Lohusa Evine Ziyaret

Vala ben olsam kabul etmezdim.. Siz anneniz gile gitseniz biraz orda vakit gecirseniz

Acelelerine acaba ya fotosunu yollasın eşiniz şimdilik sizde biraz toparlanınca gelirler neden insanlar bu kadar anlayışsız gerçekten aklım almıyor bebek anneyi yoruyor zaten

Ha şu da var sonra geldiklerinde de aynı sıkıntıları yaşayacaksınız evin temizliği misafirin hazırlığı yemesi içmesi ağırlaması sonrasında tekrar temizliği
İnşallah anlayışlı insanlardırda en azından gitmeden bulaşığı hallederler

Korona için gelmelerini istemiyorsunuz ama açık havada görüşelm diyosnz üstelk 40 günlk bebek sizn o bebekle dşarı çkmanz çok daha sağlksız diye düşnyorum Acaba lohusalık sendromu mu bu duygularınız eşinizin kuzenleri bkaç saat oturup gidecekler mesafeli oturursunuz iki hediye getirir onu verirler önlerine çay koyar eşinizde bitti gitti bu kdar abartacak büyütecek ne var yeni doğm yapmş kadından kimse ilgi alaka beklemez ki

Bence kabul etmeyin . Vaka yükseliyor aşı oldunuz diye hasta olma ihtimaliniz hiç yok değil unutmayın . Onun dışında bende sizin gibiydim annemleri 19 günlükken yollamıştım Yanlız kaldık . Zor günler geçirdim 40 çıkınca misafir gelmeye başlamıştı . Bebek emzirmeye odaya gidiyordum uykusu geliyordu gidiyordum vs onlar Yanlız kalıyordu hep böyle yapacak birşey yok o duruma . Yanlız o ara çok yorulmuştum bağışıklık sistemim düştü faranjit oldum . Bir akşam misafirin yanında üzerime bir üşüme gelmişti onlar gidince ateşim 39 oldu gece kucağımızda 40 yeni çıkmış bebekle acile gittik doktor serum taktı bebek eşimin kucağında arabadaydı Şubat ayı birde soğuk serumu hemen bitsin diye hızlandırmalarını istemiştim damardan bir anda hızlı akmaya başlayınca ben bayıldım kötüydü yani . Siz kendinize dikkat edin

Doğum yaptıktan sonra benim psikolojim hiç iyi değildi ve o zaman aşı diye bir şeyde yoktu. Ondan dolayı kimse gelmedi şükür. Sürekli emzirdiğim için de göğüslerim açık geziyordum. Zaten bu dönemde biz bile kendimize fazlayız , bir de misafir hiççç çekilmez.

Bende hiç anlamıyorum eltim doğum yaptı ertesi günü herkes gitti emzirirken herkez başında bende bende baktım ama o rahatsız değildi hatta ben sordum böyle hemen toplanildi ama beni dinleyen olmaz dedim emzirirken herkez yaninda rahatsız degil misin dedim yok yabancı yok ki dedi ben şuan hamileyim düşünüyorum emzirirken ben odadan çıkın diycem kusecekler ama şuan dan böyle hissediyorum

En doğrusu bebeğin başından ayrilmadan sadece onunla ilgilenmek geleni gideni takmamak herkez aksam olur gider ben biri kalınca da sevmiyorum yatılı isis zor kendimde biryere gidince kalmayı sevmem doğumdan sonra da tek bakicam ancak iş bulursam annemin evine bırakırım o bende uzun süreli kalmak istemez ben böyle gördüm böyle alıştım

Bebeklerin ilk dogduklarinda hicbir bagisiklik sisteminin olmadigini hastaliklarla savasamicaklarini okumustum. Bu duruma inat bizim kulturde bebek gorme yapilmasi cidden cok hos. Varsa virusumus bakterimiz lohusa anneye ve minicik bebege bulassin merasimi gibi… ustelik olumcul bir pandemi var….
Ikrami ev temizligini birakin bebisin annenin can tehlikesi var. neyin bebek gormesi bu ben anlamiyorum.

Gecen yıl dogum yaptım, herkese bebek gormeye kımseyı kabul etmeyecegımız haberını ucurduk, eşim ve ben birlikte bu kararı verdık. 1 yaş altı bebekler cok savunmasız, bagısıklıgı düşük. Sadece korona degıl baska riskler de var , ben hala kimseyi almadım , takı hedıye vermek isteyen bişekılde verıyo . Evde agırlamaya gerek yok. Hele ki bebegi opmuyorlar mı , ben yiğenımı opmedim 2 yıldır, benden ona bişey gecmesın diye , millet değişik.. artık gelebılırmıyız bebek gormeye dıyolar, korona bitti sanki.korona bitince inş dıyorum. Ne meraklılar kapalı ortamda pogaça kısır yemeye bikaç kez dışarda buluştuk , mesafelı maskelı acık havada, gelip bebegı kucagına almak istiyolar, ya biz mesafelıysek bebegi kucaga almak ne , ona da koru mesafeni.. koronada veremıyorum sonra inş dıyorum, gormemişin bebegi olmuş diye konusuyolardır kesın arkamdan

Kimseye mememi gostermedım, gosterene de şaşıyorum, emzirme anı çok kutsal bence.hep emzirme önlüğü kullandım annemin yanında bile. Zaten başka kımseyle gorusmedım pek.

O kadar haklısınız ki. Ama buradaki bazı yorumlarda da ‘ne var sanki bebek görüp gidecekler’ tarzı cevaplar yazıldığını görünce tamamen umudumu kestim. Bizim insanlarımız bu bilince malesef sahip değil. Bebek görmeye diye gelip mikropları saçıp üzerine bir de kendilerine hizmet ettirirler.

Bence eşinize bebek emme de falan sıkıntı yaşıyor en azından 60 günlük olana kadar bekleyelim hem de bebeğimiz de ortama alışır gelenlerle bende daha iyi ilgilenirim diye güzelce anlatın

Sadece abimler geldi ,gelır gelmez ellerını yıkarlar, yiğenımde de biz ole yapardık korona yokken bile. Kimbilir nereleri ellediği elleriyle bebege dokunacaklar . Biz millet olarak başkaları ne der , aman ayıp olur vs cok onemsıyoruz , bence darılam darılsın korona varkem darılan zaten kör cahildir , bebeğini düşün sadece

Hazır meyve suyu icecek ve hazır kurabiye al. Gelenlere sadece bunu ikram et. Birde şöyle şöyle malum bebek çok küçük gece gündüz uyku düzeni yok henüz. O yüzden hazır aldım. Zaten hazır meyve suyu kurabiye gören bı saatten fazla oturmaz. Sakin çay kahve kek börek iisine girme. İçinden çıkamazsin.

ba
baslarım senin kuzenine desene yaa ne olur ne olmaz ben asla almazdım evime isterse kusura baksınlar böyle önemli bi karar erkeklere bırakılmaz canım anne icgüsü sen hayır de kimseyide istemiyorum de

Ben bu konularda sonradan hep kendi kendimi verem ettiğimi düşündüm.
Basta sorun, stres yaptım kavga ettim ama yine de kabuk ettim
Geldiler oturdular gittiler
Ve ben sonra hep pişman oldum ya kavga edip kabul etmeseydim kararlı olsaydım
Ya da geldiler gittiler işte ne vardı o kadar sorun edecek sanki şeklindeydi pismanliklarim..
Hep başkaları yüzünden başkalarını düşüne düşüne stres yaptım kendime..
Sen ne istedigine baştan karar ver ve ona gore davran

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…