Lojmanda ki gürültüden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Insaniz ya fıtratımızda sevgi var ya

Heleki birinin keyfi için bir sürü kişi susacaksa

Susan tarafı sevmek doğal değil mi

Sevmek kalple vicdanla ilgili bir durum

Sevmeyen yanlız olmayı seven birilerinin kalabalıkta olması gereksiz

Asıl suç sizin insan sevmeyen birinin insanların olduğu yerde ne işi var
Şiir gibi konuşmuşsun beea

Evet o durumu bende gördüm maalesef,benimle iletişim kurup eşim birim amiri diye kahve içerken " x abi bu hafta bizimkine izin verse konuşsan" diyenler oldu.Ne münasebet yahu? Biz ne alaka ?
Balkonda otururken seslenip soru soran da bitmiyor,kafayı uzatıp komşu çay ver diyende.

Ben genel olarak soğuk ve mesafeli olup sadece iki üç kişiyle yakın olduğum için aşırı problem yaşamadım.Onlardan da sadece bir tanesi normal çıktı :)) Ama bu tarz ortamlarda çoğunluk samimiyet boyutunu arttırıp tayin aşamasında birbirine giriyor.Dedikodusu bitmiyor. O yüzden herkes kendi işinde gücünde olup,görünce selam verip geçecek.Lojmanın tek artısı ortamda çok çocuk olması ve çocuğunu rahatça dışarı gönderebilmek başka artısı falan yok.

Birde erkeklerde sen subaysın sen uzmansın ayrımını gözlemlemedim hiç,mesai dışında abi veya şefim diyorlar.Ama kadınlar arası toplulukta otururken bile eşlerin rütbeye göre oturduklarını gördüm :)
O yüzden lojman düşünen varsa, zor durumda değilseniz ya da küçük çocuğunuz yoksa girmeyin lojmana tavsiye etmiyorum,selam vermeyeceğiniz tipte insanların bile kasıntılı hallerini görünce delirirsiniz demedi demeyin :lülülü:
TSK da ast ve üst muhabbeti kadınlar arasında daha çok. Emniyet bir tık daha geride.

Halbuki ne polis, uzman eşleri var Amir ve subay eşinden daha aklı başında, hanımefendi. Geriye kalan zihniyet ise, kendi bir yere varamamış kişilerin, eş mevkileri ile söz ve hak sahibi olduklarını sanmaları.

Eşinin mevkisi ne olursa olsun, bizim diğerlerinden üstün tarafımız yok haklar açısından. Lojmanda isen bunun amiri, subayı yok. Kural ne ise herkes ona uymak zorunda.

Ben, genelde dışarıda oturuyorum, kafam rahat. Bunları bile bile girdiysemde katlanmak zorundayım.

Haydi konu sahibi polis lojmanındaysa nasıl hemen konu askere geliyor hemen asker kötüleniyor . Hemen biz erleri kullanan kadınalr oluyoruz
Polis veya asker ne farkeder? Burda elestirilen şey zihniyet. Bu zihniyet Emniyet teşkilatindada olsa yanlış TSK'da da olsa yanliş. Amacım birilerine iftira atmak degil. Burda kendi gözümle okuduğum bir konu üzerinden örnek verdim. O konuyu bir polis eşi açmış olsaydı aynı örneği yine verirdim.

Yorumları okudum da her lafa bir cevabınız var. Gidin soyleyin o zaman eşinize, uyarsın milleti. Ama etkisi olur mu? Olmaz. Çünkü yaz tatili gelmiş, çocuklar evdeler sürekli. Anne-baba ses çıkarmasa o cocuklar ses çıkaracak.

Sonra da vay efendim neden benle iletişim kurmuyorlar arkadaş olmuyorlar diye konu açıyorsunuz bu bakış açısıyla sizle kim niye muhattap olsun? Yaz günü akşam 5ten sonra dışarıya insanların akın etmesinden daha doğal ne olabilir??

