Lütfen bir akıl verin

7 ayda birini tanımanın hele ki uzak ilişkiyle tanımanın da mümkün olduğunu düşünmüyorum KudrAlobar ve Giggles'in söylediklerine ek olarak. Sonra vay efendim sevgiliyken kendisini saklamış hayır efendim sen ona kendisini göstermesi için fırsat vermemişsin...
Çok haklısınız ben de görüp vakit geçirmek isterim ama görevimden dolayı bu mümkün değil biz bu 2-3 haftayı değerlendirip görüşmedikten sonra ben yine 5 ay yok. Üstüne 2.5 sene daha böyle. Ve şu an bütün mekanlar da kapalı, hafta sonu yasak var. Gerçekten şaşırdım ne yapacağımı

Peki 6 yıl sürdüren biri olarak bu uzak ilişkide bana tavsiyeniz ne olur
İnanın ben asıl ona dedim en son buluştuğumuzda bak ben gideceğim dedim anlattım ama o bunu bilmiyormuş gibi her şeye uzak mesafe deyip geçmeye başladı neden girdi o zaman bu işe
Yok ben size katılıyorum 7 ay için ama derdim sonrası için de yoksa bu düşüncesi. Çok yakın bir arkadaşım var üniversiteden beri sevgililer. 10 sene oldu ilişkileri. Şimdi tayin dönemi gelince çocuk ben korkuyorum evlilikten dedi. Arkadaşımın onca yılını yedi. Bize diyor ki çok pişmanım ilk atandığım 27 yaşındaydım o zaman o olmasa benim için bambaşka olurdu çocuk istiyorum artık 32 yaşındayım diyor. Dönüp ona baktığımda kendime pay çıkarıyorum ve inanın ben de bunu istemiyorum
Dirayet konusunda çok problemliyim 😔 Daha önce sevgili bile olmadan konuşup görüşerek geçen bi olayda o kadar yıkıma uğradım ki.. onu bildiğim için bununla mahvolacakmış gibi hissediyorum ve şu an bile olandan dolayı aşırı moralim bozuk uyku yok 😔
Sizinle buluşmak istememesi bir gönülsüzlük örneği mesela bence
Ortada sürekli görüşmenizi engelleyen bir durum yoksa tabi

Anlaşıp anlaşamadığınızı tartın daha çok
Zaten beraber güzel vakit geçiriyor ve keyif alıyorsanız birbirinizin arkadaşlığından evlilik devamında geliyor
Düğün gününe kadar hiç konusu açılmayacak değil tabi ki ama 7 ay benim için cicim ayıdır
Evlilik konusu geçse ürkerim
İlerleyen zamanlarda zaten geleceğe dair hayal kurup kurmadığı anlaşılır
Olmazsa da vaktiniz çalınmadı ama
Sonuçta siz de karşı tarafın vaktini aldınız
Biriyle vakit geçirmeden anlamanın yolu yok sonuçta

Eğer hergün görüşüyorsanız bekleyin. Ama 3-5 günde bir görüşüyorsanız önemli bir konu hakkında görüşmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.
Geleli 1 hafta oldu bugün tam. Daha 1 kere görüştük. Ona önceden bir konu konuşmak istediğimi söylemeli miyim? Yoksa görüşelim deyip ansızın, beklemediği yerde mi girmeliyim konuya

Asla cinsel temas yasamayin ve acik acik konusun,biz evlilik icin gorusmeye basladik senden hic ses yok ama bana yanasiyorsun hayirdir diyin ,net olun,karsinizdaki durust degil belli

Sizinle buluşmak istememesi bir gönülsüzlük örneği mesela bence
Ortada sürekli görüşmenizi engelleyen bir durum yoksa tabi

Anlaşıp anlaşamadığınızı tartın daha çok
Zaten beraber güzel vakit geçiriyor ve keyif alıyorsanız birbirinizin arkadaşlığından evlilik devamında geliyor
Düğün gününe kadar hiç konusu açılmayacak değil tabi ki ama 7 ay benim için cicim ayıdır
Evlilik konusu geçse ürkerim
İlerleyen zamanlarda zaten geleceğe dair hayal kurup kurmadığı anlaşılır
Olmazsa da vaktiniz çalınmadı ama
Sonuçta siz de karşı tarafın vaktini aldınız
Biriyle vakit geçirmeden anlamanın yolu yok sonuçta
O şu an çalışıyor aramızdaki görüşme engeli bu ama aralarda vakti olur diye düşünüyorum tabi yine konuşmadığımız için bilmiyorum vakti var mı yoksa bütün gün mü dolu
Yan yanayken iyiyiz ama uzaklaşınca akşam üzeri konuşuyoruz ve ilgisiz gayet
Haklısınız vakit geçmeden bilemeyiz ama biliyorsunuz ki erkeklere hiçbir şey olmuyor onlar bir ertesi güne bile birini bulur, evlenir ama bizde durum daha farklı oluyor

