Lojmanda ki gürültüden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz de lojmanda yaşamıştık, kapımız dediginiz gibi tahta kapıydı, kapıyı atıp,celik kapı takdirdim, camları yeniledim,uygun bir mutfak aldım v.skiralari düşünürsek zarar etmedik..ama oturanlar aman bizden para çıkmasın da ne olursa olsun mantığında...insan bi çelik kapı takdiramaz mı..basta sizin güvenliğiniz için...hem ses de az gelir

19 Mayıs 2024 te Lojman hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi? demiştiniz. Taşınalı kaç gün oldu ki lojmandaki gürültüden illallah ettiniz ?

İnsanlar çocuklarını hava serinledikten sonra bahçede oyun oynayıp, enerjilerini atmaları için bahçeye indiriyorlar belli ki.

Sİz de bir şekilde ortama uyum sağlamanın yolunu bulmalısınız.
Tahsisliydi zaten hemen taşındıkk kura çekimi beklemedik tamm indirsinler sorun yokta çocukları bir tarafa atıp çocuklar ayrı onlar ayrı herkes kendi kafasına göre 20 kişinin gürültüsünü saatlerce dinlemekte hoş değil ilgilenme yok çocuklar kavga ediyor sesler cok

Hanımlar didişmeyin :)))
A askolottammm yalnız yaşadığınız gürültü problemi lojmanlara has bir şey değil, sitelerde de insanlar parka çocuk çıkarıyor, havuzu varsa havuz başında sohbet muhabbet, suların sesi vs derken hep bir uğultu oluyor, mahalleler deseniz ona keza, ben mahalledeyim mesela, mahallenin çocukları sürekli sokakta gece 12’den evvel eve girmezler, insanlar balkonlarda bahçelerde gece yarılarına kadar hep bir konuşma sesleri, hele yan apartmanda bir komşu var maşallahı var gece yarısından sonra terasta videolar izliyor hatun, kendinize bağlamak istediğiniz kişinin yüzüne 3 kere şunu deyin, 5 kere bunu yapın 😂
Sabah 7’de Teyzoş Teyzoş diye telefonda bir konuşmaya başlar maşallah dedesinde kaç Teyzoş varsa akşama kadar bitmez görüşmeleri.

Akşam 11’e kadar olan seslere yapabileceğiniz bir şey yok, yaz mevsiminin de etkisiyle çoluk çocuk parklarda olmaları normal, okulların açılması havaların serinlemesiyle herkes evine çekilir.
İnşallah mune hanım :)

Lojman ortamlarında olur böyle şeyler, birden canciğer olurlar, sonra kavga ederler falan ama lojman arkadaşlığı güzeldir. İmkanım varken oturmadım tercih etmiyorum. Oturan arkadaşlarım vardı etkinlik vs yapıyorlar. Genelde de güvenli ortam olduğu için çocuklu aileler için bulunmaz nimet.

Biz de lojmanda yaşamıştık, kapımız dediginiz gibi tahta kapıydı, kapıyı atıp,celik kapı takdirdim, camları yeniledim,uygun bir mutfak aldım v.skiralari düşünürsek zarar etmedik..ama oturanlar aman bizden para çıkmasın da ne olursa olsun mantığında...insan bi çelik kapı takdiramaz mı..basta sizin güvenliğiniz için...hem ses de az gelir
Aynen öyle kimse bişey yapmamış ama biz seneye zaten tayinciyiz yaptrmamız saçma olur

Bu nedir ya daha taşınalı az bir zaman oldu hiçbirisyle iletişimim yok bıktım seslerinden hepsi evde akşama kadar saat beş oldu mu bahçeye çıkıyorlar etraf oyun alanı ses gürültü bağırma kahkaha çocuklar bir taraftan kendileri bir taraftan malum ben çalışıyorm beşte eve geliyorum yemek şu bu derken gürültülerini bir şekilde göz ardı ediyorum yaz mevsimi canlar açık az bi dinleneyim diyorum sesten dinleyemiyorum hadi bunları da geçtim akşam oluyor evlerine girecekler on dakikada öyle sesler paldır küldür brde karsı komşu belası var yarm saat çocuğuyla eve girme münakaşası içinde kapılar eski kapı lojmanda oturanlar bilir hapşırsan duyuluyor o cocuk ağlaması kadının bağırması beni iyice sinir etmeye başladi saat 9 da ancak bitiyor gürültüleri ya ben duymak zorundamuyım eşim oranın amiri ona söylesem de söylesemi eşlerine yada ben mi uyarsam bir değl iki değil apartman mı oyun parkı mı belli değil siz benim yerimde olsanz napardnz
Ayyy hasbam amir kocana mi guveniyosun çık lojmandan ozmn gürültüden bıkmışmış...