Sonra da vay efendim neden benle iletişim kurmuyorlar arkadaş olmuyorlar diye konu açıyorsunuz bu bakış açısıyla sizle kim niye muhattap olsun? Yaz günü akşam 5ten sonra dışarıya insanların akın etmesinden daha doğal ne olabilir??
Birde bence kimse konu sahibiyle muhatap olmuyor diye hırs yapmış 🤣🤣 bende olsam bende muhatap olmam burada bile enerjisi çok kötü demek yan yana gelsek ne olacak

Birde bence kimse konu sahibiyle muhatap olmuyor diye hırs yapmış 🤣🤣 bende olsam bende muhatap olmam burada bile enerjisi çok kötü demek yan yana gelsek ne olacak
Hem benimle konuşmuyorlar diyordu hem bu konuda ben onlarla muhattap olmak istemiyorum diyor. He inandık biz de

sen kocanın mesleğini fazla abartmışsın bişey sanmışsın bence
kocanın amirliği sadece iş yaparken geçerli.
amir olması insanların özel hayatına karışabileceği anlamına gelmiyor
ne diyecek yani, amiriniz olarak yaz günü akşam saat 8-9 gibi komşularınızla sohbet etmeyin, bahçede oturmayın mı diyecek ?

Bizim sitede var konu sahibinden bir tane, içinin kötülüğü dışına yansımış nasıl çirkin. Her akşam siteye polis geliyor “sizin deli yine bin kere aradı” diye. Çay kahve ikram ediyoruz, gidiyorlar. Sayesinde polislerle kanka olduk. Site yönetimi telefonunu engellemiş. Geçen kapıda karşılaştık 3 dakikada saydığı inciler;

✔️Havuzu kullanmıyorum havuz parası ödemicem (havuz parası diye bir şey yok)
✔️kızım ders çalışıyor çocuklar bahçede oynamasın (oldu canım)
✔️Aslında taşınacaktım ama sitedekileri mutlu etmemek için taşınmıyorum.
Mahalledekileri mutlu etmemek için taşınmıyorm dediğine göre sorun sende demkki :) acıdm insanlara

sen kocanın mesleğini fazla abartmışsın bişey sanmışsın bence
kocanın amirliği sadece iş yaparken geçerli.
amir olması insanların özel hayatına karışabileceği anlamına gelmiyor
ne diyecek yani, amiriniz olarak yaz günü akşam saat 8-9 gibi komşularınızla sohbet etmeyin, bahçede oturmayın mı diyecek ?
Kocamın mesleğini abartacak bir durumum yok zira kocamın mesleği özel hayatt başkalarını rahatsz etmekse evet uyarabilir çünkü amirliği geçtim lojman sorumlusu ve son olarak kimse bahçede oturmasn sohpet etmesin demiyoruz gürültü yapmasn diyorz ikisi çok farklı anlayabilene

Mahalledekileri mutlu etmemek için taşınmıyorm dediğine göre sorun sende demkki :) acıdm insanlara
Valla ben bütün siteyle iyi anlaşıyorum bebeğim. Sorun bende olsa yalnız kalan, evinden çıkmayan, insanların bir arada olmasından rahatsız olup polis çağıran (kocasına şikayet eden) ben olurdum. Var mı öyle bir durum? Yok. Demek ki sorun ben de değil.

olmıhenimle konuşmuyorlar diyordu hem bu konuda ben onlarla muhattap olmak istemiyorum diyor. He inandık biz de
Nerde öyle bir şey demişim getir alıntıla o mesajı uydurma bir
Sen kimsin de benimle muhatap olacaksn ben muhatap olsam olurdum ama vaktim de yok enerjim de yoksa ilk geldiğim de kapı sesi susmadı yok tatlı yaptım kek yaptım

Ben kimse iletişim kurmuyor diye yakındığımı bilmiyorum ve kimseyle muhatap olmak isteme yen benim yaz günü diye ben onların yüksek sesle gürültülü konuşmalarnı bağırmalarını duymaya mecbur değilim burası park değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X