı icindeydim.Mune veya baska biri lutfen hesabimi kapatma nerden nasil yazilir bilmiyorum diger hesabimin ne oldugunu niye kapattigimi sorarsan sana nerden istersen yazarim ama lutfen kapatma konumu.Konusmaya ihtiyacim var hemen yeni bir eposta alip buraya yazmaya karar verdim çünkü konusacak kimsem yok.

Velhasil konuya geleyim.3 senedir evliyim 1 evladim var esimle aramiz cok kotu ayni evin icinde 2 gundur sadece birkac kelimeden baska konustugumuz bisey yok.Eger konusursak isin sonu kavgaya variyor.Benim ak dedigime kara kara dedigime ak diyor.

Pasakli
Daginik
Sinirli
BENCİL
Küfürbaz
Cıvık
Kotu bir baba modeli

Evladim cok zor bir bebek dogdu dogali sıkıntısı hic bitmedi ki benim saglik sorunlarimda ayni sekilde.Sıkıntı stres vucudumda surekli hastalik cikartiyor.

Bu evlilige niye devam ediyorsun bosan va diyeceksiniz biliyorum ama demeyin lutfen bosanmak bende istiyorum ama cesaretim yok gucum yok.Nasil yaparim nasil ederim bosansam soyle olur boyle olur diye her gun dusunuyorum ama cikis yolu bulamadım.

Buraya moral bulmaya geldim nolur kalp kirmayin yazdiginiz kotu sozler beni daha da uzer ben sadece dertlesmek istedim.Allaha hergun yalvariyorum ama aylar gecti esimde hic bir duzelme yok dahada kotuye gidiyor.Maddi sıkıntılar vs derken hayat cekilmez bir hal aldi.

2 soru:
1.mesleğin var mı
2.boşanmayı ailen destekliyormı
3.şiddet hakaret var mı
bu3 soruyu cevapla ve rotanıçiz

Siz hanimlar bir sorum olacak sizlere.

Sizlerinde esleriniz istemediğiniz halde sizi koseye sıkıştırıp zorla opuyor mu zorla size dokunuyor mu az once mutfagi topluyordum ve yanima geldi dokunmaya basladi birak ya napiyosun sen yaptiklarinin farkinda degilsin kendi isteklerin olsun diye yanima yaklasma dedim daha arttirdi bende bagirdim birak git artik yeter istemedigim halde beni zorlama dedim ve gitti simdi yanimda koltukta uzaniyor.Sirf kendi ihtiyaclari icin bana yanasip isi bitince beni umursamayn biri.
seviyorkiöpüyor amasiz onu sevmiyorsunuz, adama yazık bence

Pasakli
Daginik
Sinirli
BENCİL
Küfürbaz
Cıvık
Kotu bir baba modeli

Yani o kadar üzülüyorum ki. İçim parçalanıyor bu çaresizlik karşısında. Ama en çok da çocuğunuz için üzülüyorum. Bu kadar kötü, bu kadar rezil, kötü bir baba modeli adamdan çocuk yaparken insan 5 kere düşünmeli. Bakın çok mutsuzsunuz ve mutsuz bir anne kadar bir çocuğa kötü gelen bir şey olamaz. Tüm sevginiz, tüm mutluluğunuz, tüm güzellikler sizin için oğlunuz demek gibi bir şey. Bunun bir çocuk üstündeki oluşturacağı baskı inanılmazdır. Huzursuz bir evde büyümenin mutsuzluğunu saymıyorum bile, annesinin onun için katlandığı bir hayat her zaman ayağında pranga olacak. Sürekli kendisini size borçlu hissedecek.
Keşke en azından bu ortamda mutlu olmayı başarana kadar çocuk düşünmeseydiniz. Şu durumda olması gereken ayrılık ama imkansız diyorsanız da, etraftaki çorabı iç çamaşırı almayı sorun haline getirmemeye çalışın, küfrü çocuğu için bırakmasını sağlamaya çalışın, bazı şeyleri kabullenip bazı şeyleri değiştirmeye çalışarak çocuğunuza huzurlu bir ortam sağlamaya çalışın.

çok özet yazmaya çalışıcam, boşanmayacaksanız onu böyle sevmeyi öğrenmek zorundasınız, böyle birini sevmeye çalışmanın ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum ve eminim boşanmak çok daha kolaydır.
ama madem sizin alternatifleriniz arasında yok bu, o zaman olduğu gibi kabul edin çünkü değiştirmeye çalıştıkça daha çok hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

bu arada evet benim eşim de sağda solda çok sıkıştırır, ama zorla değil, güler geçeriz, dokunma dediğim halde dokunursa kendimi tacize uğramış gibi hissederim.

