Lojmanda ki gürültüden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşinin iş hayatında amir olması insanların sosyal hayatlarına müdahale edebileceği anlamına gelmez şekerim. Ayarın kaçmış senin.
Benim değilde senin ağzının ayarı kaçmış gibi terbiyeni takın eşim iş yerinde de amir lojman sorumlusu da kime söyleyeceğim sosyal hayat ne zamandan beri gürültü yapmak oldu

Öyle bir anlattınız ki sabaha kadar yüksek sesle konuşuluyor gürültü oluyor sandım ama saat 9’a kadar demişsiniz gayet normal bir zaman dilimi, 11/12 ye kadar otursalar ne yapacaksınız?
Şuan hala devam ediyor ayrıca 6 saat az bir zaman mı yani mecbur muyum dinlemeye

Arkadaşım millet şimdi lojmanın bahçesine çıkıp oturmayacaksa ne zaman çıkıp oturacak?
Her yerde böyle.
Kendine müstakil ev alabilirsin ancak çözüm bu.
Ben yıllarca apartman dairesinde yaşadım nasıl yaşanacağını bilmeyenler müstakil eve geçebilir

Öyleymiş. Amir olan kişi, diğer memurları ev hali/gürültüsü için uyarabiliyor mu ya? Bilmediğim için soruyorum 😅
Eşim ayrıca lojman sorumlusu demek istediğim ben kadınlarla muhatap olmak istemiyorum eşim sürekli görüyor toplantılar yapılıyor o yüzden eşime söylesem dedim sırf amir olduğu için değil

Vay anasını satayım ya böyle mi işliyor bu işler? Eşimin lojman için puanı çok yüksek. Bir ara “yazsak mı?” diye sormuştum da, “manyak mısın, herkes sıkıntıdan birbirini yiyor” demişti. Haklıymış haha
İnsan gibi sakın olsalar zaten problem yok

Şuan hala devam ediyor ayrıca 6 saat az bir zaman mı yani mecbur muyum dinlemeye
Apartmanlarda aynı ne yapalım insanları sessize mi alalım yada her gün kavga mı edelim?
Saat çok geç olmuşsa ben nazikçe mesajla uyarıyorum ablacım uyuyamıyorum sabah işe gideceğiz diye, sizde bu şekilde uyarmayı deneyin çok rahatsız oluyorsanız.
Her gece geç saate kadar gürültü yapıyorlarsa haklısınız ama saat 9/10 civarı konuşmayın sessiz olun denir mi bilemiyorum

Apartmanlarda aynı ne yapalım insanları sessize mi alalım yada her gün kavga mı edelim?
Saat çok geç olmuşsa ben nazikçe mesajla uyarıyorum ablacım uyuyamıyorum sabah işe gideceğiz diye, sizde bu şekilde uyarmayı deneyin çok rahatsız oluyorsanız.
Her gece geç saate kadar gürültü yapıyorlarsa haklısınız ama saat 9/10 civarı konuşmayın sessiz olun denir mi bilemiyorum
Bakın her Allah'ın günü 5 de başliyor 9 10 gibi bitiyor düşün 10 kadn 10 çocuk hepsi toplu brden kalkıyor orda ayrı curcuna

Ne yapacak eşiniz, kulaklarını mı çekecek? Bizim apartmana gelseniz sinir hastası olursunuz o zaman, gece yarısına kadar gürültü patırtı bitmiyor. Amir eşinize söyleyin, sizi müstakil bir eve çıkarsın.
Apartman da nasıl yaşanacağını bilmeyenler cıksn müstakil eve yıllardır farkliapartmanlarda oturdum böyle gürültü görmedim ayrıca eşim lojman sorumlusu kime söyleyelim

Bu nedir ya daha taşınalı az bir zaman oldu hiçbirisyle iletişimim yok bıktım seslerinden hepsi evde akşama kadar saat beş oldu mu bahçeye çıkıyorlar etraf oyun alanı ses gürültü bağırma kahkaha çocuklar bir taraftan kendileri bir taraftan malum ben çalışıyorm beşte eve geliyorum yemek şu bu derken gürültülerini bir şekilde göz ardı ediyorum yaz mevsimi canlar açık az bi dinleneyim diyorum sesten dinleyemiyorum hadi bunları da geçtim akşam oluyor evlerine girecekler on dakikada öyle sesler paldır küldür brde karsı komşu belası var yarm saat çocuğuyla eve girme münakaşası içinde kapılar eski kapı lojmanda oturanlar bilir hapşırsan duyuluyor o cocuk ağlaması kadının bağırması beni iyice sinir etmeye başladi saat 9 da ancak bitiyor gürültüleri ya ben duymak zorundamuyım eşim oranın amiri ona söylesem de söylesemi eşlerine yada ben mi uyarsam bir değl iki değil apartman mı oyun parkı mı belli değil siz benim yerimde olsanz napardnz
Oldu paşam. Eşin işine baksın.Lojman bahçesine karışmak ne? Napsın insanlar sizin geliş gidiş saatlerinize göre mi yaşasın? Bu ne kibir bu ne üstten bakmak ya.

Bakın her Allah'ın günü 5 de başliyor 9 10 gibi bitiyor düşün 10 kadn 10 çocuk hepsi toplu brden kalkıyor orda ayrı curcuna
Çalışıp çalışmamanız sizin sorununuz. Sıcak havalarda insanlar mantıken akşamüstü ya da hava kararınca dışarı cikar, hem hava alır hem de çocuklarina oynamaları enerjilerini atmalari için fırsat verir. Memnun değilseniz rahatsız olan siz olduğunuz için başka yere taşının. Hem dağdan gelip hem de bagdakine ayar vermek olmaz.

Eşim lojmanı değil, komple bulunduğumuz yerin amiriydi. Bir kere kısa süre bulundum (güvenlik açısından) çok şeyler dönüyor ama, şahsi rahatsızlığım için, eşime demek çok saçma. Kendi çıkarın için mevki kullanmak etik değil.

Hıı Amir müdahil olduktan sonra uyulur ama dediğim gibi etik bir şey değil.

Hele Amir karısı isen, muhattap olmak, saçma dert dinlemek, aralarına katılmak (vaktim yok) aslı görevin gibi düşünüyorlar. Bunun dışındaysan isminle anmazlar xxxxx in karısı veya egolu olursun 🤣🤣
Ben muhatap olmak istemediğim için eşime söylemek istiyorum ayrıca lojman sorumlusu da eşim millet yine yanlış anlamış ama ben zaten egolu olarak anıldığıma yüzde yüz eminim

Çalışıp çalışmamanız sizin sorununuz. Sıcak havalarda insanlar mantıken akşamüstü ya da hava kararınca dışarı cikar, hem hava alır hem de çocuklarina oynamaları enerjilerini atmalari için fırsat verir. Memnun değilseniz rahatsız olan siz olduğunuz için başka yere taşının. Hem dağdan gelip hem de bagdakine ayar vermek olmaz.
Hahaa dağ kimin bağ kimin dağdan gelen varsa onlar olmalı cünkü burası oyun parkı değil biz yıllarca apartman da yaşadık neyin nasıl olduğunu biliyorz orda çocuğu bırakıp çekirdek çitletmekle enerji atmak olmuyor bende insanım ve mecbur değilmmm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X