Lojmanda ki gürültüden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Grupta yokum odamı değiştiremem bütün işim orda kışın hiç kalmadım bilmiyorum
Ee gürültüyü mecbur çekeceksin. Veya biri yazmış, klima taktırın, rahat et.

Saat zaten akşam 9 da ancak kararıyor. Akşam 9 dan sonra ses olmaması güzel şey. Çünkü normalde şimdi yaz diye gece 12- 1 e kadar bahçede, balkonda sesli konuşup kahkaha atanlar çok oluyor.

Ev almışsınız yeni, taşınabilirsiniz

Sorununuz üslup ve yaklaşım bence
Yoksa rica etseniz komşularınız birazda olsa dikkat ederler
Siz muhatap bile almıyorsunuz kimseyi, konularınızdan anlaşılıyorki hiçbi konuda hiçkimseyi
Iletişim kurmadan yargı dağıtıyorsunuz
Bu elitlik değil yalnız siz öyle sanıyorsunuz
Eşiniz ömür boyu yardımcı olmaz olamaz tüm diyalog sorunlarınızda
Ki arkadaşlarında dediği gibi sitede de mahallede de otursanız bu aylarda her yer aynı
Kim size elitlikten elit olmaktan bahsetti iletişim kuracağımm insanlara ben karar veriyorm doğal olarak muhatap olma zorunluluğum yok eşime söyleyeceğim dedim aynı zamanda eşim lojman sorumlusu onun muhatap olması daha yakışık alır

Bu nedir ya daha taşınalı az bir zaman oldu hiçbirisyle iletişimim yok bıktım seslerinden hepsi evde akşama kadar saat beş oldu mu bahçeye çıkıyorlar etraf oyun alanı ses gürültü bağırma kahkaha çocuklar bir taraftan kendileri bir taraftan malum ben çalışıyorm beşte eve geliyorum yemek şu bu derken gürültülerini bir şekilde göz ardı ediyorum yaz mevsimi canlar açık az bi dinleneyim diyorum sesten dinleyemiyorum hadi bunları da geçtim akşam oluyor evlerine girecekler on dakikada öyle sesler paldır küldür brde karsı komşu belası var yarm saat çocuğuyla eve girme münakaşası içinde kapılar eski kapı lojmanda oturanlar bilir hapşırsan duyuluyor o cocuk ağlaması kadının bağırması beni iyice sinir etmeye başladi saat 9 da ancak bitiyor gürültüleri ya ben duymak zorundamuyım eşim oranın amiri ona söylesem de söylesemi eşlerine yada ben mi uyarsam bir değl iki değil apartman mı oyun parkı mı belli değil siz benim yerimde olsanz napardnz
Senin için kimse dışarı çıkmasın bu sıcakta çocuklar eve tıkılıp kalsın bence siz memnuniyetsizsiniz

Eşinin amir olması dışında gerisi çok dikkatimi çekmedi

esiniz amir sizde amir eşi

Lojmana sıkıyönetim getirin .. yaz günü yaz akşamı kış gibi eve tikilsin kalsın...dışarı çıkma yasagi en uygun olan

Kelleyi çıkarana verin cezayı 👍👍
Canım benim kendi vasfım var eşimin vasfına ihtiyacım yok işten yorgun argın gelip brde saatlerce milletin keyfi gürültüsünü çekmek zorunda değilim burası köy değil oyun parkı da değil herkes kendine çeki düzen verse sorun kalmaz zaten

Herkese, her şeye çemkirmişsiniz ama lojmana taşınırken ne bekliyordunuz acaba? Bu kadar nezakete ve görgü kurallarına önem veren biriydiniz madem -ki bu en doğal hakkınız, ben de öyle olsun isterim- parasını verip nezih bir semtten ev tutsaydınız kendinize. Lojmanlar genelde eski ve kim kime dum dumadır. Bizim okulun da lojmanı vardı. Bir kere gezip görmem yetti taşınmamam için.

Ee gürültüyü mecbur çekeceksin. Veya biri yazmış, klima taktırın, rahat et.