Yazdıklarınıza çok çok üzüldüm.
Çaresizlik içine sokmuş bu adam resmen sizi. Herşeye rağmen kötü şeyleri düşünmeyip, iyi yanlarını aklınıza getirip kendinizi ikna etmeye çalışıyorsunuz.
Tek söyleyebileceğim onun için yaşamayı bırakın, kendi duygularınız, kendinize ait yaşam alanınız olduğunu unutmayın.

Temizlik yapmak, kocanın arkasını toplamak bir görev değildir. Kocanız 3 yaşında bir çocuk değil anlamayacak ya da bunu yapamayacak kadar aciz de olamaz. Erkeklerin her şeyi, tüm yükü kadının görevi olarak görmesi evlilikleri bu hale getırıyor. Allah akıl, fikir ve vicdan versin inşallah eşinize.

Çocuğun daha çok küçük ve ekonomik özgürlüğün yok eğer şiddet yoksa boşanma derim. Onun sevmediğin hareketlerini görmemeye kafana takmamaya çalış. Kendine değişik meşgaleler bul oyalan sürekli kocanı düşünüp durma

Aslinds evet dogru tabiki baktiginizda gorunuste orasi iyi olabilir ama inanin degil olsa orda olurdum.

Eşinizle yaşadıklarınızdan daha kötü ne olabilir ki?
üstelik iyi ve egitimli bir aile oldugunu yazmıssınız.

Burada yazmak istemediginiz taciz, şiddet vb konular var ise kendi başınıza bir hayat kurmak için alternatiflerinizi zorlayabilirsiniz.

Mesele eşinizin coraplarını hangi odadan topladıgınız degil.
Size değer vermeyen, saygı duymayan, eş olarak ise aşçı hizmetci ve cinsel tatminini saglamak şeklinde görevler vererek evli kalmanızı isteyen bir insandan bahsediyorsunuz. Ayrılmak için başka ne gerekçe lazım?
Aldatılmayı mı yoksa dayak yemeyi mi bekliyorsunuz?

Üstelik yazdıklarınızdan da belli, sevmiyorsunuz eşinizi. Zaten böyle insanlıktan nasibini almamışları da sevmeyin.
Ancak bir evlilikte sevgi, saygı hicbir şey yoksa geriye ne kalıyor?

Ayrılsam cocuguma kim bakacak, kim evi gecindirecek diye düşünüyorsunuz anlıyorum ama ailenizde cocugunuza zarar verecek kimse yoksa gündüz onlara bırakır calışmaya gidebilirsiniz.
Aksam da onlarda kalmazsınız, kendinize yeni bir hayat kurmanız mümkün. Boşanınca zaten nafakanızı tazminatınızı da alırsınız.
Neden istemediginiz bir evliligi zorla devam ettirmeye calıstıgınızı anlamıyorum.

Bir de eşinizin sizi zorladıgından bahsetmişsiniz.
Size diyebilecegim tek şey şu: Eşiniz bile olsa kimsenin sizi taciz etmeye hakkı yok!

Çocuğun daha çok küçük ve ekonomik özgürlüğün yok eğer şiddet yoksa boşanma derim. Onun sevmediğin hareketlerini görmemeye kafana takmamaya çalış. Kendine değişik meşgaleler bul oyalan sürekli kocanı düşünüp durma

Konuda uzun uzun yazmış konu sahibi. Şiddetten kastınız darp mı? Bu kadının diger yasadıkları ne olacak?

Mutsuz ve evliliginden şikayetci olan, dışarıya bile haftada birkez cocugunu sadece parka götürmek icin zar zor çıkan kadına vereceginiz tavsiye "kendine mesgale bul" mudur yani?

seviyorkiöpüyor amasiz onu sevmiyorsunuz, adama yazık bence

Şakası bile çirkin. Nasıl düşünebilirsiniz böyle birşeyi?

Küfürbaz, sinirli ve eşinin dışarı cıkmasına izin vermeyen bir adamın nesi sevilir?
Ve böyle bir kişi sevilmiyor diye nesine yazık olur?

Her bir yorum birbirinden beter.
Bu sitedeki kadınlar insanı sinir hastası yapar.

X