Bu nedir ya daha taşınalı az bir zaman oldu hiçbirisyle iletişimim yok bıktım seslerinden hepsi evde akşama kadar saat beş oldu mu bahçeye çıkıyorlar etraf oyun alanı ses gürültü bağırma kahkaha çocuklar bir taraftan kendileri bir taraftan malum ben çalışıyorm beşte eve geliyorum yemek şu bu derken gürültülerini bir şekilde göz ardı ediyorum yaz mevsimi canlar açık az bi dinleneyim diyorum sesten dinleyemiyorum hadi bunları da geçtim akşam oluyor evlerine girecekler on dakikada öyle sesler paldır küldür brde karsı komşu belası var yarm saat çocuğuyla eve girme münakaşası içinde kapılar eski kapı lojmanda oturanlar bilir hapşırsan duyuluyor o cocuk ağlaması kadının bağırması beni iyice sinir etmeye başladi saat 9 da ancak bitiyor gürültüleri ya ben duymak zorundamuyım eşim oranın amiri ona söylesem de söylesemi eşlerine yada ben mi uyarsam bir değl iki değil apartman mı oyun parkı mı belli değil siz benim yerimde olsanz napardnz
Lojmanlar böyledir malesef
Hiç kimseyi şikayet etmeyin bir iki kişi değil ki eşiniz uyaracak
Toplu yaşam alanlarında herkes böyle ya bunu kabul edip oturacaksınız ya da çıkacaksınız lojmandan
Başka seçenek yok

İnşallah mune hanım :)
Gürültü sevmiyor olabilirsiniz, buna bir şey diyemem biz de gürültülü değilizdir ama konu komşunun sizin gibi olması mümkün değil, uyarırsanız antipatik bulunursunuz böyle görülmek umurunuzda olmayabilir ama gürültüleri de kesmez maalesef, o yüzden yaz sezonunda idare edin havalar serinleyince okuldu kreşti derken herkes normal düzenine döner.

Gürültü sevmiyor olabilirsiniz, buna bir şey diyemem biz de gürültülü değilizdir ama konu komşunun sizin gibi olması mümkün değil, uyarırsanız antipatik bulunursunuz böyle görülmek umurunuzda olmayabilir ama gürültüleri de kesmez maalesef, o yüzden yaz sezonunda idare edin havalar serinleyince okuldu kreşti derken herkes normal düzenine döner.
Bakalım daha yeniyim inşallah öyle olur :)

Bakalım daha yeniyim inşallah öyle olur :)
Olur olur merak etmeyin, okullar kapandı insanlar çocuklarını evde tutamıyor çocukların da enerji atması gerekiyor, e herkes tüm yaz çoluğu çocuğu tatile götürecek imkana da sahip değil o yüzden yaşadıkları yerin imkanlarına göre hareket ediyorlar, siz de haklısınız onlar da haklı, ileride çocuğunuz olunca anlayacaksınız eve girmek istemeyen çocuklar krize giriyor, öyle böyle derken Eylül ortasından itibaren ortalık sakinleşmeye başlar :))

Site değil işte orası, lojman cumhuriyeti 😅 9 dan sonra çocuk uyutulur, kankiler toplanır falan, entrikası bitmez 😅 Bütçesi yeten birinin lojman tercih edeceğini pek sanmam.
9da bitiyor demiş ama. 9a kadar ben de çok gürültü yapıyorum muhtemelen evde çocuk var. Hele akşam çocuğu yıka uyut safhası çığlık çığlığa geçiyor 😂
Aynı şekilde alt komşum da öyle onun da çocuğu var kapılar çarpılıyor bağırılıyor. En geç 10.00 bitiyor her şey birden sessizliğe gömülüyoruz 😂

Lojmanlar böyledir malesef
Hiç kimseyi şikayet etmeyin bir iki kişi değil ki eşiniz uyaracak
Toplu yaşam alanlarında herkes böyle ya bunu kabul edip oturacaksınız ya da çıkacaksınız lojmandan
Başka seçenek yok
Sadece lojmanlar değil ki yaz aylarında her yer böyle. Bizim site de böyle. Çocuklar hala koşup oynuyorlar bahçede şu saatte. Kızmak yerine seviniyorum ben oynayacak bir alanları var, şimdiden yıllarca sürecek arkadaşlıklar kuruyorlar diye. Zihniyet meselesi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X