Saat zaten akşam 9 da ancak kararıyor. Akşam 9 dan sonra ses olmaması güzel şey. Çünkü normalde şimdi yaz diye gece 12- 1 e kadar bahçede, balkonda sesli konuşup kahkaha atanlar çok oluyor.
Lojmana kim klima taktırmışta ben taktıraym ayrıca bunun elektrği var çarpıntısı var bunlar çözüm mü millet oturmasn ses çıkarmasn demiyoruz az daha sakın olsnlar gerektiği yerde çocuklarla ilgilensin ler bunlar zor bir şey değil saldım çayıra mevlam kayıra oldu

Milletin boş lakırtısını saatlerce hep bir ağızdan dinlemek mecburiyetindrmiym
Ah ben oturduğum yerin ses kaydını atsam ağzınız açık kalır ama maalesef yaşamak zorundayız başta lojmana taşınmanız hata ya çekeceksiniz ya da başka yere taşınacaksınız eşinize söylemenizde fayda etmiycek küçük çocuğa kim söz geçirebilir ki dışarı çıkınca dünyalar onların oluyor netice de hepimiz öyle büyüdük

Herkese, her şeye çemkirmişsiniz ama lojmana taşınırken ne bekliyordunuz acaba? Bu kadar nezakete ve görgü kurallarına önem veren biriydiniz madem -ki bu en doğal hakkınız, ben de öyle olsun isterim- parasını verip nezih bir semtten ev tutsaydınız kendinize. Lojmanlar genelde eski ve kim kime dum dumadır. Bizim okulun da lojmanı vardı. Bir kere gezip görmem yetti taşınmamam için.
Napalım kredi ödüyoruz ekonomik şartlar kazanılmış hak yani ucuz diye ahır gibi kullanmak mı lazım

Canım benim kendi vasfım var eşimin vasfına ihtiyacım yok işten yorgun argın gelip brde saatlerce milletin keyfi gürültüsünü çekmek zorunda değilim burası köy değil oyun parkı da değil herkes kendine çeki düzen verse sorun kalmaz zaten
Sen işten geldin yorgunsun diye millet senin keyfini mi bekliyecek yok böyle bir dünya

O zaman bahçeli bir eve sakin bir mahalleye taşının kimse rahatsız etmesin

Koca lojmanda çalışan bir siz değilsinizdir belki isten gelen anne babalar çocuklarını çıkardı

Siz kendi sarayınızı inşaa edin bence

Vasıf konusuna gelince ne bileyim ya biraz havadasınız çok yüksekleyim bence

Kim size elitlikten elit olmaktan bahsetti iletişim kuracağımm insanlara ben karar veriyorm doğal olarak muhatap olma zorunluluğum yok eşime söyleyeceğim dedim aynı zamanda eşim lojman sorumlusu onun muhatap olması daha yakışık alır

Eşinizin görev tanımının içinde sohbet çocuk seslerine karışmakta mı var
Gün içindeki saatlerde hemde
Burası köy değil demişsiniz ne alakası var Allah aşkına
Köyleri de ne sanıyorsanız

Elitlikten bahsettiniz demedim öyle olduğunu sanıyorsunuz dedim
Ama maşallah eli bele atıp kavga edecek potansiyel var gibi

Diyalog konusundaki cümlelerimi hayat sizi pişirdikçe daha iyi anlarsınız aslında alsanız müthiş bir tavsiyeydi ancak bi 10 yıl daha böyle gidersiniz sanırım

Lojmana kim klima taktırmışta ben taktıraym ayrıca bunun elektrği var çarpıntısı var bunlar çözüm mü millet oturmasn ses çıkarmasn demiyoruz az daha sakın olsnlar gerektiği yerde çocuklarla ilgilensin ler bunlar zor bir şey değil saldım çayıra mevlam kayıra oldu
Ayy hiçbir öneriye beğenmiyorsun. Ne kadar şikayetçisin böyle. Bir insan bu kadar mı memnuniyetsiz olur.

Bize burada laf yetiştirdiğin gibi millete de kapıdan pencereden bağır. " Susun artık, kafam şişti" de. Susarlar belki.

Asker yarenlerinde sonra amin eşleri mi türedi nedir,birkaç seferdir denk geliyorum. Toplaşıp kendinize özel bir isim falan seçin bari. :olamaz:

Eşinize söyleyin kulaklarını çeksin. Yıllardır devam eden düzen bir anda değişir zaten, çoluk çocuk bu yaz günlerinde gelecek uyarıya hemen uyum sağlarlar.

Bu konunun alacağı tepkiyi de gayet biliyorsun, önceki konunda öyleydi. Çalışıyorum, çalışıyorum demişsin ama koca bir boşlukta gibi duruyorsun burada bakinca. Başka eğlencen yok şuradan gelecek yorumlarla tatmin ediyorsun kendini.

Lütfen herkes kendine çekidüzen verebilir mi? Neden gürültü yapıyorsunuz? Çok ayıp. Bir de kenarda çekirdek yiyormuşsunuz çocuklar parkta oynarken, hiç olacak şey değil. Gürültünüz buraya kadar geldi, olmaz ama böyle. Herkes haddini bilecek👊

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X