Çok haklı bir eleştiriniz var o şu an teklifte bulunsa ben resmen hemen evet diyeceğim bilmeden etmeden. Ama işte ben 1 hafta sonra gideceğim 5 ay yokum ve eş durumu olmadıktan sonra 2.5 sene daha bu şekilde. Yani ilişkimiz hep bu şekilde olacak devam ederse.Beni arada bırakan o gidince oraya ona sadık bir şekilde bekliyorum ama neyi kimi 😪 dediğiniz gibi sebepler olabilir ama ben bunu nasıl anlayabilirim? Ve sizce ne yapmalıyım
Dedim ya benim böyle ilişkilere pek kafam basmıyor. Nasıl yardımcı olacağımı bilmiyorum. Biz eşimle beş sene sevgililik yaşadık, bir gün e biz iyiyiz aslında böyle hadi evlenelim dedik, ailelere biz evleniyoruz dedik 5 ay içinde evlendik. Aksi benim için mümkün değildi. Evlenmeyip ayrılabilirdik de ki eşimden önce dört senelik ilişkimi evlilik istediği ısrar ettiği için bitirmiştim.

Size ne tavsiye verebilirim gerçekten bilmiyorum. Benim bakış açımla acele etmeyin tanıyın birbirinizi diyesim geliyor ama size uymuyor bu tavsiye. O yüzden açık olun diyeceğim sanırım. Beklentilerinizi ve bunların sebeplerini sıralayın, verdiği cevaplara göre muhakkak bir karar alırsınız.

Asla cinsel temas yasamayin ve acik acik konusun,biz evlilik icin gorusmeye basladik senden hic ses yok ama bana yanasiyorsun hayirdir diyin ,net olun,karsinizdaki durust degil belli
Evet bu konuda çok haklsınız utanarak yazıyorum ama uzaktayken bu konular konuşuluyordu “ilerde” deyip ilk çok tepki gösterdiğimde bana dedi ki 26 yaşındayım sevdiğim insanı isteyemez miyim ve dedi ki emin ol bunu herkes konuşuyor bu hayatın doğası. Sonra olabilir mi ki deyip bu konuyu geçirmesine fırsat verdim kendime çok kızıyorum. Hayatımda konusunu bile ilk defa konuştum onu sevdiğim için kapılıp gittim şu an çok mutsuzum

Evet bu konuda çok haklsınız utanarak yazıyorum ama uzaktayken bu konular konuşuluyordu “ilerde” deyip ilk çok tepki gösterdiğimde bana dedi ki 26 yaşındayım sevdiğim insanı isteyemez miyim ve dedi ki emin ol bunu herkes konuşuyor bu hayatın doğası. Sonra olabilir mi ki deyip bu konuyu geçirmesine fırsat verdim kendime çok kızıyorum. Hayatımda konusunu bile ilk defa konuştum onu sevdiğim için kapılıp gittim şu an çok mutsuzum
Ciddi olsa evet ailelerde bilsin bi soz takilsin falan der ,adam gizlemek icin bulusmadi bile

O şu an çalışıyor aramızdaki görüşme engeli bu ama aralarda vakti olur diye düşünüyorum tabi yine konuşmadığımız için bilmiyorum vakti var mı yoksa bütün gün mü dolu
Haklısınız vakit geçmeden bilemeyiz ama biliyorsunuz ki erkeklere hiçbir şey olmuyor onlar bir ertesi güne bile birini bulur, evlenir ama bizde durum daha farklı oluyor
Yok valla hiç bilmiyorum görüşüp anlaşamayınca kadınlara ne olduğunu 🤷‍♀️
Benim bildiğim versiyonda herkes yeni insanlarla görüşmeye başlıyor

Çalışıyorsa her gün her gün görüşememek normal bence ama herhalde haftada 1 2 görüşülebilir

Dedim ya benim böyle ilişkilere pek kafam basmıyor. Nasıl yardımcı olacağımı bilmiyorum. Biz eşimle beş sene sevgililik yaşadık, bir gün e biz iyiyiz aslında böyle hadi evlenelim dedik, ailelere biz evleniyoruz dedik 5 ay içinde evlendik. Aksi benim için mümkün değildi. Evlenmeyip ayrılabilirdik de ki eşimden önce dört senelik ilişkimi evlilik istediği ısrar ettiği için bitirmiştim.

