Lütfen akil verin boşanmak

kararsizesanne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
10
-28
34
Merhabalar,kendi kendime çok düşündüm artık ne yapacağımı bilemedim çevremdekilerine,aileme anlatıyorum kimi sen haklısın diyor,kimi bunlardan birşey olmaz diyor.9 yıllık evliyim 3 yaşında kızım var.Eşim iyi huylu biri içkisi kumarı aldatması yok.Bana bügüne kadar el kaldırmışlığı da yok.Kızım olduktan sonra çalışmadım, evin tüm giderini eşim karşılıyor kira falan hepsi onun sorumluluğunda.Bu ay işe başladım çocuğun okul parasını yatır dedim ben artık yatırımam çocuk çok küçük çalışma çocuğa bak geçen sene yolladık ben ödedim madem çalışacaksın senin yatırman lazım dedi.Kredi kartımı yatır dedim ilk defa ekstremi görmek istedi.Ben asgari ücretle başladım hem okul taksidi hem kendi giderlerimi karşılayamam.Görümcem boşandı iki çocuğu ile kayınvalidemin evine taşındı kayınvalidem yaşlı ona bakıyor diye eşim onlara yardım ediyor.Bana sormadan onlara para yolluyor anneme bakıyor diye bende sesimi çıkarmadım ama rahatsızım.en ufak birşeyde küsüyor tirip atıyor soğuk davranıyor.Ailesine yardım etmesi çok rahatsız ediyor beni.O konuya takıldığım için en ufak tartışmada ailesine olan yardımlarını vuruyorum yüzene oda sinirleniyor.Onlara yardım edeceğine bize daha iyi bir hayat yaşatmasını istiyorum ama bunu ona nasıl söyleyebilirim.Çalışmaya başladım ama eve katkıda bulunmak istemiyorum araba almak istiyorum kendime .eşime söylesem bu senin sorunun diyecek. geçmişte çalışırken bu ay çok sıkıştım ev bütçesine katkı sağlaman lazım dedi bende bu senin sorunun deyip yardım etmemiştim.Bunu sürekli hatırlatıyor.Eşimle aramı nasıl konuşup düzeltçem ne zaman konuşmak istesem sen konuşulacak olgunlukta değilsin diyor.Akıl verin lütfen .

Yani sizin tarafınızdan dinlememe rağmen eşinize hak verdiğim noktalar var birde onun açısından dinlesek bence o haklı çıkar gibi geldi. Görümceniz yerine siz kayınvalidenize bakın size para verilsin. Ayrıca zamanında eşinize bu senin sorunun demeniz çok büyük yanlış olmuş. Ayrıca çalışıyorsanız eve katkıda bulunmak zorundasınız evet eşinizin talepleri fazla ama çalışıp 0 katkı sağlamak da yanlış eşinizin parası nasıl ortak harcanıyor ise sizin paranız da ortak olmalı. Herkese aylık belli bir miktar kendi harcamaları için verilip ortak birikim yapılmalı. Eğer bu yapılmıyorsa ev arkadaşlığı gibi herkes kendi başının çaresine bakmalı.

Üzgünüm ancak bana erkek evi geçindirsin kadın kazandığıyla tamamen kendine baksın mantığı yanlış geliyor. Ortak ödemeler birikimler yapıldıktan sonra illa ki eşinizin kendi harcaması sizin de kendi harcamanız olacaktır. Zaten bir kere falsonuz varmış 'ortak' yuvanızda sıkışığım dediğinde destek vermeyen kadına ben de bir daha güvenmem ve çalıştığı an kiraya da ortak ederim giderlere de. Galiba hakikaten o olgunlukta değilsiniz. Ergen biri ancak böyle parasını kaçırırdı eşi sıkıştım bu seferlik yardım et dediğinde.

