Lojmanda ki gürültüden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu nedir ya daha taşınalı az bir zaman oldu hiçbirisyle iletişimim yok bıktım seslerinden hepsi evde akşama kadar saat beş oldu mu bahçeye çıkıyorlar etraf oyun alanı ses gürültü bağırma kahkaha çocuklar bir taraftan kendileri bir taraftan malum ben çalışıyorm beşte eve geliyorum yemek şu bu derken gürültülerini bir şekilde göz ardı ediyorum yaz mevsimi canlar açık az bi dinleneyim diyorum sesten dinleyemiyorum hadi bunları da geçtim akşam oluyor evlerine girecekler on dakikada öyle sesler paldır küldür brde karsı komşu belası var yarm saat çocuğuyla eve girme münakaşası içinde kapılar eski kapı lojmanda oturanlar bilir hapşırsan duyuluyor o cocuk ağlaması kadının bağırması beni iyice sinir etmeye başladi saat 9 da ancak bitiyor gürültüleri ya ben duymak zorundamuyım eşim oranın amiri ona söylesem de söylesemi eşlerine yada ben mi uyarsam bir değl iki değil apartman mı oyun parkı mı belli değil siz benim yerimde olsanz napardnz
Begenmeyen gitsin bence lojmandan.

Bu nedir ya daha taşınalı az bir zaman oldu hiçbirisyle iletişimim yok bıktım seslerinden hepsi evde akşama kadar saat beş oldu mu bahçeye çıkıyorlar etraf oyun alanı ses gürültü bağırma kahkaha çocuklar bir taraftan kendileri bir taraftan malum ben çalışıyorm beşte eve geliyorum yemek şu bu derken gürültülerini bir şekilde göz ardı ediyorum yaz mevsimi canlar açık az bi dinleneyim diyorum sesten dinleyemiyorum hadi bunları da geçtim akşam oluyor evlerine girecekler on dakikada öyle sesler paldır küldür brde karsı komşu belası var yarm saat çocuğuyla eve girme münakaşası içinde kapılar eski kapı lojmanda oturanlar bilir hapşırsan duyuluyor o cocuk ağlaması kadının bağırması beni iyice sinir etmeye başladi saat 9 da ancak bitiyor gürültüleri ya ben duymak zorundamuyım eşim oranın amiri ona söylesem de söylesemi eşlerine yada ben mi uyarsam bir değl iki değil apartman mı oyun parkı mı belli değil siz benim yerimde olsanz napardnz
Lojmana ilk taşındığım zamanlar ben de biraz rahatsız olmuştum gürültüden. Çünkü ilk defa görüyordum. Zamanla alıştım. O sesler güzel gelmeye başladı. İnsanlar güvenli alanın tadını çıkarıyorlar. Kasten rahatsız etmiyorlarsa alışmaya ve sen de tadını çıkarmaya çalış.

Ne alaka ben gürültü dinlemek zorundamıyım
19 Mayıs 2024 te Lojman hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi? demiştiniz. Taşınalı kaç gün oldu ki lojmandaki gürültüden illallah ettiniz ?

İnsanlar çocuklarını hava serinledikten sonra bahçede oyun oynayıp, enerjilerini atmaları için bahçeye indiriyorlar belli ki.

Sİz de bir şekilde ortama uyum sağlamanın yolunu bulmalısınız.

Eşinin amir olmasıyla ne alaka?

Lojmana ilk taşındığım zamanlar ben de biraz rahatsız olmuştum gürültüden. Çünkü ilk defa görüyordum. Zamanla alıştım. O sesler güzel gelmeye başladı. İnsanlar güvenli alanın tadını çıkarıyorlar. Kasten rahatsız etmiyorlarsa alışmaya ve sen de tadını çıkarmaya çalış.
Sanmam ben gürültü insanı değilim

Ya size hak veriyorum ama onlar olmasa başka balkondan video müzik sesi gelecek, bağıra bağıra konuşanlar olacak bunu engelleyemeyiz malesef.
Ailemin apartmanında park var orada ses oluyor, bir de havuzlu site var orada bütün gün hatta gece yarısına kadar hem havuza giriyorlar hem masalarda oturuyorlar. Her yerde durum aynı.

Hanımlar didişmeyin :)))
A askolottammm yalnız yaşadığınız gürültü problemi lojmanlara has bir şey değil, sitelerde de insanlar parka çocuk çıkarıyor, havuzu varsa havuz başında sohbet muhabbet, suların sesi vs derken hep bir uğultu oluyor, mahalleler deseniz ona keza, ben mahalledeyim mesela, mahallenin çocukları sürekli sokakta gece 12’den evvel eve girmezler, insanlar balkonlarda bahçelerde gece yarılarına kadar hep bir konuşma sesleri, hele yan apartmanda bir komşu var maşallahı var gece yarısından sonra terasta videolar izliyor hatun, kendinize bağlamak istediğiniz kişinin yüzüne 3 kere şunu deyin, 5 kere bunu yapın 😂
Sabah 7’de Teyzoş Teyzoş diye telefonda bir konuşmaya başlar maşallah dedesinde kaç Teyzoş varsa akşama kadar bitmez görüşmeleri.

Akşam 11’e kadar olan seslere yapabileceğiniz bir şey yok, yaz mevsiminin de etkisiyle çoluk çocuk parklarda olmaları normal, okulların açılması havaların serinlemesiyle herkes evine çekilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X