Size ne tavsiye verebilirim gerçekten bilmiyorum. Benim bakış açımla acele etmeyin tanıyın birbirinizi diyesim geliyor ama size uymuyor bu tavsiye. O yüzden açık olun diyeceğim sanırım. Beklentilerinizi ve bunların sebeplerini sıralayın, verdiği cevaplara göre muhakkak bir karar alırsınız.
Sizin gibi olmayı çok isterdim istemeyince 4 yıllık ilişkiyi bile bitirmişsiniz. Sanırım ben olaylara, insanlara çok bağlıyım. Buysa bu kafası çok ağır galiba ben de. Ve çok hassas aşırı kırılganım şu an bile bu kadar üzülmek nedir benim için 😢 Ama dedim ki sanırım bu benim karakterim hep böyle takıp üzülen biriyim. Bir de ne kadar güzel eşiniz çıkmış sonra karşınıza. Ben sürekli böyle olumsuz deneyimler yaşadığım için inanın artık o kişiyi bulabileceğim inancını kaybediyorum. Yok sayıp acele etmeden amaan demeyi çok isterdim ama karakterim gereği sanırım bu son tavsiyenizi yapmalıyım 😥

Ciddi olsa evet ailelerde bilsin bi soz takilsin falan der ,adam gizlemek icin bulusmadi bile
Çok haklısınız resmen kaçtı ama başta hiç böyle değildi şimdi kendi kendime yapıyormuşum gibi davranıyor. Açıkça bu kaçışı da söylemeliyim galiba o gün böyle dedin diye

Haklısınız ve 27 yaşındayım bu olayın eminim yas süreci olacak uzunca. Kendimi daha da yıpratmak istemiyorum. Peki ondan görüşelim demesini bekleyeyim mi yoksa mesaj atıp bugün bu konuyu bitirmeli miyim direkt
Şartlamayın kendinizi yas falan diye. Evlenmek istiyorsanız utanacak bir şey yok. İma etmek yerine açık açık konuşsanız daha net olur. Benim için erken bunu konuşmak için ama madem siz istiyorsunuz konuşun. Bakın sorun demiyorum, konuşun. Evlilik kararı iki kişiliktir, erkeğin insiyatifinde olan bir lütuf değildir.

Yok valla hiç bilmiyorum görüşüp anlaşamayınca kadınlara ne olduğunu 🤷‍♀️
Benim bildiğim versiyonda herkes yeni insanlarla görüşmeye başlıyor

Çalışıyorsa her gün her gün görüşememek normal bence ama herhalde haftada 1 2 görüşülebilir
İnanın çevreme bakıp konuşuyorum ve kendim içinde sürekli olumsuz deneyimler içindeyim ama bunu yapanlar yine gayet iyi 🙄 bir de yukarıda bahsettğim arkadaşıma olan beni çok etkiliyor 😔
Ama olmazsa olmasın diyebilecek netlikteyim buna inanın, kimseyi bulamam illa senle evleneceğim gibi bir durum söz konusu değil demek istediğim
O gelen saçma emojiden sonra bakalım 2. Görüşmeyi söyleyecek mi diye beklemeliyim galiba

Şartlamayın kendinizi yas falan diye. Evlenmek istiyorsanız utanacak bir şey yok. İma etmek yerine açık açık konuşsanız daha net olur. Benim için erken bunu konuşmak için ama madem siz istiyorsunuz konuşun. Bakın sorun demiyorum, konuşun. Evlilik kararı iki kişiliktir, erkeğin insiyatifinde olan bir lütuf değildir.
Evlilik istiyorum gerçekten bunu toplum baskısı gibi düşünmeyin. Tek başıma yaşıyorum onda bile birçok olayda hayatımı paylaştığım biri olsa dedim ve annelik de tatmak istediğim bir duygu bunu anladığınız için teşekkür ederim. Yanlış anlamayın bu şu an gerçekleşmek için erken gerçekten ama onu anlayamıyorum cinselllik konuşmak tamam ama evlilik için erken bakması benim anlayamadığım şey. Çok haklısınız onun insiyatifinde olmamalı