Merhabalar,kendi kendime çok düşündüm artık ne yapacağımı bilemedim çevremdekilerine,aileme anlatıyorum kimi sen haklısın diyor,kimi bunlardan birşey olmaz diyor.9 yıllık evliyim 3 yaşında kızım var.Eşim iyi huylu biri içkisi kumarı aldatması yok.Bana bügüne kadar el kaldırmışlığı da yok.Kızım olduktan sonra çalışmadım, evin tüm giderini eşim karşılıyor kira falan hepsi onun sorumluluğunda.Bu ay işe başladım çocuğun okul parasını yatır dedim ben artık yatırımam çocuk çok küçük çalışma çocuğa bak geçen sene yolladık ben ödedim madem çalışacaksın senin yatırman lazım dedi.Kredi kartımı yatır dedim ilk defa ekstremi görmek istedi.Ben asgari ücretle başladım hem okul taksidi hem kendi giderlerimi karşılayamam.Görümcem boşandı iki çocuğu ile kayınvalidemin evine taşındı kayınvalidem yaşlı ona bakıyor diye eşim onlara yardım ediyor.Bana sormadan onlara para yolluyor anneme bakıyor diye bende sesimi çıkarmadım ama rahatsızım.en ufak birşeyde küsüyor tirip atıyor soğuk davranıyor.Ailesine yardım etmesi çok rahatsız ediyor beni.O konuya takıldığım için en ufak tartışmada ailesine olan yardımlarını vuruyorum yüzene oda sinirleniyor.Onlara yardım edeceğine bize daha iyi bir hayat yaşatmasını istiyorum ama bunu ona nasıl söyleyebilirim.Çalışmaya başladım ama eve katkıda bulunmak istemiyorum araba almak istiyorum kendime .eşime söylesem bu senin sorunun diyecek. geçmişte çalışırken bu ay çok sıkıştım ev bütçesine katkı sağlaman lazım dedi bende bu senin sorunun deyip yardım etmemiştim.Bunu sürekli hatırlatıyor.Eşimle aramı nasıl konuşup düzeltçem ne zaman konuşmak istesem sen konuşulacak olgunlukta değilsin diyor.Akıl verin lütfen .
Bence sizin aranızdaki öncelikli problem senin paran benim param problemi

Ya kusura bakmayın ama sanki eşiniz haklı gibi.kayınvalidenize bakmak sadece görümcenizin görevi değil evlat olarak eşinizinde görevi tabi ama sizi de mağdur etmeyecek şekilde olmalı bence.yaşam şartlarınızı bilemiyorum tabi mağduriyet derken eşiniz kira vermez fatura ödemez her türlü masrafı size yıkıp ailesine yardım ediyorsa mağduriyet olur bence.bu devirde benim param bana erkeğinki ikimize mantığı işlemez ve bencilce geliyor.

Ben eşlere aile yardımı konusunda müdahale edilmesine karşıyım. imza attın diye tamamen senin tapulu malın olduğu anlamına gelmiyor. Siz eşiyseniz onlar da ailesi elbette yardım edecek. Bunun dışında kendinize araba almak istemeniz elbette hakkınız fakat bunu eşiniz ile konuşup ev için belirli bir bütçe belirleyip kalanını araba için ayırmanız en doğrusu.

Yani sizin tarafınızdan dinlememe rağmen eşinize hak verdiğim noktalar var birde onun açısından dinlesek bence o haklı çıkar gibi geldi. Görümceniz yerine siz kayınvalidenize bakın size para verilsin. Ayrıca zamanında eşinize bu senin sorunun demeniz çok büyük yanlış olmuş. Ayrıca çalışıyorsanız eve katkıda bulunmak zorundasınız evet eşinizin talepleri fazla ama çalışıp 0 katkı sağlamak da yanlış eşinizin parası nasıl ortak harcanıyor ise sizin paranız da ortak olmalı. Herkese aylık belli bir miktar kendi harcamaları için verilip ortak birikim yapılmalı. Eğer bu yapılmıyorsa ev arkadaşlığı gibi herkes kendi başının çaresine bakmalı.
Eşimin benim maaşıma ihtiyacı yok geliri iyi.Ama bana sürekli ihtiyacın yoksa alma buna gerek yok.Ben demeden hayatta dışarda yiyelim şuraya tatile gidelim demez.Durumu var ama başkalarına olan cömertliği bana göstermiyor.Beni rahatsız eden o.Ama bunu onunla konuşamıyorum ben istemeden birşeye ihtiyacın varmı diye sormaz.İstediğim bir şeyin hep bir eksiğini alır bu kadarına ihtiyacın yok der.Bunlara takılıyorum ben

Görümcem boşandı iki çocuğu ile kayınvalidemin evine taşındı kayınvalidem yaşlı ona bakıyor diye eşim onlara yardım ediyor.Bana sormadan onlara para yolluyor anneme bakıyor diye bende sesimi çıkarmadım ama rahatsızım.
Azcık empati yapın siz boşansanız ihtiyacınız olduğu halde abiniz size hiç yardımda bulunmasa nasıl hissedersiniz? Keyfi harcamalara kesinlikle karşıyım ben ama böyle bir durumda bir evlat annesine para vermeyecekse sütü de haram olsun yani ne denir ki?

Çalışmaya başladım ama eve katkıda bulunmak istemiyorum araba almak istiyorum kendime .eşime söylesem bu senin sorunun diyecek. geçmişte çalışırken bu ay çok sıkıştım ev bütçesine katkı sağlaman lazım dedi bende bu senin sorunun deyip yardım etmemiştim.
Eşler sıkıntılı durumlarda birbirlerine yardım etmek yerine her şeyi o yapsın ben araba alacağım derlerse hiçbir evlilik yürümez kusura bakmayın. Ben de erkek eve para harcamak zorundadır fikrindeyim. Ama param olacak, eşim sıkıntıda olacak vermeyeceğim? Araba alacağım üstelik? Kocam aptal mı, neden böyle bir kadınla evli kalsın? Kendinize bu soruyu sorun bence.

