Lojmanda ki gürültüden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşim yurtdışı görevine gitmişti 6 ay,çaylar filan olunca direk ararlardı beni hemen geliyorsun diye.
Birde dışarda oturduk o döenmlerde puanlar sıfıtlanmıştı bizimde.
Benim evime geldiler oturduk yedik içtik,çok severlerdi benide,keza paşamızın hanımıda öyle birlikte yolculuk yapıyorduk.

Orası öyle zaten,bazen anlaşmalı olarakta karışık oturuluyordu binada, biz kaldım mesela o kadar güzel komşuluk ilişklilerimiz oldu ki.
Resmiyeti korumak durumındasın zaten,olması gerekende budur.

Yok öyle değil. Uzman çavuş olan birinin eşi erlere kendi özel işlerini yaptırıyordu. Vardı böyle bir konu. Malesef oluyor böyle şeyler. Kendimde bizzat işittim, bir komşumuzun tayini (eşi uzman çavuş) başka yere çıkmıştı. Annesiyle beraber aman orda eksik kalan işleride (taşinmayla alakalı/ev işleri vs) oradaki askerlere yaptırırız diyordu. İnsanlıktan soğumustum o an.

Ev işi derken bir elektrik tesisatı yada ne bileyim suyla ilgiyli tamir işi varsa ondan bahsetmiştir umarım.
Yoksa eline bez verip cam sil olayı yok.

Sonuna kadar katılıyorum. Mesela benim tek şikayetim teskilat içi eşlerin bulunduğu ortamda çok dedikodu olmasıydı. Yetkim olmayan şeylerin içine beni de çekmeye çalışmalarıydı. Diğer çalışanlara laf edilmezken, bana edilmesiydi. Zaten kuralları belli, ona uyulması gerek ben extra napabilirim ki? Belki iyi yerler vardır ama ben denk gelmedim.

Öyle birşey yok o saçmalamış aklınca ego yapıp hava atmaya çalışmış . Ama tsk da öyle birşey yok

Erler lojman güvenliği gibi temizliği gibi evet yapıyorlar ama özel ev işlerini yaptıran uzmanda evine eri niye sokuyorsa hanı böyle bir şey varsa

Evine mahremine eri sokmak karısının işlerini yaptırmak akla zarar.. erin biri şikayet etse üstüne dese o uzmanın vay haline bu yüzden bunu yapmaya kimse cesaret edemez

Ha konu yazarlar herşeye inanmamak lazım kötülemek kara sürmek amaç bu ...buda bedava

Dedikodu maalesef oluyor olmaması mümkün değil,bunalrın sebebleri var gitmezseniz burnu büyük,dibine kadar girerseniz yalaka derler.En güzeli orta seviyeyi bulmaktır.
Bana bile ne laflar gelmişti,saygılıydım mesafeliydim kendimi sevdirdim en azından,yalakalık yapmadım eşimin pozisyonunu hiç kullanmadım.

Ben asker lojmanlarını da tsk içinde olduğumuz için kuraları da biliyorum bilmiyen biri olsam bak sen inan inanbilgindigin kadar her lafa

Çamur at izi kalsın
Aynen öyle nefret ediyorum rütbeyle kuruma atılan çamurdan uzman çavuş uzman çavuş kafalarına taş düşsün çamur atanların . Biz 2 farklı tugayda çalıştık . Şuan ki tugayda da lojmandaki çöpleri kendileri atıyorlar binayı temizlemeye yerli halktan kadın geliyor 2 güne bir mi ne ? Diğer şehir de de dışardan kadınlar gelip temizlik yapıyorlardı çöpleri de dışardan alınıyordu . Erin birşey yaptığı yok bıkmadılar insanlara iftira atmaktan

Öyle birşey yok o saçmalamış aklınca ego yapıp hava atmaya çalışmış . Ama tsk da öyle birşey yok
Olabilir belkide kendince hava atmak için birşeyleri farklı aktarmiş olabilir. Konu sahibi baya linçte yemişti hatırlıyorum. Böyle bir konu üzerinden hava atmaya çalışmakta ne bileyim. Şaşırmış bazıları.

Karakterinde problemler var konu sahibinin anlamışsınız zaten . Aşağılık kompleksi

Sende konuyu buraya taşıyarak o saçmalayan kişiyi haklı duruma çıkardın ki konu ses gürültü iken birden konu askeriyeye geldi ...

Hava atmış orada,dediğim gibi evde sorun varsa tamirgibi o olabiliyor.
Bizim banyo zemini kırılmıştı sivil çalışan ve asker halletmişti,geri kalan temizliği kendim hallettim.

İçimizden biri olduğunuz nasıl belli aynen böyle oluyor ve olması gerekeni yapmışsınız. Evden girip, çıkarken selamlaşıp konuşuyordum ama, misafirliğe zamanım yoktu. Birine gitsen, öbürü kötüye yoruyordu. Gitmesen bizi beğenmiyor oldu. Eve çıkmam lazım bakıcı bekliyor, yemek hazırlamam lazım, yorgunum. Anlayış göstermediler bir abla vardı sadece o anlardı beni. Çalışmasam elbet her zaman olmasa bile inerim aşağı. Burnum havada olsa geçerken teğet geçerim. Ama olmadı, tutmadı bizim ilişki

Eşiniz ne hakla uyaracak,insanların mesai saati değil, evlerinde dinlenme saatlerinde ne yapacaklarına nasıl karışabilir ki? Sizin patronunuz evinizdeki hal ve hareketlerinize karışabiliyor mu?
Öte yandan sessizlik istiyorsanız müstakil eve gecin.
Ben normal havuzlu bir sitede oturuyorum,sabah çim biçme,ćöp toplama(kova çekilerek taşınıyor görevli tarafından haliyle ses oluyor) öğlen havuzdaki bahrış çağrış hatta haftasonları bangır bangır müzik sesi,çocukların sesi de var tabi. Kimseye de sessiz olun diyemem ki ne hakla ya
Ha gecenin bir vakti gürültü yapilir,illaki yönetim tarafından uyarılır ama gün içinde ne bileyim aksam 9a belki 10a kadar yapılan gürültü tolere edilir zaten yaz günü. Ha istemesem,rahatsız olsam benimde yapacağım şey siteden taşınıp müstakil yaşamak olabilir ancak. Sizde birşey diyemezsiniz,eşinizin de aaa tamam uyarayım ben bunları diyeceğini sanmıyorum,hakkı yok zira.

Ha illa ki bir resmiyet olurdu ...ama esin gelsin evimi temizlesin yok böyle bir şey bu disiplin suçu ki hiç bir asker bunu göze almaz olamaz da
Mss mesajı yanlış anlamışsın, uzman çavuşların eşleri askerlere iş yaptırıyor demiş strawberry.
Rahmetli kayınpederim kıdemli başçavuştu emrindeki tek bir asker kayınpederin evine çöp bile taşımamıştır, askerlerine karşı Babacan bir adamdı, evi için iş buyurmak şöyle dursun askerlerine maddi manevi çok yardımı dokunmuş bir adamdı, öyle bir adamdı ki kendi oğlu askerlik çağına geldiğinde istese oğlunu istediği bir yere dağıtıma gönderilmesini sağlayabilirdi ama yapmadı, oğlu asker çocuğuyum bana ona göre davranın da demedi, tabii ben kayınpederimi ve çevremdeki rütbeli askerleri ve eşlerini bilirim, benim bildiklerim yapmadı yapmazlardı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…