Evlilik istiyorum gerçekten bunu toplum baskısı gibi düşünmeyin. Tek başıma yaşıyorum onda bile birçok olayda hayatımı paylaştığım biri olsa dedim ve annelik de tatmak istediğim bir duygu bunu anladığınız için teşekkür ederim. Yanlış anlamayın bu şu an gerçekleşmek için erken gerçekten ama onu anlayamıyorum cinselllik konuşmak tamam ama evlilik için erken bakması benim anlayamadığım şey. Çok haklısınız onun insiyatifinde olmamalı
Bir yorumunuzda başka o konuştu açtı evlilik lafını demişşsiniz ona da değinmeden geçemeyeceğim. Yani bir kere konuştu diye senet imzalamış olmuyor kimse, belki sizinle olmayacağını düşündü, belki başka şeyler kafasını karıştırdı, belki de sizi tavlamak amaçlı konuştu. Bu son sebebi çok sık görüyoruz.
Cinsellik yaşayıp, konuşup konuşmamak size kalmış bir durum ama ben evleneceğim kişiyi cinsel olarak tanımak, uyumlu olduğumu görmek isterdim. Size ters gelen bir durumsa bu buradaki yorumlara bakıp yaşamayın sonra pişman olup kendinizi suçlarsınız.
Böyle de bakınca daha neyin nasıl yaşanacağına karar vermediğiniz bir yaştasınız. İlişkinin süresi için de erken sizin kendi hayat tecrübeniz için de erken bir karar gibi evlilik.

Geleli 1 hafta oldu bugün tam. Daha 1 kere görüştük. Ona önceden bir konu konuşmak istediğimi söylemeli miyim? Yoksa görüşelim deyip ansızın, beklemediği yerde mi girmeliyim konuya
Kafanız nasıl rahat edecekse öyle davranın.
Amacınız niyetini öğrenmek olduğu için, kafanızdaki soru işaretleri sizi rahatsız ettiğine göre, seninle artık bu konuyu netleştirmek istiyorum diye konuyu açan siz olabilirsiniz.

Görüşmek için çabalamıyorsa ve ilgisizse yedeksiniz bence. Başkasını bulana kadar vakit dolduruyor olabilir.

bence zaten 7 ay evlilik konuşmak için çok erken. "ilerde" diye konuşmakta genelde bir şey ifade etmiyor yani.
fikrimce zamana bırakın, kafanızı evlilikle yormadan güzel bir ilişki yaşayın. vakti geldiğinde anlaşılır zaten ama siz böyle düşünmüyorsanız evlenmek istemekte kötü bir şey değil, totosu kalkar diye strateji yapmayın neticede karşınızdaki evlenmek istediğiniz insan. açık açık fikirlerini sorun, ne düşündüğünü merak ettim diyin. bir de erkeklerin kafası bizim gibi çalışmaz bunu söylemeden geçmeyeyim. siz orda "babam üstüste çıkmamı sıkıntı yapar söylemem gerekir" dediğinizde yüzde yüz eminim ki erkek arkadaşınız "babam sıkıntı yapar söylemem gerekir simdi hani kendimizi sıkıntıya sokmayalım da bugun cıkmayalım bence" anlamıştır, ben önceden babana söyle dedim diye bak şimdi babasına söylemeyi teklif ediyor aman geçiştireyim dememiştir. hatta bunu sorabilirseniz sorun :-) o kadar netim

Bazı kişiler çok çabuk karar verebilse de bence 7 ay evlilik düşünmek için kısa bi zaman ki daha siz bile onun düşüncelerini tam olarak anlayabilecek kadar tanımamışsınız. Sürekli evlilik konusunu açmakta belki onu soğutmuş olabilir, maddi olarak durumu evlilik için adımlara yetmeyebilir. Belki de bunları düşündüğünden kısa vadede beklemeyin diye size sinyaller veriyordur. Eğer uyumlu bir çift olduğunuzu düşünüyorsanız ilerisini düşünmeyin anın tadını çıkarın. Zamanı gelince her şey oluyor. Yaşınızı da sorun etmeyin 27 yaşta geç kalınmış bi yaş değil.

X