Fazla ben merkezci gibi geldiniz bana. Kusura bakmayın ama eşinize hak vereceğim. Siz eşim beni iyi yaşatsın ama benden hiç bir şey istemesin, beklemesin istiyorsunuz. Ev ekonomisine katkıda bulunmak istemiyorsunuz kazandığım kendime, eşimin ki hepimize düşüncesindesiniz. Gerçekten sıkıştığında ' bu senin sorunun ' deyip kestirip attınız mı cidden? Aslında tuhaf olan bir şey yok, kısasa kısas.

Eşimin benim maaşıma ihtiyacı yok geliri iyi.Ama bana sürekli ihtiyacın yoksa alma buna gerek yok.Ben demeden hayatta dışarda yiyelim şuraya tatile gidelim demez.Durumu var ama başkalarına olan cömertliği bana göstermiyor.Beni rahatsız eden o.Ama bunu onunla konuşamıyorum ben istemeden birşeye ihtiyacın varmı diye sormaz.İstediğim bir şeyin hep bir eksiğini alır bu kadarına ihtiyacın yok der.Bunlara takılıyorum ben
Bunlara sebep olan geçmişte takındığınız tavır olabilir mi? Açıkçası eşim bana bir konuda bu senin sorunun dese onun isteklerine ve ihtiyaçlarına baya bir duyarsızlaşırdım benim için ayrılık sebebi sayılacak bir durum bence bu onun içinde sorun olarak kaldıysa öncelikle bunu halletmeniz lazım. Eşiniz bence size güvenmiyor insan ilişkileri anlamında değil bir hayat arkadaşı olarak güvenmiyor. Ailesine olan yardımı için bence söz hakkına sahip değilsiniz annesinin sorumluluğu iki kardeşte biri fiziksel olarak yardımcı oluyor diğeri maddi olarak bu şekilde düşünün. Kayınvalidenize bakıcı tutmuşsunuz gibi düşünebilirsiniz

Eşimle aramı nasıl konuşup düzeltçem ne zaman konuşmak istesem sen konuşulacak olgunlukta değilsin diyor.
Bu kadar bencil ve toy olmayı bırakınca eşinizle aranız düzelit diyecektim ki eşiniz de benimle aynı düşüncedeymiş.
Anneme bakıyor demişsiniz ama kendi ailesine yaptığı yardım size batıyormuş ya, maşallah ne diyelim.
Evlilik sorumluluğunu alacak olgunlukta değilmişsiniz, bir de üstüne çocuk yapmışsınız.
Muhtemelen bu para kavgaları bile çocğunuzun önünde veya duyabileceği ortamda oluyordur.
Bencil olmayı, piremses piremses takılmayı bırakın. Eşinizle aranız düzelir, yoksa adam sonuna kadar haklı.

Aman ne büyük mağdurluk, çalışmaya başladıktan sonra ilk defa ektrenize bakmak istediğini söylüyorsunuz.
Yani adam size kredi kartı vermiş, harcamalarınıza karışmamış. Ama "ihtiyacın varmı sormaz" diyebiliyorsunuz.
Adamın geliri iyi, şimdiye kadar hiçbir şeyin lafını yapmamış. Annenize bakmış, hala şikayet ediyorsunuz.
Şimdi çalışmaya başlayınca bunları dile getirmesi sizin tutumunuzdan ciddi olarak rahasız olduğunu gösteriyor.
Konu başlığına bakınca boşanmayı düşündüğünüz izlenimine mi kapılalım adamı boşanmakla tehdit etmeyi düşündüğüz izlenimine mi? İkincisiyse, hiç yeltenmeyin. Bu adama bu resti çekerseniz siz zararlı çıkarsınız.

Son düzenleme:
Fazla ben merkezci gibi geldiniz bana. Kusura bakmayın ama eşinize hak vereceğim. Siz eşim beni iyi yaşatsın ama benden hiç bir şey istemesin, beklemesin istiyorsunuz. Ev ekonomisine katkıda bulunmak istemiyorsunuz kazandığım kendime, eşimin ki hepimize düşüncesindesiniz. Gerçekten sıkıştığında ' bu senin sorunun ' deyip kestirip attınız mı cidden? Aslında tuhaf olan bir şey yok, kısasa kısas.
Evet ozaman lar biraz daha cahildim o dönem aramız bozuktu kadın evi geçindirmek zorunda değil diye bakıyordum.Şuan öyle birşey demem tabi.hatalıydım

Kendinizi ezdirecek birine benzemiyorsunuz daha önceki tutumlarınızdan dolayı bu sekilde davranıyor olabilir mi? Baskalarına cömertsin bana degil derken sizi magdur görmüyor, zaten yeterince aldıgını ve sizi yasattıgını düsünüyor demek ki??

X