Lojmanda ki gürültüden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sende konuyu buraya taşıyarak o saçmalayan kişiyi haklı duruma çıkardın ki konu ses gürültü iken birden konu askeriyeye geldi ...
Konuyla alakası olduğu için örnek verdim. Askeriyleyle yada herhangi bir kurumla bir sıkıntım yok benim. Vurgulamak istediğim şey bu konuyu açan kisininde oteki konu sahibiyle benzer zihniyette olması. Kurallara geçekten riayet ediliyorsa söylenenlerin aslı yoksa ne ala.

Bu birazda karakter meselesi aslında,karşısındaki kişinin durumunu bilmez ona göre yadırgar belkide kendi gibi olmasını ister.Çalışan insanı anlamak lazım derim burada.
Ben neler gördüm yaşadım.
Aynen konu bu ama lojmanda özel işlerini askere yaptıranlar varken herşey olabilir deyince arkadaş

Konu üst alt rütbe ve askeriye durumuna geldi ...yine mevzu lojman olsa da
Olsun arada kaynadı gene gıybete başladık.

Mune Ablacığım evet ilk başta öyle anladım sanirim diğer arkadaşlarda yanlış anladı bilemiyorum sonra arkadaş düzeltince üstdeki yorumu yazdım erler lojman temizligi gibi güvenlik gibi durumları yapıyorlar yada tadilat durumu gibi şeyler olunca lojmanda yapıyorlar oda eğer ustaliklari varsa yada usta geliyor erler dışarda bekliyorlar ama bunun dışında kimse özel işleri için evine er sokmaz ne yapicak erler evde cammi silicek çamaşır mi asicak pasta börek mi yapicak yani bir er üstüne dese uzmanın basi yanar buna da kimse cesaret etmez...

Lojman deyince akla ilk gelen asker ve polis lojmanları olduğu içindir, başka kamu kurumlarının da lojmanları var oysa.
Haydi konu sahibi polis lojmanındaysa nasıl hemen konu askere geliyor hemen asker kötüleniyor . Hemen biz erleri kullanan kadınalr oluyoruz

Konuyu hatirlayanlar olacaktir çok toparlayamiyorum o zmnda tepki cekmisti

Lojmana nöbet yazılan askerler için diyorum asker görev tanımı dışına çıkamaz, lojman güvenliği için nöbet yazılan askerler sadece çevreyi korur, gerekirse çevreyi temizler ki genel de ilk ve yegane vazifeleri güvenliktir, kapıda ve lojman bahçesinde nöbet tutan asker komutanın karısı eşya taşıtacak diye görev yerinden ayrılamaz yasak.

Aaaa oyle mi ? Sitede yazdıysa Mune ablam denk gelmedi bana
Hemen hayırlı olsun yazayım özele yoksa mapusta atar beni

Seni bilmem ama hanım ablam ne bileyim Mune ablam damadı kodese falan atar mi
Gerektiğinde ne koca dinlerim ne damat atarım kodese kayınvalidesi normal değil çocuğun da işi zor ama alıştı benim hallerime, baaaak en sevdiğin kuru kafa dövmesi var bende deyip idare ediyor kayınvalidesini

Bizimkide anne sen fevrisin dedi napak ahretlik tıkalım mı kodese onuda
Gönder gelsin damatlar kodesi yaparım bizim için istiyorsan eşini de atarım ayhhhh menopozluyum diyorum deliliğe yeni kılıfım bu, benim adam yine geldi benim asi kadına diyor evi de böyle yönetiyorum benim çocuk hâlâ o kıvama gelemedi, annenin enerjisini seviyorum demiş kızıma, işini biliyor kerata kaleyi fethetmenin yolunun benden geçtiğini anlamış

Bir yanlışında postalayım hemen,gerçi benim kızda canına okuyor onun ne güzel işte seni tanıdıkça daha çok sevecek senide.Kaleyi fet etmiş şimdiden

Evet o durumu bende gördüm maalesef,benimle iletişim kurup eşim birim amiri diye kahve içerken " x abi bu hafta bizimkine izin verse konuşsan" diyenler oldu.Ne münasebet yahu? Biz ne alaka ?
Balkonda otururken seslenip soru soran da bitmiyor,kafayı uzatıp komşu çay ver diyende.

Ben genel olarak soğuk ve mesafeli olup sadece iki üç kişiyle yakın olduğum için aşırı problem yaşamadım.Onlardan da sadece bir tanesi normal çıktı :)) Ama bu tarz ortamlarda çoğunluk samimiyet boyutunu arttırıp tayin aşamasında birbirine giriyor.Dedikodusu bitmiyor. O yüzden herkes kendi işinde gücünde olup,görünce selam verip geçecek.Lojmanın tek artısı ortamda çok çocuk olması ve çocuğunu rahatça dışarı gönderebilmek başka artısı falan yok.

Birde erkeklerde sen subaysın sen uzmansın ayrımını gözlemlemedim hiç,mesai dışında abi veya şefim diyorlar.Ama kadınlar arası toplulukta otururken bile eşlerin rütbeye göre oturduklarını gördüm :)
O yüzden lojman düşünen varsa, zor durumda değilseniz ya da küçük çocuğunuz yoksa girmeyin lojmana tavsiye etmiyorum,selam vermeyeceğiniz tipte insanların bile kasıntılı hallerini görünce delirirsiniz demedi demeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…